Pekelné ulice objektivy čtenářů

Fotoalbum tématu (1282) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oldyn
6228 příspěvků 16.12.19 09:59

@Vinca_minor
Haha, „bež za klucíma". Trávila jsem víkend s partou lidí kolem Třebíče a tam se zase dceři říká žaba. -Kde máš žabu?- Tvoje žaba je šikovná- Moje žaba tohle nejí-

giuliettka
5606 příspěvků 16.12.19 19:54

Zaujímalo by ma, z čoho má ten cop upletený. Na hlave má 4 vlasy v 8 radách.

Ivana32
230 příspěvků 16.12.19 20:25

@giuliettka
V každém případě vypadá nemocně, vyčerpaně a na pokraji sil. Jestli ji její rodiče mají rádi, měli by zasáhnout. A stydět se za to, kam až to s ní nechali zajít.

bao-baba
631 příspěvků 16.12.19 20:50

@giuliettka
Na této fotce vypadá opravdu špatně, ani ne jako mladá dívka, ale jako unavená starší žena.

takvselijak
317 příspěvků 17.12.19 00:10

Mě vždycky bodne v oku, když je někde oficiálně použito déle místo pozdě/později. Poprvé jsem na to hleděla a přemýšlela, jaké dvě věty musel autor nepozorně spojit dohromady. Přitom pisatel, který něco takového vyplodil, se evidentně snažil psát spisovně. Takové nové „kdyby jsme“. Taky jsem si všimla, že se v médiích nějak přestalo skloňovat slovo spousta. Dozvíte se potom třeba, že si děti užijí spousta zábavy. Nevíte někdo, kde se vzalo tohle?

blacken
2458 příspěvků 17.12.19 02:02

@Fabienne_m A nemělo by právě to, že je jí 16, být důvodem k tomu, aby se nevyjadřovala k věcem, kterým nerozumí? Asi mi nevadila na začátku, ale to, co předvádí teď, to je fakt zoufalství. Tyhle plamenný projevy nikoho o ničem nepřesvědčí, ona se z toho zblázní (protože to fakt asi prožívá, nejspíš to ruinuje celou rodinu) a ve výsledku to nic nezmění. Maximálně se podíváme na to, jak za deset let, až se ukáže, že to nebylo všechno tak jak „se jistojistě vědělo“, veřejně spáchá harakiri. Trochu mi připomíná takové ty šílence s cedulí o konci světa na náměstí.

(Btw. odpadky třídím, maso nežeru, jídlem neplýtvám, auto nemám, vůbec mi nepřijde blbý začít se k planetě chovat nějak líp.)

Matmys
2565 příspěvků 17.12.19 08:00

Chudák holka. Začala to v dobré víře, ony v 16 ty iluze prostě musejí být, jinak bychom se hned po pubertě zasebevraždili.
Jenže jde prostě proti pravidlu, že peníze jsou až na prvním místě.
Každopádně, jak mě před pár měsíci dráždila, tak teď je mi jí líto. Nasadila krk, nastavila tvář a každej „mocnej“ toho s chutí využije.
Se divím, že jim není stydno považovat ji za nějakého rovnocenného soupeře.

Fabienne_m
75 příspěvků 17.12.19 08:39

@vlm V jižních Čechách jsem právě nikdy nebyla, ale možná jsem to pochytila od někoho, kdo odtumtud pochází, jiná varianta mě nenapadá:D

Fabienne_m
75 příspěvků 17.12.19 09:28

@blacken Ale vždyť Greta několikrát řekla, že si je vědoma toho, že není klimatoložka. Naopak je poměrně známá tím, že se opírá především o vědecké studie a apeluje na to, abychom poslouchali odborníky, na tom osobně nevidím nic špatného. Ano, dost bije na poplach, ale zároveň mluví o věcech, na které vědci upozorňují už desetiletí, jen jim se nepovedlo donutit lidi poslouchat (v tomto duchu se vyjádřil třeba Saleemul Huq, ředitel ICCCD, 67 let, pokud pro Vás hraje důležitou roli i věk řečníka). S čím tedy zásadně nesouhlasím je tvrzení, že její projevy nikoho o ničem nepřesvědčí, pak by přeci neexistoval tzv. „The Greta effect“ (a její snahu by neocenilo tolik institucí a organizací). Plus jsem asi rok, dva zpět na AFO v Olomouci viděla dokument Ozonová Díra: Jak jsme zabránili apokalypse - stručně to bylo o tom, jak bití na poplach a „vyhrožování katastrofou“ vedlo i k podpoře ze strany politiků a právě díky tomu se zabránilo těm nejhorším dopadům - což je přeci dobře, nebo ne? (Btw. Tohle všechno dělám taky a přijde mi skvělé, že nejsem sama, ale taky musím dodat, že když jsem s tím před x lety začala, moje okolí na mě koukalo jako na divňouše a otázku životního prostředí moc neřešilo. Dneska vidím jiný postoj i u lidí, od kterých bych to upřímně nečekala. Jestli Greta přispěla tím, že do tématu přinesla emoce a tím ho „otevřela mainstreamu“, tak jí to připisuji jako plus).

MP blanka
2268 příspěvků 17.12.19 09:54

Asi budete mať pravdu, Greta je možno jeden z takých „ katalyzátorov “, čo umožní, alebo prispeje k reakcii aj neodbornú populáciu. Sama seba prežíva ale tak, ako keby tú planétu zachraňovala iba ona sama, čo jej ale, vzhľadom na jej chorobu nevyčítam. Hnala by som ale k odpovednosti jej rodičov, lebo ju posunuli na kolej, z ktorej nie je návratu. Možno si Greta neuvedomuje, ako svojim expresívnym prežívaním a správaním robí sama sebe / myšlienke / medvediu službu, ale rodičia sú snáď príčetní? Vezú sa na jej „ sláve “?.Myslím, že Gréta sa naozaj cíti tak, ako na tejto poslednej fotke vyzerá, a je mi jej vlastne ľúto - lebo už nemôže prestať, ale je to nad jej sily.

chitrá alex
311 příspěvků 17.12.19 10:24
@Fabienne_m píše:
@blacken Jestli Greta přispěla tím, že do tématu přinesla emoce a tím ho „otevřela mainstreamu“, tak jí to připisuji jako plus).

Děkuju. A kdybych vám mohla dát 100 zelených ramínek, měla byste je tam.

bao-baba
631 příspěvků 17.12.19 11:41
@blacken píše:
@Fabienne_m A nemělo by právě to, že je jí 16, být důvodem k tomu, aby se nevyjadřovala k věcem, kterým nerozumí?

Lidi se především vyjadřují k tomu, čemu nerozumí :-)

Někdy si člověk ani neuvědomí, že věci nemají tak jednoduché řešení, jak by se na první pohled zdálo a nevidí to čertovo kopýtko. Zmíním se o článku, který jsem nedávno četla. Ve stati se hovořilo o náhradě uschlých jehličnanů v našich lesích listnáči s tím, že listnáče berou vodu z mnohem větší hloubky než jehličnaté stromy. Mají také její větší odpar. Masivní výsadbou listnáčů tedy může dojít k dalšímu úbytku spodních vod a dle autora je také riziko, že se malý vodní cyklus změní na velký, t. j. odpařená voda vyprší někde hodně daleko. No, a to je jen taková jednoduchá věc, jako sázení stromů…

Judy24
1049 příspěvků 17.12.19 11:59

Když už se tady řeší jedna osobnost ochrany klimatu, tak se tady svěřím, jak mě včera naštvala reklama na Facebooku od česko-slovenského Vogue s Petrou Němcovou na obálce.

Schválně jsem se podívala na její Instagram a jen za posledních pár týdnů to máme - Dominikánská republika, New York, Kolumbie, Florida, New York, Los Angeles, Vancouver. (A u řady fotek to člověk nepozná, protože tam má třeba „Planeta Země“ nebo „Svět“).

Přijde mi to jako hrozné chucpe, nemůžu si pomoct.

benyka
7991 příspěvků 17.12.19 14:49

Do globálních témat emoce nepatří. Emočně se sice můžeme rozhodnout spáchat sebevraždu, ale svět ani klima si toho vůbec nevšimne. Naši „oběť“ nahradí okamžitě stonásobek lidí z různých konců světa s jinou životní strategií. Což ovšem neznamená, že se jeden každý nemůžeme rozhodnout chovat se k přírodě v rámci svých možností a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí šetrněji. Něco na zchlazení emocí: https://pravybreh.cz/…ka-je-iluze/

dagino
813 příspěvků 17.12.19 18:49

Správa z tisku: „Dvojtýždňová klimatická konferencia OSN sa skončila neúspechom, bez zhody na základných bodoch. Debatu odložili na budúci rok. Delegácie dospeli k záveru, že žiadna dohoda je lepšia ako zlý kompromis.“ Takže jediné na čom sa politici zhodnú je, že planéta ide do… Mám známu detskú psychologičku a trauma z vývoja zeme začína byť stále častejšia príčina psychických porúch u tínedžerov aj u nás.

Fabienne_m
75 příspěvků 17.12.19 18:53

@Judy24 Tak přesně osobnosti jako je Petra Němcová mě sejří mnohem víc, než Greta. Tohle je totiž pokrytectví.
@dagino Nedávno jsem četla, že právě aktivismus pomáhá mladým lidem, kteří procházejí tzv. klimatickou úzkostí, což je podle mě to, co zmiňujete.

Lizbeth
1145 příspěvků 17.12.19 19:03

Mě by zajímalo, jestli by stejný efekt jako páteční protesty měli protesty nedělní cca v 6 h ráno..a to nemyslím ani opravdu nijak výhradně cynicky..co myslíte?

Fabienne_m
75 příspěvků 17.12.19 19:10

@Lizbeth Myslím, že ne. V neděli v šest ráno hodně lidí spí, takže by si nevšimli. Což by možná pro někoho bylo ideální, takový ten přístup „klidně si protestujte, ale v době, kdy mě tím nebudete obtěžovat“. A to taky nemyslím jako nějaké rýpání.

benyka
7991 příspěvků 17.12.19 19:12

@Fabienne_m Aktivismus pomáhá mladým lidem pevně zavřít oči a vylhat se z pravdy, že by nebyli ochotni používat mobil jenom k nejnutnějšímu telefonování a nabíjet ho usilovným šlapáním na rotopedu, vyměnit elektrickou koloběžku za pohodlné boty, a navždy si odpustit jakoukoli dovolenou za oceánem.

Fabienne_m
75 příspěvků 17.12.19 19:20

@benyka Možná jo, i když já si to nemyslím, spíš mi takový popis zavání typickým láteřením, jak jsou ti dnešní mladí hrozní (čímž jen tak mimochodem trpí každá generace vůči té nastupující). Protože to samé platí i pro lidi dejme tomu 35 a více.

Lizbeth
1145 příspěvků 17.12.19 19:36

@Fabienne_m..ne že by si nevšimli..ale kdo by jako přišel? V pátek tím zabili studium, takže jasná volba, ale chtít po nich v 6h ráno o volno po dejme tomu nějakém flámu jít demonstrovat? Jaká by asi byla účast?

Fabienne_m
75 příspěvků 17.12.19 19:57

@Lizbeth Došlo mi, že to myslíte takhle, to bývá častý argument. Já si právě říkám, proč vstávat v nědeli po flámu, když tou dobou i všichni ostatní spí a nikdo by to nezaregistroval? V pátek cestou z práce si podle mě všimne víc lidí.

benyka
7991 příspěvků 17.12.19 22:33

@Fabienne_m Ad láteření. Klasický argument. Mám děti 39 a 37. Myslím, že mladí (obecně) neberou v úvahu, že jaksi automaticky a bez dalších úvah užívají to, co vybudovali „staří“, resp. berou to jako samozřejmou součást svého života. A potože všechno funguje, považují za svůj nezpochybnitelný nárok pracovat nanejvýš pět let, a pak si užívat „renty“. Absolutně nechápou, proč jejich „blbí“ rodiče, zřejmě jen tak pro zábavu, pořád pracují, i když jsou už pět let v důchodu. Každá generace má svůj komplex, a tohle je komplex náš.

blacken
2458 příspěvků 17.12.19 23:34

@bao-baba Jo, Storch to shrnul dobře. Ale to je přesně ono, fascinuje mě, že zatímco lidi jako Greta mají jasno, co vědci ví a neví, tak lidi, kteří dlouhodobě nějak přispívají vědě a mají schopnost kritického myšlení, tak úplně jasno nemaj a připouští, že by to celé mohlo být možná složitější.

@chitrá alex Když to je právě ono, já mám naopak pocit, že Greta do toho vnesla spíš hysterii a naopak to mainstreamu totálně zavřela. Asi nemám kolem sebe případy Greta syndromu.

xSx
783 příspěvků 18.12.19 09:14

@benyka No vidíte, já mám pocit, že Vaše generace bere práci jako věc, díky níž se sebeprezentuje, i když je to práce na nic a nebaví ho. takový ten klasický argument - co mi do toho kecáš, nikdy jsi nepracoval a nezaplatil na daních tolik jako já. Nemám to moc ráda, protože svět je dneska trochu jiný a věci jsou dělat jinak a možná snadněji a nepotřebujeme tvořit pracovní místa jen proto, aby byla. Když někdo chce žít tak, aby ho to bavilo a vyhnout se ‚klasické‘ práci, pro mě za mě. Když chce někdo makat až do smrti, prosím. Ale ať se mi pak nesnaží cpát, že ten jeho život měl větší smysl, protože svou prací přispěl víc do společnosti.

Stránka:  « Předchozí 1 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek