Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7208) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Čírina
256 příspěvků 2.4.20 16:44

@chitrá alex Za mě šlo to to, že spousta těch zajímavých oborů produkuje příliš mnoho lidí, než aby se oborem mohli živit, a v nevalné kvalitě k tomu. Slouží tak jen pro to, aby se uživili přednášející.

Oldyn
6344 příspěvků 2.4.20 17:11
@Ophelie píše:
@Oldyn náhodou jméno pro dětskou lásku je moc hezké, vidím to úplně jako film. Byl ten německý Sven blonďák?

Haha, dětská nevinnost jak vyšije, loudali jsme se Altdorfem a zpívali Včelku Máju, já česky on německy. Modrooký blonďák, si představte!

Anwen
704 příspěvků 2.4.20 17:21

@julie74 psychologie teenagere bude úplně jiná, andragog nebude muset řešit klima ve třídě, šikanu, poradenské služby, tvorbu RVP a ani hypoteticky řešit problémy typu „co když za Vámi příjde maminka žáka, kterého jeho spolužáci brutálně napadli?“ nebo „jak se zachováte, když vám nějaký žák ve třídě zemře?“
I v světově uznávaných kurzech jako třeba CELTA si volíte zaměření na děti&mládež nebo dospělé. Přirovnala bych to k existenci specialozace lékařů pro děti a dorost a praktiků pro dospělé.

Anwen
704 příspěvků 2.4.20 17:24

Spousta úspěsných lidí z oboru odejde kvůli finančnímu zajištění, můžete to dotáhnout na místo v historickém ústavu Akademie věd, ale s takovým platem na hypotěku na domek za Prahou nedosáhnete ani náhodou, proto raději budete pracovat třeba v bance.

Ophelie
788 příspěvků 2.4.20 17:36

@Oldyn úžasné, úplně mi to připomnělo jednu Nabokovovu povídku o první lásce, jen tedy kulisy byly jiné.

oprava neúplného slova

Příspěvek upraven 03.04.20 v 16:06

ertz
408 příspěvků 2.4.20 17:43

@Anwen No, právě. Nebylo by tedy lepší, aby zrovna studovali nějaký ekonomický obor, když pak budou v bance? A jestliže práci v bance zvládne andragog, tak ji asi zvládne hodně absolventů úplně jiných oborů popř. šikovných středoškoláků.
A představte si, že učitel má psychologii obecnou i vývojovou, takže se seznámí i s jinými věkovými skupinami, nejen s teenagery. A co teprve psycholog.

Anwen
704 příspěvků 2.4.20 18:56

@ertz Proč by měli studovat ekonomii? Když je jejich první zvolený obor, v mém konkrétním případě historie, naplňuje a patří mezi špičku? Jinak by je těžko zaměstnali v AV. A banka po nich vystudovanou ekonomii nepožaduje. A k milovanému oboru se můžou po čase zase vrátit.
Hodně mých spolužaček studuje učitelství a o učení nebo psychologii dospělých nijak hlouběji nezabývají, na mé učitelské způsobilosti o těchto tématech nepadlo ani slovo.

Už nežijeme v časech, kdy lidi strávili v jednom podniku celý profesní život.

giuliettka
6715 příspěvků 2.4.20 19:02
@Puffin píše:
@giuliettka Jinak zrušit nájem ta škola nemůže, ona prostě nemůže existovat bez budovy. Vždyť musí mít pořád i místa pro všechny děti, co se vzdělávají doma (nemyslím teď aktuální situaci, ale obecně) - a to včetně příslušného podílu na záchodech, metrech krychlových vzduchu ve třídách a tak…

Ale ani to som nepísala, aby zrušila nájom. Ja som fakt len chcela, že to, že škola musí platiť nájom, nie je dovod pre to, aby rodičia zaplatili školné. Dovod je ten, že aj teraz v tejto dobe sa postarajú o výuku. Ich nájom nemusí rodičov zaujímať, je to len ich problém. :-D

triga
113 příspěvků 3.4.20 10:12

@giuliettka
Moje kadeřnice taky teď nechce zaplatit barvu a střih, které není možné nyníprovést. Nájem samozřejmě platit musí.

bao-baba
922 příspěvků 3.4.20 10:28
@Anwen píše:
Hodně mých spolužaček studuje učitelství a o učení nebo psychologii dospělých nijak hlouběji nezabývají, na mé učitelské způsobilosti o těchto tématech nepadlo ani slovo.

Asi jsem mdlého rozumu, nějak té větě paní učitelko nerozumím :-)

Anwen
704 příspěvků 3.4.20 16:41

@bao-baba Spíše jste neobyvyklý případ myšlení, většina lidí dokáže chyby vyselektovat a pořád pochopit smysl sdělení, např. i bez chybějícího zvratného zájmena. Problém to bývá pro mluvčí, kteří mají jiný první jazyk. A ne, nejsem učitelka :(

giuliettka
6715 příspěvků 3.4.20 20:18

Tak vraj ten dabing sa moc nevydaril. :-D

ertz
408 příspěvků 3.4.20 21:33

@giuliettka Já na tom plakátě vidím menší chybu. Elephant mělo být polovičním písmem. A The Duchess of… naopak mnohem větším písmem. :-)

Porkpiehat
2164 příspěvků 4.4.20 03:43
@giuliettka píše:
Tak vraj ten dabing sa moc nevydaril. :-D

Copak? Neumí troubit jako slon? :-)
Francouzský tisk cituje jen anglicky mluvící kritiky, ale ty komentáře stojí za to. Holt se každému nepoštěstí dabovat jako Pavel Rímský ;-)

giuliettka
6715 příspěvků 4.4.20 07:23

@Porkpiehat Vraj znie strašne nadšene, ako keby nekomentovala cestu slonov, ale nejaké úžasné dobrodružstva kreslených postavičiek. A nemá na Davida Attenborougha, o Pavlovi asi v Hoolywode nepočuli. :-)
Ale podľa slov Angely Mollard „The David Attenborough approach to wildlife documentaries I think is the best in the world. You know, it is lovely, restrained and quiet.“ to presne ten Pavel vystihol, rovnako ako David, krásným tichým komentárom, ktorý nerušil pri pozeraní prírody. Som strašne zvedavá na ten dabing, ale Disney + nemám. :-D

bao-baba
922 příspěvků 4.4.20 10:19

@Anwen
No, já jsem spíš čekala, že s vaší učitelskou způsobilostí (jak píšete) bude sdělení smysluplné. Ale máte v něčem pravdu, mám spíše matematické než verbální uvažování.

Porkpiehat
2164 příspěvků 4.4.20 15:06

@giuliettka Už si z hlavy nepamatuji, jak to přesně Francouzi psali (četla jsem to v půl čtvrté ráno v rámci nespavosti), ale tak matně si vzpomínám na ekvivalenty slov jako afektovaný, naivní/hloupoučký nebo přehnaný. Seriál Suits jsem neviděla, ale v článku psali, že tam mluvila krapet „přeslazeně“ a že jak se toho více méně zbavila při vystupování jako člen královské rodiny, tak to v tom dokumentu zase je slyšet.
Dabing nebo namlouvání textu k dokumentu není dáno všem. Ne každý abstraktní malíř dokáže namalovat realistickou krajinku. Aby to ještě nepředabovali ;-) Naštěstí tím budou postiženi jen anglofonní země, věřím, že ty frankofonní (a jiné -fonní) budou mít šťastnější ruku při výběru. Ta citace je přesná, hlas musí být klidný, tichý.
Třeba bude někde aspoň ukázka, ať se můžeme pohoršovat na základě opravdového zážitku.

Královna trnů
21 příspěvků 4.4.20 15:08

@giuliettka Tak já vám nabízím nějaké ukázky :D

xSx
845 příspěvků 4.4.20 15:15

@Královna trnů To je dost hrozný.

lorens
2441 příspěvků 4.4.20 15:29

@Porkpiehat Zní to jako kdyby vykládala pohádku Archiemu.

:) Jsem pomalá.

Je to takové afektovaně slaďoučké. :)

Vinca_minor
1656 příspěvků 4.4.20 15:46

Zlatí Alfréd Strejček a Michal Gulyáš v Zázračné planetě. Holt ne každý herec je dobrý dabér a rétor textů a naopak.

Porkpiehat
2164 příspěvků 4.4.20 17:29

@lorens Pořád jsem hledala, k čemu to přirovnat. Teď už si můžu přestat lámat hlavu. Přijde mi to stejně přirozené jako když se Eliza Doolittle snaží říkat The Rain in Spain…
https://www.youtube.com/watch?…

tajinka
89 příspěvků 5.4.20 12:15

A nie je to dokument pre deti? Lebo ak nie, tak potom to naozaj dost zle.

benyka
8320 příspěvků 5.4.20 17:03

Správná rouška prý má někde přiléhat a jinde odstávat. Ale řekla bych, že asi není tak úplně jedno, kde. Z dnešních OVM:

Ivana32
277 příspěvků 5.4.20 19:30

@benyka
No, Václav si to dole asi povolil. Ono mluvte s tím dvě hodiny. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2500 2501 2502 2503 2504 2505 2506 2507 2508 2509 2510 2528 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek