Pekelné ulice objektivy čtenářů

Fotoalbum tématu (1289) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
květušína
696 příspěvků 28.7.21 15:24

@Adeena přesně to samé si myslím taky. Navíc v kontextu jeho zaměstnání je to fakt ostuda. No, podle fotek ze zásahu to vpadá, že hrozilo, že o tu nohu snad přijde.

květušína
696 příspěvků 28.7.21 15:27

@bao-baba jj, to už by vypadal skoro jako opravdový James Bond. :D

Temperance
3297 příspěvků 28.7.21 15:29
@Yaay píše:
Moj ma za sebou dlhe roky aktivnej sluzby, vratane kampane v afganistane… a ani jeden kus oblecenia v maskacovom prevedeni :)

Ten, kdo tím prošel, si na to nepotřebuje hrát, zažil na vlastní kůži, o čem to je…

Dalmitka
1855 příspěvků 28.7.21 15:58

@Oveeec - „Ale na nohách měla černé placaté pantofle s kožešinkou přes nárt, strašně hnusné a ještě se v nich muselo šmajdat. Proč?“ Presne to isté sa pýtam aj ja; vídavám to vonku a vždy ma napadne - nezabudla si sa prezuť? Ako áno - na doma môžu byť fajn, tá kožušinka je hmm; ale na vonku? Ľuďom /teda poniektorým ženám/ už fakt…

Oveeec
3034 příspěvků 28.7.21 17:13

@květušína Já nějak blbě četla a myslela jsem, že je to váš muž! :D No ale je to cimprlína.

xSx
1146 příspěvků 28.7.21 18:16

@květušína cha, to se mi akorát stalo taky! A hanba by me fackovala, zavolat si na takovou koksovinu sanitku. Asi nejsem spravny muz roku.

květušína
696 příspěvků 28.7.21 20:25

@xSx na vás jsem si vzpomněla. Jak se vám vlastně noha hojí?

Jordaan
9512 příspěvků 29.7.21 00:57

@Adeena

To se sakra pletete. Jeden muj kamarad sanitkou jezdil (v CR), na malomeste, ke kteremu pripadaji ruzne, castecne dost odlehle, obce. Obcas byl vytoceny na maximum, kdyz prijel do nejake pr…e k chlapovi, ktery se riznul do prstu/spatne doslapl/bylo mu spatne od zaludku a proste se chtel zadarmo svezt na pohotovost a v nejake jine pr…i, ale na druhou stranu cekalo tezce zranene dite nebo clovek s infarktem. Jiny muj znamy je profesi hasic, tady v Nemecku, ve velkem meste. Hasici tu funguji i jako zachranna sluzba. Ten rika, ze z 90% vozi ozrale nebo zfetovane do nemocnice.

xSx
1146 příspěvků 29.7.21 16:41

@květušína no mam upletenou cepici a skoro svetr, takze asi takhle :D ale diky za optani, je to o neco lepsi, ale cesta jeste bude trnita. Dat to zase dohromady, uz mi tou necinnosti zase zmizela pulka lytkoveho svalu :(

@Jordaan potvrzuji tuhle situaci i tu v CR, sanitky casto jezdi k uplnejm debilarnam (skrabnuti kockou, bolest bricha, jak rikate).

VeronikK
1330 příspěvků 30.7.21 08:54

Jednou s syn (4-5 let, už nevím). rozsekl v parku čelo. No naložila jsem ho do tramvaje, autobusu a pěšky donesla na pohotovost do Motola. Musím říct, že na pěší příchozí není pohotovost zařízená. Nicméně mi pomohla najít cestu sestřička a říkala, že jsem si měla volat rychlou. Že když je krev, tak mám volat. Mě by to asi bylo blbé, když to je opravdu jen na šití…

Vinca_minor
2940 příspěvků 30.7.21 09:21

@VeronikK Když jsem si rozsekla čelo já, tak mě odvezla sestra autem. Ale nikdy by mě nenapadlo volat rychlou, to bych si spíš zavolala taxík. Jenom pokud by mi bylo zle a točila by se mi hlava, že bych to bez doprovodu nezvládla a nebyl nikdo po ruce, tak bych zvažovala sanitku.

bao-baba
1953 příspěvků 30.7.21 09:29

@Vinca_minor Když jsem si rozsekla čelo já :-) (v noci jsem potmě narazila do otevřeného dveřního křídla), nechtělo se mi táhnout do nemocnice, tak jsem si ho před zrcadlem slepila mašličkami z náplasti :-). Nakonec si myslím, že to dopadlo lépe než šití, jizva není skoro vidět.

Femur
683 příspěvků 30.7.21 10:09

@Vinca_minor @bao-baba Když si kdysi moje maminka jako dítě rozsekla hlavu tak, že jí venku spadla na hlavu dlažební kostka (děti shazovaly kaštany dlažebkama), jela kolem jejich sousedka na kole. Mamku naložila na rám, dovezla do nemocnice (nebylo to daleko) a tam jí to zašili. Nevím, jestli tehdy neměla otřes mozku, ale přijde mi to vždycky jako hororová historka. Odehrála se někdy v polovině 60. let. Měla neskutečné štěstí.
Ale teda já mám od té doby, co mám kurz první pomoci, „štěstí“ na setkání s různými nehodami. Loni jsem jela trolejbusem, ten prudce zabrzdil (někdo před něj vlítnul), paní vzadu vyletěla ze sedačky tak strašně, že doletěla do střední uličky a cestou to vzala hlavou asi o sedačku. Vypadalo to děsivě, nemohla se zvednout, no minimálně otřes mozku, volali jsme rychlou, tady myslím oprávněně. A minulý měsíc jsem volala záchranku klukovi (14 let), co jel po chodníku, ulítla mu šlapka od kola a on se zřítil hlavou přímo na lavičku (a neměl přilbu) navíc měl něco s nohou (možná zlomenina?) Byl teda při vědomí, ale co s ním jiného, když tam ležel a svíjel se v bolestech. Sanitka přijela do 5 minut. (A kluka hned sprdli, že nemá přilbu)

PanenkaMalenka
306 příspěvků 30.7.21 10:25

Ono s tou sanitkou taky záleží na zkušenosti. Před pár lety dostal manžel vysoké horečky, 40, tak jsem asi ve 2 v noci volala na záchranku, jestli je mám hnát k nám domů, říkali ať ho vezmu ráno k obvoďákovi. Přišli jsme tam v půl 9. Pominu dohadování s ostatními čekajícími, že je to akutní. No, poslali nás do nemocnice, tam jsme chodili na různá vyšetření, a asi od 12 pak čekali, kde ho přijmou. Zkrátím to, v půl 10 večer ho konečně přijmuli a odvezli někam na pokoj. Celou tu dobu absolvoval v sedě s těmi 40. V nemocnici byl pak měsíc. Takže dneska, při velké horečce nebo bolestech břicha volám záchranku, žádné vození po doktorech.

Vinca_minor
2940 příspěvků 30.7.21 10:26

@Femur Nebyla to sympatická tmavovlasá paní, která jela se synem a s pejskem, a kterou pak pomáhal vynést její muž, který dorazil? Přesně takovouhle nehodu v pardubském trolejbusu mi líčila moje pedikérka. A taky jak doktor v nemocnici nepoznal na vyšetření zlomený prst a zlomený kostrční obratel. S tím obratlem ji poslal domů. Po třech týdnech ukrutných bolestí se obrátila na známého lékaře a ten to naštěstí odhalil.

Femur
683 příspěvků 30.7.21 10:32

@Vinca_minor Byla. Loni v říjnu. :-) Svět je malej.

Čírina
465 příspěvků 30.7.21 10:36

Tak si tak jedu v metru, sedím, přemýšlím o nesmrtelnosti chrousta a koukám lidem na boty, když tu najednou…
Zlaté, špičaté, s dolů se rozšiřujícím podpatkem a rokokovým jazykem. WTF, říkám si, který ročník to mohlo být v módě? Paní jsem viděla zpola zezadu, měla nějaké barvené vlasy a takový ten dolů poschoďově nabíraný černý hábit, co se dneska nosí. No tak to roztočila s botama, pomyslela jsem si a chtěla se vrátit k nesmrtelnosti chrousta, když tu na mne vykoukla stříbrná kabelka. Ke zlatým botám?
Paní se pootočila. Oslnila mne jiná, menší stříbrná kabelka, která se nehodila k té první. To už jsem věděla, že je něco špatně. Paní se připravila k výstupu a zjevily se lamé šaty, zezadu decentě skryté pod černým přehozem, který jsem považovala za šaty, zlatý pásek a množsví zlaté bižu…
Jako stane se, ale co dělala v metru kolem poledne, by mě zajímalo.

Femur
683 příspěvků 30.7.21 10:42

A teda v těch trolejbusech už jsem viděla spoustu lidí, jak popadali. Jednou jsem seděla vepředu a viděla, jak přímo před trolejbus vběhla paní s kolem. S takovým tím výrazem ve tváři „Však zastaví, mě nepřejede“. No zastavil, ale vzadu v trolejbuse spadlo malé dítě a stařičký pán (oba seděli) To už ale ta paní neví. Nebo auta, co udělají myšku před trolejbus a on potom musí prudce brzdit. Když prudce zabrzdí auto, no tak ti lidé uvnitř jsou (měli by být) připoutaní. Jenže v MHD jsou místa i ke stání. Hlavně teda mám pocit, že lidi ve městě jezdí jako prasata. Teď během června jsem viděla dvě hrozivé bouračky v centru města na světlech - auto odhozené do protisměru, proražená svodidla. Podle čar, co policie potom nastříkala na vozovku muselo letět strašně daleko. A pak sanitka povalená na bok, viděla jsem, jak vytahovali ty záchranáře, tu bouračku samotnou ne. Ale pak jsem četla, že jí prostě někdo nedal přednost.

Vinca_minor
2940 příspěvků 30.7.21 11:43

@Femur Jo, loni v říjnu. Nakonec marodila asi tři měsíce. Ale říkala, že dopravní podnik se zachoval slušně a dal jí odškodnění bez vytáček. Je to moc fajn ženská :D

Jordaan
9512 příspěvků 30.7.21 12:03

@Femur

Podobnou nehodu jsem videla z prvni rady. Stala jsem na velke krizovatce, jako prvni na semaforu, prisla zelena a az kdyz jsem se rozjizdela mi doslo, ze slysim sireny. Takze jsem zastavila. Pan v protismeru nezastavil a kdyz vyjel tak akorat na delku auta, tak se ze strany priritili policajti a vzali ho plnou parou pekne v pravem uhlu do stredu auta. Nejvic to asi pripominalo kulecnikovou kouli, letel docela daleko. Nastesti se mu nic nestalo, normalne vystoupil, ti policajti taky, ale vypadalo to jak z filmu. Od ty doby mam radio vzdy na nizkou hlasitost, mam strach, ze bych mohla neco preslechnout.

Sided
91 příspěvků 30.7.21 14:10

Kdysi se nejmladší dcera zranila na tréninku, bylo jí asi 7 let. Dostala míčkem na pozemní hokej do prstů (míček na pozemní hokej není míček, je to tvrdý a pěkně těžký šutrák), trenérky mi ji po tréninku předaly se slovy, že zdravotnice doporučuje zajet na pohotovost na RTG, že by mohla mít nějaký prst zlomený, dva prsty byly silně oteklé, modré a nemohla s nimi hýbat. Na příjmu na pohotovosti byla extrémně nepříjemná sestra, když jsem jí odpověděla na dotaz „proč jsme přijely“, že dcera měla úraz a chci nechat zkontrolovat, zda nemá zlomený prst, tak na mě začala ječet, že když nevím, zda to má zlomené, proč s ní jezdím na pohotovost… Stále slušně jsem jí řekla, že nemám rentgenový zrak a i zdravotnice doporučila zkontrolovat na RTG. Sestra stále nahlas komentovala, že tam lidi jezdí úplně zbytečně… To byla ale jen předehra, do této samomluvy, že lidi jezdí zbytečně, se objevila paní s asi šestiletou holčičkou. Přijely sanitou… Na dotaz, proč přijely, paní odvětila, že dceru bolí bříško. Jak bolí bříško? No přišla ze školky a bolelo ji bříško. Nemá hlad a polehává, tak radši jedeme na pohotovost. Holčička mezitím našla hrací koutek, odběhla a spokojeně si v něm hrála. A to jste s „bolavým bříškem“ přijely sanitou??? Ano, přece ji nepotáhnu MHD, když ji bolí bříško… Bohužel jsme odešly na RTG, protože ty dvě vypadaly, že se snad poperou. Sestra byla vzteky říčná kvůli zneužití sanity, paní si stála na svém, že když její malou (cca šestiletou) dceru bolí bříško, tak je sanitka odpovídající přepravní prostředek. Myslím, že absolutně nepochopila, že opravdu není.
A na druhou stranu, já jela sanitou s dcerou, kterou převáželi z jedné nemocnice do druhé. Podle mě to absolutně nebylo třeba a chtěla jsem si ji odvézt sama, ale řekli mi, že v tom případě by ji museli z té první nemocnice propustit a v té druhé přijmout a je s tím spousta papírování, že převoz sanitou je pro ně jednodušší. Ok, dokonce mě vzali s ní. Rozhodně nebylo třeba spěchat a na tu cestu dlouho nezapomenu. Řidič řekl, že to chce mít rychle z krku, že Praha je totálně zasekaná a přece nepojede hodinu, takže to hodíme na houkačky. Musím říct, že jsem se málem pozvracela i já, oni musí mít nervy ze železa, protože já nás viděla vybourané pomalu na každé křižovatce a ze sanity jsem vystupovala s rozklepanýma nohama.

PanenkaMalenka
306 příspěvků 30.7.21 14:20

Ani s tou záchrankou a policajtama s houkačkami to není tak jednoznačné. Kolikrát se mi ve městě stane, že je sice slyším, ale vůbec nevím odkud, provoz nepřehledný. Snažím se klidit z cesty a najednou je sanitka jinde než jsem čekala.

DruI
406 příspěvků 30.7.21 14:26

@Sided Já mám pocit, že na pohotovosti člověk buď dostane vynadáno, proč tam s takovou banalitou leze, nebo naopak, proč nepřišel dřív.
Ale na bolest břicha bych možná sanitu volala taky, kdybych byla zrovna na dítě sama. Protože bolest břicha může být dost průserová a třeba moje tchyně v dětství málem umřela na slepé střevo, protože nad její bolestí břicha mávl pediatr rukou.

Jordaan
9512 příspěvků 30.7.21 14:54

@DruI

Ono to je nekdy tezke odhadnout. Jednou jsem jela na pohotovost se ctyrletym synem - byl obsypany cervenymi fleky, vsechno ho svedilo, tekly mu slzy, ktere na kuzi vytvarely dalsi cervene stopy. Snedl pomeranc a to vyvolalo tuhle reakci. Na pohotovost je to ca. 25 minut, tam jsme museli ca hodinu cekat a kdyz prisla doktorka, tak dite bylo jak rybicka, nemelo jediny flek a slzy byly taky pryc. Ja si pripadala jako posahana hysterka, ale doktorka se jen smala, rekla, ze se mam radovat, ze to preslo a nedavat diteti pomerance. Na druhou stranu, kdybych tam s nim nejela a on skutecne dostal alergicky sok, tak to mohlo byt dost neprijemne.

Bystromila Klíšťová
104 příspěvků 30.7.21 15:16

@Sided Jsem od kamarádky doktorky poučená nenechat se komandovat od sestry na pohotovosti. Ona má totiž blbou zkušenost, kdy sloužila na pohotovosti a aktivní sestra poslala pacienta pryč, aniž by ho jako lékařka viděla. Ten člověk si volal rychlou druhý den, měl ucpaná střeva a ve špitále nakonec strávil několik týdnů. Sestra prostě nemá oprávnění někoho posílat pryč. Už jen to, že pohled na oblečeného člověka v čekárně s odstupem několika metrů těžko brát za vyšetření zdravotního stavu. To že chodí lidé s kravinama na tom nic nemění.

Stránka:  « Předchozí 1 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek