Pekelné ulice objektivy čtenářů

Fotoalbum tématu (1284) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
2892 příspěvků 29.4.21 10:41

Není nic špatného na tom, když se někdo hlásí k židovskému světu. Myslí tím slovem kulturní okruh, a ten existuje, a právě přijetí faktu, že existují různé kulturní okruhy a společenství je známkou toho, že svět je pro všechny - dokud nezačne někdo tvrdit, že jeho „svět“ je lepší a „svět“ někoho jiného je horší a vyvozovat z toho nějaké důsledky. Což jsem v rozhovoru teda nezaznamenala a naopak ho považuju za velmi zajímavý.
Co mě ale rozčiluje je ta nová móda uvádět se v rozhovorech a na blozích a podobně jako matka, dcera, manželka, a teprve potom jako výtvarnice/průvodkyně/vědkyně. Teď je toho všude plno. Předpokládám, že rozhovor se s těmi lidmi dělá a potom čte kvůli tomu, co zajímavého dělají, a ne kvůli tomu, že mají někde nějakou rodinu jako víceméně každý.

porjk
3241 příspěvků 29.4.21 11:10

@z_dediny Tohle úsloví je naprosto trefné. Hlásit se k “židovským kořenům”, nebo konvertovat, případně z bezvěrce stát se věřícím, byl navíc před par lety docela šlágr. Nejsem žádný expert, ale řekla bych, že ti hluboce věřící svou viru nijak nestaví na odiv. Tohle mi přijde jako bílá ještě bělejší.

Femur
667 příspěvků 29.4.21 14:11

@Temperance Díky za tip na respirátory, ale přesně tyhle mám a dávala jsem je i mamce. :-) Nakoupila jsem i různé barvy. Jen se obávám, že to má maminka už tak rozjeté, že se fakt ten ekzém musí jen větrat. Mně tyhle sedí, i manželovi, jsme s nimi spokojení, takže asi budu dokupovat. A pro syna zkusím dětský respirátor.

giuliettka
8428 příspěvků 29.4.21 15:33
@z_dediny píše:
@giuliettka Pro konvertity platí úsloví: „Poturčenec horší Turka.“
Kamarádky, které vyrostly jako věřící, jsou nad věcí a nepřevádějí mě na víru, tolerují moji neschopnost věřit. Ty, které se staly věřícími až v dospělosti, se tak snažily, abych taky prozřela, až se staly bývalými. Mám dojem, že velmi podobně to mají i nové muslimky.

Poradila som kolegyni Izraelský seriál, videla som ho tento týždeň a bola som nadšená. Pozrela si doma trailer a na druhý deň mi oznámila, že nebude pozerať, lebo tam hrajú moslimovia. Malem ma šľak trafil. Niektorý ľudia nemusia byť ani veriaci, aby im preskočilo. Pritom je ateistka a americké filmy s veriacimi iných vyznaní jej nevadia.

mimi
307 příspěvků včera v 15:47

Po tychto teplych dnoch zistujem, ze sa nam tu rozsiril takovy nešvar, a to, kratke leginy po kolena, kto zazil 90., pozna, vtedy sme to, aspon u nas na strednej volali „cyklistaky“ a nosili to na telesnu vychovu. A teraz, sa to znova nosi normalne na ulicu. Je to horsie nez klasicke dlhe leginy, videla som to len za vcerajsok hned na dvoch slecnach pocas jedneho ddna, a kym pri dlhych, sa este vela da kamuflovat, pri kratkych to bolo, ze zle. Akoby kratky sed, ci co, pretoze vnutorna cast „nohavice“ sa u oboch tahala hore, a vyzeralo to, ze to ma asymetricku dlzku. A to som si myslela, ze tato moda sa uz nevrati, resp. ze to bude fakt iba na bike alebo cvicenie. Asi som fakt uz stara. :D

Stránka:  « Předchozí 1 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek