Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7429) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
pavka_l
1347 příspěvků 23.9.21 13:54

@if5 No jasně. Tady jsme se rozjely s tím cukrem někam jinam.

Temperance
3336 příspěvků 23.9.21 13:59
@if5 píše:
@pavka_l Ona je babička a babička. Někteří lidé by opravdu neměli dostávat cizí děti na hlídání, z nejrůznějších důvodů.

Někteří lidé by neměli „hlídat“ ani své vlastní děti…

giuliettka
9045 příspěvků 23.9.21 14:03
@Accuracy píše:
A když mám svoje synovce na návštěvě u mé matky nebo tchyně a ta jim nabídne bonbon, tak ať si ho klidně vezmou. Musejí poděkovat a dostanou jeden, ale že bych se čertila kvůli jednomu kokinu?
Ďakujem, som sa tu schuti rozrehotala. Dostanú jeden bonbon! Ktorý navyše nazývate kokino! (ja viem, ale aj tam mi to furt pripadá ako niečo čo niekto vykakal) a ešte musia poďakovať. Prídu na návštevu k Vám, vy sa s nimi odtrepete k pre nich cudzím ľuďom, a ešte ich tí aj vychovávajú!? No potěš koště. :-D
Accuracy
106 příspěvků 23.9.21 14:09
@pavka_l píše:
@Accuracy Já už jsem se teď v těch synovcích, bratrech a švagrech ztratila úplně :-D

Co máte z toho, já taky. :)
A to v té rodině žiju. Děda je z 10 sourozenců, maminka ze 7. Ani nevím, kolik mám bratranců. :)

Accuracy
106 příspěvků 23.9.21 14:14
@giuliettka píše: Ďakujem, som sa tu schuti rozrehotala. Dostanú jeden bonbon! Ktorý navyše nazývate kokino! (ja viem, ale aj tam mi to furt pripadá ako niečo čo niekto vykakal) a ešte musia poďakovať. Prídu na návštevu k Vám, vy sa s nimi odtrepete k pre nich cudzím ľuďom, a ešte ich tí aj vychovávajú!? No potěš koště. :-D

Tak musejí poděkovat, když něco dostanou, na to dohlížím. A samozřejmě jedeme na návštěvu, jen když nás pozvou. Všechny, i s dětma. Pro děti (edit: sakra, synovce! já o nich fakt všude mluvím jak o dětech!) nejsou ty babičky-nebabičky cizí, vídají se pravidelně. Ne nějak často, ale pravidelně.
Jinak jsem ráda, že jsem pobavila. Nevím teda moc čím, ale fajn. :)

Příspěvek upraven 23.09.21 v 14:40

MarryJu
610 příspěvků 23.9.21 14:26

Mam problém s tchýni. Ona měří lásku ke svým vnoučatům podle toho, kdo kolik čeho sní. Pokud je talíř prázdný, tak je vnouče dokonalé. Nedávno řekla mé dceři, že jí nemá ráda, protože nedojedla její oběd. Ona se s tím vaří a snaží se a nikdo to neocení. Bojuji s ní takřka při každé návštěvě. Když měla dcera 2-3 roky, tak ji vykrmovala jako husu. Tajně. Nechala jsem dceři udělat trika s nápisy- " Nekrmit! Bolí mě pak bříško!" nebo " Nevykrmovat! Nejsem prasátko!" a oblékala si ty trika, když měla být u babičky. Po pár letech je to úplně stejné. To je nějaká obsese či co

Jordaan
9535 příspěvků 23.9.21 14:38

@MarryJu

Moje mama zase postrada odhad, kolik toho takove male dite sni/je schopno snist. Takze ma vecne pocit, ze „nic nejedl“ a ze by uz mel zase neco snist.

Paris1789
5527 příspěvků 23.9.21 14:38
@květušína píše:
@Paris1789 v dnešní době existují moderní látkové pleny a péče o ně (praní a pod) je opravdu jednoduchá. Sama jsem je u dcery používala. Ta trocha práce navíc oproti jednorázovým není nijak zvlášť zatěžující ani omezující. Používání látkových plen kromě šetření životního prostředí má i další bonusy: Dítě má od narození širší balení, takže se snižují možné problémy s kyčlemi, chlapcům se nepřehřívají varlátka (v jednorázových ano), takže nehrozí snížení plodnosti, dítě je dříve bez plen, jelikož být v mokré pleně mu není příjemné. A dokonce je zde i významná finanční úspora. Pořízení látkových plen je sice z počátku větší investice, ale ve výsledku už hned u prvního dítěte vyjde asi tak 3× levněji než používání jednorázových plen.

to všechno vím, jen prostě dvojčata a látkové pleny, které se musely vyvařovat a ŽEHLIT, protože se to tak DĚLALO. Netroufnu si ani odhadnout, kolik času mě to stálo, plus teda neustálé spory v bytovce, kde jsme tehdy bydleli, o sušárnu apod. Jednou na mě řval důchodce z patra pod námi, že si to mám okamžitě sundat, protože jeho žena tam musí cosi pověsit a na mou připomínku, že je tam ještě jeden volný sušák pravil, že tam to oni věšet nebudou, jelikož si to svými šňůrami zabrala má tchyně(!). Bizár. Doufám, že je ten šmejd už po smrti, on i mlátil svou ženu i když byl už v důchodu, ta z něj byla úplně mimo a bála se i otevírat, když na ni někdo zazvonil a ona byla sama doma.

Ghost B.C.
4130 příspěvků 23.9.21 14:42

Já ty jisté obavy a preventivní řešení celkem chápu. Ona ne každá babička je pohádkový anděl. Sice nešlo o dohady s jídlem, ale až časem mi došlo, co na mně napáchala babiččina neutuchající kritika, věčné srovnávání s mými kamarádkami (byly lepší samozřejmě) a průpovídky typu, „podívej se jak vypadáš“, „takhle tě nikdo nebude chtít“, „ostříhej si ty vlasy nebo to udělám až budeš spát“ a podobně. Přičemž jsem byla velice průměrná a obyčejná 12-13 letá holka. Zlatá podstrčená čokoláda. Když je to v nějakých mezích pochopitelně.

antox
299 příspěvků 23.9.21 14:50
@Jordaan píše:
@kobylkalucniNo, je opravdu blba, jinak se to rict neda. Neni ale sama, podobnych blben je spousta. Staci se rozhlednout kdekoliv, kde je vic deti, nektere bude urcite mit v ruce piticko nebo takovy ten aluminiovy pytlik s rozmackanym „ovocem“.

To jsou myšleny ty pytlíčky, jak každá novopečená celebrití máma je (asi povinně) sdílí na instáči? Jako to nejlepší, co pro její dítě svět vynalezl? A ještě třeba sdílí zvláštní šuplík v lince, kam si kapsičky krásně vyskládá podle barvy nebo tak?
Jestli ano, tak tahle placená spolupráce celebrit na IG mi přijde jedna z nejvíc pitomých. Ať už to ta matka fakt dítěti dává tak často, jak píše, nebo ne, zajímalo by mě, kolik si za takovou reklamu mohou vydělat?
Jakmile se narodí nějaký celebritě miminko, za pár měsíců se s tím vytasí na IG. Zázračný pytlíčky!

Jordaan
9535 příspěvků 23.9.21 14:57

@antox

To bude nejspis ono. Doufam, ze tim vydelaji aspon na nove zuby :-D.

květušína
713 příspěvků 23.9.21 15:21

@Paris1789 tomu rozumím a s dvojčaty to muselo být náročné a máte můj obdiv, když k tomu připočtu, že jste se k tomu všemu první rok asi ani pořádně nevyspala. Pamatuji si ještě, jak se vyvařovaly plenky mému o 6 let mladšímu bratrovi, tehdy jsme ani neměli doma automatickou pračku. Já jsem jen tím chtěla tady v diskusi říct, že jednorázové plenky nejsou zas až takové terno nejen kvůli tomu ekologickému aspektu. A právě v dnešní době automatických praček a sušiček nemusí být používání moderních látkových plen nijak zatěžující. Já jsem sice měla jen jedno dítě, ale zase jsem při rodičáku ještě podnikala a dohlížela na stavbu našeho domu, a to vše bez možnosti nějakého velkého hlídání. To jen na vysvětlenou, že jsem neměla tu „dovolenou“. :)

Paris1789
5527 příspěvků 23.9.21 18:15

@květušína autor termínu „mateřská/rodičovská dovolená“ by se měl smažit v pekle

MP Janka
834 příspěvků 23.9.21 20:15

U nás se pilo jedině sladké pití (voda se štávou, ředěný džus, mošt, sladké kakao, slazený čaj). Já i sestra v dospělosti pijeme nejradši vodu nebo neslazený čaj. Sestra měla jeden kaz, já žádný, nemám založené 2 stálé zuby, v 31 letech tak mám stále 2 mléčné zuby. Zubařka mě svým sestrám ukazuje jako přírodní úkaz.
Takže nějaké vyhrožování kazy je dost liché, základ je genetika, složení slin atd. Jak říká moje zubařka, někdo může trávit čištěním zubů hodiny a stejně se mu kazí a někdo si čistí zuby jen aby mu nesmrdělo z pusy a nemá ani zubní kámen.

Paris1789
5527 příspěvků 23.9.21 20:40

@MP Janka tady nejsme u zubaře, takže ty vaše chorobopisy jaksi neoceníme. Podstatná jsou data a podle nich stav chrupu, výživa a hygiena spolu úzce souvisejí. Že to v některých případech neplatí se dá předpokládat, jako u všeho. A stejně jako si většina alkoholiků myslí, že jsou dalším Churchillem, podobně si lidi hýčkají svou víru, že zrovna oni jsou to výjimkou ze statistik a zuby si čistit nemusí.
Chodím k soukromému zubaři, má narváno. Tuhle jsem tam potkala pár z Benátek nad Jizerou, štěstím bez sebe, že někoho sehnali. Nic víc k tomu nemám. Chápu, že se každý rád pochlubí svou domnělou výjimečností, jen bych z toho nedělala pravidlo.

pavka_l
1347 příspěvků 23.9.21 20:43

@Paris1789 Já bych asi nedostatek zubařů a stav chrupu populace takhle dohromady nespojovala.

Jordaan
9535 příspěvků 23.9.21 21:16

@MP Janka

Proste mate stesti. Jenze to predem nepoznate. Takze urcite jo, jednoho budou krmit kapsickama a usinat bude s lahvi kakaa a bude mit zuby jak z reklamy, ale s velkou pravdepodobnosti tu bude par dalsich, kteri budou mit problemy, ktere se objevi, az kdyz bude pozde.

agirt
37 příspěvků 24.9.21 08:21
@MP Janka
@MP Janka píše:
Takže nějaké vyhrožování kazy je dost liché, základ je genetika, složení slin atd.

S tímhle se naprosto nedá souhlasit. Výsledky odborných studií jsou nekompromisní. Vždy je to o nějaké asociaci a ta je málokdy 100%. To je, jako když má někdo v rodině 100letého kuřáka, který nikdy nezakašlal a na základě toho by tvrdil, že s tou škodlivostí to nebude tak hrozné, že základem je genetika atd. Samozřejmě, tyto výjimky jsou. Ale obecně - častá konzumace např. nápojů s obsahem kyselin prokazatelně způsobuje erozi zubní skloviny.

Paris1789
5527 příspěvků 24.9.21 10:13

Nevím, jak v jiných zemích, ale v Česku mi připadá zvláště silná nechuť převzít odpovědnost za své jednání. A tak jsou tady populární tvrzení, jak za naše zdraví může hlavně genetika a ne chování, což implikuje, že se s tím nedá nic dělat a pokračovat v sebedestrukci (pití, kouření, přejídání, ignorace ústní hygieny, vlastně hygieny jako takové) je víceméně ok.
Nelze se pak divit, že na C19 tady máme asi nejvíc mrtvol široko daleko. Ale komu to vlastně vadí, žejo?

Ghost B.C.
4130 příspěvků 24.9.21 10:31
@Paris1789 píše: A tak jsou tady populární tvrzení, jak za naše zdraví může hlavně genetika a ne chování, což implikuje, že se s tím nedá nic dělat a pokračovat v sebedestrukci (pití, kouření, přejídání, ignorace ústní hygieny, vlastně hygieny jako takové) je víceméně ok.

Tipuji, že tento váš názor populární naopak nebude, nicméně ho mohu podepsat. Kolik už jsem potkala lidí, kteří horují o svém ne/zdraví, jak je těžké s tím žít, doktoři nepomohou a/nebo vše jenom zhorší, nicméně ten srdceryvný výlev končí tím, že se stejně nedá nic dělat, cukrovkář se zakousne do větrníku a dáma s tlakem v nepředstavitelné výši si zapálí jednu od druhé. „To bys nevěřila, jak je mi dneska blbě.“
Ono nejde „jenom“ o zdraví. Jakákoliv snaha sám se sebou něco dělat se moc necení.
Jednou jsem se svým známým vedla debatu o tom, proč je dobré neustále kultivovat sám/sama sebe. Proč se o sebe starat, rozvíjet se a prostě být svou nejlepší verzí. A on mi to všechno shodil se slovy „to už bych pak ale nebyl já“. Hmm, jo, no, třeba bys pak už nebyl takový nesnesitelný arogantní k*etén. To by byla velká škoda.

bao-baba
1985 příspěvků 24.9.21 17:22
@Jordaan píše:
@MP Janka

Edit: Mažu, příspěvěk jsem psala, než jsem dočetla diskuzi k agirt. Můj strýc byl takový kuřák

giuliettka
9045 příspěvků 25.9.21 10:50

Tá kabelčička a ten pevný úchop a divne pokrčený lakeť u Sharon Stone ma pobavili. :-)

giuliettka
9045 příspěvků 27.9.21 15:29

Instagram zrejme nevynášal dos´t a tak došlo aj na drogy. Influecerka Zuzana Plačková.

giuliettka
9045 příspěvků 28.9.21 09:43

Vraj jej to slušelo, konštatuje popis u fotky. No by ma zaujímalo či si myslela, že tou obrovskou taškou zakryje boky. Nejak to vypálilo naopak, na ten široký podvozok to doslova priťahuje pozornosť. Pritom na fotkách zo seriálu to vyzerá, že to až tak strašné nie je.

mazanajana
6 příspěvků 28.9.21 10:41

@giuliettka Já hlavně nechápu ten vršek těch šatů - až moc mi to připomíná takovou tu šňůrku, co jsem si zrovna včera ustřihávala z topu s výstřihem do V, která drží tu věc v obchodě na věšáku, aby nespadla pokaždé, když se jí někdo dotkne - a když to pak člověk nosí, tak mu to akorát pořád někde trčí a zamotává se to kolem hlavy, když se to oblíká :-P

Stránka:  « Předchozí 1 2637 2638 2639 2640 2641 2642 2643 2644 2645 2646 2647 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek