Péče o nohy

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
elleela
526 příspěvků 13.10.13 00:32

@dost_bot Zrovna dneska jsem se nad tím podivovala, v poslední době se o nohy (a chodidla zvlášť) starám pravidelně a pak zjistím, že to kdejaký efekt nemá.

trnk
328 příspěvků 14.10.13 11:04

Četla jsem, že se paty moc často brousit nemají, že se pak tvrdá kůže tvoří víc a je silnější.

Mylady2
12413 příspěvků 14.10.13 11:08

@dost_bot a chodíte na pedi? Zkuste odborníka…za to nic nedáte.

dost_bot
2071 příspěvků 14.10.13 19:54

@Mylady2 Nechodím, je mi nepříjemné, když mi cizí člověk sahá na nohy… A to i cizí vlastní, natož cizí cizí :-)

MP estate
150 příspěvků 2.4.14 09:09

Holky ja Vas vsetky obdivujem, ze si pravidelne sami osetrujete nohy, mne sa nechce, som v tomto hrozna, takze sa radsej zverim pedikerke…vyskusala som aj mokru aj suchu pedikuru a viac mi vyhovuje mokra…u suchej pedikury mam pocit, ze je to len take hladkanie koze :-) ale konecne som nasla super pedikerku v Karline na Prahe 8.
Ozaj a chodi i vase draha polovicky na pedikuru? ja sa manzela marne snazim prehovorit, ze by fakt potreboval pedikuru, nohy ma ako sportovec hrozne…mate nejake tipy ako na to?

Oveeec
2638 příspěvků 2.4.14 09:56

Nemáte někdo náhodou tip na deodorant na nohy? Kdysi jsem měla takovej gel, ale už dlouho ho nemůžu sehnat. Používám různý spreje, ale jednak se mi to blbě nanáší, nikdy nevíte, jestli je to rovnoměrný, jednak se toho vždycky nadejchám a pak kašlu, no a taky to dělá fleky na koberci.

iga
1470 příspěvků 2.4.14 10:13

@dost_bot
Měla jsem to taky tak a na pedikúře jsem byla jednou s tím, že to byla suchá, medicinální. Pedikérka mě poučila, že čím větší vrstva té silné kůže se odstraní, tím rychleji naroste, protože ta silná kůže je pro patu přirozená ochrana. Dále mě varovala před špatnou péčí: před broušením pemzou nebo dokonce kovovými struhadly, ty totiž způsobují, že se kůže poruší, vzniknou v ní rýhy, které je tělo automaticky chce zacelit - vytvořením znovu silné kůže. Naopak doporučila brousit co nejjemnějším pilníkem, který sice neodstraní tlustou vrstvu kůže, ale zato paty perfektně vyhladí. Dělá se to tak, že se nohy namočí, pouhým ručníkem se odstraní ta nejměkčí odumřelá vrstva a pak se brousí pilníkem. Používám takový papírový nalepený na plastovém držátku, mám to tak na 2-3 použití. Poté se nakrémují. Trvá to docela dlouho (brousím třeba co 14 dní asi 10min každou nohu), ale mně to neskutečně paty zlepšilo, jsou měkké, růžové a zdravé. Před tím i přes péči byly zažloutlé a okoralé.

dost_bot
2071 příspěvků 2.4.14 20:44

@iga To zní dobře… léto klepe na dveře, rada se hodí.

Šošanah
1224 příspěvků 3.4.14 00:00

@dost_bot Zvlášť, jestli máte dost bot s volnou patou.

DiorkaFidorka
287 příspěvků 3.4.14 08:59

Nejlepší zkušenost mám s tímto pilníkem - ale opět na rozmočené nohy.

Renny211
23 příspěvků 14.5.14 20:30
Domácí pedikúra - zázrak z Asie

Zkusila jsem a veliká spokojenost!

Také znáte problémy s nepříjemně zrohovatělou nebo rozpraskanou pokožkou na chodidlech? Potýkáte se s ní doma pemzou, nebo si ji necháváte ošetřovat v kosmetickém salonu? Už jste se setkali s typickým jo-jo efektem mechanického odstraňování pokožky, kdy kůže dorůstá a tvrdne ještě rychleji než předtím?

Zrohovatělá kůže vzniká převážně na místech, která jsou vystavena většímu tlaku a tření. Pokud je kůže drážděna opakovaně, vzniká ve větší vrstvě a je pak vysušená, tvrdá a velmi snadno popraská. Nevypadá hezky a může s sebou přinášet i zdravotní komplikace ve formě tzv. kuřích ok, infekcí, plísní a v extrémních případech i problémy ortopedického rázu. Peeling zrohovatělé pokožky na chodidlech je nyní možné provádět s využitím masky na nohy ve formě speciálních ponožek, které obsahují přírodní výtažky. Ty mají za následek, že se zrohovatělá pokožka bezbolestně a bezpečně sloupne. Efekt je na rozdíl od mechanického odstranění dlouhodobý.

„Samoslupovací masku na nohy jsem použila v průběhu roku už podruhé a jsem s ní velice spokojená,“ říká paní Lenka z Brna. „I když mi je teprve 39, měla jsem posledních pět let veliké potíže s tvrdou kůží a kuřími oky na nohách. Začalo to hned po porodu, kdy jsem se o sebe kvůli starání se o malou Vanesu trochu přestala starat. No a když jsem pak zašla na pedikůru, odstranění tvrdé pokožky na nohách skalpelem mi způsobilo to, že mi kůže začla tvrdnou ještě rychleji a tvořily se mi rychleji bolestivámísta jakoby jizvy. Letos na jaře mi kamarádka poradila, že existuje lepší možnost, a tak jsem si na internetu zakoupila ty samoslupovací ponožky. Bylo to koncem jara a já chtěla vyrazit mezi lidi v otevřených botách. Fungovalo to skvěle. Po jednorázové asi dvouhodinové aplikaci se mi do 2 týdnů kůže na patách, na bříškách palců a kotnících prstů kompletně sama sloupla. Nohy mi vydržely v bezvadné kondici až do teď. Teď na podzim do toho jdu znovu, aby byl efekt ještě lepší.“

„Samoslupovacích ponožek jsme k dnešnímu dni na českém trhu prodali již více než jeden tisíc,“ říká pan Jiří Vorel, marketingový manažer firmy, která tento výrobek dodává na český trh. „Jedná se o spolehlivou revoluční metodu, kterou si naše zákaznice, ale i zákazníci, nemohou vynachválit. Dovážíme ponožky od Korejského výrobce pod značkami Skinlite a Purederm. Doposud jsme se nesetkali s žádnou negativní reakcí, a protože účinnou látkou je pouze přírodní extrakt, ani s jakoukoliv alergickou kontraindikací. Navíc je cenově více než dostupná…“

Účinné látky, kterými jsou mimo jiné výtažky z papáji, citrónu, jablka, pomeranče a heřmánku, začnou po cca dvouhodinové jednorázové aplikaci během 3-5ti dnů působit a dvou týdnu postupně odstraní veškerou ztvrdlou kůži na chodidlech a pokožku viditelně zjemní a zvláční.

Renny211
23 příspěvků 15.5.14 09:45

Místo červených ramínek bych spíš čekala otázky co a jak :-)

Frantiska
3578 příspěvků 15.5.14 10:46

@Renny211 na reklamu? to si delate srandu, ze cekate ještě otazky

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.14 10:52

@Frantiska Nahodou! Jeste nikdo sem celou tiskovou zpravu neokopiroval. V tom je @Renny211 originalni :-)

marie.souc
1 příspěvek 30.1.17 20:13

Dobře popsaný postup jak používat pemzu je taky zde:
http://www.martenbox.cz/…uzivat-pemzu

Jakoslunecnice01
7 příspěvků 14.11.17 11:13

Holky prosím, někdo zkušenost s dobrou pedikčou na Praze 6? Salon, kde se nebudu bát zout?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek