Pekelnice žijící v zahraničí

Fotoalbum tématu (108) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.16 13:25

@Leppäkerttu
A jak jsou v originále? A jak lepitlapkové? A jak se v originále jmenuje můj oblíbenec Šňupálek?

Mohučanka
243 příspěvků 01.08.16 16:58

@SweetPotato @Leppäkerttu @žluťásek Prosím vás, o jakou knížku jde? Dosti mě zaujala, vůbec ji neznám a zadat do googlu „lepitlapkové“ mi nijak nepomohlo…Díky.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.16 17:11

@Mohučanka
Série pohádek o mumincích, např Čarovná zima, Tatínek píše paměti, Čarodějův klobouk..finská autorka Tove Jensenová

Leppäkerttu
642 příspěvků 01.08.16 17:21

@SweetPotato Original byl predpokladam ve svedstine. Finsky to jsou Hattivatit, ten cesky preklad bude ze svedstiny, Hattifnattar. Snupalek je ten s tim zelenym kloboukem, ze? Ten je finsky Nuuskamuikkunen. Ale kdo jsou letitlapkove teda fakt netusim. Sakra ja chtela pracovat a misto toho tu ted jdu prohrabavat knizky :D :D Dneska neusnu, jestli neprijdu na to, co jsou letitlapkove.

Příspěvek upraven 01.08.16 v 17:33

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.16 17:26

@Leppäkerttu
Děkuju moc.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 01.08.16 20:49

@Leppäkerttu lepitlapkové:-)

Nordlyseet
203 příspěvků 02.08.16 02:31

@Lilly_Ku Můžu se zeptat, co vás do toho Berlína přivedlo? Škola? Práce?

Mohučanka
243 příspěvků 02.08.16 09:42

@SweetPotato Díky!

Lilly_Ku
715 příspěvků 02.08.16 09:55
@Nordlyseet píše:
@Lilly_Ku Můžu se zeptat, co vás do toho Berlína přivedlo? Škola? Práce?

jasne! :)
sla jsem sem za studiem, chtela jsem delat hudebni sociologii a ta se v cechach moc neuci. rok jsem mela stipendium, pak jsem si tu nasla brigadu a dodelala si tu magistra a uz jsem tu zustala, mam tu pratele, kapelu, praci… uz to vlastne bude osm let, leti to.
zatim o presunu nepremyslim, i kdyz soucasnou praci bych vlastne mohla delat odkudkoliv.
v oboru teda bohuzel nedelam, ale u techhle smeru to stesti ma malokdo :)

Nordlyseet
203 příspěvků 02.08.16 14:19

@Lilly_Ku Děkuji za odpověď :)
Uvažuju do budoucna o přesídlení (i kdyby jen na nějakou dobu) a Německo je jedna z variant. Akorát mám teda vzdělání v oboru, ve kterém by se práce v zahraničí asi hledala hůř něž v jiných.
Mohla bych vám eventuálně poslat SZ a poptat se na pár dalších věcí?

Lilly_Ku
715 příspěvků 02.08.16 16:35

@Nordlyseet
jasne, klidne se ozvete, co budu vedet, odpovim :)

kopretinka95
18 příspěvků 09.08.16 23:39
italská byrokracie

Před několika měsíci jsem se tu pokusila vyzvědět něco o tom, jak se studuje v Itálii a nakonec jsem se opravdu rozhodla, že tam studovat půjdu. Nemáte někdo zkušenost s žádáním o proplacení školného? :D

DanielaS
4868 příspěvků 10.08.16 09:11

A kdo by vam ho mel proplacet? Ne ze bych mela zkusenost… ale pokud tam nejdete na nejake stipendium, tak me nenapada, kdo by to mel proplatit.

Ginevra
646 příspěvků 10.08.16 19:54
@DanielaS píše:
A kdo by vam ho mel proplacet? Ne ze bych mela zkusenost… ale pokud tam nejdete na nejake stipendium, tak me nenapada, kdo by to mel proplatit.

Rodiče?

Karja
4837 příspěvků 10.08.16 22:45

@kopretinka95 Nechápu, myslím, že jediná cesta, jak získat peníze, je mít stipendium od nějaké české organizace. Jinak jedině za prospěch? Jo a PS: Mně jednou tady v Čechách vyměřili školné na poslední semestr a normálně jsem napsala řediteli, zda by mi to nemohli odpustit a vyšlo to:-D. Dopis byl ve stylu, že jsem s tím vůbec nepočítala, nemám zaměstnání, z kterého bych to hradila a studium mě moc baví. Líná huba, holý neštěstí.

DanielaS
4868 příspěvků 11.08.16 09:57

Ono se to v Italii vypocitava podle prijmu rodiny, cili jako ne-obcan, obavam se, budete mit nejvyssi sazbu, protoze proc by Italie mela ze socialniho programu podporovat cizince, ze. Leda me napadaji nejake soukrome nadace, zjistete si, jestli na vasi skole nejaka operuje.

shanimplavkynahrocha
4588 příspěvků 19.09.16 13:41

Nevím, kde jinde se zeptat, tak to zkusím tady. Sháním tipy na místa, kde se nasnídat, naobědvat a navečeřet v Londýně. Ne drahé podniky, ráda bych většinu peněz utratila na nákupech :D. Spíš něco lokálnějšího a neturistického, na co bych běžně nemusela narazit.

mitford sister
535 příspěvků 19.09.16 13:47

@shanimplavkynahrocha možná, že vám někdo tipy dá, ale londýn je obrovskej :) musíte hledat v konkrétnímm místě, cestovat někam jen se najíst je časově, i finančně někdy, náročné. nicméně v každé části jsou podniky, co za to stojí a nejsou cenově mimo. doporučila bych využívat recenzí (yelp, foursquare, google), jakmile budete vědět, kde se budete nacházet, nebo kde se právě jste a chcete se najíst.

shanimplavkynahrocha
4588 příspěvků 19.09.16 13:51

@mitford sister Bydlet budu poblíž Bayswater station, tak asi nejlépe někde v okolí, hlavně ty snídaně… Nechce se mi snídat v hotelu.

Mylady2
12413 příspěvků 19.09.16 13:54

@shanimplavkynahrocha levný na snídaně je pret a manger. Člověk ho najde všude.
Je to sice fastfood - ale neee mcdonald

https://www.pret.co.uk

Příspěvek upraven 19.09.16 v 13:55

carries
1319 příspěvků 19.09.16 13:55

@shanimplavkynahrocha Z tých lacnejších skúste reťazce Nandos, Wahaca, Wagamama, Vapiano, Cote Brasserie, Cafe Rouge. Tie sú cenovo prijateľné. Prípadne potom kaviarne, Pret a Manger má dobré bagety a sendviče, pripravujú ich každý deň čerstvé. Moja obľúbená Patisserie Valerie má tiež dobré jedlo a nie šialene drahé.
Závisí od toho kde konkrétne sa budete pohybovať :D Pokiaľ budete na juhu, tak v sobotu sa dá dobre a pomerne lacno najesť na Borough Market. Na východe na Spitalfields Market, na severe na Camden Market. Všade sú tam stánky s jedlom, porcia vyjde od £5. Tie sú ale turisticky vyhľadávané, hlavne teda Camden Market.

Příspěvek upraven 19.09.16 v 13:58

mitford sister
535 příspěvků 19.09.16 13:58

@shanimplavkynahrocha já v londýně nebydlím, i jsem už dlouho nebyla, spíš jsem jenom nastínila, jak bych to řešila já ve velkém městě.
každopádně carries tady zmiňuje borough market - kdybych měla aspoň trochu možnost, nevynechala bych :) tam se mi tuze líbilo!

carries
1319 příspěvků 19.09.16 14:01

@mitford sister Borough Market je super :D Moji rodičia milujú paellu odtiaľ a kedykoľvek sú v Londýne, tak je to povinná zástavka. Porcia vyjde myslím na £6, čo je viac ako príjemná cena za pomerne dosť jedla.
Ja tam sem tam chodím na čerstvé huby, ryby, syr a chlieb. Asi tam po výplate zase vyrazím :D

Mylady2
12413 příspěvků 19.09.16 14:01

@shanimplavkynahrocha na rychlý oběd je super Pure - saláty a taky mám občas ráda Itsu.

shanimplavkynahrocha
4588 příspěvků 19.09.16 14:02

@Mylady2 @carries @carries Díky za tipy :).

Stránka:  « Předchozí 1 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 Další »
Váš příspěvek

V kinech běží dokument o Vivienne Westwood

Westwood: Punk. Idol Activist je název nového dokumentu, který... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek