Pekelnice žijící v zahraničí

Fotoalbum tématu (108) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinegiuliettka
4145 příspěvků 01.07.18 20:38

@miramis Ja som nikdy neodišla, len ma vždy na pár mesiacov vykopli. :-D
Ja som pár rokov trávila dovolenky len v Poľsku, moj bývalý mal kamaráta poliaka a jediné miesto kam bol ochotný ísť na dovolenku bolo Poľsko. Vždy sme tam išli na 2-3 týždne. Takže zrovna tu o upravených Poĺkách vám neuverím. :-D
Keby ste dala Švedsko, Kuvajt, Mozambik…, tak ani neceknem, ale Poľsko myslím na tom nie je lepšie jak Česko. :-)

4145 příspěvků 01.07.18 20:39
@miramis píše:
@giuliettka děvče? A jak mám říkat já vám? ;)
Očividně jde o věci, který se mnou nesouvisí. Zimní větrovky budou lidi nosit ať budu chodit v lodičkách nebo teniskach, sladěná nebo zmatená. ;)

Sakra ja kým odpoviem, tak sa mi zmení príspevok na ktorý odpovedám. :-D
Hovorte mi babička. :-)

Matmys
2316 příspěvků 02.07.18 14:34
@miramis píše:
Vrátila jsem se po roce ze zahraničí do Čech a ačkoliv Praha, i tak mi přijdou Češkx žalostně neupravené a o sebe nedbajici. někdo podobné zkušenosti?
Jde o takové jemně věci, hezky udělané nehty, udržované vlasy a lehký make up. Tady to vypadá tak, že mají všechny ženy buďto všechno nebo nic.. jsem v šoku. A přijdu si konstantně overdressed. A to nejsem fashionista.

No tak vás tady vítám a když už jste zase doma, zopákněte si češtinu…
Nejde mi tak o ty amerikanismy, ale, šmajrá, co to je za obrat v té první větě? Ačkoliv Polsko?

rozmlsaná
437 příspěvků 02.07.18 22:54

K nám jezdí Poláci na nákupy do Kauflandu ( do Opavy). Jsou to většinou důchodci a tam je rozdíl v oblékání minimální. Ale když jsem se jednou v sobotu ptala prodavačky u Bati proč je tam tolik lidí, tak jsem byla poučena že jsou to zákazníci z Polska a že kupuji výlučně kůži a extravagantní modely.

VeronikK
1132 příspěvků 31.01.19 09:01

@may.frayn omlovám se, že reaguju na tak starou diskusi o tom, že budete mluvit na děti česky. Narazila jsem na ni náhodou, při hledání něčeho jiného. Nevím, jak to u vás dopadlo s tou češtinou, jen jsem vás chtěla podpořit. Jste jejich matka a tedy čeština je jejich mateřský jazyk. Matka má mluvit na děti „svým“ jazykem, protože i když ovládá jazyk země, kde žije, perfektně, ten cit pro drobné detaily, všechny ty říkanky, písničky a dětské básničky, říkánky a zdrobnělá oslovení znáte ve svém rodném jazyce zpravidla nejlépe. Nejen, že se tím tedy dobře posiluje pouto mezi matkou a dítětem, ale je tam také určitý rytmus a melodie řeči, a ten je užitečný nejen v jazyce. Atd. :-)

may.frayn
1047 příspěvků 01.02.19 20:06

@VeronikK No, tak jsem si to mohla ozkoušet v praxi, mám syna, v květnu mu budou dva roky. A není to vůbec jednoduchý, většinou na něho mluvím takovou směskou češtiny a italštiny, ale poctivě se snažím. Rozumí spíš italsky a zatím nemluví, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

VeronikK
1132 příspěvků 02.02.19 11:22

@may.frayn je známo, že bilingvální děti často začínají mluvit později, obvykle se to předpokládá hlavně u chlapců. Ono je důležité, aby si děti vytvořily, nebo spíš osvojily nějaký jazykový systém, pak už se jim lépe učí další jazyky. S tím mateřským jazykem je to důležité hlavně (ale podle mě nejen- jen se v tom zas tak dalece nevyznám) z emocionálního hlediska. Tak dejte vědět, jak se to časem s tím mluvením vyvíjí :-)

tak Betty
436 příspěvků 02.02.19 18:19
**@giuliettka Takže zrovna tu o upravených Poĺkách vám neuverím. :-D
Keby ste dala Švedsko, Kuvajt, Mozambik…, tak ani neceknem, ale Poľsko myslím na tom nie je lepšie jak Česko. :-)

Tak, ale o Polkách se vždycky říkalo, že jsou to druhé Francouzsky

bao-baba
383 příspěvků 04.02.19 10:27
@Judy24 píše:
@miramis Čistě za sebe - jsem na tuhle generalizaci (a generalizaci obecně) trochu alergická. Přijde mi, že skoro každý, kdo se vrátí do Česka skoro odkudkoliv, tak mluví o tom, jak se tu všichni mračí, jak se tu nikdo neumí oblíkat, jak o sebe lidi nedbají…to už je pak jedno.

No jo, jenže ta generalizace vychází ze smutné skutečnosti, že se tak velká část lidí jeví, čest výjimkám. Nemusím se odnikud vracet, stačí se projet MHD. Málokdo je hezky oblečený, není to jen o penězích. Hrůzné kombinace barev, trička a kabelky přeplácané ozdobami, tedy spíše hnusobami, vylezlá ramínka práskaček, oprýskaný lak na nehtech, a to ani nemluvím o botách, které byly naposled čisté v okamžik nákupu. Pánská specialitka - uválené prázdné batohy ve velikosti potřebné na měsíční trek v Himalájích. U obou pohlaví často mastné vlasy. Když si na sebe vezmu bílou košili, hned se někdo ptá, kam že to jdu…
Pokud se týká Poláků, ve většině mají podle mé zkušenosti opravdu větší smysl pro to, jak se hezky a šik obléci.

may.frayn
1047 příspěvků 06.02.19 01:47

@VeronikK Jojo, to vím, že bilingvní děti mluví později, navíc manžel prý začal mluvit, až když mu byly tři roky a já jsem zas měla svůj jazyk, kterýmu nikdo nerozuměl :rofl:. Tak uvidíme, co z něho nakonec vyleze.

Matmys
2316 příspěvků 07.02.19 10:52

@bao-baba
Promiňte, ale abyste mohla říci toto: „…Málokdo je hezky oblečený, není to jen o penězích…“,
musíte mít nějaké statistické podložení.
Uvedu svoje zhodnocení:
Pracuji s 25 kolegy a kolegyněmi. Téměř všichni/všechny jezdí MHD.
Kromě jednoho samorosta programátora jsou vždy v práci hezky, čistě oblečeni. Oprýskaný lak, vytahaná trička, nevkusné ladění barev – to neznám. Takže mi prostě nevychází, že málokdo (tedy méně než většina) je hezky oblečený.
Nejezdím sice často MHD, ale vyskytuji se u lékaře, na nákupech apod. Fakt si nikde neuvědomuji výše uvedený výskyt vašich výtek.
Bydlím nedaleko dvou divadel (pravda, častěji se před vchodem vyskytují ženy, takže to není úplně dobrý statistický vzorek), ale všechny dámy jsou oblečené odpovídají akci. Zvlášť dívky -náctky jsou v létě skoro roztomilé snahou se „vyfintit“.
Stručně – buď bydlíte v jiném městě nebo generalizujete.

bao-baba
383 příspěvků 09.02.19 12:10
@Matmys Ano, generalizuji. Ano, je to můj subjektivní pohled. Zatím jsem neuvažovala nad provedením nějakého statistického šetření. Možná by stačilo období jednoho měsíce v zimě a jednoho v létě, ale zase vidím problém s tím, jak donutit lidi, aby vystoupili kvůli přepočítání :-). Ale vážně: asi to tak vidím proto, protože mi špína a neupravenost vadí, takže to vnímám více.
sirena007
1137 příspěvků 09.02.19 12:18

@Matmys @bao-baba Možná, když se lidé svlečou v práci z kabátů nebo spíš bund, je to lepší, ale můj dojem z ulic a MHD v Praze je převážně tmavý nepřívětivý dav, což platí od podzimu do jara…

4145 příspěvků 09.02.19 12:54

@sirena007 Myslím, že mastnými vlasmi, špinavými botami a oprýskaným lakom ste to prehnala. Ale s tým, že ulice sú čiernobiele súhlasím. :-D

sirena007
1137 příspěvků 09.02.19 13:01

@giuliettka To s tím lakem a dalšími věcmi jsem nepsala já, ani si to nemyslím. Vaše fotky jsou z centra, tam je to barevnější díky cizincům. Ale taky mám samozřejmě i černý kabát :-)

4145 příspěvků 09.02.19 13:07

@sirena007 Mne to moc barevné neprišlo. Tie prvé dve fotky su z Görlitz s Vianočných trhov a farebných tam bolo naozaj len pár. :-D
A tá Praha mi prišla tiež strašne pochmúrna. Ale tú úplne prvú fotku som odfotila kvoli tej pani, čo je vpredu, mala 70+ a vyzerala tak dostojne a krásne v tom kabáte. Mala som z nej pocit, že grófka na vychádzke. :-)
A páčila sa mi jedna slečna v žltom kabáte.

4145 příspěvků 09.02.19 13:09
@sirena007 píše:
@giuliettka To s tím lakem a dalšími věcmi jsem nepsala já, ani si to nemyslím. Vaše fotky jsou z centra, tam je to barevnější díky cizincům. Ale taky mám samozřejmě i černý kabát :-)

Aha, tak šup kúpiť žltý kabát, nech mám v Prahe čo fotiť. :-D

sirena007
1137 příspěvků 09.02.19 13:19

@giuliettka Shodou okolností už jeden mám! Zdá se, že taková tmavě žlutá (nebo co to je) se konečně začíná víc objevovat v obchodech

Stránka:  « Předchozí 1 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek