Pekelné ulice objektivy čtenářů

Fotoalbum tématu (1284) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Femur
667 příspěvků 26.4.21 14:16

@mimi Právě, že povinnost nosit respirátor nebyla zrušena. Já si ho nechávám uvnitř, třeba ve společných prostorách naší bytovky, v obchodě, v MHD, ale třeba i na zastávce MHD, na dětském hřišti. Ale na tom hřišti jsem jediná. V lesoparku, když běžím za synem, který se učí jezdit na kole, si ho sundávám. Mamka chodí venčit psa do lesa, tam nenosí nic a vyhýbá se kontaktu s lidmi, táta už jezdí nakupovat místo ní. Vidím kolem sebe lidi, jak na to úplně kašlou.
Naši byli teď u nás na návštěvě a mamka to pojala jako událost, vyndala minisukni, svetřík, kabátek. Oslavili jsme v komorní sestavě 4. narozeniny našeho syna a tátův svátek. Tak snad se blýská na lepší časy. Ty šedivé vlasy nakonec na mámě vypadají docela šmrncovně, jen aby se jí zlepšila pleť a mohla se trošku namalovat. A hlavně, aby mohla mezi lidi.

giuliettka
8428 příspěvků 26.4.21 14:59
@Femur píše:
@mimi Právě, že povinnost nosit respirátor nebyla zrušena.

Myslím, že &mimi je na Slovensku a tam sú zrušené, povinné s) len na yhradených muiestach, dnes sa tam otvárali reštaurácie.

Femur
667 příspěvků 26.4.21 15:01

@giuliettka Jj, chápu. Prostě to máme jinak než na Slovensku.

giuliettka
8428 příspěvků 26.4.21 15:06

@Femur Zmenšila som si na pc písmenka! A trt vidím! Ale zistila som, že to, jak sú usporiadané písmená v slove je šumafuk, že je to presne jak vravia, mozog číta slovo ako celok. :-D
Idem hľadať buď nastavenie, alebo okuliare! :-D

MP Janka
791 příspěvků 26.4.21 16:27

A neplatí u nás povinnost nosit na ulicích chirurgickou roušku? Respirátor jen na zastávkách a v MHD, uvnitř veřejných budov a místech s vysokou koncentrací lidí (fronty před obchody, trhy…)?

Femur
667 příspěvků 26.4.21 17:51

@MP Janka Možná ano, ale všichni nosí jen respirátory a jen vevnitř, venku už nenosí nic, i když by tam asi měli nosit roušky. Já si beru respirátor, protože buď jdu do obchodu nebo do MHD, kde ho mít musím, nebo do lesa, kde ho sundám (a dám do sáčku), ještě to střídat s látkovou rouškou, už mi přijde na nic. I když třeba právě mojí mamce ta látková rouška žádné kožní problémy nezpůsobila, jen ten respirátor. Asi jak je míň prodyšný, kůže se jí pod ním zapařila. Ale teda dětské chirurgické roušky jsou fakt na nic, synovi to lítá kolem pusy, po stranách to větrá, ani nahoře to nepřiléhá. To ty látkové, co jsem mu našila, ty seděly perfektně. Pak jsem je vždycky vyvařila, přežehlila…

Porkpiehat
2737 příspěvků 26.4.21 18:33

@Femur Synové měli látkové roušky ode mě, když museli přejít povinně na chirurgické, tak říkali, že ty moje byly měkčí. Ale zvykli si rychle. Ale na rouškách jim dopředu uvazuji uzlíky, aby byly přesně na jejich obličeje. A na vnitřní stranu dolů doprava jim tužkou dělám křížek, aby si dali roušku správnou stranou dolů a nemuseli jí ohmatávat kvůli kovovému proužku. Krásně jim na obličeji přiléhají. Ale je jim 7 a 9 let.

dagino
871 příspěvků 26.4.21 18:41

@giuliettka Na slovensku sú respirátory povinné v interiéroch, vonku musí byť aspoň rúško. Bez rúška sa môžete pohybovať len ak ste v exteriéry 5m od ostatných. Okrem toho máme pomerne prísny zákaz vychádzania od 20.00 do 01.00. Obchody, reštaurácie (terasy), úrady… môžete navštíviť len s platným AG testom. Otvorili sa všetky obchody, terasy reštaurácií a už môžeme cestovať do iných okresov.

Femur
667 příspěvků 26.4.21 20:25

@Porkpiehat Synovi jsou čtyři, na ten malý obličej, to prostě nesedí, taky jsem mu uvázala uzlíky za ušima, stejně to je prostě malá hlava. Ale do školky (až se u nás otevřou)ji nebude muset mít, tak ji má jen chvíli, když jdeme někde v obydlené oblasti. Na hřiště teď moc nechodíme, byli jsme tam s roušku/respirátorem jediní. On je velice poslušný, ale už mi to je divné, vysvětlovat mu, že on ji prostě mít bude, i když ji ostatní nemají. Manžel šel dneska centrem města do knihovny a říkal, že 90% lidí ji na ulici (v centru, kde je poměrně husto) nemá, že byl za exota. Tak se mi zdá, že žiju v zemi, kde jsou hrdinové ti, co na to pečou, a ne ti, kteří se snaží (např. zdravotníci) Je to asi dva týdny, co jsem jela trolejbusem do práce (jednou za týden se tam stavím) a nastoupily dvě starší paní. Ta jedna začala tu druhou přesvědčovat, že si má ten respirátor aspoň uvolnit, ať nedýchá své bacily, a že by to nejradši sundala, a že je to všechno manipulace… no spustila agitku na celý trolejbus. Chtělo se mi něco říct, ale držela jsem se. Nemá cenu se s takovými lidmi hádat. A jak si všichni oddychli, když vystoupily.

Temperance
3130 příspěvků 26.4.21 23:29

@Femur Já jsem si podle jakéhosi průzkumu Technické univerzity v Liberci koupila na zkoušku tyto, překvapilo mě, jak jsou tenké a prodyšné. Třeba by Vaší mamince vyhovovaly.

VeronikK
1308 příspěvků 27.4.21 08:59

@Femur Synovi je už 7, dětské roušky má tak akorát. Ono je to asi velikostně tak na mladší školáky. Koupila jsem teď na netu dětské respirátory, tak uvidíme, jak mu budou.
Děti tedy nosí respirátor na hřiště, a stalo se jim několikrát, že když tam přišli další lidé a kluci je požádali, zda by si nevzali roušku, tak se setkali s velmi nepříjemnými reakcemi. Dokonce jedna paní synovi vyhrožoval, že zavolá policii, což mu celkem nevadilo, protože nic neprováděl, zato paní neměla respirátor (někdy začátkem března). Jiná paní ho fyzicky napadla, že ji musel od sebe odstrčit (on je teda už hromotluk, ve 14 letech 180cm…).

Ophelie
1163 příspěvků 27.4.21 10:03

@VeronikK teda to je mazec s těmi reakcemi některých dospělých. Kdyby někdo cizí fyzicky atakoval moje dítě (i když slovo dítě u 16letého 190cm není zrovna trefné), neznala bych se. Až s mateřstvím jsem v sobě překvapeně objevila lvici.

Porkpiehat
2737 příspěvků 27.4.21 10:30

@Ophelie :-) Ano, jak jde o mé děti, tak neznám bratra :-D
S mojí výškou a výškou mého manžela se nejspíš také dočkáme dvou dětí, které nás budou kolem patnáctin převyšovat.

Ophelie
1163 příspěvků 27.4.21 10:37

@Porkpiehat ani nevíte, jak jsem ráda, že v tom nejsme sami:o) Ale koupit tepláky pro vysokého hubeného, toť herkulovský úkol. Máme ještě jedno holčičí provedení, tam je to s věcmi ještě horší. Takže pokud byste - ať jsem v tématu - potkaly(i) puberťáky v něčem a la velká voda, jsou to ti moji. Matka nesehnala odpovídající tepláčky:o)

VeronikK
1308 příspěvků 27.4.21 15:05

@Ophelie ano, otevření obchodů s dětským oblečením nám bohužel příliš nepomůže (na nejmenšího většinou najdu něco po starších). U nás jsou problém kalhoty, to potřebuje zkusit. Tepláky nakupuju online :-)

Porkpiehat
2737 příspěvků 27.4.21 15:06

@Ophelie Když jsem pracovala v první firmě, tak mi jednou sekretářka říkala, že malá (asi sedmiletá) dcera majitele nás hodnotila, jak jsme oblečené. Tak jsem se pídila, jak jsem dopadla (jedna moje stejně stará kolegyně v hodnotícím testu vyloženě propadla). Prý dobrý, jen bych mohla mít delší kalhoty… i to nebohé dítě na konci devadesátek vidělo, že mám problém sehnat dlouhé kalhoty. Teď je to jiné, nosí se kalhoty různě dlouhé, ale chlapi potřebují kalhoty dost dlouhé, ti to neokecají.
Počítám, že minimálně tepláky budu synům šít na míru, možná i kalhoty, pokud by se nedaly sehnat. Nechci, aby měli takové trauma jako já :-)
Dneska kolegyně ve škole ukazovala na jednoho chlapce z páté třídy a říkala, že je na svůj věk dost vysoký. Tak jsem jí řekla, že znám jeho tatínka, že má být po kom vysoký, protože tatínek měří 205 cm a maminka je přibližně vysoká jako já (možná o něco menší, ale já měřím 180 cm, takže i tak není trpaslík). Ukazovala jsem jí mého mladšího syna, který vedle jeho spolužaček vypadá, že dvakrát propadl. Ale jeho spolužák je na tom stejně :-) Maminka může mít tak 170 cm, ale tatínek má určitě 195 cm.
PS: Váš avatar mi pokaždé evokuje Where the wild roses grow. A mám nutkavou potřebu si něco přečít od Shakespeara. Zatím jsem četla jen komedie, třeba uzrál čas pustit se do nějaké tragedie.

Ophelie
1163 příspěvků 27.4.21 17:00

@VeronikK tepláky jsem koupila online nalákaná popiskou, že model prezentující tepláky má přes 190 cm a měl je normálně ke kotníkům. Inu, zavýskla jsem nadšením a objednala troje. Nedovedete si představit tu deziluzi, když je syn zkusil. Ani jedny mu nebyly.

@Porkpiehat vy jste matka šikovná, šijící. Takovým je hej i s dlouhonohými dětmio)
Avatar mám vypůjčený od mého oblíbeného preraffaelisty Millaise. Shakespearovy tragédie v sobě skrývají i komické momenty. Krásně třeba o Hamletovi mluví v 9 minutách prof. Hilský zde
Vidíte, Cave a PJ Harvey mě nenapadli…

Porkpiehat
2737 příspěvků 27.4.21 17:50

@Ophelie Já jsem se k tomu obrazu dostala až přes ten klip s Kylie Minogue :-) Takže to není samotná písnička, ale ten videoklip, který mi váš avatar evokuje.

Ony ty produktové fotky mohou být skutečně focené na někom, kdo měří 190 cm. Ale také by měli uvádět délku nohou dotyčného modela. Třeba jednoho krásného dne začnou u tepláků uvádět vnitřní délku nohavic nebo boční délku a syn nebude zklamaný (jak já ho chápu).
Mám obvodního lékaře, který je stejně vysoký (když mám podpatky), takže jeho výšku ohaduji na 190 cm. Je velice štíhlý (= hodně hubený). Už jsem si kolikrát říkala, jestli bych mu neměla říct (tykáme si), že by mu víc slušely věci na tělo. Fakt mi ho bylo líto, protože měl vždy džíny plandavé, trička s límečkem také. Přesně ten typ, který musí vzít zavděk tím, co v obchodech je, hlavně aby to bylo dostatečně dlouhé, ale že by se do toho vešel dvakrát, to už řešit nemůže. Při poslední návštěvě jsem málem zalapala po dechu - měl džíny akorát na tělo (přijde mi, že to, že je hubený, víc vynikne v plandavém oblečení, než v oblečení, které sedí dobře), polo tričko také. Takže i když mu do toho, aby byl můj typ, chybí 30-40 kg, tak mu to fakt slušelo. Doufám, že značky pochopí, že kromě lidí s nadváhou, kteří nosí oblečení XXXL, které se teď v obchodech začíná více objevovat, jsou i lidé, kteří mají normální velikost (nebo jsou spíš štíhlí) a potřebují akorát delší oblečení, ne širší.

Vinca_minor
2546 příspěvků 27.4.21 19:49

@Porkpiehat A nedejbože, když máte doma chlapa, co má nekonfekčně mohutná ramena a ruce. Nezapomenu, jak si jednou zkoušel bundu XXL. Rukávy natáhl do půlky bicepsu, ale břicho by se mu tam vešlo dvakrát.

VeronikK
1308 příspěvků 27.4.21 20:24

@Porkpiehat muž má 195 a shánět třeba kalhoty, ale i ty tepláky je problém. Dnes je to ale mnohem lepší, než třeba před 20 lety. Napadlo mě, že třeba MarksaSpencer má prodloužené délky - určitě rukávů košil a taky nohavice kalhot. Kupovala jsem si vloni manžestráky a měli tři délky. Tak snad se to s tím dlouhým oblečením bude zlepšovat, zatím to u synka jde, jenže pořád roste asi 10 cm za rok :-)

Vinca_minor
2546 příspěvků 27.4.21 21:33

@Porkpiehat Byla jsem nadšená, když jsem si před lety kupovala dlouhé legíny na cvičení v Litexu.
Hmmm, vy jste menší, to bude asi zkrácená délka. - Vy vedete zkrácenou délku? - Máme 5 délek, zkrácenou, extra zkrácenou, normální, prodlouženou a extra prodlouženou.
Nestačila jsem mrkat na drát. Legíny nebyly levné, ale mám je doteď. Bavlněné s elastanem a nemají ani vytahaná kolena.

Porkpiehat
2737 příspěvků 28.4.21 12:08

@Vinca_minor Ach, Litex… Nedokážu odhadnou, kdy jsem uskutečnila můj nákup, ale tipuji to tak na 15 let (míň jak 10 to nebude). Jak je to dávno, tak si nevzpomínám, jestli jsem nákup učinila najednou nebo postupně (na základě dobré zkušenosti), mám pocit, že to bylo z e-shopu, ale výsledkem je, že mám čtvery legíny pod kolena (které pod koleny krásně drží, aniž by škrtily nebo naopak lezly nahoru). Barvy: červená, královská modrá, střední šedá a černá. U dvou nebo třech se už časem vytáhla guma, takže si je občas musím povytáhnout, a na černých se mi udělalo několik malých dírek (ale jak jsou černé, tak to zašití vidět není). Složení už nevím, ale také to bude bavlna s elastanem.

giuliettka
8428 příspěvků 28.4.21 16:38

Celý ten článok mi hnul žlučí, tá ženská svoje schopnosti vychvaľuje na základe toho, že je Židovka. Keby tam bolo, že je dobrá pretože je kresťanka, budhistka, moslimka… tak sa strhne mela, čo má viera spoločné s kvalitou práce. Ale ke´dže je židovka, tak chváľme Pána, aby nás neobvinili z antiseminizmu. Túto by som si na základe tohoto článku neobjednala, ani keby sprevádzala po pamiatkách zadarmo a bolo to prekladané návšetvou luxusných butikov v Parížskej, s možnosťou zlata od Cartiera zdarma. Už viem o kom spieva Olympic v pesničke já-o nej.
https://www.prozeny.cz/…sticky-71674
a veta " Jsem i součástí širokého židovského světa, " je už len povestnou čerešničkou na torte. Je len jeden svet pre všetkých a rozdeľovanie na židovský, moslimský, kresťanský… priviedli svet k väščine vojen.

z_dediny
1126 příspěvků 28.4.21 19:16

@giuliettka Pro konvertity platí úsloví: „Poturčenec horší Turka.“
Kamarádky, které vyrostly jako věřící, jsou nad věcí a nepřevádějí mě na víru, tolerují moji neschopnost věřit. Ty, které se staly věřícími až v dospělosti, se tak snažily, abych taky prozřela, až se staly bývalými. Mám dojem, že velmi podobně to mají i nové muslimky.

bao-baba
1708 příspěvků 28.4.21 19:51

@z_dediny
Podobně to mají bývalí tlusťoši nebo kuřáci.

Stránka:  « Předchozí 1 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek