Pekelná kavárnička

Fotoalbum tématu (24) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 70 Další »
Bettz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.16 09:53

@žluťásek To jsou knihy přímo k popukání :)

celem
1224 příspěvků 11.7.16 09:56

@žluťásek za nás byla povinná četba (nejen maturitní) a většinou to nikdo nečetl, jen jsme si dávali opsat výcucy. Ale měli jsme osvícenou češtinářku a ta do povinné četby v prváku zařadila Kdo chytá v žitě, to jsem i přečetla a líbilo se mi.

žluťásek
2432 příspěvků 11.7.16 09:58
@Bettz píše:
@žluťásek Fakt? Já si právě vypla sledování u této diskuze a žádné upozornění už mi nechodí, krom toho když mě někdo zmíní. Jsem z toho teď zmatená.

Rozhodla jsem se, že je potřeba to tu vyšperkovat u každé reakce přímou citací, protože jedině tak bude vidět, na co odpovídám :D

Jako to neni fér už podruhý!! Protože mně se to děje přesně naopak. Když vypnu sledování tématu, tak mi přestanou chodit upozornění, že mě tu někdo zmínil (žluté bubliny v černé liště nahoře), zatímco oko bliká s každým novým příspěvkem. Pojďme si vyměnit profily, prosím! Přihlašovací údaje vám pošlu do SZ :D

žluťásek
2432 příspěvků 11.7.16 10:01

@Bettz Jojo, už schází jen Epos o Gilgamešovi a Oliver Twist :D

Bettz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.16 10:06

@žluťásek Bojím se, že kdybychom se jednou odhlásily, už se nikdy nepřihlásíme a ještě se nám smažou profily :D

Bettz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.16 10:07

@celem Já jsem si říkala, jak budu všechno poctivě číst a prd :D

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.16 10:15

@celem
Naše češtinářka byla všechno, jen ne osvícená, ale Kdo chytá v žitě jsme měli taky. Myslím, že četba byla urcovaná plošně.

celem
1224 příspěvků 11.7.16 10:15

@Bettz no já jsem se prostě nedonutila přečíst Občana Brycha a Annu Proletářku, to mi nešlo. Ale moje spolužačka říkala, OB bylo hezký, prý se to pěkně četlo. :-P Nějak si to neumím představit.

celem
1224 příspěvků 11.7.16 10:17

@SweetPotato nevím, ale ségra na jiné SŠ měli jiné knížky. Teda ne všechny, samozřejmě něco bylo povinný pro všechny - třeba Němá barikáda, Filosofská historie atd. Už si na všechno nevzpomenu a ani mi to neva.

Vaše Veličenstvo
154 příspěvků 11.7.16 10:19
@Bettz píše:
@žluťásek Fakt? Já si právě vypla sledování u této diskuze a žádné upozornění už mi nechodí, krom toho když mě někdo zmíní. Jsem z toho teď zmatená.

Já nemám upozornění, ani když mě někdo zmíní, myslela jsem, že se tohle také dá vypnout. Vždy musím najít diskuzi kde jsem co psala a číst, je to otravné.

Vaše Veličenstvo
154 příspěvků 11.7.16 10:20

@žluťásek Bublinky?

celem
1224 příspěvků 11.7.16 10:21

@SweetPotato naši češtinářku jsem měla ráda, i když povahově byla dost složitá - jízlivá, nebrala si servítky, ale nepotopila pro nic za nic. Pak se jí ta „upřímnost“ v životě dost nevyplatila, manžel od ní zdrhnul, ale do toho druzí nevidí, takže těžko soudit :-(

celem
1224 příspěvků 11.7.16 10:24

Mně na tomto fóru vadí, že se nová upozornění zobrazí až po dalším načtení stránky. Byla jsem zvyklá, že se nová zpráva rozsvítila hned po přistání ve schránce a upozornění na nový příspěvek bylo taky hned.

Bara06
2039 příspěvků 11.7.16 10:29

@Eden_Prime @Pinot Noir Myslím, že jste to, dámy, už zcela dovršily, neboť moralizování nad moralizujícími je už zcela poslední pekelný stupeň :D :D.

Add čtenářka těch „oddechovek“ - třeba byla u toho Hemingwaye mimořádně zhulená, maturanti jsou různí…??

celem
1224 příspěvků 11.7.16 10:36
@Bara06 píše:
Add čtenářka těch „oddechovek“ - třeba byla u toho Hemingwaye mimořádně zhulená, maturanti jsou různí…??
No jo, to je fakt. Za nás moc maturantů nehulilo, takže proto asi většina nezvládla číst povinnou četbu. :-D
czDanda
624 příspěvků 11.7.16 10:45
@SweetPotato píše:
@celem
Naše češtinářka byla všechno, jen ne osvícená, ale Kdo chytá v žitě jsme měli taky. Myslím, že četba byla urcovaná plošně.

Měli jste někdo plošně Dekameron?
U nás to češtinářka vyžadovala, leč rodiče mi to neuvěřili a doma tu knihu nechtěli ani vidět.
Byla jsem nucena studovat podloudně u spolužačky.:-)

žluťásek
2432 příspěvků 11.7.16 10:52

@czDanda My jsme měli asi jen doporučenou četbu, ne úplně povinnou. Ale z té doporučené jsme stejně většinu museli znát a to už mi přišlo menší zlo ji přečíst, i když mě nebavila, než se učit nazpaměť obsah.

Dekameron mě vyloženě bavil. Nečitelný mi přišel ten Gilgameš a pak taková různá česká barokní literatura.

žluťásek
2432 příspěvků 11.7.16 10:53

@Vaše Veličenstvo Bublinkou myslím to žluté upozornění nahoře v menu, v té černé liště. Když ho rozkliknete, dostanete se na seznam upozornění, kdo vás kde zmínil nebo od koho jste dostala soukromou zprávu.

žluťásek
2432 příspěvků 11.7.16 10:55
@Vaše Veličenstvo píše:
Já nemám upozornění, ani když mě někdo zmíní, myslela jsem, že se tohle také dá vypnout. Vždy musím najít diskuzi kde jsem co psala a číst, je to otravné.

Vy máte nějakej úplně speciální level nefunkčnosti, to jste musela v minulosti hodně zlobit :D

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.16 10:58
@Bara06 píše:
@Eden_Prime @Pinot Noir Myslím, že jste to, dámy, už zcela dovršily, neboť moralizování nad moralizujícími je už zcela poslední pekelný stupeň :D :D.

Tak to je fajn, že to rozvíjíte dál :)

Bara06
2039 příspěvků 11.7.16 11:00

@žluťásek Měli jsme povinný výběr libovolných povídek a přišel mi bezva, pikantní prostě, To se nám líbilo. V rámci nějaké té filmové univerzitní akce jsem pak viděla i Pasoliniho zpracování a to bylo velmi… svérázné!

Bara06
2039 příspěvků 11.7.16 11:04

@Pinot Noir Ano!! :D

Garfie
4456 příspěvků 11.7.16 11:12

Nemůžu uvěřit, že jsem celé tohle vlákno přečetla :-D Na jeden zátah!

celem
1224 příspěvků 11.7.16 11:16
@Garfie píše:
Nemůžu uvěřit, že jsem celé tohle vlákno přečetla :-D Na jeden zátah!

A to je dobře nebo špatně?

Garfie
4456 příspěvků 11.7.16 12:00

@celem Spíš fascinující, vypadá to, jako bych neměla co na práci, což bohužel není pravda.

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 70 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek