Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7208) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ghost B.C.
3904 příspěvků 1.4.20 11:37
@Judy24 píše:
Já nevím, to je ta laťka fakt tak nízko?
Fakt budeme v 21. století tleskat dospělým svéprávným mužům za to, že si všimli, že prádlo se nepere, nevěší a neskládá samo?

Ale jo. Některým pořád ještě jo. Opravdu existují exempláře, které se klidně budou brodit v odpadcích, než aby si uklidili. Natož, když mají „slouhu“. Je jim to jedno. Klidně si na práci oblečou civilní (aka nepracovní) oblečení, zasviní se, ale dál v tom chodí. A kde jim co odpadne od ruky, tam to nechají ležet, dokud to neuklidí někdo jiný, protože JIM to tam nevadí. I auto mají jako pojízdnou popelnici.
Já i každý z mých kamarádů někoho takového poznal - často jako spolubydlícího na koleji - což už by se jako „dospělí a svéprávní“ dalo označit.

Paris1789
4367 příspěvků 1.4.20 12:04

@Judy24
berte to tak, že tomu mamelukovi vypadly všechny příjmy a on potřebuje něco nahnat aspoň na sociálních sítích a tak píše tyhle kikotiny.
Nejlepší je na to vůbec nereagovat, třeba ho to nakonec donutí jít rovnat zboží do Hypernovy a tam teprve pozná, jak umí být život krušný!

julie74
3781 příspěvků 1.4.20 12:47

Ke vzdělávání dospělých…, pokud se chce dospělý, jakkoliv starý, v něčem vzdělat, mělo by to vzdělávání vypadat stejně jako vzdělávání mladých. Protože k čemu mu to jinak bude, bude argumentovat, že se to rýsování, účtování, programování, angličtinu učil zastara, a tudíž na to někdo má brát ohled? Nebo taky je možný, že nevím o čem je vzdělávání dospělých…

EmilyG.
1693 příspěvků 1.4.20 13:17

@Paris1789 kdysi ( nechte!) jsem vyslechla rozhovor, kde rikal ze delal sport, to nejak nevyslo, takze premyslel jak se proslavit a napadlo ho zpivat. Neb si byl vedom ze dobre vypada tak to k tomu pridal.
Desny toto.

Lizbeth
1315 příspěvků 1.4.20 14:29

Taky jsem toho Ztracenýho ráno četla..a mě teda napadlo „kopla bych tě do p*dele hned“ a nechápu, že ho za to nějaká žena může chválit..Chudák je snoubenka..nejdřív dostala darem písničku, kde se jí omlouvá jekej je vůl - to znamená, že na ní fakt kašlal a asi se dostali do nějaké krize..ale vzhledem k tomu, že až covid ho donutil pustit pračku, tak píseň byla asi jen teorie, která nevedla k praxi.
Dostala chudák jen dovolenou, kterou si užil i on. Komedie.

Sisi_82
8 příspěvků 1.4.20 14:42

Děkuji rodině Koktových, ze v dnešní době nam dělají samou radost. Dnes se narodil SVEN KOKTA????. Ale ať nejsem zla mrcha. Přeji hodně zdraví…

Oldyn
6344 příspěvků 1.4.20 16:20

@Sisi82
Sven byl moje dětská láska. Byl z NDR a oběma nám bylo asi 12, dovolená s rodiči no.

Ophelie
788 příspěvků 1.4.20 19:16

@Oldyn náhodou jméno pro dětskou lásku je moc hezké, vidím to úplně jako film. Byl ten německý Sven blonďák?

BeKaa
537 příspěvků 1.4.20 21:56
@EmilyG. píše:
@MarryJu Boze to je mrcha! Pritom jestli vlada splni co slibila, dostane nahradu, to je neuveritelne, takova potvora!

A co si myslíte o školách, kde se platí školné? I když není vysoké, ale pro školu je důležité. Učitelé fakt potí krev, mají skvěle zorganizovanou výuku, učí online, rodiče se snaží zatěžovat minimálně, ale bez pomoci rodičů se zvlášť menší děti neobejdou. Má škola na školné nárok nebo ne?
Jen pro jistotu, nijak nerýpu, ale tuto situaci aktuálně řeším, tak mě zajímá názor jiných.

Ivana32
277 příspěvků 1.4.20 22:05

@Sisi82
No to mě dnes taky pobavilo. Ale řekla bych, že Quentina Koktantina to netrumfne! Ale přeju taky samozřejmě hodně zdraví Svenovi!! :-)

Puffin
269 příspěvků 1.4.20 22:29

@BeKaa Myslím, že škola nejen právní, ale i morální nárok na školné má. Oni tu budovu prostě nemůžou přestat platit, kdyby ji neměli, zaniknou.
Rozumné školy hledají možnosti jak školné aspoň těm, co to fakt potřebují, snížit.

giuliettka
6715 příspěvků 2.4.20 05:35
@Puffin píše:
Oni tu budovu prostě nemůžou přestat platit, kdyby ji neměli, zaniknou.

Z tohoto dovodu nárok na školné nemá, budovu a všetko ostatné platia ak iní podnikatelia.

Puffin
269 příspěvků 2.4.20 08:15

@giuliettka Jenže to dítě pořád službu čerpá. Pokud někdo z rodičů nechce platit školné, může ihned dítě přehlásit do školy bez školného, v přestupu mu nikdo bránit nebude. Pokud to udělají všichni rodiče, škola zanikne.
A dle mé aktuální zkušenosti (slyším, nebo zažívám, jak fungují tři školy se školným a dvě bez něj), lépe zvládají výuku na dálku ty se školným.

Anwen
704 příspěvků 2.4.20 10:28

@julie74 Vzdělávání dospělých by mělo vypadat stejně jako mladých, jo? Už vidím, jak bude dospělý nadšený a odnese si plno nového třeba z takové lekce angličtiny určené dětem https://youtu.be/NIk1-ck4c6Q
Jak může někdo ještě v roce 2020 pochybovat, že děti a dospělí mají úplně jinak nastavené vzdělávací potřeby je mi záhadou, když už Komenský vytvářel materiály pro různě staré děti.

MarryJu
424 příspěvků 2.4.20 10:41

@BeKaa Provozovatel dětské skupiny čerpá dotace z EU do výše 68500 Kč měsíčně (!) + příspěvky rodičů ( každý 3000 Kč) Myslim, že v pohodě nájem zaplatí a platy dvou učitelek v plné výši taktéž

giuliettka
6715 příspěvků 2.4.20 10:43
@Puffin píše:
@giuliettka Jenže to dítě pořád službu čerpá. Pokud někdo z rodičů nechce platit školné, může ihned dítě přehlásit do školy bez školného, v přestupu mu nikdo bránit nebude. Pokud to udělají všichni rodiče, škola zanikne.
A dle mé aktuální zkušenosti (slyším, nebo zažívám, jak fungují tři školy se školným a dvě bez něj), lépe zvládají výuku na dálku ty se školným.

Písala som že nemá nárok z dôvodu že musí platiť nájom na budovu. Za službu platiť ma, to nerozporujem. A ja môžem konkrétne porovnať napríklad môjho syna a dcéru mojej šéfky. On do štátnou školou funguje oveľa lepšie. Príprava učiteľov, posielanie úloh, kontrola, online vyučovanie je oveľa lepšie v tej štátnej. Štátna škola to zvláda na jednicku a u tej súkromnej je šéfka naštvaná tak, že o nezaplateni školského tiež uvažovala. Takže ja si myslím, že ak v tomto období zanikne súkromná škola, tak to nebude dôsledok koronavirovych prázdnin, ale toho, že mala neschopných učiteľov.

julie74
3781 příspěvků 2.4.20 11:49
@Anwen píše:
@julie74 Vzdělávání dospělých by mělo vypadat stejně jako mladých, jo? Už vidím, jak bude dospělý nadšený a odnese si plno nového třeba z takové lekce angličtiny určené dětem https://youtu.be/NIk1-ck4c6Q
Jak může někdo ještě v roce 2020 pochybovat, že děti a dospělí mají úplně jinak nastavené vzdělávací potřeby je mi záhadou, když už Komenský vytvářel materiály pro různě staré děti.

Ale já jsem v celém mém příspěvku ani jednou nepoužila výraz dítě. Mluvila jsem o mladych. Nevím pořád jaký je rozdíl učit účetnictví sedmnáctiletého studenta nebo čtyřicetiletého. A ano čekám že mají jiné časové možnosti ale nečekám že tomu sedmnáctiletému to budou vykládat s obrázky berusek. Můžu se plést, ale zase nejsem úplně na hlavu…

Puffin
269 příspěvků 2.4.20 12:10

@giuliettka Jo, pokud nějaká škola není schopna dobře zajistit službu, má se změnit, nebo zaniknout. Blbý je, že znám dost státních (zřizovaných obcí), který fungují tak nějak z podstaty a ne a ne se změnit…
Jinak zrušit nájem ta škola nemůže, ona prostě nemůže existovat bez budovy. Vždyť musí mít pořád i místa pro všechny děti, co se vzdělávají doma (nemyslím teď aktuální situaci, ale obecně) - a to včetně příslušného podílu na záchodech, metrech krychlových vzduchu ve třídách a tak…

ertz
408 příspěvků 2.4.20 12:40

@Anwen @julie74 Základní metody a formy práce jsou stejné, jenom je samozřejmě musíte přizpůsobit věku. A nejen věku, taky nadání, zkušenostem, složení skupiny, se kterou pracujete. S některými 15letými můžete pracovat téměř jako s dospělými a mezi dospělými taky najdete lidi, u kterých se můžete leda nadechnout a vydechnout. a myslet si své. Ovšem andragog zní pro někoho určitě líp než pedagog. A pro jistotu jsem se podívala sem.
https://www.vysokeskoly.cz/…-andragogika

bao-baba
922 příspěvků 2.4.20 13:56
@julie74 píše:
Ale já jsem v celém mém příspěvku ani jednou nepoužila výraz dítě. Mluvila jsem o mladych. Nevím pořád jaký je rozdíl učit účetnictví sedmnáctiletého studenta nebo čtyřicetiletého. A ano čekám že mají jiné časové možnosti ale nečekám že tomu sedmnáctiletému to budou vykládat s obrázky berusek. Můžu se plést, ale zase nejsem úplně na hlavu…

Tak zrovna tady vidím zásadní rozdíl: sedmnáctiletý student to bude považovat za největší prudu (tedy 9 z deseti :-) ), čtyřicetiletý studuje účetnictví, protože ho zajímá. Rozdíl je v motivaci.

julie74
3781 příspěvků 2.4.20 14:20

@bao-baba no to jo, a zrovna tak jsou vrstevníci znudění a zainteresovaní. Ale nechápu proč ten vyučující bude studovat jinou vysokou školu. Navic vyučující studuje konkrétní obor, co prosím vlastně konkrétně dělá absolvent andragogiky…?

chitrá alex
325 příspěvků 2.4.20 15:02

Andragogika - to není jenom vzdělávání ve smyslu výuky účetnictví. Absolvent třeba může pracovat s dospělými klienty v sociálních službách. Azylové domy. Vězeňská služba. Mediace a probace. Pomoct dospělým lidem řešit životní problémy.
Je mi líto, že „filda“ je otloukánek, synonymum pro „hnízdo nemakačenků“. Martin Hilský, Kateřina Tučková, Václav Mertin, Tomáš Halík, Miroslav Verner, Jan Royt, to je jenom první sled, za nimi je spousta dalších lidí, kteří nepracují rukama. Pro ty, kdo potřebují jenom jíst a spát jsou absolventi filosofických fakult jistě zbyteční. Tlumočnictví, dějiny umění, psychologie, religionistika, historie, a další a další, obešli byste se bez nich? Já ne.

ertz
408 příspěvků 2.4.20 16:13

@chitrá alex Naše diskuze ovšem nebyla na téma „boj přírodovědců nebo techniků apod proti humanitním“. Proti fildě nikdo nic nemá. Pouze jsem se bavili o ztrátě času, energie, financí studiem zbytných oborů, popř. studiem x- té vysoké školy. A to nemyslím prohloubení nebo specializaci v určitém oboru. Ale spíš ty věčné studenty, kteří jsou 2 semestry na strojárně. Pak si dají něco ekonomického, pak něco snadnějšího humanitního nebo že by nějaké životní prostředí? Rozhodně jsme se nebavili o archeologii, překladatelství apod.
Kromě kulturologie, rekreologie jsem tedy zmínila i andragogiku. A k těm možnostem uplatnění andragoga, které jste jmenovala - nemůže to dělat psycholog, učitel, právník? A kolik vysokoškoláků je potřeba v podobné instituci, jako jste jmenovala?

EmilyG.
1693 příspěvků 2.4.20 16:20

@ertz ja par takovych pendleru mezi jednotlivymi ustavy taky znam, co mi ale vadi je, ze z nekterych soukromych ustavu v cr lide vychazeji s titulem ing.
Troufam si rict ze mezi absolventkou VSE ( ti uz dnes maji titul mgr, ing meli posledni absolventi fakˇ narodohospodarske pred rokem 2010) a absolventkou bankovniho institutu, nebo Vysoke skoly hotelove, je rozdil ve znalostech. z titulu to tak zrejme neni.

ertz
408 příspěvků 2.4.20 16:31

@EmilyG. To máte pravdu, rozdíl je taky mezi školami. Když Vám řekne IT pracovník, že chtěl při studiu pracovat, VUT mu neumožnilo volnější studijní plán, tak přešel do Zlína a tam vystačil se znalostmi na úrovni bakaláře, tak to mluví o všem. A stejné je to i s úrovní středních škol a taky základek. Ale někde, aspoň na úrovni maturit, státních zkoušek by měla být jednotná hranice, aby ten závěrečný papír/titul zaručoval určitou kvalitu myšlení/schopností absolventa.

Stránka:  « Předchozí 1 2499 2500 2501 2502 2503 2504 2505 2506 2507 2508 2509 2528 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek