Péče o nohy

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Alizon
1235 příspěvků 11.7.13 11:40

@HertaDeOran
Ted koukam na vas prvni prispevek a zjistuji ze ten pilnik mam doma taky. Na ostatni casti nohou je skvely - tam to pemzou opravdu boli, ale na moje paty a polstarky prstu tam pomuze opravdu jen ten serezavac:)
Jinak na skleneny pilnik nedam dopustit na ten nehtovy.

Alizon
1235 příspěvků 11.7.13 11:42

@Jako6
Coze? A to vas nebolelo ze jste si toho vsimla az doma? Taky to moc nechapu jak je polamala.

Jako6
365 příspěvků 1 inzerát 11.7.13 11:48

@Alizon No, bolelo, jenže já jsem asi nějaká přecitlivělá, mě to bolí vždycky, když mi stříhá pedikérka nehty…Po tom jejím stříhání mi jakoby popraskaly nehty na palcích z vnitřních stran téměř půl centimetru, musela jsem to ostříhat až na maso, aby se mi to nezadrhávalo. Takže na barevný lak, jak jsem na nohách zvyklá, můžu zapomenout…

Syslik1
95 příspěvků 11.7.13 11:51

Krém Ozalin je běžně k dostání u Rossmanna, kupuji ho tam pravidelně - a je opravdu příjemný a účinkuje…

real.blond
6688 příspěvků 11.7.13 11:53

Moc doporucuji krem Alverde s ureou. Moc jsem mu neverila, ale jsem nadsena:-)'

Lála_druhá
471 příspěvků 11.7.13 12:04

Podle tohoto „přiznání“ mě asi kdekdo z okolí pozná :-) - mažu si chodidla a paty krémem (jakýmkoli, co je po ruce) každý večer už od střední školy (to je nějakých dvacet let). Nohy mi ovšem dneska leckdo závidí!
Nehty lakuju, na nohou všelijak barevně a výrazně, tam to vydrží déle než na rukou a dá se v případě potřeby schovat do lodiček.

Pozn. Ozalin se dá koupit v kterékoli dobré lékárně, taktéž nějaký krém s ureou (je jich na trhu mnohem víc, než Alverde). Správný lékárník poradí :-)

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.13 12:08

Chodím každý měsíc na pedikúru a večer si mažu nohy krémem. Teď jsem nadšená, pedikérka mi nalakovala nehty gellakem a vypadá to skvěle a i perfektně drží.

xromance
76 příspěvků 11.7.13 12:19

Péče o nohy opravdu denně, dělám to od doby, kdy mne kamarádka zkritizovala za neudržovaná chodidla. A poradila - než vylezu ze sprchy párkrát pemzou přejet paty a celé chodidlo. Kůže na noze má čas se během koupele nebo sprchy dostatečně rozmočit, pár tahů pemzou odstraní zbytečnou vrchní vrstvu kůže a chodidlo se tou masáží i pěkně prokrví. Stejně tak denně pak na noc promáznout krémem, jakýmkoliv, třeba co zbude na ruce po namazání obličeje nebo těla. Pochopitelně se jednou za cca deset dnů musím pověnovat nohám podrobněji - zkrátit nehty, přelakovat. Nehty na nohách nosím nalakované celoročně, v létě červený lak, v dalších obdobích laky světlé nebo stříbrný

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.13 15:07

Jednou týdně nožky do lavoru s teplou vodou a octem, udělat pedikúru. Namazat. Každý den mi muž už leta masíruje a maže chodidla před spaním a mám nožky jak dětskou prdelku. Každý večer se na to strašně těším. Nehty si lakuji dle potřeby, většinou stačí jednou týdně, když ovšem není potřeba vyměnit odstím laku díky předpokládanému oblečení.

815
739 příspěvků 11.7.13 16:29

@cibetka 1 Tak toho muze Vam uprimne zavidim!

Jinak ocet do koupele na nohy je dobry, mamine to doporucovala i kozarka na ruce, kdyz je mivala preschle… ono to neco dela s ph pokozky (nevim co, nejsem chemik), hodne ji to pomohlo..

Zebra33
2038 příspěvků 11.7.13 16:52

Podle ocekavani jsem se z predchozich prispevku opet presvedcila, ze jsem neudrzovane prase :). Pravidelne si akorat striham nehty na nohou + zatlacuji kuzicku. Moc nelakuji, protoze pritel to nesnasi a mne je to celkem sumak (mam pekne nehty i na prirodno). Pemzou prejedu paty buhvi jestli jednou za mesic, narychlo ve sprse. Ja nevim, nemam pocit, ze bych na ten patach mela co brousit, ale treba by me nejaky nazor zvenci vyvedl z omylu. Kremuju vetsinou jen kdyz maji nohy za sebou nejakou narocnou „sichtu“ typu nepohodlne lodicky/2 a vice hodin v tanecnich botach.

815
739 příspěvků 11.7.13 16:58

@Zebra33 Nenechte se presvedcovat… Ja si nehty na nohou taky nelakuji, protoze pak musim hlidat k cemu ladi lak a k cemu ne (mam mnohem radsi otevrenou botu, takze uzavrene letni boty skoro nemam). A pokud jde o to, ze si chodidla neoskrabkavate, tak je taky dost dobre mozne, ze to proste zdaleka tolik nepotrebujete.. Moji segre se ztvrdla kuze na nohou prakticky nedela, pritom ja muzu skrabkat ob den.. Je to individualni, jestli jste spokojena, nevidim duvod, proc byste si masakrovala chodidla kvuli nejake statistice..

Černá ovce
62 příspěvků 11.7.13 17:16

To je moje téma! :-)
Já jsem na nohy úplně úchylná, sleduju chodidla i na cizích lidech. Posledně měla sestra u zubaře tak strašné paty, že jsem si mohla hlavu ukroutit.
Brousím denně, ve vaně takovou kovovou škrabkou od Scholl a po uschnutí ještě jemným pilníkem. Krém mám od Scholl na popraskané paty nebo od Oriflame, oba jsou dobré. Miluju, když mám chodidla jemná a upravená.

Temperance
2018 příspěvků 11.7.13 17:56

@Jako6
Z Vašeho líčení mi naskákala husí kůže… Před časem jsem si začala pohrávat s myšlenkou jít poprvé v životě na pedikúru, tak teď jsem ji zahnala hodně, hodně daleko…

Na ztvrdlou kůži jsem dlouho používala (po koupeli) kovovou rašpličku a po vyschnutí kůže dohlazovala pilníkem (zpočátku kovovým, později skleněným). Pak mi ale teta darovala udělátko podobné tomu, které poslala na fotce @HertaDeOran - je to vlastně jemný smirek nalepený na držátku. Napřed jsem ho taky používala namokro po koupeli, pak jsem ale víceméně náhodou zjistila, že nasucho to je lepší, takže teď vlezu do sprchy a dřív než pustím vodu, paty a hrany palců (případně další místa) párkrát přejedu (v létě častěji, v zimě méně často). Lak mám pořád, nenápadnou barvu (skoro tělovou metalickou); zjistila jsem totiž, že ochraňuje nejen nehty, ale také punčochy i bavlněné ponožky.

(Na tu rašpličku mám roztomilou vzpomínku z dětství - poprvé se k nám domů dostala, když mi bylo asi 8 let: „Rašplička na ztvrdlou kůži Lasie“. Mně se moc líbila a toužila jsem ji používat. Maminka mi vysvětlila, že je až pro dospělé. To mi nějak uvízlo v paměti, a možná za rok či dva jsem hrdě hlásila: „Mami, už jsem dospělá!“ Maminka se podivila a zeptala se mě, jak jsem na to přišla. „Mám na patách tvrdou kůži.“ Nechápala jsem, proč se mi smějí, a proč pak tuto historku dávali k dobrému…)

Jako6
365 příspěvků 1 inzerát 11.7.13 20:27

@Temperance Tak já určitě půjdu znovu, ale jen ke své pedikérce, už nikdy jinam. Nejlepší je mít dobrý tip :-)

Jako6
365 příspěvků 1 inzerát 11.7.13 20:29

Mě se osvědčily výrobky z firmy Just, krém je bezkonkurenční a koupel na nohy je taky velmi příjemná.

Khajka
506 příspěvků 11.7.13 21:59

@real.blond Můžu se zeptat, který z jejich krémů na nohy to je?

Temperance
2018 příspěvků 12.7.13 10:33

@Jako6
Jste v Praze? (Kvůli tomu tipu…)

alyona
84 příspěvků 12.7.13 10:49

Ten pilník mám, podľa mňa je lepší ako pemza…a mal by sa používať na suché nohy, kdežto pemza na mokré…
a raz za dva týždne si robiť pedikúru je málo, hlavne v lete, nečudujem sa potom prasknutým pätám…
a čítala som, že je lepšie si obrúsiť nohy často, ale menej, ako raz za čas a obrúsiť veľa kože…lebo potom koža hrubne rýchlejšie, ako ked si častejšie obrúsite…

superla
64 příspěvků 12.7.13 10:58

V Manufaktuře jsem objevila skleněný pilník na paty a moc se mi osvědčil.

Jako6
365 příspěvků 1 inzerát 12.7.13 12:21

@Temperance Nejsem z Prahy - ale snad vám dá tip někdo jiný :-)

Tebah
4257 příspěvků 12.7.13 13:38

@Temperance Najít dobrou pedikérku fakt není sranda, já jsem po přestěhování do Prahy hledala a nakonec jsem po několika pokusech našla - kdybyste chtěla, tak Vám můžu poslat kontakt. Ale to hledání byl děs - sice chodím na suchou, tak naštěstí nehrozí, že mě říznou, ale někdo ty nohy hobluje tak, že bych ho kopla. Tahle paní je fakt šikovná, pomohla mi i s otlaky.

A na nohy je nejlepší pilník na sucho - pemza i ty kovové škrabky kůži zatrhávají, zvlášť pokud je mokrá, takže si pak můžete obrousit nohu na kost, a stejně nebude hladká. U seřezávače je zase riziko, že to přeženete - buď to při chůzi bolí nebo se začnou dělat otlaky.

Moir
2284 příspěvků 12.7.13 14:41

@Tebah mohu poprosit o kontakt?

Tebah
4257 příspěvků 12.7.13 15:28

@Moir Paní se jmenuje Dagmar Láfová, momentálně má studio v ubytovně MV na Hájích (Kupeckého 4 - je to mega panelák hned u metra, dovnitř, kolem recepce dozadu a doprava). Číslo je 777 685 639. Při objednání ale doporučuju ověřit lokaci - dost často se stěhuje.

Temperance
2018 příspěvků 12.7.13 16:26

@Tebah
Díky, našla jsem i její webovky: http://www.pedikurastar.kvalitne.cz/

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek