Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7208) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
922 příspěvků 1.4.20 10:07

@ertz
Pravda pravdoucí, osobně znám různé lidi, kteří jsou na tom víc než dobře a pořád dělají jak čerti, a to proto, že práce je pro ně potřebou a vlastně neumějí nic nedělat. Člověk s průměrným příjmem si může položit otázku, proč se na to nevykašlou a nehodí nohy na stůl, když mají nahospodařeno, ale oni to mají tak nastavené.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.20 10:09

@ertz Záleží dost na tom, v jakém jsou lidé zdravotním stavu. Vždy se dá něco dělat, ale má to své limity. A o zbytnosti profesí, myslím, že průšvih dnešní doby je ten, že ekonomika dost stojí na různých přeprodejcích a zprostředkovatelích. Přitom nejlevnější je nakupovat u zdroje, mezičlánky jen navyšují koncovou cenu. A bohužel u knih to třeba vypadá, že mezičlánek položí trh…
Jestli dojde k nějaké restrukturalizaci, až se to přežene, nevím.
A jinak mně tedy pedikérské a kadeřnické služby chybí, stejně jako nemožnost navštívit nějakou památku a mohla bych pokračovat.
Takže spousta profesí má své opodstatnění, na druhou stranu to samozřejmě můžeme soudit pohledem, že bez nich teď také žijeme. V tom základním pohledu najdeme mnoho zbytného, ale i naši předci měli ve svých těžkých životech zbytné příležitosti, protože ty jsou v druhém pohledu nezbytné.

Čírina
256 příspěvků 1.4.20 10:09

@ertz Ano, spousta studia, které se nabízí, je zajímavé, přitažlivé a úplně k ničemu. Lidé pak dělají stejně něco jiného, jen jim stát např. zaplatil humanitního bakaláře…
Například já a tři mí další kamarádi.

Judy24
1119 příspěvků 1.4.20 10:13

Marek Ztracený píše moudra na Facebook:

Vyznání a omluva všem partnerkám a maminkám! :slight_smile:

Protože jsme si teď v rámci 14 denní karantény dali s partnerkou “samotku”, a já zůstal v druhém bytě, abychom neskončili, jako pár našich přátel, kteří mi volali o číslo na dobrého právníka :)) došlo mi hned několik věcí, které jsem nevnímal, nebo nějak přestal vnímat!
Vaření je zábava, ale když se u nás doma skončí, tak se ta kuchyň sama umyje a uklidí.. tady u mě je ta kuchyň nějaká líná nebo co..
Hodil jsem to teda do myčky a když už jsem to do té myčky dal a zapnul ji, ukázalo se, že se sama po umytí nevyndá?

Jasný.. je to logický a věděl jsem to, ale zabere to vlastně dost času…

Doma se mi oblečení pere samo, tady v mém oblečení zavládla nějaká anarchie nebo co a to prádlo furt leželo nehnutě před pračkou..?
Musel jsem ty věci do pračky hodit sám, ale pak se ukázalo, že se to musí i pověsit a po nějaký době sebrat a srovnat. Takhle napsaný to zní strašně jednoduše a logicky, ale ono to vlastně zabere dost času.. nehledě na to, že se ti zmenší o velikost téměř všechny trika…

Doma když se oholím, tak se to umyvadlo většinou umyje samo od sebe.. to moje tady se nějak samo nemeje.. spíš jakoby vůbec! Člověk to udělá..to je jasný, ale zase to zabere nějaký čas…

*No abych to zkrátil…

Buď máme doma kouzelný byt a spotřebiče, nebo kouzelnou partnerku :heart:️*

Člověk si sice první den řekne, že na tom toho zas tolik není, ale ono další dny si uvědomí, že mu to zabere značnou část dne a že to není ten nejzábavnější koníček…

Takže tímto se chci omluvit za svoje leckdy přiblblé řeči a představy ohledně tohoto tématu své přítelkyni, vlastně i všem svým bývalým přítelkyním a vyseknout poklonu partnerkám, maminkám a ženám, které už si možná ani neuvědomují, že to dělají a říct, že je to od vás hezký :wink:

Já nevím, to je ta laťka fakt tak nízko? Protože mraky žen ho za tohle v komentářích dojemně chválí a já nějak nechápu za co. Za to, že si až v momentě, kdy je doma sám, uvědomil, že je potřeba se starat o domácnost a je to pracné? Doprčic on tam ani jednou nezmiňuje, že se z toho snad poučí a zapojí se. Fakt budeme v 21. století tleskat dospělým svéprávným mužům za to, že si všimli, že prádlo se nepere, nevěší a neskládá samo?

bao-baba
922 příspěvků 1.4.20 10:15
@ertz píše:
Poslední rok uvažuju nad tím, kolik lidí se živí zcela zbytnými profesemi nebo studuje zbytečné obory. Nic neprodukují, duševně ani materiálně, jenom nějak vytěžují systém a nějak „šolíchají“ své příjmy. Já vím, čím víc služeb, tím vyspělejší stát - ale nemyslím, že je to dobře.

Jo, jo, takoví ti výživoví poradci, co jsou ve skutečnosti prodavači předražených doplňků, případně fanatici - jednu takovou mám v blízkosti, podepsala se na své rodině hezky. Detaily nerozepisuju, nechci někoho identifikovat, ale je to síla. Taky mám jednu sousedku, která se prohlásila za „koučku“, nepůjčila bych jí ke koučování ani dřevěnou koloběžku (nic proti těm, kteří to umějí doopravdy).

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.20 10:15

@Čírina No já ale dost nesouhlasím s tím, že každý má být ekonom a právník. Speciálně ekonomové jsou mnohdy lidé dost bez fantazie, mají život doslova spočítaný a kdyby záleželo jen na jejich pohledu, nebudeme si mít ani kde půjčit knihu. Všechno spočítat nejde, nakonec lze teď uplatit koronavir? Nelze.

MarryJu
424 příspěvků 1.4.20 10:16

@Rezyna Pár dní se Vám chystat napsat a pak to vždy smažu a řeknu si, že jsem hyena, když chci být na Vás „zlá“ a Vy jste si přitom prožila peklo na zemi. Je mi to líto. Věřte, že moc dobře vím, co je dno.. nicméně Vaše arogantní, vševědoucí příspěvky plné závisti mě neuvěřitelně irituji.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.20 10:19

@bao-baba A co povolání Youtuber? Většina dětí mi loni na táboře řekla, že se bude živit jako Youtuber:-)

EmilyG.
1693 příspěvků 1.4.20 10:20

@MarryJu ja na vas porad myslim, opravdu i ted platite tu skolku? Jak to dopadlo?

Čírina
256 příspěvků 1.4.20 10:24

@Rezyna Prosím vás, při bližším prozkoumání mého příspěvku v něm nenajdete o ekonomech a právnících ani slovo. To, že jsem vystudovala ptákovinu neznamená, že si myslím, že bych měla být ekonomka či právnička, aby ze mne něco užitečného bylo.
Jde o to, že na pohodově a zajímavě se tvářících oborech trčí lidé, kteří tam vlastně jen ztrácí čas.

MarryJu
424 příspěvků 1.4.20 10:26

@EmilyG. Paní majitelka mi poslala na email potvrzení o uzavření dětské skupinky až když jsem ji pohrozila, že to budu řešit intenzivně někde jinde. Poslala mi ho v pátek. Platby chce posílat v plné výši. Poukazovala na to, že i ona má výdaje jako je placení nájmu, výplaty učitelek..Jsem z toho rozhozená.

EmilyG.
1693 příspěvků 1.4.20 10:26

@Čírina jj, myslim si to stejne co vy.

ertz
408 příspěvků 1.4.20 10:27

@Čírina To máte pravdu, on i takový skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia nebo Ovidia v originále. :-).
Z mého pohledu je to rozmařilost, asi jako Římané před zhroucením říše obědvali v hromadách růžových lístků. Nemyslím, že člověk má získat kvalifikaci a té se věnovat celý život. Během života se mění podmínky a my s nimi. Ale kulturologie, studia o vzdělávání dospělých, rekreologie apod. - to je pouze „neplacená“ zábava pro adolescenty.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.20 10:29

@MarryJu No děkuji za psychologický posudek. Nejsem vševědoucí, jestli jste propadla pocitu, že někomu závidím, tak Vás mohu ujistit, že pro mě je v životě nejdůležitější osobní svoboda. A tu stavím nadevše. A hyena nejste. V reálném životě lidi umí závidět i ve chvíli, kdy člověk plánuje sebevraždu. Takže myslím, že Vaše vyjádření je úplně v pohodě:-) Je smutné, ze Vás pár písmenek na internetu dokáže tak vytočit. Ale trochu to nechápu. Mám dojem, že čtete mezi řádky, co tam není.

Příspěvek upraven 01.04.20 v 10:31

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.20 10:30

@ertz Náhodou vzdělávání dospělých je užitečný obor, já jsem to mockrát ve svém dospělém životě využila při doplňování kvalifikace:-)

ertz
408 příspěvků 1.4.20 10:31

@Čírina Než jsem to nadatlovala,… tak Vám posílám zelené. Ztráta času, energie, peněz.
Ekonomy a právníky považuju za nutné.
@Rezyna Ekonoma bych opravdu radši bez fantazie, nudně svědomitého a pečlivého.
Asi to nevíte, ale na Zemi jsou dva typy lidí. A) ti, co mají nápad B) ti, co ten nápad uvedou do provozu

EmilyG.
1693 příspěvků 1.4.20 10:32

@MarryJu Boze to je mrcha! Pritom jestli vlada splni co slibila, dostane nahradu, to je neuveritelne, takova potvora!

ertz
408 příspěvků 1.4.20 10:33

@Rezyna Čím se liší vzdělávání dospělých od vzdělávání pro SŠ?

bao-baba
922 příspěvků 1.4.20 10:34
@Čírina píše:
Jde o to, že na pohodově a zajímavě se tvářících oborech trčí lidé, kteří tam vlastně jen ztrácí čas.

Případně si dají ještě druhou nebo třetí VŠ. Už jsem tady asi v minulosti psala, jak jsem byla workshopu, kde se zúčastnily také dvě lesany. Jedna z nich vedla různé kurzy a druhá nedělala nic, ale vykládala o tom, že má dvě VŠ a teď si dá ještě tu fildu. Vzdělání považuji za důležité, ale v takovém případě si kladu otázku, jestli to má stát opravdu platit. Jestli jí bavilo studium, tak se mohla jako absolventka dvou VŠ vzdělávat dál sama.

bao-baba
922 příspěvků 1.4.20 10:37
@ertz píše:
Asi to nevíte, ale na Zemi jsou dva typy lidí. A) ti, co mají nápad B) ti, co ten nápad uvedou do provozu

Ještě je tu typ C) ti, co jen pindají a nic jim není recht :-)

MarryJu
424 příspěvků 1.4.20 10:37

@EmilyG. Chci se spojit s ostatními rodiči a chtěla bych vědět i jejich názor. Ta částka není převratná, ale 3 tis. posilat za nic se mi opravdu nechce

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.20 10:38

@ertz Tak já taky raději praktické uvedení do provozu, leč i ta poezie je v životě potřebná, obrazně řečeno.
Co se týče vzdělávání dospělých, nejsem absolventka oboru a domnívám se, že člověk má trochu jiné vzdělávácí potřeby v 16 a v 50. Ale to by nám spíše upřesnil odborník.

Gorilka
1266 příspěvků 1.4.20 10:38
@Rezyna píše:
@bao-baba A co povolání Youtuber? Většina dětí mi loni na táboře řekla, že se bude živit jako Youtuber:-)

Popelář nebo Youtuber?

Není to jedno?

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.20 10:45

@Gorilka A co kosmonaut, to taky kdysi frčelo:-)

Čírina
256 příspěvků 1.4.20 11:08

@Gorilka Není! Popelář je užitečný! :)

Stránka:  « Předchozí 1 2498 2499 2500 2501 2502 2503 2504 2505 2506 2507 2508 2528 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek