Pekelnice žijící v zahraničí

Fotoalbum tématu (108) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Amun
888 příspěvků 19.09.16 14:19

@shanimplavkynahrocha Sice jste se ptala na místní a neturistické jídlo, ale já mám hodně ráda Wasabi. Je to řetězec s japonským jídlem a mají vážně dobré rámeny a sushi. Stojí to opravdu málo (velký seafood ramen necelých 6 liber), takže můžete zkusit to, jsou skoro všude. Na snídani též hlasuji pro Pret a manger, mají dobré smoothie a lososový croissant. Jinak je to taková zajímavost, ale pokud máte cestu okolo muzeí na South Kensington a jste na sladké, zkuste Muriel's kitchen. Je to úžasná kavárna-cukrárna, na kterou se stojí fronty už před otevírací dobou a měla jsem tam asi nejlepší red velvet svého života :D

defilenaiguille
2824 příspěvků 19.09.16 20:30
@DanielaS píše:
Ono se to v Italii vypocitava podle prijmu rodiny, cili jako ne-obcan, obavam se, budete mit nejvyssi sazbu, protoze proc by Italie mela ze socialniho programu podporovat cizince, ze. Leda me napadaji nejake soukrome nadace, zjistete si, jestli na vasi skole nejaka operuje.

Moje maminka jednou jela v autobuse z ČR do Francie a seděla s nějakou českou studentkou, která jí říkala, že dostává nějaké příspěvky (nevím jestli se jednalo o sociálku nebo co), protože i když jsou její rodiče na české poměry dobře vydělávající (tatínek snad lékař), tak pro Francii spadá do skupiny těch, kteří mají na příspěvky/přídavky nárok. Mám to jen zprostředkovaně, takže nevím podrobnosti (jestli tam byla s Erasmem apod.), ale překvapilo mě to. Takže bych tu možnost úplně nezavrhovala, musí po tom člověk pátrat. Samozřejmě má každý stát jinak nastavená pravidla, takže to, co platí ve Francii, nemusí platit v Itálii (podle vašich příspěvků je na tom francouzská byrokracie ještě dobře ;-) ).

Amun
888 příspěvků 22.09.16 12:34

@defilenaiguille Ja mam otazku k Francii :D zacala jsem se nahodne setkavat s mladymi lidmi z Francie, co ziji v Londyne. Proste jsem si nemohla odpustit otazku, proc z tak prekrasne zeme proboha skoncili tady, a pokazde se mi dostalo odpovedi, ze si nedokazali najit doma praci. S jednou francouzskou uz jsem to tema trochu rozvedla a rikala, ze prestoze je porodni sestra a kdyz zacala studovat, tak si pro ne zamestnavatele chodili primo do skoly, po skonceni studia pry nedokazal praci sehnat temer nikdo. Shodou nahod to je uz druha porodni sestra, kterou odtamtud znam. I ostatni byli vazne mladi lide, co tu pak delali treba servirky/cisniky, chuvy atd, tj zadna zrovna super pozice. To je to ve Francii uz tak spatne, ze si tam mlady clovek nenajde misto ani jako cisnik? Nutno dodat, ty porodni sestry byly obe z Parize, dalsi ze Strasburgu, z Nantes, tedy ne zrovna vesnice. Ze je na tom spatne Spanelsko, Italie a Recko uz je docela obecne zname, ale o te Francii me to hrozne zarazilo. Opravdu uz je tam ten pracovni trh tak spatny?

defilenaiguille
2824 příspěvků 22.09.16 18:47

@Amun
Teď nedávno stávkovaly (nebo možná ještě stávkují) zdravotní sestry, protože v nemocnicích je hodně pacientů na málo sester. Tak odcházejí dělat samy na sebe, řídí si svůj čas, mohou si „vybírat“ pacienty atd. To samé platí o porodních sestrách, které mohou pracovat jak v nemocnicích, tak na vlastní účet (pak docházejí domů k ženám po porodu (který byl ovšem uskutečněn v porodnici, domácích porodů tu moc není, spíš jsou to případy, kdy včas nedojela sanitka), doprovází jí i u porodu, sledují ji během těhotenství (kromě tří povinných ultrazvuků). Nechci jim sahat do svědomí, ale pochybuji, že zkoušely hledat práci třeba na malém městě nebo na venkově, tam je poptávka velká, protože (je to stejné asi všude) všichni chtějí dělat v hlavním městě a nikomu se nechce do nějakého prdelákova. Navíc si jako soukromé sestry můžou vydělat víc než v nemocnici. Jenže pak samozřejmě nedělají svoje pravidelné šichty a pak hurá do víru velkoměsta, ale dělají daleko víc hodin. Asi před rokem mi někdo vyprávěl o jedné ošetřovatelce (něco jako zdravotní sestra, ale nemůže dávat léky), která dělá na svůj účet, a ta si dokázala za měsíc vydělat i 4000 euro. Samozřejmě dělala spoustu hodin denně a i víkendy. Samozřejmě že do Francie proudí i zdravotní sestry z východu, ale žádná invaze to není. Číšníci jsou dost často placení minimální mzdou, která je sice na venkově docela příjemnou částkou, ale v Paříži zaplatíte garsonku 20 m2 a zbyde vám tak na suchý rohlík. Navíc číšník má nejvíc práce přes letní sezonu, v turistických oblastech mimo hlavní tahy jsou restaurace přes zimu zavřené (ale můžou se zapsat na úřad práce, kde berou velmi příjemnou podporu do doby, než zase začne sezona), ale v sezoně neexistuje, aby měli přes víkend volno, mají jeden nebo dva dny v týdnu volno, ale je to přes týden, někdy ani ne dva dny pohromadě.
Abych to shrnula, tak zrovna zdravotní nebo porodní sestry práci najít můžou, to samé číšníci. Určitě existují obory, ve kterých se práce hledá daleko složitěji.
Nevím, kolik bere číšník nebo chůva v Londýně a kolik tam stojí bydlení. Možná kdyby hledali ve Francii mimo velká města, tak si můžou najít dobrou práci, ubytování, začít žít „dospělácký“ život. Možná berou pobyt v Londýně jako velké prázdniny, kde sice musí dřít, ale také se mohou bavit.
Pro pořádek jen chci uvést, že informace o volných místech čerpám ze zkušeností z venkova, sice turisticky hojně navštěvovaného, ale pořád je to venkov + města do 10000 obyvatel. Lékaři dokonce dostávají finanční pobídku, aby se usadili na venkově, ale těm se také z velkých měst nechce…

žluťásek
2432 příspěvků 22.09.16 19:47

@defilenaiguille Úplně jsem se teď zasnila, že jsem manželkou lékaře na francouzském venkově a přemýšlím, co by mi tak ještě chybělo ke štěstí :)

defilenaiguille
2824 příspěvků 23.09.16 13:48

@žluťásek
Asi nic ;-) Nevím, jak to chodí ve městě, ale na venkově je běžné, že obvodní lékař ordinuje Po-Pá + sobota dopoledne. Jednou za čas má také víkendovou pohotovost (ale to jsem zjistila, že asi nedělají všichni), frekvence záleží na počtu doktorů, u nás jsou ve spádové oblasti tři, ale rumunská lékařka si bere hodně pohotovosti (má velkou dceru a myslím, že je sama). Už se ale stalo, že pohotovst nikdo nedržel a bylo uvedeno, že se má případně volat záchranka. Rozpis pohotovostí se u nás dělá na 3 měsíce a je vyvěšen na lékárně a u každého doktora v čekárně, to samé pohotovst lékárny. Podle zkušeností obvoďáci ordinují tak 9-12 a 14-18h, k to mu občas jedou za pacienty, v sobotu 9-12.
Za každého pacienta dostane doktor 23 euro, za dětí 26-28 euro. S pacientem tráví nejčastěji 5-10 minut, pokud nemá klasickou čekárnu a pacienti se objednávají, tak je to cca 10 minut. Zažila jsem doktora, který bral jen na objednání, nejdřív jsem se toho děsila, ale nakonec člověk zjistí, že je to fajn. Akutní případ (úraz) vzal hned, pokud se ráno dítě probudilo s horečkou, tak jsem měla nejčastěji schůzku v první ordinační hodině. Můj současný lékař bere ráno bez objednávek (je tam ale fakt nával), odpoledne na objednávku. Takže i když jsou děti nemocné, tak dávám přednost počkat do odpoledne a pak nečekat.
Jedinou nevýhodou je, že v případě dovolené nemají u nás za sebe lékaři oficiální záskok, takže se prostě objednáme k jinému a život jde dál :-) Nikdy se mi nestalo, že by mě jiný lékař odmítl, když jsem řekla, že ten můj má dovolenou. Opět upozorňuji, že mluvím o provensálském venkově, kde vše plyne opravdu poklidně, žádný spěch a stres, všichni mají na všechno spoustu času :-)

Kdyby se některé z mých dětí rozhodlo být lékařem na venkově, tak mu to jen schválím.

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.16 13:57

@Amun
Moje kamaradka, bydlici leta v Parizi, mi sveho casu vypisovala plactive maily, jak nemuze zaboha sehnat - jakoukoliv - praci. Nakonec ji bylo receno, ze neni socialni pripad a prednost maji potrebnejsi uchazeci. Jinymi slovy, je moc bila a jiz integrovana. Vzdala to a nadale se nudi v domacnosti.

defilenaiguille
2824 příspěvků 23.09.16 15:04

@SagaN
A to sháněla práci sama nebo přes úřad práce? Úřad práce vytváří místa, která jsou určena dlouhodobě nezaměstnaným (minimálně 2 roky v evidenci úřadu práce), lidem nad 50 let nebo lidem z ZRR (oblast obnovy venkova - takový zapadákov jako třeba bydlím já :-) ). Taková místa jsou na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení ještě o jeden rok. Nejsem ani sociální případ, jsem bílá a integrovaná a přesto jsem díky těmto pravidlům (ZRR) místo sehnala, ani jsem nemusela splňovat ty dva roky (bylo to asi jen 19 měsíců). Myslím, že přednostně se přidělují i místa lidem, kteří pobírají podporu :-), aby jim nemusela být vyplácena. Viděla jsem to na sobě, měla jsem nárok na podporu, takže byli z ÚP se mnou v kontaktu docela často, kamarádka (Francouzka) se teď hlásila asi po deseti letech mateřské a rodičovské (má 4 děti) na ÚP, ale protože nemá nárok na podporu, tak jí pracovník ÚP při prvotním pohovoru řekl, že se uvidí zase za půl roku. Sociální případ není, manžel vydělává celkem dost.
Takže v tom, jestli je vaše kamarádka bílá a integrovaná bych problém neviděla. Pochybuji, že by ji v nějaké práci z těchto důvodů odmítli (samozřejmě neoficiálně), pokud by se nejednalo o dotované místo.

Amun
888 příspěvků 23.09.16 16:21

@defilenaiguille Jsem docela překvapená, protože v Londýně měla opravdu těžké začátky (málem dokonce skončila na ulici) a dělala za minimální mzdu od rána do večera, zatímco bydlení a náklady na život jsou tu obrovské, i když bydlíte v nejhorší cimře daleko od centra. Nakonec si po několika letech dokázala sehnat místo porodní sestry v jedné nemocnici. S tím, že sem přišla bez znalosti angličtiny a i ted má hodně silný přízvuk. Proto mě zaráží, že by si ve Francii nedokázala najít místo jen díky lenosti nebo nechuti ke stěhování. A taky se nechala slyšet, že Londýn nesnáší a že by si přála jít domů, ale že tam asi nenajde místo. Samozřejmě, mluvím jen o jedné z těch sester, s dalšími jsem to tak podrobně neřešila, ti mi pouze řekli, že si nic nesehnali a tak radši šli sem.

defilenaiguille
2824 příspěvků 24.09.16 09:38

@Amun
Abych tu jen tak neplácala, tak jsem si dala do vyhledavače úřadu práce „sage femme“ (porodní sestra) - v celé Francii je 111 volných pracovních míst, v Paříži (zahrnuté všechny čtvrti) je 7 míst. A to jsou pouze ta místa, jejichž obsazení je nabízeno přes úřad práce, pořád ještě je možnost se pustit do podnikání na vlastní triko.
Věřím, že někteří z těch, co jsou teď v Londýně, měli problém práci sehnat, i když byli ochotni se za prací přestěhovat. Možná je ale z Francie hnalo i něco jiného (co teď nepřiznají - rozchod s partnerem, neshody v rodině, touha zkusit něco nového, romantické představy o Londýně…).

Ještě upozorňuji, že někteří Francouzi jsou hrdí na všechno, co je ve Francii špatné (např. podle nich přemíra byrokracie, na „nejtěžší“ jazyk na světě) a jsou mnozí, kteří si vyloženě lebedí v tom, že brblají na všechno a vždycky. Když slyším - tohle by se v jiné zemi stát nemohlo (politika, ekonomie, zdravotnictví…), tak se musím vyloženě smát. Takže ne vždy je nutné stěžovateli věřit, jak těžký život ve Francii měl.

defilenaiguille
2824 příspěvků 24.09.16 09:52

Dodám, že samozřejmě není ve Francii vždy lehké najít práci v oboru, který člověk vystudoval nebo ve kterém pracoval spoustu let. S nezaměstnaností se tu vláda potýká jako ve všech ostatních zemích Evropy. Pokud to můžu porovnávat se situací v ČR, tak často o získání zaměstnání rozhoduje náhoda - zrovna firmě pošlete životopis a jim někdo dlohodobě onemocněl, nějaká známá před vámi při náhodném setkání nadhodí, že u nich ve firmě už dlouho hledají někoho z vašeho oboru, chcete se podívat na stránky vaší banky a tam zjistíte, že zrovna hledají zaměstnance na pobočku ve vašem městě (to je konkrétní případ kamarádky, v neděli to zjistila, emailem poslala životopis, v úterý mluvila telefonicky s centrálou, ve středu měla pohovor s vedoucím pobočky a ve čtvrtek už pracovala, přestože na dané místo už dostali spoustu životopisů).
Moje dvě práce ve Francii - byli jsme s manželem pozvaní k jeho bývalému kolegovi, ten zjistil, že nemám práci, u nich v práci někoho hledali, tak se tam zmínil a já za pár dní nastupovala. Druhá práce byla přes ÚP - v úterý jsem poslala životopis na inzerát, který jsem našla na jejich stránkách, ve středu mi volala ředitelka, aby se domluvila na pohovoru ještě ten den a v pondělí jsem nastupovala (a to jen proto, že se nejdřív museli vyřídit papíry s úřadem práce). Na jednu brigádu jsem se dostala tak, že se někdo zmínil před jednou paní, že nepracuji, tak mi zavolala, jestli bych nechtěla dělat u ní, že její zaměstnankyně šla do důchodu.

vias
532 příspěvků 08.11.16 21:34
@Garfie píše:
Ale taky si myslím, že alespoň o existenci členských zemí by mohli obyvatelé EU vědět, chápu, že už je neumí vyjmenovat, nebo o nich říct něco bližšího.

Já si nejsem úplně jistá, nakolik se zeměpis v některých zemích Evropy vyučuje a co je jeho obsahem. Ve Francii všichni znají sousedící státy, ale dál už zhusta tápou. Když si vzpomenu na naše slepé mapy, hlavní města všech států světa, významné vodní toky každého státu a tak… možná trochu extrém, ale ne úplně na škodu. To povědomí, kde se který stát (aspoň evropský) zhruba nachází, tam zůstane.

RenataRen
512 příspěvků 08.11.16 23:37

@Amun To mi připomíná některé „ekonomické migranty“, většinou z Moravy; na Prahu nadávají, všechno je tam špatně, lidi jsou na sebe zlý, člověka to až dojme a nejraději by jim na ten lístek do Brna nebo do Ostravy přispěl… Ale přitom se tam hned po škole naprosto dobrovolně přihnali, s vidinou zářné kariéry v nějakém nadprůměrně placeném oboru:-)

Judy24
858 příspěvků 12.05.17 15:06

Nemáte někdo tip, co vidět v Amsterdamu? Chystám se tam na prodloužený víkend a i když jsem tam paradoxně byla už čtyřikrát, tak najednou nevím, kam vlastně přesně vyrazíme. Díky předem. :)

Aranel
935 příspěvků 15.05.17 15:18

@Judy24 Marken a ostatní rybářské vesničky (Volendaam a ty další).

Judy24
858 příspěvků 23.05.17 13:23

@Aranel Dobrý den, díky moc za tip! :) Výlet do Markenu byl z celé dovolené suverénně nejhezčí. Cesta k majáku se obešla bez setkání s jedinou lidskou nohou (zato bylo okolo spousta kachen, hus, ovcí, krav a mých oblíbených volavek), přístav byl sice chvílemi plný (když přijela loď), ale v uličkách mezi domky se dalo taky krásně ztratit.

Aranel
935 příspěvků 23.05.17 14:42

@Judy24 Přesně tyhle fotky mám já - akorát že byly dva nad nulou, ledový vítr od moře, chvílema sníh, na zemi sníh, na pláži sníh… taky to mělo obrovské kouzlo :) (a nikde nikdo samozřejmě, rozhodně v Markenu ne)

Jsem moc ráda, že se líbilo.

miramis
1009 příspěvků 30.06.18 23:15

Vrátila jsem se po roce ze zahraničí do Čech a ačkoliv Praha, i tak mi přijdou Češkx žalostně neupravené a o sebe nedbajici. někdo podobné zkušenosti?
Jde o takové jemně věci, hezky udělané nehty, udržované vlasy a lehký make up. Tady to vypadá tak, že mají všechny ženy buďto všechno nebo nic.. jsem v šoku. A přijdu si konstantně overdressed. A to nejsem fashionista.

Jordaan
8697 příspěvků 30.06.18 23:19

@miramis

Odkud jste se vratila?

miramis
1009 příspěvků 30.06.18 23:21

@Jordaan z Polska. ;)

miramis
1009 příspěvků 01.07.18 18:57

Jsem zvědavá, proč ty červený. Nějaký odpovědi? Nebo si jdu pro další?

Judy24
858 příspěvků 01.07.18 19:33

@miramis Čistě za sebe - jsem na tuhle generalizaci (a generalizaci obecně) trochu alergická. Přijde mi, že skoro každý, kdo se vrátí do Česka skoro odkudkoliv, tak mluví o tom, jak se tu všichni mračí, jak se tu nikdo neumí oblíkat, jak o sebe lidi nedbají…to už je pak jedno.

miramis
1009 příspěvků 01.07.18 20:23

@Judy24 ale Tak třeba na tom fakt něco je, jestli to všichni říkají?
Než jsem byla pryč, tak jsem to měla podobně jako vy. A teď? Skutecne to vidím tak, jak píšu nahoře. :)

Uživatel je onlinegiuliettka
3643 příspěvků 01.07.18 20:30
@miramis píše:
@Judy24 ale Tak třeba na tom fakt něco je, jestli to všichni říkají?
Než jsem byla pryč, tak jsem to měla podobně jako vy. A teď? Skutecne to vidím tak, jak píšu nahoře. :)

V porovnaní s Poľskom?! Dievča zlaté vzhľadom na to, že si pamatám jak ste sa obliekala vy, tak chválabohu, že sa češky neobliekajú tak, aby sa vám to páčilo. :-D

miramis
1009 příspěvků 01.07.18 20:32

@giuliettka děvče? A jak mám říkat já vám? ;)
Očividně jde o věci, který se mnou nesouvisí. Zimní větrovky budou lidi nosit ať budu chodit v lodičkách nebo teniskach, sladěná nebo zmatená. ;)

Stránka:  « Předchozí 1 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek