Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7154) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
5603 příspěvků 12.2.20 20:41

@bao-baba No ja som už stará a tak možem čo si myslím na rovinu, tak ospravedlňovala všetky svoje protivné výlevy Květa Fialová. A ja sa už blížim k jej veku. :-D
Ale uznávam, máte pravdu, s tým TO som to prehnala.

bao-baba
629 příspěvků 12.2.20 20:41
@giuliettka píše:
Jo a mám uvarené, manžel uvaril a žiadné povinosti na mňa nepadajú a okrem toho, že ma „naštvala“ poznámka o tom, že biologiu človek neošidí, som kľudná ako ovečka a v pohode zvládam svoj vek aj malého jačanie na ten vlak, pozóór a přideeeeej. :-D

Nicméně klesající plodnost a zvyšující se riziko dědičného onemocnění se zvyšujícím se věkem rodičů tu stále je.

giuliettka
5603 příspěvků 12.2.20 20:44

@bao-baba Akože zdedí po mne stoicizmus? :-D Alebo, že už nepočnem? Tak ja na vašu zodpovednosť od zajtra HA vysadím. :-D

bao-baba
629 příspěvků 12.2.20 20:59

Když jsem psala o generační obměně, tak jde i o druhou stránku: jak a kdy bude člověk schopen se postarat o rodiče, pokud to budou potřebovat. Asi se nechce nikomu, když má v 35 letech rozjetou kariéru v práci, zůstat doma nebo odejít někam jinam na poloviční úvazek, aby se staral o 75 - 80 let starého rodiče. Jistě, jsou tu různé domovy, ale míst je v nich nedostatek, starší lidé by chtěli dožít doma a leckdy oprávněně se obávají toho, jak se tam s nimi bude personál zacházet. Samostatná kapitola je péče o lidi s Alzheimerovou chorobou, která je pro rodinu mimořádně zatěžující. Specializovaných zařízení je málo a měsíční poplatek činí cca 30 tisíc. Sice je možné to krýt částečně důchodem klienta, ústav dostává příspěvek na péči, ale stejně je doplatek poměrně značný, takže pro mnoho rodin představuje zásadní problém. Zrovna minulý týden jsem měla možnost hovořit s jednou paní, která mi řekla, že jim do platby domov odmítl započíst částku, kterou dostává (domov) jako příspěvek na péči. Takže jsou zvědavi, jak dlouho to budou schopni financovat.

bao-baba
629 příspěvků 12.2.20 21:00
@giuliettka píše:
@bao-baba Akože zdedí po mne stoicizmus? :-D Alebo, že už nepočnem? Tak ja na vašu zodpovednosť od zajtra HA vysadím. :-D

Hlaste příští měsíc, jak to dopadlo :-)

Kajuli
585 příspěvků 12.2.20 23:42

@giuliettka Předpokládáte velice špatně, ale to je u vás zvykem, stejně jako vsouvání myšlenek, které jsem nepsala. Inu, co od vás také čekat, že, není to tu poprvé :)

Jen chci podotknout, že biologii člověk neošidí, ženy jsou prostě nejplodnější okolo 25. roku života a poté jejich schopnost reprodukce klesá. U mužů to je víceméně jedno, ti mají biologicky dáno, že budou rozsévat vždy a všude, i když i tam s věkem kvalita materiálu klesá.
(Teď samozřejmě netvrdím, že se takto všichni máme chovat, jsme vědomé bytosti a neposloucháme své pudy za každou cenu).
Pochybuji ale, že na toto téma najdeme společnou řeč, mnoho matek, co mají děti později berou tento fakt jako osobní útok a potřebují se do člověka nějakým způsobem navézt (jak jste zde ostatně předvedla).
Mně je jedno kdy má kdo děti, vy jste třeba měla potřebu si užívat bezstarostného studentského života, já tu potřebu neměla, stejně jako někdo má rád zimu a někdo horko, někdo najde životního partnera brzy, jiný třeba později, je v tom prostě moc faktorů… Ani jedno není špatně, mně se akorát nelíbí trend pozdního rodičovství propagovat jako naprosto správnou cestu a nepoukázat přitom na to, že se k tomu vážou také rizika.

Mimochodem, v porodnicích bývávalo trendem na mladé rodičky pohlížet skrze prsty. Na ty věkem pokročilé nikoliv.

Kajuli
585 příspěvků 12.2.20 23:46

@triga Ano, to je dost dobře možné, mám blízkou kamarádku, která dlouho toužila po dítěti a manžel stále odkládal, tvrdil, že ještě není vhodná doba. Po několika letech zjistila, že to není jen nepřipraveností, manžel si jaksi potomka už zaobstaral mimo domov a zapomněl se zmínit. Takže ve svých téměř 40 začíná znovu.
Do médií člověk většinou nebude vytrubovat to, že se už pět let snaží o potomka, tomu naprosto rozumím

blacken
2458 příspěvků 13.2.20 02:50

Jako dítě starších rodičů to asi nevidím tak idealisticky. Jasně, mamka byla podstatně vyklidněnější, ale v době, kdy já byla v pubertě byla v přechodu. Ve stejnou dobu otec zažíval druhou mízu. Když to srovnám s tím, jak žili bratři, které měli naši v nižším věku, tak tam byla asi spousta nevýhod. O tom, že zdravotní obtíže i v dnešní době přichází prostě s určitým věkem pravidelněji (jo, biologie je fakt neúprosná)… To samý vidím i u kamarádek, které jedou tu „druhou vlnu“ chlapů. Ne, fakt to není ideál, ve srovnání s mladšími tatínky. A jasně, je móda tvářit se, že můžeme mít všichni všechno, ale ono to tak asi úplně není. A jasný, rakovina přichází i v mladým věku, ale přece jen ta pravděpodobnost v pozdějším věku je trochu jinde. Asi budou i aktivní padesátnice, ale obecně to teda moc nepozoruju. (Což je teda asi stejně relevantní, jako pozorování z jedné školky, to uznávám.)

giuliettka
5603 příspěvků 13.2.20 05:32
@Kajuli píše:
@giuliettka Předpokládáte velice špatně, ale to je u vás zvykem, stejně jako vsouvání myšlenek, které jsem nepsala. Inu, co od vás také čekat, že, není to tu poprvé :)

A že vy tak nejak všeobecne drísty na moje predpoklady napíšete, to sa dalo tiež predpokladať. Veď to tiež nie je napoprvé. Takže natvrdo, víš manžel sa tým 5 deťom vo svojom veku venuje všetkým rovnako, čo? Aj tým z predošlého manželstva? A čo už si vás aspoň vzal? Preto je tých deti toľko? Lebo jedno na manželstvo nestačilo? Tak máte tri?

Kajuli
585 příspěvků 13.2.20 08:46

@giuliettka tohle už má s diskusi pramálo společného, ale můžete se klidně ventilovat v soukromých zprávách, kde tyhle vaše opět nepravdivé výroky budou působit méně uboze. Pěkný den

Acrobaleno
997 příspěvků 13.2.20 09:19

A ja vôbec nechcem deti :D. A to už mám 33. Musím súhlasiť s názorom, že málokedy sa deti odsúvajú kvôli kariére a žena čaká takmer do 50, aby ich mala. Ale to ide o iný druh kariéry, veď aj Cameron Diaz má dieťa v 50,len ona si ho dala vynosiť. Skôr to je o tom, že tá dotyčná nemá vyhovujúceho partnera alebo nemá žiadneho. A táto téma je off topic.

bao-baba
629 příspěvků 13.2.20 09:22
@giuliettka píše:
A že vy tak nejak všeobecne drísty na moje predpoklady napíšete, to sa dalo tiež predpokladať. Veď to tiež nie je napoprvé. Takže natvrdo, víš manžel sa tým 5 deťom vo svojom veku venuje všetkým rovnako, čo? Aj tým z predošlého manželstva? A čo už si vás aspoň vzal? Preto je tých deti toľko? Lebo jedno na manželstvo nestačilo? Tak máte tri?

Tvl jsem snad v diskuzi na Novinkách? Bavíme se o tématech, nebo se budeme urážet?

PanenkaMalenka
275 příspěvků 13.2.20 10:13

Před nějakým časem jsem četla v MF dnes rozhovor s nějakým renomovaným porodníkem a ten tvrdil, že první těhotenství po 40 přirozenou cestou je takřka zázrak. Nejlepší věk pro první dítě z hlediska tělesné kondice atd je kolem 25. To je prostě fakt, ať už ty důvody k pozdnímu rodičovství jsou jakékoliv. Já měla celkem staré rodiče, na tehdejší dobu, manžela měla tchýně dokonce ve 40 (druhé dítě, zdravotní komplikace). Žádná pozitiva jsme v tom ani jeden neviděli. Sama jsem byla velmi mladá matka, byla asi tak pětileté období, kdy mě to opravdu netěšilo. Byla jsem jinde než moje vrstevnice. Pak měly děti ony a já zase byla jinde, ovšem teď už ve „výhodě“. Pak už jsem nikdy nelitovala, mám s dcerou krásný vztah, a ona sama říká, že kvůli této zkušenosti nechce být starou matkou. Ovšem jinak je to naprosto každého věc, a ano, pětapadesátnící, jedoucí další plodnou vlnu s mladou partnerkou jsou celkem směšní.

vlm
4883 příspěvků 13.2.20 10:48

@giuliettka co uděláte by je správné, kdyby jste vy měla dítě ve dvaceti, budete-li tu achát, jak jstě to dobře vyřešila, že teď máte čas na cestování, koníčky a bůhví co.
Hlavně že jste se sebou spokojená.

Iv_Sm
1545 příspěvků 13.2.20 11:19
@Acrobaleno píše:
Musím súhlasiť s názorom, že málokedy sa deti odsúvajú kvôli kariére a žena čaká takmer do 50, aby ich mala. Ale to ide o iný druh kariéry, veď aj Cameron Diaz má dieťa v 50,len ona si ho dala vynosiť. Skôr to je o tom, že tá dotyčná nemá vyhovujúceho partnera alebo nemá žiadneho. A táto téma je off topic.

Presne! Mna vzdy uplne rozhodia tupe clanky a zmienky o zenach - workoholickach, ktore odsuvaju materstvo. Ziadnu taku nepoznam. Zato poznam vela zien, ktore mali dieta “neskoro”, pretoze do tej doby proste nebol k dispozicii partner ochotny prevziat taku zodpovednost. To, ze mnohe hladanie nakoniec vzdali a dieta nemaju alebo maju a su na neho same (otec neuvedeny v RL alebo bez zaujmu), je dalsia vec.

Acrobaleno
997 příspěvků 13.2.20 11:34
@Iv_Sm píše:
Presne! Mna vzdy uplne rozhodia tupe clanky a zmienky o zenach - workoholickach, ktore odsuvaju materstvo. Ziadnu taku nepoznam. Zato poznam vela zien, ktore mali dieta “neskoro”, pretoze do tej doby proste nebol k dispozicii partner ochotny prevziat taku zodpovednost. To, ze mnohe hladanie nakoniec vzdali a dieta nemaju alebo maju a su na neho same (otec neuvedeny v RL alebo bez zaujmu), je dalsia vec.

Ani ja takú nepoznám. Buď majú problémy otehotnieť alebo nenašli toho pravého alebo aj našli, ale je to debil. A navyše zadovážiť si dieťa v 50 je luxus, pretože nie všetkým to pôjde prirodzene. Takže tieto matky 50tničky sú skôr rarita.

julie74
3672 příspěvků 13.2.20 12:13

Když si dneska pořídí dítě devatenáctiletá až dvaadvacetiletá slečna, většina nad ní ohrne nos a bude se pídit po cikánském příbuzenstvu ale nepochybně by to bylo zdravější. Tak trochu vymíráme, na druhou stranu, jak už tady zaznělo, modelky co si plánovaně pořizují dítě v 45+ jsou velkou výjimkou a spousta žen si to dítě opravdu nepořizuje ve věku 39+ s radostí a planě jako svoji volbu. Ale třeba já jsem z generace, kde opravdu těsně kolem nás prošla ta první vlna „najednou můžeme všechno a můžeme si to dovolit“ a pořídit si dítě s vrstevníkem ve věku pod třicet - pcháá. Mluvím o sobě, je mi jasné, že spousta z vás takové zná. Ale víte, že jak nám tak stoupá průměrný věk rodiček, pomalu to dotahujeme na rok 1920, kdy to bylo 30,2 roku? Pravda věk prvorodičky byl nižší než dnes. A nejvyšší v poválečné historii byl v roce 1950, začal klesat až v roce 1958, kdy byly povoleny potraty i z jiných než zdravotních důvodů. Podotýkám že bez IVF.
A jsem si sice vědoma, že není ideální mít dítě ve čtyřiceti, na druhou stranu mít dvě lehce po dvaceti za socializmu, kdy to takhle správně dělaly skoro všechny, pak si párkrát zaskočily na potrat (protože někde se ta statistika stejný počet potratů jako porodů vzít musela), a od padesáti se těšit na důchod, děkuji bohu za moji situaci…

giuliettka
5603 příspěvků 13.2.20 14:58
@bao-baba píše:
Tvl jsem snad v diskuzi na Novinkách? Bavíme se o tématech, nebo se budeme urážet?
Áno o tématech. Ale fakt vám pripadá normálne, aby sa o zdravotných rizikách v tehotenstve u starších žien, ktoré majú mať predsa rozum a rodiť v 25, vyjadrovala žena s hypoglykémii, ktorá aj napriek chorobe porodila 3 deti? A má ich s chlapom, ktorý si ju aj napriek tomu, že ona o to evidntne stojí, nechce vziať za manželku. Cynická otázka, kto má väčšiu šancu dožiť sa vnúčat? Tá zdravá 40, alebo tá chorá 30? A k tématu je aj to, či je lepší otec ten, čo už od jednej rodiny odišiel a založil si novú a decká z tej predošlej si berie ob víkend, alebo ten čo má decko jedno v 50. Fakt je to jak na novinkách, tam sa tiež ľudia čo nevytiahli paty z domu a robia za minimálnu mzdu, bez vzdelania, vyjadrujú k „premnoženým“ uprchlíkom vo Francúzku a Anglicku a k podnikateľom vrátane drobných živnostníkov, čo od rozkoše nevedia čo robiť.
(a nie nevycucala som si tie informácie z prsta, ona ich tu všetky naplácala a pamatám si to preto, že mi to prišlo už vtedy divné.)
giuliettka
5603 příspěvků 13.2.20 15:09
@Kajuli píše:
@giuliettka … mně se akorát nelíbí trend pozdního rodičovství propagovat jako naprosto správnou cestu a nepoukázat přitom na to, že se k tomu vážou také rizika.

Nikto to tu nerobil, nehlásal, že to je jediná správna cesta. A tie ženy o tých rizikách vedia, tak načo to omielať donekonečna?

Temperance
2286 příspěvků 13.2.20 15:13

Tak jo, pojďme zpátky k tématu.
Natali Ruden na Česko-Slovenském plese: „Chtěla jsem, aby vyniklo to, co je na mě hezké. Tedy i nohy.“

Porkpiehat
1885 příspěvků 13.2.20 15:30
@Temperance píše:
Tak jo, pojďme zpátky k tématu.
Natali Ruden na Česko-Slovenském plese: „Chtěla jsem, aby vyniklo to, co je na mě hezké. Tedy i nohy.“

Kdybych chtěla být škodolibá, tak bych v tom případě navrhla doplnit šaty o neprůhledný závoj, který by zakryl ten hrozný účes ;-)

Kajuli
585 příspěvků 13.2.20 15:37

@giuliettka Tak to byste musela znát prvně fakta- hypoglykémie není choroba, hypoglykémie je akutní komplikace, kterou prožije dost dobře i naprosto zdravý člověk. U diabetu je důležitý management, pokud to umíte, je velice dobře možné žít až do 90. Tohle vám ale vykládat nebudu, neb to nepochopíte.
Manžel od rodiny neodešel, jeho bývalá žena si našla přítele a odstěhovala se přes půl republiky. Má být tedy perzekuován za její rozhodnutí a do smrti žít v celibátu, aby vám to vyhovovalo? A je kvůli rozhodnutí své bývalé ženy on špatným otcem, byť s dětmi trávíme tolik času, co jen jde?

Já vás a vaši rodinu nesoudím a nenavážím se do ní, tak zkuste najít zbytky slušného chování a přestaňte řešit tu mou. Rozumím tomu, že je pro vás náš koncept těžko uchopitelný, nu, já zase nechápu jiné věci a nemám tu potřebu vás urážet.

Přijde mi vtipné, že na jednu stranu odsuzujete, že se vyjadřuji k geriatrickému těhotenství, ale když vy zde řešíte různá témata, najednou je úplně jedno, že k nim nemáte potřebné vzdělání, zkušenosti nebo rozhled.

giuliettka
5603 příspěvků 13.2.20 15:42
@Kajuli píše:
@giuliettka Já vás a vaši rodinu nesoudím a nenavážím se do ní, tak zkuste najít zbytky slušného chování a přestaňte řešit tu mou. Rozumím tomu, že je pro vás náš koncept těžko uchopitelný, nu, já zase nechápu jiné věci a nemám tu potřebu vás urážet.

Posledná otázka. Čo z mojích príspevkov vás urazilo?

Kajuli
585 příspěvků 13.2.20 16:25

@giuliettka Přečtěte si to po sobě, to bude možná stačit

giuliettka
5603 příspěvků 13.2.20 16:31

@Kajuli No ani po prečítaní neviem. Fakt v tom čo som napísala urážku nevidím. Ak nerátam pochybnosti o tom, že sa váš partner všetkým deťom venuje v rovnakej miere. Ale to ste nevyvrátila, takže zrejme to urážka nebude. A v ostatných bodoch som len zhrnula veci, čo ste o sebe napísala. A naozaj nechápem čo je na tom urážka. Ale kašlem na to. Užijte si svoje pohrdanie nad geriatrický tehotnými, lebo vy ste rodila už od 15.
(a áno viem, že v tomto príspevku už urážka je. :-D )

Stránka:  « Předchozí 1 2478 2479 2480 2481 2482 2483 2484 2485 2486 2487 2488 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek