Pekelné ulice objektivy čtenářů

Fotoalbum tématu (1289) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Sided
91 příspěvků 30.7.21 15:26

@DruI Já jsem po třech dětech asi matka drsňák, ale vyhodnotím podle stavu dítěte. Pokud si dítě stěžuje na bolest bříška, tak bych možná jela, ale dopravu bych vyhodnotila podle stavu dítěte - šestileté dítě už komunikuje a svůj stav dokáže sdělit. Holčička byla evidentně dobře naložená, hrála si, běhala, v tom případě bych opravdu sanitu nevolala. Pokud by se mi na posteli svíjelo dítě s bolestí břicha, tak ji zavolám.

Třeba moje prostřední dcera trpěla na opakované bolesti bříška, byla jsem z toho z počátku poměrně zoufalá, doktorů jsme obešly hodně (nikoli pohotovostí) jen proto, abych se ujistila, že je to psychosomatické a vždy ji bolí bříško, když nemá ve školce svou nejlepší kamarádku. A že mi lezlo krkem :-) - když mi učitelky opakovaně volaly, ať si ji vyzvednu, že ji zase bolí bříško a jen leží… Moje otázka vždy byla - nechybí dneska Anička? Ano, chybí, my víme, přesto musíme trvat na tom, ať si pro ni přijedete. No tak jsem nechala práce a jela pro ni. Toto se opakovalo jednou/dvakrát měsíčně.

No a pak jsou ty druhé případy, o kterých píšete. Dcera si na rodinné oslavě při blbnutí se sestřenicí přisedla ruku na gauči. Taková blbost… Stěžovala si, že to opravdu bolí. No tak jsem přes odpor osazenstva, že kazím zábavu, jela do nemocnice na pohotovost. Tam spousta lidí (pátek večer), čekání bratru na tři hodiny. Byla z toho komplikovaná zlomenina palce, vychýlené kosti v dlani, dráty a šrouby v ruce, první operace hned, druhá o několik týdnů později, opakovaná sádra a půl roku rehabilitací. A přitom to vypadalo jako taková blbost a dostala jsem, že jsem váhala a nevolala hned sanitu, aby ji ošetřili okamžitě. Holt mi chybí ten rentgenový zrak :-). Dodnes (od roku 2015) nemá u toho palce bývalý rozsah.

bao-baba
1960 příspěvků 30.7.21 17:56

@Sided Podobné historky asi může sypat z rukávu každý. Nicméně bych řekla, že chování zdravotníků k pacientům se od dob socialistických dosti zlepšilo.

Sided
91 příspěvků 30.7.21 19:48

@bao-baba Ano, o tom naprosto nepochybuju. Dávala jsem příklad jedné konkrétní pohotovosti, kde je to bohužel téměř pravidlo. Sama jsem poměrně častým hostem ve zdravotnických zařízeních a jen díky lidem, kteří své práci rozumějí, tu stále ještě jsem. A při svých poměrně častých pobytech jsem se setkala téměř všude s bezvadným jednáním. O to víc mě překvapuje, že zrovna na dětské pohotovosti jsem se opakovaně setkala s opakem.

Vinca_minor
2948 příspěvků 31.7.21 01:20

@Sided Já mám samé pozitivní zkušenosti. Krom pohotovosti v Přerově, kam mě táta zavezl s akutním zánětem středního ucha. Doktorka byla tak hnusná, že jsem polykala slzy. Zato v Hranicích s rozseklým čelem mi nařídili, přes můj odpor, sednout si na kolečkovou židli a ségra mě vozila :D

mikrob
357 příspěvků 31.7.21 07:19

Problém je, že sanitky někdy na křižovatce neukazují směr, tak je dost těžké odhadnout, kam pojedou a podle toho se odsunout z cesty…

pabylka
1099 příspěvků 31.7.21 22:31

@mikrob sanity mají blinkre ako aj iné autá a verte, že ich šoféri používajú…jazda pod houkačkou je náročná a akonáhle by neblikali a niečo sa stalo, tak ide vina za nimi…hlavne v dnešnej dobe, keď má kameru za čelným sklom každý druhy…sanity majú prednosť, ale zároveň musia dodržiavať i všetky predpisy.

mikrob
357 příspěvků 1.8.21 07:25

@pabylka Ano, já vím, ale zároveň mluvím z vlastní zkušenosti.

Vinca_minor
2948 příspěvků 10.8.21 20:39
@Femur píše:
Loni jsem jela trolejbusem, ten prudce zabrzdil (někdo před něj vlítnul), paní vzadu vyletěla ze sedačky tak strašně, že doletěla do střední uličky a cestou to vzala hlavou asi o sedačku. Vypadalo to děsivě, nemohla se zvednout, no minimálně otřes mozku, volali jsme rychlou.

Dnes jsem byla na pedikúře a paní Jana vás moc pozdravuje a děkuje za veškerou pomoc. Říkala, že ji mrzí, že těm neznámým lidem, co jí pomohli, nemůže poděkovat, tak ať to vyřídím aspoň vám.

BeKaa
681 příspěvků 13.8.21 16:01

Dnes jsem potkala slečnu, opravdu hezkou s pěknou postavou, ale podle mě naprosto nevhodně oblečenou do práce. Pracuje v kancelářském centru a zvlášť z boku se dala podrobně zhodnotit kvalita jejich vnad.
Kdyby si ty šaty vzala kamkoli na party nebo procházku, je to v pohodě, ale do práce se mi to zdá peklo.

Stránka:  « Předchozí 1 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek