Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (7607) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5862 příspěvků 1.7.22 10:22

@Judy24 ten prsten si můžete pořídit i bez toho, že se vdáte.
Ale jinak etiketa říká, že slečnou je jen velmi mladá dívka, nejpozději po 18. roce věku se stáváte paní, protože jste dospělá a svéprávná osoba.
Slečna s titulem je pak vyloženě lapsus, protože ženě s titulem automaticky náleží oslovení „paní“ i kdyby jí bylo třeba 12.
Na dotaz „slečna nebo paní“ mám chuť tazatele usmrtit kopem s otočkou (někdo sem tohle přirovnání jednou psal a mně se hodně líbí), těmto dotazům už je naštěstí konec.

Acrobaleno
1086 příspěvků 1.7.22 10:25

https://www.blesk.cz/…-branit.html

Nech táto pani zalezie niekam. Jediný kto sa nad tým pozastavil bola akurát tak ona.

TheOneAndOnly
113 příspěvků 1.7.22 10:42
@Paris1789 píše:
Já vlastně moc nechápu, proč se ti lidi pořád snaží vypadat mladší? Však mladí lidé to u nás kdovíjak snadné nemají, pořád se na ně někdo vytahuje, furt jim někdo říká, co mají dělat a tak.
Co jsem si přestala barvit vlasy mě už nikdo v tram nevyhazuje ze sedačky. Teda nevyhazuje, nestojí nade mnou a pasivně agresivně do mě nestrká, případně si polohlasem nemrmlá, jak jsem nevychovaná. Taky nedostávám nevyžádané lascivní poklony od jistého druhu mužů a dokonce mi hodně chlapů najednou naslouchá!
A hlavně: konečně jsem se zbavila oslovení „slečno“, při tom jsem vždycky měla chuť trhat.
@Judy24 píše:
Upřímně závidím. Já jsem pořád „paní-nebo-slečna“. A pak řeknu vždycky „paní“ a oni se diví, že nemám prstýnek, místo toho, aby to prostě respektovali…argh…
Ale už jsem si na to tady jednou dlouze stěžovala, tak to nebudu opakovat. Třeba se jednou fakt vdám a pořídím si centimetr tlustý snubní prsten s vyrytým nápisem „VDANÁ“ a budu mít klid.

Tak mne rikaji uz nekolik let ‚pani‘ (a bylo to tak i v dobach, kdy mi jeste nebylo ani 30), ackoliv nejsem vdana…trochu me to mrzi, nikdy jsem si osloveni ‚slecno‘ neuzila. Ani v puberte, kdy mi matka rezolutne zatrhla se prezentovat jako slecna (ma psychiatrickou diagnozu, coz jsem v te dobe nevedela, takze kazda banalita pro ni predstavuje neresitelny problem, kazdopadne tehdy jsem ‚slecnu‘ mela zakazanou a mela jsem se osocit na kazdeho, kdo me tak oslovil) a pak jsem ve zhruba 25 letech nejak plynule presla do stadia, kdy jsem najednou pro vsechny byla ‚pani‘. Netusim proc, nevypadam starsi nez jsem. Tak vam to nepokryte zavidim se priznam…

bao-baba
2420 příspěvků 1.7.22 11:01

@Paris1789 Přestala jsem si barvit vlasy a za pár týdnů budu mít MHD zdarma. Přesto se nemůžu zbavit titulu „mladá paní“ :-), který mám asi tak od osmnácti.

MP blanka
3133 příspěvků 1.7.22 12:32

Čo tam po pani, či slečne - mňa zaskočila školáčka, ktoré ma oslovila „ teta “. Mala som sotva 23, a nie, vtedy som ešte nevyzerala stará. Čerstvo sme sa s mužom presťahovali na slovenské malomesto, a vtedy som ešte netušila, že to je miestne akceptované oslovenie cudzej ženy, s vekom to nemalo nič spoločné. Lenže som nebola na také oslovenie z Brna zvyknutá a v prvom momente som ostala poiadne zaskočená. :-)

Oveeec
3427 příspěvků 1.7.22 13:21

Je to škoda, že si naše společnost starých lidí víc neváží. Možná by se pak lidem s mládím loučilo snáz (ačkoli riziko, že manžela okouzlí nějaká mladice, se tím samozřejmě nezmenší, to je prostě biologie) a nemusely by si ženské do obličeje píchat jedy. Mně se s mládím snadno loučit nebude (nebo neloučí, já nevím :D ). Ale oslovení slečna mi nikdy nevadilo, naopak, nevím sice proč, ale líbí se mi.

Vinca_minor
3455 příspěvků 1.7.22 13:54

Na otázku „slečna nebo paní?“ odpovídám, že slyším na oboje. Nejradši bych dotyčnému dala na toto téma přednášku, ale nehodlám si kazit den.
Ovšem jednou mi cizí chlap s rozepnutou košilí a vyvaleným pupkem ve vlaku tykal. Podotýkám, že jsem chodila na vysokou. S úsměvem jsem řekla: „A můžu se zeptat, proč mi tykáte?“ Chlap ztuhl. Pak vykoktal, že vzhledem k mému věku… Tak jsem mu řekla, že je na mně snad vidět, že nejsem malé dítě, a že na tykání nejsem zvědavá. Přestal se roztahovat a až do konce cesty byl jak milius.

lorens
2689 příspěvků 1.7.22 14:43

Tady jsem buď miss nebo ma'am, případně nic. Čím víc na sever, tím míň ma'am. Používá se univerzálně, na věku ženy nezáleží. O jednu věc k řešení míň. V ČR fakt nevím, příští měsíc konečně po dvou letech jedeme, budu si muset všimnout. Tipuju mladou paní. :)

@Oveeec Myslím, že kdyby botox a výplně měly k dispozici, píchaly by si je do obličeje už za faraonů. Mladé aby byly krásné, staré aby vypadaly líp, stejně jako dnes.

Oveeec
3427 příspěvků 1.7.22 14:59

@lorens Pravda, pravda. Vždyť koneckonců víme, co všechno si dřív ženy na sebe patlaly nebo do sebe lily. V tom případě ale asi máme odpověď na otázku, proč pořád všichni chtějí vypadat mladší - protože být mladý je asi teda lepší, no :) Aspoň pro většinu lidí. Je to smutné, ale aspoň to není nějaký výstřelek dnešní doby.

Chichinka
137 příspěvků 1.7.22 15:00

Stran botoxu mě zarazila ještě jedna věc. Dívala jsem se, co kdo je ta paní doktorka, co se o PLH tak „krásně stará“, MUDr. Lucie Kalinová. Mrknu na její instagram a říkám, ale jo, k padesátce dobré. Hodím ji do googlu a ročník 1983! A fotka s Petrou je dva roky stará. Tak přemýšlím, zda jsou výplně a botox až takový zázrak…

Oveeec
3427 příspěvků 1.7.22 15:16

@Chichinka Ony jsou si svým způsobem hrozně podobný, to je docela děs! :D

Judy24
1502 příspěvků 1.7.22 15:46
@Paris1789 píše:
Ale jinak etiketa říká, že slečnou je jen velmi mladá dívka, nejpozději po 18. roce věku se stáváte paní, protože jste dospělá a svéprávná osoba.
Slečna s titulem je pak vyloženě lapsus, protože ženě s titulem automaticky náleží oslovení „paní“ i kdyby jí bylo třeba 12.

Já vím (a ten titul dokonce mám!), ale některým lidem to nevysvětlíte (třeba moje maminka to absolutně nechápe).
A problém pak hlavně je v tom, že jsou ženy jako @TheOneAndOnly, které to mají obráceně a vnímají slečnujako kompliment. :) Což je v pořádku, chápu, že to každý vidí jinak, mně by úplně stačilo, kdyby všichni respektovali moji preferenci ve chvíli, kdy ji dám najevo, což se pořád zdaleka neděje.

TheOneAndOnly
113 příspěvků 1.7.22 16:27
@lorens píše:
Tady jsem buď miss nebo ma'am, případně nic. Čím víc na sever, tím míň ma'am. Používá se univerzálně, na věku ženy nezáleží. O jednu věc k řešení míň. V ČR fakt nevím, příští měsíc konečně po dvou letech jedeme, budu si muset všimnout. Tipuju mladou paní. :)@Oveeec Myslím, že kdyby botox a výplně měly k dispozici, píchaly by si je do obličeje už za faraonů. Mladé aby byly krásné, staré aby vypadaly líp, stejně jako dnes.

Tedy az na to, ze ty mlade nejsou nutne krasne (krasnejsi) a stare nevypadaji lip - tedy v dusledku pouzivani vyplni atd. Mela jsem na to loni dlouhou diskuzi s estetickou dermatolozkou, priznam se, ze jsem taky uvazovala o vyplnich, ale ona mi je rozmluvila a dodala, ze naprosta vetsina jejich kolegu jede botox a vyplne jak na bezicim pase, je to rychle, relativne bezpecne a spousta z nich ani nic jineho (kvalitne) neumi. Nechat si pichnout botox nebo vyplne vam udelaji skoro vsude, ale kde vam napriklad bezpecne a s estetickym citenim aplikuji derma nite? To chce vic sikovnosti, tak to malokdo dela dobre. Vysledky jsou videt vsude kolem nas - zmrazena cela, lesknouci se vypoukle tvare jak Marfusa, kaceri rty. Proste ne, za me ne. Vetsina techhle osob dobre nevypada. Ze zacatku mozna ano, ale po dlouhodobem pouzivani to proste vypada strasne.

TheOneAndOnly
113 příspěvků 1.7.22 16:37
@Chichinka píše:
Stran botoxu mě zarazila ještě jedna věc. Dívala jsem se, co kdo je ta paní doktorka, co se o PLH tak „krásně stará“, MUDr. Lucie Kalinová. Mrknu na její instagram a říkám, ale jo, k padesátce dobré. Hodím ji do googlu a ročník 1983! A fotka s Petrou je dva roky stará. Tak přemýšlím, zda jsou výplně a botox až takový zázrak…

Prosim?! Doktorka je rocnik 83?! Stejny rocnik jako ja! Tak to tedy pardon, ale v porovnani s ni vypadam jako devcatko - a mam nutkani sem dat fotku pro pripadne rypaly a provokace typu ‚Tak se ukaz!‘…Ale chranit sve soukromi je pro me dulezitejsi nez soutezit v internetovych dizkuzich, tak sem foto nedam. Ale pouceni pro me je jasne; botox a vyplne opravdu nejsou garance vecneho mladi. Evidentne.

giuliettka
9943 příspěvků 1.7.22 18:28

@Judy24 Priznávam, že ja by som po tom čo niekomu oznámim, nie som slečna, ale pani…a on reaguje, proč nemáte prstýnek, oznámila… máme namiesto toho piercing na klitorisu.

Vinca_minor
3455 příspěvků 1.7.22 18:50

Radši s věkem budu mít starý ksicht, ale svůj, než masku jako každá druhá… Ostatně když se dívám na svou rodinu, myslím, že geny mám dobré :D

nmr
43 příspěvků 1.7.22 20:25

@bao-baba S oslovením mladá paní se zejména v obchodech budete setkávat až do smrti a nezáleží v kolika letech přijde, ve sto patnácti letech se došouráte s pomocí chodítka k pultu a tam: „co si budete přát mladá pani“, ale furt lepší, než když slyším sestřičku v nemocnici oslovovat staré dámy babi, Proboha co je špatné na oslovení paní.
Jo a slečna inženýrka mne nijak nepobuřovalo, horší byly ty stranický a odborářský kádry, co mi tykaly, aniž by totéž nabídly mně.

Vinca_minor
3455 příspěvků 1.7.22 20:55

@nmr Mně se v práci líbilo (ve velkém podniku, kde tykání bylo běžné, ale muselo se nabídnout), když mi starší dámy říkaly jménem, ale vykaly. Já jsem byla bažant. Třeba mzdová, dáma před důchodem. Já jsem jí říkala paní X., ona mně Terezo, vy.

lorens
2689 příspěvků 1.7.22 22:52

@TheOneAndOnly Netvrdím, že vypadají líp - mladé i staré, jen jsem odhadla motiv. Já bych nechtěla ani ty nitě. Kdybych měla potřebu šponovat obličej, nechala bych si udělat poctivý facelift. Ale kdybych měla mezi obočím Marianský příkop a vypadala pořád zamračeně, klidně bych na botox šla. Kdyby to nestačilo, nebránila bych se ani výplni. I vrásky kolem úst bych si nechala vyplnit. Pytle pod očima bych taky nemusela mít a našlo by se toho víc.

eriam
457 příspěvků 2.7.22 07:03

@Vinca_minor Tohle se mi také líbí. Také mladé lidi které znám od dětství a oni jsou již dospělí, oslovuji jménem, ale vykám jim. V zaměstnání u syna si kolegové mezi sebou tykají, šéfovi, který je jen o pár let starší říkají jménem, ale vykají.

giuliettka
9943 příspěvků 2.7.22 09:51

Takto to podľa Super.CZ slušelo neveste na svadbe. Podľa mňa, ta nevesta je stelesnením výrazu " tá má ránu". :-D

kočkaVločka
70 příspěvků 2.7.22 11:20

@giuliettka Díky za fotku i výstižný komentář, taky mi to připadá strašné. A přitom i těhotná nevěsta může vypadat dobře. Ještě je hrozný ten kontrast mezi nevěstou a ženichem, protože Vojta se mi v tom světlém obleku opravdu líbí.

nmr
43 příspěvků 2.7.22 13:21

@Vinca_minor taky se mi líbilo, když mi někdo (šéf mého šéfa) vykal a říkal mi Dášo, byl o 17 let starší já mu říkala šéfe, když mě naštval, tak pane inženýre a to hned poznal, která bije (ne že by si z toho něco dělal) byl moc fajn, budiž mu důchod lehký.

nmr
43 příspěvků 2.7.22 13:27

@giuliettka nedávno jsem přišla k báječné snaše, vdávala se ještě mnohem těhotnější, svatbu měli jen úřední a i tak jí to v obyčejných smetanových volných letních šatech slušelo 100× více, než této nevěstě. Teda vůbec nechápu, ten (zřejmě gumičkový) náběr nad břichem, to nad tím, vypadá jak obrovská košile zastrčená do tepláků.

Judy24
1502 příspěvků 2.7.22 13:50

Vary nám začaly!!! Titul „kelebrita s největší touhou po pozornosti“ po Jitce Čvančarové letos převzala Radka Třeštíková. Čvančarová loni aspoň dodržela dress code, ale Třeštíková je na to evidentně moc jiná, jedinečná, speciální a svá a nenechá se svázat konvencemi a na nějaká pravidla vám z vysoka kašle.

Stránka:  « Předchozí 1 2692 2693 2694 2695 2696 2697 2698 2699 2700 2701 2702 2713 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek