Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7191) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Titia
70 příspěvků 24.3.20 10:00

@bao-baba To zas ona je jednou z těch, co pomáhá velmi aktivně a vlastně si myslím, že to myslí vážně a upřímně. O to víc mě to zarazilo. Ale jinak se ve spoustě věcech shodneme a mám ji opravdu ráda, takže krůtou ji nenazývám, spíš přemýšlím, jak to celé vnímat. :) Asi se pro dobro našeho přátelství budu tvářit, že nic takového neřekla, jinak bych se postavila do opozice a začala se hádat, což by nic dobrého nepřineslo.

@Gorilka Ano, myslím, že máte pravdu a že přesně tohle na drtivou většinu sluníčkářů sedí.

Lizbeth
1235 příspěvků 24.3.20 10:05

Já zase skepticky koukám na ty šoty v tv, kde známé tváře v rouškách laskavým tonem poučují lidi, aby nosili roušky, chránili sebe a chránili ostatní..Nemám vůbec nic proti této osvětě, proti myšlence a šíření návyku.
Ale jsem ten typ člověka, který by nikdy neudělal nic jen proto, že slavný/á řekl, že je to ok, nebo doporučil ( ala reklamy, politika atd).
To pravdu má někdo tak moc oblíbeného zpěváka nebo herečku, že dá hlavně na něj?

Za mě..proč v těchto šotech nejsou sestřičky, lékaři a hasiči? Je to spíš smutný..

Gorilka
1237 příspěvků 24.3.20 10:15

@Lizbeth Příklady táhnou. Je to přeci jen méně represivní způsob než pokuta 3MCZK.

A proč v šotech není první linie? Nemají čas.

porjk
3014 příspěvků 24.3.20 10:33

Já si dnes ze zvědavosti pustila vysílání pro seniory.No,možná ta myšlenka dobrá je. Ale pobavilo mě, že ukazovali, kterak se dá vyrobit ptačí budka. Už vidím, jak si znuděný důchodce najde v kůlně prkýnka, vezme pilku a pižlá podle návodu (nakoso) tvary. Ten, kdo se dřevem dělá, asi bude vědět jak na to a ten, kdo ne, jen riskuje zbytečná zranění. Mimochodem, moderátorovi neseděla rouška, tak jí pořád ochmatával a narovnával, az mu spadla pod nos, tak ji tam nechal. Super.

if5
289 příspěvků 24.3.20 10:34

@Lizbeth Protože a) mají teď jiné starosti a náplň času a b) profesionální laskavé tváře působí přesvědčivěji, než utahaná sestra nebo navenek protivný doktor, který si třeba ještě šlape na jazyk.

Paris1789
4035 příspěvků 24.3.20 11:13

@Lizbeth televizi nesleduju, ale imho velký vliv na nošení roušek měla kampaň na fb, jak se najednou úplně všichni začali fotit s rouškami, či si je dokonce dávat na profilovky. Hodně lidem myslím pak docvaklo, že je to vážné.
Já sama žádné ponouknutí nepotřebuju, jen jsem potřebovala roušku.

Lizbeth
1235 příspěvků 24.3.20 13:57

No možná by ta strhaná sestra a naštvaný doktor byli víc pádní :)

A projela jsem jen tak nazdařbůh instagram a fakt je tam spoustu lidí, kteří tak nějak velebí koronavirus jako tmelitele lidských vztahů, rodin, společnosti..sice né nějak natvrdo, ale tak nějak mezi řádky.
Skoro to vypadá, že díky karanténě zjistili, že mají děti, psy a kočky, můžou si s nimi hrát, mazlit, věnovat se jim. Zapnout troubu nebo si číst..To předtím fakt byli tak zaneprázdnění, že nic z toho nedělali?

budejka
122 příspěvků 24.3.20 16:11
@Titia píše:
@giuliettka @bao-baba Teď už všichni nenápadně obrátili a sdílí takové ty sluníčkové příspěvky o tom, jak je tu covid-19 proto, abychom všichni zpomalili, byli se svou rodinou a byli konečně šťastní. Většinou ani nechybějí srdíčka. Když mi něco takového poslala kamarádka a na konec připsala větu „miluju koronavirus! <3,“ myslela jsem, že jsem se zbláznila a mám halucinace. Nějak nejsem schopná tenhle sluníčkový (nebo chcete-li „je to osud“) pohled pobrat.

„Miluju koroavirus“ je fakt ujeté. Ale rozumím těm Vám zmiňovaným příspěvkům tak, že je člověk rád za uvědomění toho, co mu přináší zpomalení a zastavení se (tedy pokud nemusí stíhat doma se učit s dětmi atp.), možná to někdo využije jako příležitost ke změně, je to šance, za kterou je rád.

Rezyna
667 příspěvků 24.3.20 17:31

@Lizbeth Pracuji s dětmi a mohu říct, že mi přišlo, že se rok od roku méně těm dětem rodiče (pro všechnu další zaneprázdněnost) věnují. Vyvrcholilo to na podzim, kdy jeden desetiletý chlapeček pravil smutně, že s ním doma nikdo nemluví… Takže když zjistil, že já poslouchám a reaguji, pusu nezavřel:-) Častokrát se stalo, že dítě chtělo mámě vyprávět, co ten den zažilo (dělám příměstské tábory), jak třeba natáčelo něco v rozhlase apod., a máma mu na to odsekla, aby nemlelo, oblíklo se a šlo. V posledních letech se až nápadně zvýšil počet rodičů, kteří o svých dětech netuší vůbec nic… Bylo mi z toho někdy až smutno. Ale co, já je mám týden a pak třeba zas za rok, ale ty rodiče jsou s nimi denně. Na druhou stranu si myslím, že to rodiče mají opravdu těžké, vydělat na všechny ty hypotéky, nějaký standard apod… Děti se přitom ve škole předhání, kdo má dražší mobil…
A pak když přednáším přes rok ve školách, vidím, jak jeden nevychovaný nevzdělaný blbec drtí ostatní spolužáky, přitom na ně ve skutečnosti nemá ani intelektem ani schopnostmi. Jen za ním stojí peníze tatíčka… A to víte, já jsem schopná ho utřít během dvou minut, mně je tohle úplně jedno (jestli je někdo obalený tisícovkama), pro mě je podstatné jestli používá mozek a zda se chová jako člověk. Jenomže my jsme si nějak příliš zvykli hodnotit a cenit druhé podle toho, co mají v peněžence a ne v hlavě a v charakterových vlastnostech. A teď najednou tváří v tvář nějakému pitomému viru mnozí zjišťují, že ani jejich milióny je před ním neochrání. To musí být pro mnohé kruté zjištění. Takže najednou se (asi i nechtěně) dostávají k podstatě a k různým existencionálním otázkám. Obávám se ale, že až tato vlna koronavirová přejde, vrátí se rychle do svých starých zvyků. Tam jim je dobře, tam nad ničím nemusí přemýšlet, natož nad smyslem lidské existence.

bao-baba
798 příspěvků 24.3.20 19:15

@Rezyna
Budu reagovat jenom na jednu myšlenku: nemluvení s dětmi. Všímám si toho hlavně v MHD, parcích, restauracích - mobil přednější než dítě.

xSx
817 příspěvků 24.3.20 20:02

A Madonnu, nebo neco ji vzdalene podobneho, jste uz videly? 

kočkaVločka
56 příspěvků 24.3.20 20:34

@xSx Myslíte, jestli už jsme se lekly? Já jo.

MP blanka
2376 příspěvků 24.3.20 20:51

@xSx všetko tu už bolo - selfie z prírody, z baru, z auta, z nakupovania, s detmi, s milencami, s kamarátkami, fotky z postele, z kuchyne i od stolu, teraz vaňa, no už chýba iba WC!

EmilyG.
1314 příspěvků 24.3.20 20:58

@MP blanka to jz taky bylo, tak 10 let co se fotila Nejen Madonna i Bara Basikova na wc mise s kalhotkama u kotniku.
Dejte prosim nejakou fotku satu nebo neceho pekneho co jste usila, me uz z tech rousek hrabe.

Rezyna
667 příspěvků 24.3.20 21:11

@xSx Když mi bylo náct (období Like a prayer), tak jsem ji obdivovala. Toto je tak trochu halucinace…

Byljednoujedenživot
141 příspěvků 24.3.20 21:37

@xSx Má malá kolena!

EmilyG.
1314 příspěvků 24.3.20 21:53

@Byljednoujedenživot no jo, mate pravdu.

MP blanka
2376 příspěvků 24.3.20 22:12

@EmilyG. Dejte prosim nejakou fotku satu nebo neceho pekneho co jste usila, me uz z tech rousek hrabe.

• ani neviete, ako by som rada, ale všetky modely, čo som v poslednej dobe šila, boli práve iba rúšky! Ale s tým „ hrabáním“ ešte počkajte, ono to tak rýchlo neskončí./ rada by som dala veľmi smutného smajlíka, ale neviem to /
Rezyna
667 příspěvků 24.3.20 22:30

@MP blanka No jo, neskončí. Prodloužili lhůtu…Já už ty zprávy raději ani nesleduju, je to na palici. Dnes jsem raději psala články, jeden slíbený a jeden pro radost. Stejně na tom vsem nic nezměníme. Člověk nic neurychlí, ani nezmění.

takvselijak
325 příspěvků 24.3.20 22:33
@Titia píše:
@giuliettka @bao-baba Teď už všichni nenápadně obrátili a sdílí takové ty sluníčkové příspěvky o tom, jak je tu covid-19 proto, abychom všichni zpomalili, byli se svou rodinou a byli konečně šťastní. Většinou ani nechybějí srdíčka. Když mi něco takového poslala kamarádka a na konec připsala větu „miluju koronavirus! <3,“ myslela jsem, že jsem se zbláznila a mám halucinace. Nějak nejsem schopná tenhle sluníčkový (nebo chcete-li „je to osud“) pohled pobrat.

Stockholmský syndrom? :D

EmilyG.
1314 příspěvků 24.3.20 22:52

@takvselijak Jo! Presne jste to vystihla. Jezisi me tihle lidi se.ou.

xSx
817 příspěvků 24.3.20 23:23

Co z vany, co ze ma mala kolena, ale vy v tom tu Madonnu vidite?! Ja teda ani trochu.

Lizbeth
1235 příspěvků 25.3.20 10:46

Já doma pořád jedu model co znám..přijít z práce, školy, sednout do kuchyně a při jídle, kávě, nebo jen tak při koukání z okna si vyprávět, co bylo v práci, škole..nebo si jen tak dávat hádanky, koukat a komentovat dění venku. A ráno je rituál vyprávět si sny…a odpoledne nebo navečír zasednout na balkoně a jen tak tlachat. Většinou vymýšlím imaginární siutace : Co bys dělala kdyby..nechala by sis mluvící opici, nebo létajícího psa..kdybys byla poslední na světě…vyhrála milion..
A venku na procházce zase počítáme stromy, vymýšlíme proč někdo někam jde..
Jsme často i na mobilech a pc, ale bavíme si myslím taky dost..a hlavně bych nikdy neodbyla dítě kvůli telefonu.

Judy24
1092 příspěvků 27.3.20 14:35

Radka Třeštíková se pustila do Ewy Farne a já s ní ke svému velkému překvapení souhlasím a za pekelnou tentokrát považuju Farnu. Kopíruji a lehce upravuji/zkracuji článek ze super.cz:

„Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, jakou potřebovalo,“ píše Farna na začátku textu, který obsahuje myšlenku, že si díky nemoci možná leccos uvědomíme. Začneme si víc vážit přírody, zdraví, rodiny, starých a zranitelných lidí, učitelů, lékařů a volnosti pohybu i všech možností, které máme. „Dostali jsme nemoc na míru. Asi jsme ji jako lidstvo opravdu potřebovali,“ stojí v závěru dlouhé úvahy.

Třeštíková: „Pokaždé, když tohle někdo nasdílí, tak si položím otázku - opravdu si zaslouží staří, slabí a nemocní lidé zemřít? Opravdu potřebují dostat lidi, kteří na tom byli finančně špatně, další těžkou ránu? Opravdu? Který člověk konkrétně? Neznám nikoho, kdo si zaslouží, aby mu selhaly plíce. To lidstvo, to jsme i my! Naše babičky, dědečci, rodiče, sourozenci, kamarádi. Já myslím, že si to nezaslouží nikdo, a že nikdo z těch, koho se to dotkne, to nepotřeboval.“

Farna : „Samozřejmě, že to není jedno. A pandemii nezlehčuju, nemyslím si, že by se nás to netýkalo - naopak ukazuje, že se týká úplně všech a že jsme všichni před Bohem stejní,“ píše zpěvačka, která se podle vlastních slov snaží na situaci podívat z jiných úhlů, například skrze přírodu. „Myslím, že je to jen ukázka toho, že všechny naše činy mají následky. Jako lidi se často nechováme hezky k přírodě, ale ani sami k sobě.“

Třeštíková: „Já tomu rozumím, Ewo, ale napsat, že tohle jsme jako lidstvo potřebovali, a že jsme si to tak nějak zasloužili, to může opravdu jen ten, koho se to osobně zatím nijak nedotklo, pochybuju, že by to napsal někdo, komu na CV zemřel blízký příbuzný. Bral by to tak, že se nechoval hezky k přírodě a k ostatním, a to má za to? Podle mě je tohle zobecnění na “lidstvo” nešťastné a neempatické vůči obětem a poškozeným.“

Rezyna
667 příspěvků 27.3.20 14:45

@Judy24 No jo, platí, že sytý hladovému nevěří:-). Mě zase dostala Petra Kvitová těmi řečmi, jak se to musí vydržet a jak musí být lidi silní a že tenis jde stranou apod. A lidi hned snažně, jak je ona moudrá a super. Jo, jistě musí se to vydržet, ale ona není samoživitelka, která třeba přišla, nebo přijde o práci. Z pohledu zajištěného jedince se to prostě plýtvá rádoby moudrými řečmi… A to neříkám, že bych měla něco proti Kvitové.

Cením si o to víc toho, že zahraniční sportovci dávají peníze do nemocnic apod., snaží se nějak prospět. Není to povinnost, jistě…

Stránka:  « Předchozí 1 2496 2497 2498 2499 2500 2501 2502 2503 2504 2505 2506 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek