Pekelné ulice objektivy čtenářů

Fotoalbum tématu (1282) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oldyn
6213 příspěvků 1.8.18 08:30

Tak a já si stěžuji, že Mádl točí film a do komparzu hledá Inda a pár mužů bělochů. Běloši to mají za 500/natáčecí den a Ind 2000/natáčecí den. Oboje nemluvené role, žádný epík, jen křoví na ulici. Tomu říkám rasismus.

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 08:34

@zwedavka Tak pri tej politickej korektnosti ktorú požadujete voči pomenovaniu vašej tučnoty na obezitu, by ste mala vedieť, že slovo cikán je nahradené slovom Rom. Takže písať o niekom ako o cikánovi je to iste ako písať o vás, že ste tlustá.

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 08:35

@Oldyn Keby Mádl točil v Indii, tak to majú Indovia za pětset a beloši za 2000. :-D

zwedavka
1045 příspěvků 1.8.18 08:51

Tak jsem si právě přečetla ve Wikipedii, že zrovna v tomto nejsou až zas tak jednotní, že Romové jsou jenom někteří z nich. Cikáni, které osobně znám (nereprezentativní vzorek cca 20 lidí), se necítí být Romy, ale Cikány.
Můj subjektivní pocit, představa, když slyším slovo „Rom“ - uřvaná komunita, zneužívající sociální dávky, odpadky kolem domu, kriminalita. Ano, vím, že část z nich tomuto stereotypu neodpovídá, ale první asociace je ta výše uvedená.
Pro změnu pod slovem „Cikán“ si představím snědé černovlasé lidi bez dalších charakteristik.

Jo a slovo obezita je synonymem ke slovu tlustá a to jak významově, tak pocitově.

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 08:55

@zwedavka No tak sa oháňajme Wikipediou. Význam slova tlustý. https://cs.wiktionary.org/…/tlust%C3%BD Pod pojmom tlustý si predstavím tučného človeka, bez ďalších charekteristík.

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 08:57
@zwedavka píše:
Jo a slovo obezita je synonymem ke slovu tlustá a to jak významově, tak pocitově.

Posledná otázka, tak prečo sa vás tak dotýka, keď poviem, že ste tlustá, namiesto toho aby som povedala , že ste obézna? A nie slovo tlusťoch a pod, z čoho ste ma obvinila som nepoužila.

misionářka
291 příspěvků 1.8.18 08:58

@giuliettka cikán psaný malým písmenem může být skutečně označení dejme tomu hanlivé, tedy v rámci spisovné češtiny. Cikán s velkým C, kteréžto slovo jsem použila já, je označení příslušníka národnosti. Zkuste si někdy přečíst pravidla pravopisu jazyka země, ve které žijete. Fuj, já jsem rasistka.

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 09:00
@misionářka píše:
Fuj, já jsem rasistka.
Áno ste.
misionářka
291 příspěvků 1.8.18 09:03

@zwedavka Berte v úvahu, guliettka je osoba nevybíravého slovníku, útočná a nejspíš poněkud bájivá.

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 09:08
@misionářka píše:
@zwedavka Bertě v úvahu, guliettka je osoba nevybíravého slovníku, útočná a nejspíš poněkud bájivá.

Vy ste zvláštny človek. Dajte si to do podpissu, ten sa dá nastaviť v nastaveniach. Ja som podľa vás útočná, ale vy na mňa útočite v každom príspevku. Ste ako obohraná, otravná zaseknutá platňa. No tak všetci to už vedia, povedala ste to všetkým 1658 krát, neviete o inom? Naozaj váš intelekt nesiaha ďalej ako ku tomu, aby ste buď opisovala aká som ja, alebo pod príspevkami iných vo všetkých témach vypisovala aj ja, aj ja, ja tiež?

zwedavka
1045 příspěvků 1.8.18 09:09

@giuliettka Nechcete už toho nechat? Mám o své tělesné schránce zcela přesné informace a nepřikrašluju si realitu, ale ani nemám pocit, že vše nedokonalé je nutno po vzoru Sparty hodit ze skály.
Od lidí, kterých se na názor zeptám nebo od kterých očekávám péči o svoje tělo (lékař, cvičitelka, rehabilitační pracovník)považuji oba výše uvedené termíny za zcela korektní. Od ostatních považuji nevyžádané hodnocení mojí osoby za poněkud neomalené a to bez ohledu na to, že byly použity zcela korektní termíny.

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 09:12

@zwedavka Robíte si srandu, že? Ve´d tí ľudia, ktorým hodnotíme oblečenie a ktorých tu pomlovame, ako boli príšerne oblečení, dokonca sú tu aj fotky sa nás na náš názor na svoje oblečenie nepýtali. Je to rovnako neomalené ako hodnotenie vašej postavy. Podľa mňa dokonca neomalenejšie, lebo oni sa na rozdiel od nás tej debaty neúčastnia. Takže vašu osobu hodnotiť nemožeme, ale ostatní blbě oblečení su fuj? Ste si istá, že ste na správnom webe, :-D

zwedavka
1045 příspěvků 1.8.18 09:14
@misionářka píše:
@zwedavka Berte v úvahu, guliettka je osoba nevybíravého slovníku, útočná a nejspíš poněkud bájivá.

Ano, je mi známo, pamatuju se totiž dost přesně, že psala či fabulovala, že sama je obézní, jenom se mi to nechce hledat a dávno nevím, ve kterém z jejích mnoha profilů to bylo.

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 09:14

@zwedavka A ps nikde som nepísala, aby ste niečo hodila zo skály, furt len o pomenovaní točím. A tak som sa teraz rozhodla, že plnotučnú horčicu už nekúpim do chvíle, kým ju nepremenujú na plnoštíhlu! :-D

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 09:16
@zwedavka Nie ja som vo všetkých písala, že som tlustá. Nikdy by som o sebe nenapísala, že som obézna! Čo si to dovoľujete. :-D
@Giulietta píše:
@moninika Je to len teoria. Som malá, tlustá a príšerne oblečená.
@Giuli píše:
@vendulael Ja som stará, tlustá, ošklivá, nemoderná a závistivá… preto tu len komentujem. :-D

Ostatné svoje mutácie nehľadám, nikdy som obézna nebola, furt som tlustá!

Příspěvek upraven 01.08.18 v 09:19

zwedavka
1045 příspěvků 1.8.18 09:17

Jsem si jistá, že nejsem na správném webu, totiž, že bych vůbec neměla být na webu. Prokrastinaci zdar.

benyka
7907 příspěvků 1.8.18 09:18

@giuliettka Když jsme chytili na zahradě cizího člověka, který se tam z nějakého neznámého důvodu plácal (musel přelézt nejméně dva ploty) a ukázali jsme ho našemu sousedovi (olašskému Romovi) s dotazem, jestli ten Rom patří k nim, odvětil: „Já jsem Rom, tohle je Cikán (jestli s velkým nebo malým písmenem, to slyšet nebylo).“ :-)

Příspěvek upraven 01.08.18 v 09:21

misionářka
291 příspěvků 1.8.18 09:18

@zwedavka Nemá to smysl, s takovými primitivnimi útoky je zbytečné se zabývat. Asi jen ignorovat. Ona si najde něco na Aha!

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 09:20

@benyka Tak a je to, mala ste sa spýtať na veĺkosť toho c! :-D

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 09:21
@misionářka píše:
@zwedavka Nemá to smysl, s takovými primitivnimi útoky je zbytečné se zabývat. Asi jen ignorovat. Ona si najde něco na Aha!

A že to u vás nepomáha, máte ma v každom príspevku, či už ma citujete či nie, či už vás ignorujem alebo nie.

barvinok
655 příspěvků 1.8.18 09:46

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 14:49

Paris1789
3960 příspěvků 1.8.18 10:18

@macko.pu
promiň, ale nemám vhled do slovenské kultury a ani si ho nijak nechystám pořídit, příliš mne to nezajímá; snad kromě Lucie Nvotové a paní Banášové o nikom nevím. Nemůžu tak na tvůj post reagovat tak, jak by si asi podle tvého názoru zasloužil.
Vím, že se asi chovám kulturně nadřazeně, ale zřejmě nejste ve své tvorbě dost přesvědčiví a počiny vaší kultury hranice vaší země nepřesáhnou, resp. nedosáhnou až ke mně. Musíte se víc snažit!

Paris1789
3960 příspěvků 1.8.18 10:22
@Oldyn píše:
Tak a já si stěžuji, že Mádl točí film a do komparzu hledá Inda a pár mužů bělochů. Běloši to mají za 500/natáčecí den a Ind 2000/natáčecí den. Oboje nemluvené role, žádný epík, jen křoví na ulici. Tomu říkám rasismus.

tak já tomu říkám tržní prostředí, Indů je tady prostě málo, proč je jich málo je asi zřejmé?

giuliettka
5433 příspěvků 1.8.18 10:27
@Paris1789 píše:
Vím, že se asi chovám kulturně nadřazeně, ale zřejmě nejste ve své tvorbě dost přesvědčiví a počiny vaší kultury hranice vaší země nepřesáhnou, resp. nedosáhnou až ke mně. Musíte se víc snažit!

To mi pripomína výrok Osmany Laffitu na adresu Lucie Bíle. Ta keď prejdeš za Rozvadov, tak po tebe ani pes neštekne.

DRW
2039 příspěvků 1.8.18 10:39

ale, no tak, u nas jich momentalne na firme bude minimalne 100, obeho pohlavi, ruzneho veku, vzrustu, typu postavy. Spatne hleda ;) TIpuji si, ze i v Brne v jinych korporatech s pobockami v Indii to bude stejne.

Stránka:  « Předchozí 1 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 946 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek