Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7155) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oldyn
6228 příspěvků 12.2.20 11:15

@bao-baba
Z vlastní zkušenosti vím, že k dětem potřebujete jediné, být mentálně fit, což každý má jinak, že jo. Kdyby motyka spustila potřetí, tak se cítím skvěle, rozhodně líp než o patnáct let mladší matky z mateřskýho centra, který nezvládaj svý děti. A je mi úplně jedno, co si o tom myslí okolí, tak si dělám vlastní vnoučata, no a co? :D

julie74
3677 příspěvků 12.2.20 11:29

@Judy24 kdo nečetl Betonovou zahradu, že? Patrné oblíbená kniha paní modelky…

Oldyn
6228 příspěvků 12.2.20 11:56

@julie74
Tak každý si do toho projektuje to svoje, že ano. V rodině kde nefungují babičky, dědové, tety, strýcové, starší sourozenci, celkově vztahy se širší rodinou, to je za každé situace na houby.

bao-baba
634 příspěvků 12.2.20 12:37
@Oldyn píše:
@bao-baba
Z vlastní zkušenosti vím, že k dětem potřebujete jediné, být mentálně fit, což každý má jinak, že jo. Kdyby motyka spustila potřetí, tak se cítím skvěle, rozhodně líp než o patnáct let mladší matky z mateřskýho centra, který nezvládaj svý děti. A je mi úplně jedno, co si o tom myslí okolí, tak si dělám vlastní vnoučata, no a co? :D

Vzhledem k tomu, že věřím na evoluci, tak si prostě myslím, že natahování generační obměny z cca 25 let na 40 a více není dobře. Společenský vývoj běží sprintem oproti biologickému. Přece jen jsme savci, i když tzv. nadaní rozumem.

Kajuli
585 příspěvků 12.2.20 13:29

@MP Janka souhlasím s tím, že věk, kdy si lidé pořizují první dítě (nebo pánové jedou druhé kolo s mladou slečnou) se pořád zvyšuje a je běžné být prvorodička ve 30. Biologii člověk ale neošidí, ať už si říká kdo chce, co chce, zdravá žena ve 25 bude na těhotenství po fyzické stránce vždy lépe připravena, než stejně zdravá žena ve 40 (a jasně, všichni známe dvacetileté obézní a nemocné, stejně jako čtyřicetileté čiperné a zcela zdravé).
Co se časného mateřství týče, letos mám 30, 3 vlastní a 2 vyvdané děti a kariéru mám slušnou. Je tedy pravda, že mezi dětmi nemám propagovaný rozestup 2 roky (to bych se houpala ve větvích), studium jsem si užila při dětech a mám velice benevolentní práci- teď třeba permanentní homeoffice, pracuji kdy chci a jak moc chci, ale ono to jde.

julie74
3677 příspěvků 12.2.20 14:17
@Oldyn píše:
@julie74
Tak každý si do toho projektuje to svoje, že ano. V rodině kde nefungují babičky, dědové, tety, strýcové, starší sourozenci, celkově vztahy se širší rodinou, to je za každé situace na houby.

Myslím že teď reagujeme každá ne něco jiného. Já reagovala na fotku polonahých objímajících se sourozencu s divným výrazem ve tváři…

Nugat
157 příspěvků 12.2.20 15:15

Projděte si životopisy některých osobností narozených za první republiky. Byla chudoba a velké množství děvčat si muselo nejdříve službou vydělat na věno a až pak vdát a mít děti. Často začínaly okolo třicítky. Takže to není jen výdobytek dnešního světa.
A jedna zajímavost. Mamince Tomáše Garrique Masaryka bylo 35 let, když v roce 1850 porodila Tomáše jako první dítě a po něm měla ještě tři děti. A pak ještě pomáhala jako babička s Tomášovou domácností :-)

giuliettka
5611 příspěvků 12.2.20 15:26
@Kajuli píše:
@MP Janka souhlasím s tím, že věk, kdy si lidé pořizují první dítě (nebo pánové jedou druhé kolo s mladou slečnou) se pořád zvyšuje a je běžné být prvorodička ve 30. Biologii člověk ale neošidí, ať už si říká kdo chce, co chce, zdravá žena ve 25 bude na těhotenství po fyzické stránce vždy lépe připravena, než stejně zdravá žena ve 40 (a jasně, všichni známe dvacetileté obézní a nemocné, stejně jako čtyřicetileté čiperné a zcela zdravé).
Co se časného mateřství týče, letos mám 30, 3 vlastní a 2 vyvdané děti a kariéru mám slušnou . Je tedy pravda, že mezi dětmi nemám propagovaný rozestup 2 roky (to bych se houpala ve větvích), studium jsem si užila při dětech a mám velice benevolentní práci- teď třeba permanentní homeoffice, pracuji kdy chci a jak moc chci, ale ono to jde.

Takže predpokladám, že váš partner je starší a ide to druhé kolo. Je zaujímavé že píšete o bilogii, ale u vášho partnera vám pripadá normálne, že si dal druhé kolo.

Příspěvek upraven 12.02.20 v 15:27

triga
91 příspěvků 12.2.20 15:26
@Kajuli píše:
Co se časného mateřství týče, letos mám 30, 3 vlastní a 2 vyvdané děti a kariéru mám slušnou. Je tedy pravda, že mezi dětmi nemám propagovaný rozestup 2 roky (to bych se houpala ve větvích), studium jsem si užila při dětech a mám velice benevolentní práci- teď třeba permanentní homeoffice, pracuji kdy chci a jak moc chci, ale ono to jde.

Já si myslím, že drtivé většině žen toužících po dítěti kolem 40, to z nějakého důvodu nejde. Rozešly se v blbou dobu a nedaří se najít partnera, jeden nebo oba z páru jsou neplodní a léčbou prochází několik let… Že těch, které si plánovaně a dobrovolně řeknou, že chtějí počít dítě ve 40, bude spíš menšina. To, že media prezentují pár modelek, které odsouvaly mateřství z důvodů kariéry, je věc jiná. A stejně ani u nich člověk to pozadí nezná.

giuliettka
5611 příspěvků 12.2.20 15:32
@kočkaVločka píše:
Mě tady ten trend mateřství za zenitem celkem děsí. Moje babička měla bratra skoro o 20 let mladšího. Zatímco pro ni tu byli dlouho a při síle, pro něj už ne. Ale to nebyl plán, že jo.
Teď je dost v módě i mražení vajíček na později. Já nevím, ale taky mi to nepřipadá jako vhodné řešení.

A mňa desí, že sa odsudzujú len ženy. Patrik Hezucký ma asi mesačné decko a dnes má 50 rokov. Nikto sa nad jeho vekom nepozastavil, jak hrdo jačal od pozretia na partnerkin tehotenský test, že budú mať decko. Europa 2 a raný program sa nedal ani počúvať, nie žeby to teraz bolo iné, vyvolávajú v priamom prenose jeho manželke, aby počuli to decko zamrnčať. On vám starý nepripadá? (a nie nemožem počúvať inú stanicu, kolegyne sú z tých dvoch vo večnom orgazme a prehlasujú ma)

MP Janka
455 příspěvků 12.2.20 15:35

@triga
Tak nějak to mám já. Třicítka na krku a vhodný adept na otce nikde. Pomalu se smiřuji s tím, že jestli někdy budu mít děti, tak to bude taky před 40. Prostě smůla na muže a i já jsem asi divná.

giuliettka
5611 příspěvků 12.2.20 15:41
@marikahr píše:
Erika Judinova (49) je tehotna
teda, ta prekonala aj Adrianu Sklenarikovu-Karembeu-Ohanian ;-)

Odkedy mám dieťa v škole a nie v školke, tak som zmenila názor. Ženské pred 30 by mali mať zo zákona zakázané rodiť. Nemá to prachy na nič, skučí to pri každom najmenšom výdavku naviac, vreští to u šatny „dělej spěcháme!“ je to vyžraté a po porode to nehubne ani náhodou, šak nie je čas. Deti každý pondelok oznamujú čo robili cez víkend a tí s mladými rodičmi stále trčia u babičky, u druhý babičky, u dědečka od první babičky a u první babičky od prvního dědečka na obědě. Tí so starými rodičmi oznamujú legoland v nemecku, bobovanie na Bedřichove, aquapark, bazén…

giuliettka
5611 příspěvků 12.2.20 15:47
@MP Janka píše:
@triga
Tak nějak to mám já. Třicítka na krku a vhodný adept na otce nikde. Pomalu se smiřuji s tím, že jestli někdy budu mít děti, tak to bude taky před 40. Prostě smůla na muže a i já jsem asi divná.

Nebudete, budete si to užívať. Mám decko pred 40 a teraz som si zo školy doviedla okrem neho aj jeho kamaráta a sedím si tu s pc a oni si užívajú lego vlak. Máme nákladný aj osobný vlak, takže jazdiť možu obaja. A naozaj ma nepotrebujú, aby som sa im do debaty miešala, takže na tom pc trčať možem. Jo a mám uvarené, manžel uvaril a žiadné povinosti na mňa nepadajú a okrem toho, že ma „naštvala“ poznámka o tom, že biologiu človek neošidí, som kľudná ako ovečka a v pohode zvládam svoj vek aj malého jačanie na ten vlak, pozóór a přideeeeej. :-D

isko
1665 příspěvků 12.2.20 15:49

Nemám žádné statistiky, ale řekla bych, že biologicky „dokud to jde, tak to jde“.
Byly doby, kdy neexistovala antikoncepce - tehdy ženy asi začaly rodit dřív, od 13? od 15? Podle toho, kde vyrůstaly… A řekla bych, že končily po 40, ne ve 30, protože zkrátka se to neuhlídalo, žádný kondom, žádná HA. Neříkám že všechny, ona ta plodnost s věkem přeci jenom klesá, ale nevěřím, že nikdy dříve se nerodily děti i ve 40 i po 40.

Porkpiehat
1887 příspěvků 12.2.20 16:24

@MP Janka Vždycky si při debatách o starých matkách, kariéristkách apod. vzpomenu na Bridget Jones a její účast na večeři, kde byly samé sezdané páry, a všichni se jí ptali: Proč tolik žen odsouvá mateřství? A kvůli čemu si nemohou najít partnera? … A odpověď Bridget: Asi nám nepomáhá mít pod šaty tělo samou šupinu.
Já jsem v týmu „starých“ matek spolu s @giuliettka, život to tak zařídil, ale vůbec toho nelituji, jsem ráda, že to vůbec nastalo :-D. Neznám žádnou starší matku, která by měla děti později jen proto, že si řekla, že díky moderní medicíně má čas až do 70 let… Neznám ani žádnou, která by plánování dětí odsouvala do nekonečna kvůli kariéře. Ty, co měly děti později, patří do kategorie: nebyl vhodný potenciální otec, zdravotní problémy (endometrióza, polycystické vaječníky a jiné).
Ve filmu Pod vlivem úplňku říká maminka hlavní hrdince (zpěvačka Cher, filmový věk 37 let, bezdětná, svobodná) v otázce pozdního těhotenství „To se bere, dokud se dává“.

giuliettka
5611 příspěvků 12.2.20 16:34
@triga píše:
To, že media prezentují pár modelek, které odsouvaly mateřství z důvodů kariéry, je věc jiná. A stejně ani u nich člověk to pozadí nezná.

Tak som si to dohľadala. Tá Judínyová mala predtým dosť kontroverzného partnera. Od jej 30 do 40 sa dávali dokopy a rozchádzali. On napokon zakotvil u 20 ročnej missky a ona sa dala dokopy s rozvedeným Števom Skrúcaným. O dieťa sa snažili od začiatku od roku 2012. Je mi tým ako sa oblieka a prezentuje, v tom programe ktorý uvádza- Smotánka, totálne nesympatická, ale vlastne jej to dieťa z celého srdca želám. A podľa tej fotky v 6 mesiaci vyzerá, že je v super kondičke.

Lizbeth
1147 příspěvků 12.2.20 17:17

Můj táta i moje máma jsou shodnou zvláštních okolností oba děti dost starých rodičů..a jelikož to tenkrát opravdu nebylo tak běžné, jsou tím alespoň dle mě tak trochu poznamenaní..Maminku měla babička až jako první dítě v 38 letech, její sestru neplánovaně až v 46 a to už na ni opravdu nestačila.

Nebudu nikoho odsuzovat ani chválit za to v kolika se rozhodl mít dítě..jen by mě čistě ze zvědavosti zajímalo, kolik " velmi mladých" rodičů si v duchu přiznalo MĚLI JSME MÍT DÍTĚ RADĚJI POZDĚJI..a kolik starších " MĚLI JSME MÍT DÍTĚ OPRAVDU DŘÍVE.

Ohledně věku otců - četla jsem, že už probíhají studie vlivu věku otců na zdraví dítěte - snad i v souvislosti s autismem a podobně.

giuliettka
5611 příspěvků 12.2.20 17:29

@Lizbeth Ja som strašne rada, že som to dieťa nemala ako mladšia. Myslím, že by som si to tak neužila. Ako mladá som cestova a a užívala si život. Vymetala večierky, párty, bary. Mám nádherné spomienky na mladosť. Predstava, že by som mala ako mladá dieťa a teraz na staré kolená robila to čo v tej mladosti, mi pripadá trápna a smiešná. Bola som v bare pred 3 rokmi, s kolegyňami po Vianočnom večierku. Všetky po 40 a v tom bare mi to pripadalo hlučné a ženské strašné chudery, čo lovia chlapov a chlapi chudáci čo musia ženskej chlast zaplatiť, aby si vrzli. Boli sme tam tak 15 minut a už k nám dorazili chlapi. Lenže chlapi bez žien a ženy bez chlapov v tom bare vyzerali ako outsider. Žiaden šmrnc. Ženské zmachlené jak štetky na love a muži evidentne nadržaní a tak 5 rokov už bez sexu.
Som strašne ráda, že ja som to urobila naopak. V mladosti juchala a teraz sedím doma. :-D
Z toho baru sme všetky vypadli po polhodine.

Lizbeth
1147 příspěvků 12.2.20 17:52

Já jsem zase strašně ráda, že jsem ho měla už ve dvaceti..myslím, že to mému životu dalo konečně smysl, směr a cíl..to je asi i tím, že nějaké cestování, zábava, kariera a užívání si nebylo něco, po čem bych prahla..
Je dobré si říci, že každý to má jinak..ovšem ti starší jsou bohužel limitováni stran biologie a asi není dobře se tvářit, že to tak není.
Přeji každému, kdo po dítěti touží, aby ho měl a aby nelitoval kdy se pro to rozhodl.

kočkaVločka
54 příspěvků 12.2.20 17:54

@giuliettka Pravda pravdoucí, otcové mi z toho výlevu nějak vypadli. No, já se teda nad Hezuckým pozastavila. A taky třeba nad Gottem, on ročník 39, nejmaldší dcery narozené tuším 2006 a 2008.

MP Janka
455 příspěvků 12.2.20 18:39

@giuliettka @Porkpiehat Já flintu do žita neházím, kamarádka měla dítě před tou 40, dříve nebyl vhodný partner. A užívá si to maximálně.

Porkpiehat
1887 příspěvků 12.2.20 19:12

@MP Janka Já jsem vás ani nepodezřívala, že byste házela flintu do žita :-) Jen mi vadí to házení do jednoho pytle všech, které měly nebo budou mít děti později, aniž by někdo věděl skutečný důvod, proč tomu tak je.

Vinca_minor
1372 příspěvků 12.2.20 19:25

@giuliettka Zrovna Hezucký s manželkou se snažili dost dlouho, četla jsem, že o dítě čtyřikrát přišli. Takže i chápu jeho nadšení, i když by ho nemusel ventilovat veřejně…

giuliettka
5611 příspěvků 12.2.20 20:16

@Vinca_minor No uňho je ešte vždy to téma decko, jedna z tých lepších. V pondelok celá ranná šou bola o tom prečo a ako a kedy jesť, alebo nejesť žltý a hnedý sneh. Ja ho za dieťa neodsudzujem, len som sa pozastavila nad tým, že len staré ženy odsudzujeme a chlapov nie. Ale vlastne je mi oveľa sympatickejší chlapík čo sa s partnerkov o dieťa snaží a majú ho „na staré kolená“ ako rozvedený s 5 deťmi a druhou ženou. No to už len bude otec roka, ten sa tým deťom fakt bude venovať celou dušou. Šak to ani s tými bývalými partnerkami neuživí. :-D S takým Miroslavom Etzlerom sa 3 detí z jeho predošlých vzťahov vobec nebavia, prerušili s ním kontakty (po zhliadnutí jeho instagramu sa im nečudujem) a to má decko v 55. Skrúcaný je od neho mladší. :-)

bao-baba
634 příspěvků 12.2.20 20:34
@giuliettka píše:
Nemá to prachy na nič, skučí to pri každom najmenšom výdavku naviac, vreští to u šatny „dělej spěcháme!“ je to vyžraté a po porode to nehubne ani náhodou, šak nie je čas.

To „TO“ je poněkud odpudivé…

Stránka:  « Předchozí 1 2477 2478 2479 2480 2481 2482 2483 2484 2485 2486 2487 2488 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek