Péče o nohy

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
benyka
7664 příspěvků 12.7.13 16:42

Taky jsem si kdysi koupila ten speciální seřezávač se speciální žiletkou. Bylo to drahé jako čert. Když jsem se při prvním pokusu pořezala, tak jsem to vyhodila a používám starý holicí strojek po otci, který stiskne břity jakékoli obyčejné žiletky dvěma odklápěcími lištami. Kromě toho, že to vyjde asi tak stokrát levněji, to má výhodu v tom, že břity žiletky jsou v tom rovné a „tloušťka hobliny“ se dá navíc v určité míře regulovat. Pořezat se tím ve střízlivém stavu není skoro možné.

815
739 příspěvků 12.7.13 16:44

@benyka Tak na to je ma fantizie kratka… nemela byste fotku?

benyka
7664 příspěvků 12.7.13 17:03

@815 Našla jsem fotku na Aukru. Mám konkrétně tenhle typ: http://aukro.cz/…2114618.html
Tyhle žiletkové strojky se pořád vyrábějí, našla jsem typy se zoubky, ale ty nejsou na tenhle účel tak dobré. (Strojek se zoubky používám zase celkem úspěšně jako odžmolkovač, ale jen na tuhé látky, jinak hrozí proříznutí. Takže to nebudu doporučovat.) :-)

benyka
7664 příspěvků 12.7.13 17:09

Teď jsem vygůglila, že tomu typu se říká „motýlek“. Třeba tady:
http://www.upravse.cz/…strojek-1327

trnk
316 příspěvků 12.7.13 17:33

Nohy si denně mažu krémem. Nejraději od Avonu se silikonem, to se mi pak tvrdé paty téměř nedělají. Jednou za čas použiju pemzu anebo peeling podle potřeby. Nehty si lakuju jen v létě, líbí se mi v otevřených botách. Všímám si, že dost žen má paty příšerné a právě proto se snažím, abych sama takové neměla. Je to odpudivé.

Tebah
4257 příspěvků 12.7.13 17:51

@Temperance ty jsem sem schválně nedavala, protoze ta adresa není aktualni:-)

Temperance
2028 příspěvků 12.7.13 18:16

@Tebah
Aha… díky za upozornění :-)

zizi68
118 příspěvků 12.7.13 18:48

Máte někdo vyzkoušené šponování nehtů (rovnátka)? Pokud ano, jak jste to měli dlouho? A zůstaly vám nehty po sundání rovné? :-) Jinak k tématu- pemza, skl. pilníček, krémy, po nakrémování ponožky.

Fuflík
248 příspěvků 12.7.13 19:44
@Zebra33 píše:
Podle ocekavani jsem se z predchozich prispevku opet presvedcila, ze jsem neudrzovane prase :). Pravidelne si akorat striham nehty na nohou + zatlacuji kuzicku. Moc nelakuji, protoze pritel to nesnasi a mne je to celkem sumak (mam pekne nehty i na prirodno). Pemzou prejedu paty buhvi jestli jednou za mesic, narychlo ve sprse. Ja nevim, nemam pocit, ze bych na ten patach mela co brousit..

Proč prase? Tak přece nebudete 3× denně brousit něco, co neexistuje, jen abyste byla udržované neprase. Mně se udělají maximálně jednou za čas trochu mozoly, když opravdu dlouho chodím na podpatcích. Souchou kůži prostě nevedu. Mám zas trochu problém se zarůstáním nehtů u palců, takže stříhání občas lehce zabolí, ale nic nesnesitelnáho. Když jsem byla malá a stříhal mi je táta, tak jsem si párkrát zaječela a nenechala bych si na to dobrovolně od nikoho už sáhnout.
Stejně to mám i s dlaněmi, pokud je výjimečně nenamáčím půl dne v saponátu, jsou stále vláčné a hladké a nemám důvod je něčím speciálně promazávat.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.7.13 21:59

Ten krem Ozalin je opravdu naprosto perfektni a za par korun. zvykla jsem si jim kazdy den pred spanim nohy namazat a pak je pece o nohy jednodussi, opravdu staci pouzit pemzu jen obcas. Kuze se zdaleka tak moc nevysusuje a nepraska. Obcas me zlaka nejaky jiny krem na nohy v hezcim obalu( a taky vyrazne drazsi) a stejne se vratim k Ozalinu. Maji ho myslim i v hypermarketech- tesco a pod.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 13.7.13 15:25

Za přibližně 30 let péče o zrohovatělé paty jsem udělala spoustu různých /i hrůzných/ zkušeností s krémy na nohy. V současnosti mi nejvíc vyhovují pěny Callusan Forte a Callusan Fresh. Rychle to vsákne a je to účinné.

Mariahh
53 příspěvků 24.7.13 05:58

Ja si ich nechávam iba vo vode, špinky spod nechtov idú preč a na pätách nemám zatvrdnutú kožu. A pravidelne si ich strihám. Občas si dám priesvitný lak.

yasminka
12 příspěvků 26.7.13 00:58

Pokud to jde, nohy si namáčím jednou týdně večer u telky.

• ponořím je do lavoru s teplou vodou a rochovou solí (podívaná nicmoc ale co naděláte..:-D)
  • pak si kůži obrousím kovovou špachtlí(viz obrázek)
  • nato obrus zjemním pemzou
  • udělám peeling
  • natřu krémem na nohy nebo nějakým na ruce
  • natáhnu ponožky a je to

V týdnu si občas před spaním natřu nohy vazelínou smíchanou s krémem na ruce.
Nehty na nohách lakuji jednou za dva týdny rudým lakem. Mám dobrý nadlak, drží jak přibitý.

trnk
316 příspěvků 26.7.13 15:52

@yasminka Jakou značku nadlaku používáte?

Renny211
23 příspěvků 26.7.13 19:11

Mně se osvědčil pilník od Oriflame - na sucho i na mokro. Z krémů Scholl - hydratační a na rozpraskané paty.
Jen mám někdy pocit, že mi ráno nohy v botkách po večerním namazání kloužou :-)

yasminka
12 příspěvků 26.7.13 22:01

@trnk Color Club Vivid Color Intensifying Top Coat

chinin
2788 příspěvků 27.7.13 13:59

@trnk
Mne na nehtech na nohach vydrzi lak take cca 2 tydny (resp. lak by asi drzel dele, ale nehty uz zacnou odrustat). Pouzivam topcoat Colorfix od Mavala, dobrou zkusenost mam i s levnejsim Double Duty od Sally Hansen.

trnk
316 příspěvků 27.7.13 17:35

@yasminka @chinin Dámy děkuji, zkusím asi od Sally Hansen to vím, kde koupím a taky od ní používám Diamond Strength zpevňovač(na ruce, na nohy zpevnění nepotřebuji).

elleela
526 příspěvků 1.8.13 23:54

Dámy, nemáte některá tip na dobrou pedikérku v Brně?

catherinne
13500 příspěvků 4.8.13 23:03

Doporučí někdo skvělou pedikérku v Praze? Budu ráda za kontakt. Děkuji moc.

Fantasma
67 příspěvků 4.8.13 23:38

@catherinne ano. Poslu vam SZ

CallMeFrankie
261 příspěvků 5.8.13 13:28

Ja mám veľmi rada taký sklenený pilník z Manufaktúry, je veľmi dobrý a šetrný. Pemzy mi v podstate nič nerobili. Z krémov mi je to v podstate jedno, tam na citlivú pokožku netrpím, takže skúšam a hľadám nejaký čarovný :) Zatiaľ sa osvedčil Flexitol, Neutrogena a Indulona. Ale krémujem stále, ráno v tenšej vrstve, večer poriadne.

Zuza279
36 příspěvků 5.8.13 14:59

Tak já každý večer nakrémuji, pemzu používám dle potřeby, tak jednou za 4-6 týdnů chodím na pedikúru. Na prasklé paty a příliš suchou kůži je nejlepší vepřové sádlo, na noc namazat nožky a obléci ponožky.

terkaOl
72 příspěvků 27.9.13 11:25

Trochu oživím vlákno a přidám se z dotazem na dobrou pedikérku v Brně.

dost_bot
2071 příspěvků 13.10.13 00:06

Zajímalo by mě, jestli taky někdo nemáte ten pocit, že čím častěji se paty strouhají, tím víc se kůže na nich dělá? Strouhám a mažu poctivě, a paty mám pořád tuhé a nažloutlé :-(

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek