Peklo na hlavě...

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Jiná Realita
13791 příspěvků 12.6.12 10:41

@katango
Proč ne co? nenosit copy k večerní róbě?

Nevím, je to třeba jen osobní dojem, ale pokud mám šaty z krásného saténu, tak se mi k nim ulízlé tenké copy a la husopaska nehodí. kdyby to byl jeden asymetrický cop, něco takového:
https://encrypted-tbn2.google.com/images?…
a ona byla stejně svěží a měla odpovídající svěží šaty, neřeknu ani ň.

Je to pocitová záležitost, kterou neumím vysvětlit stejně, jako když se někdo ptá, proč se zrovna tento odstín barvy nehodí k tomuto. pokud to necítíte stejně, nejde to vysvětlit.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 10:42

@Jiná Realita áno je to tá istá. Je to Kim Weeks.
Taká Kate Moss tiež nenaličená je iná. :)

http://4.bp.blogspot.com/…KateMoss.jpg

katango
1356 příspěvků 12.6.12 11:04

@Jiná Realita Jo, já mám totéž s barvama, cítím, které k sobě jdou a které ne, resp. které mně k sobě jdou a které ne. Takový pocit až fyzický.

A k dámě s copama: víte, mně osobně se příliš nelíbí dokonalost, a to i v oblékání. Mám ráda, pokud to jde, nějaké malé narušení toho dokonalého outfitu. Ty copy mi přijdou právě tak. Jiný příklad: třeba formální oblečení a steampunková bižuterie. Ono ne vždycky to jde, ale pokud to jde, dělám to.

K rozpuštěným vlasům u -sátnic: proč ne? Kdo rozhodl o tom, že starší dáma má nutně mít krátký účes s trvalou? Samozřejmě velice záleží na konkrétní situaci - kvalitě a délce vlasů, péči o vlasy, postavě té dámy…Nicméně pokud má dáma vkus, jistě nějaké řešení najde.

Přijdete na ten kloboukový sraz? Jestli jo, tak doufám, že potkáte aspoň jednu starší dámu, které sluší rozpuštěné vlasy. Tedy mne.

JarkaJar
432 příspěvků 12.6.12 11:11

@Bugatti
Myslím, že jsem to neřešila, ono už je to dávno, zešedivěla jsem brzy. Jen myslím, že po tom přechodu na přírodní barvu jsem se tenkrát nechala ostříhat hodně nakrátko.

cibetka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 11:56
@Bugatti píše:
Svoje vlasy mám úplně šedivé. Začala jsem šedivět velmi brzy a léta barvím na víceméně původní barvu, i když je s tím trošku problém, protože moje původní vlasy byly tmavě hnědé a většina barev má větší nebo menší nádech do červena. Jsem už ve věku, kdy bych mohla nosit šedivé vlasy (i když jsem si vědoma toho, že bych musela značně překopat celý šatník) ale právě to období odrůstání mne děsí a proto jsem od toho zatím upustila. Nosím sice hodně klobouky, ale nedá se v nich chodit vždy a všude a ani doma nechci mít rok na hlavě nějakou hrůzu. Pracuji sice z domu, ale mám často jednání mimo a nepravidelně, ale docela často pracovní povinnosti venku, které navíc často vyvstanou ze dne na den. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Mám ten samý problém. Vzhledem ke své postavě, vizáži a jak se cítím, nebo spíš necítím na svůj věk 55+, se rozhodně nemíním díky pohodlnosti postaršovat. Navíc mám takový pocit, že by ze mne byl v šedinách úplně jiný člověk a ani před mužem bych se necítila dobře. Máte pravdu, žádná barva neumí dokonale kopírovat tu nádhernou přirozenou tmavě hnědou. Leta jsem se s tím prala domácím barvením, protože chodit na barvu co 14 dní se mi nechtělo /tak rychle mi rostou vlasy/ ale stále to bylo s barvou horší a horší, začala být taková dost nepřirozená. Nyní jsem našla moc fajn kadeřnici, která mi udělala fakt velmi přirozenou barvu, akorát o odstín světlejší, než moje původní vlasy a chodím na dobarvování už raději jen k ní. Představa, že si nechávám šediny odrůst je naprosto neprůchodná, na úplně šedivé vlasy těžko chytí nějaký přeliv, aby se to dalo vydržet. Ty šediny možná až budu slepá a hluchá a bude mi vše jedno.
Mám kamarádku 60+, má delší vlasy, barví na zrzku, nosí zásadně rozpuštěné, krásně upravené, sluší jí to a nejen vlasy, ale i postavou, oblíkáním a myšlením strčí do kapsy mnohem mladší ženy. Odmítám se chovat staře jenom proto, že by se to mělo. Tím samozřejmě nemyslím, že budu nosit kurví oblečky a pod věci. Chci si ještě užít, že si spoustu věcí ještě mohu dovolit a konečně na to i mám peníze.

cibetka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 12:02

Jo a zapomněla jsem dodat, že mojí matce je 75+ a v životě jsem ji neviděla šedivou, ačkoli šediví údajně od 20ti, tu radost dojít ke kadeřnici si dopřává stále.

Bugatti
4086 příspěvků 12.6.12 12:10

cibetka1 Já mám právě kolegyni, která začala chodit s šedivými vlasy už před padesátkou a neskutečně jí to sluší, mnohem víc, než když se předtím barvila. Možná to bude tím, že stále nemohu narazit na dobrou kadeřnici. Zeptají se jak to chci, ale neporadí. Už jsem zkusila i vizážistku, ale ta mi poradila nesmysl, který za běžného provozu a při mém životním stylu nelze realizovat. Zda šediny nebo barva není důležité, jediné co je důležité, aby účes slušel, nevyžadoval nepřiměřenou údržbu (za přiměřené považuji kadeřnici každé 4 týdny, mezi tím dle potřeby umýt a vyfoukat) a aby se v tom člověk cítil dobře. Mladistvost je hlavně v hlavě!

cibetka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 12:20

Bugatti, já netvrdím, že by to někomu nemohlo slušet, v každém případě to neomladí. Ne že bych ze sebe chtěla mocí mermo dělat mladici, ale za mne prostě ne, vážím 50kg, mám hodně tmavou pleť i v zimě a nejsem schopna se se šedinami ztotožnit. Okamžitě by mi naskočilo 20 let navrch. Babičky typu Zita Kabátová úžasné, ale ani moje matka ještě k tomu „nedorostla“.

Bugatti
4086 příspěvků 12.6.12 12:34

Já mám pleť dost světlou a jsem zimní typ. Já vůbec nevím, jestli by mi to slušelo, ale kadeřnice mi žádná neporadila s odstínem, přijde mi, že obarvené vlasy od kadeřnice vypadají dobře týden, poslední týden před barvením mám stříbrnou pěšinku, kterou musím důmyslně maskovat. Doma barvím jen občas nouzově a je to ještě horší. Nechci si přidávat věk, ale nemám ambice dělat se mladší; chci vypadat upraveně a elegantně.

Příspěvek upraven 12.06.12 v 12:39

ciernykocur
132 příspěvků 12.6.12 12:36

cibetka1, podla popisu mi pripomínate priateľovu mamu. A tej šediny neskutočne slušia. Je tiež chudá a prirodzene tmavá, ale s modrými očami. K tomu má jemne kučeravé vlasy v športovom zostrihu, taký pepř a sůl. K tomu sebavedomie a jej vek by nik ani napriek šedinám a vráskam nehádal. Práve preto, že to prizná.

cibetka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 12:48

No já už nemám pepř a sůl, to jsem měla ve třiceti a celkem dlouho jsem to nechávala, nyní bych byla naprosto bílá, to už se mi fakt nelíbí, až na těch babičkách.
Ta pěšinka je potvora, už jsem se smířila s tím, že se o ní musím holt starat, ale zase mi kadeřnice vyrobila tak bezůdržbový účes, že bych se ani česat nemusela, tak se to vyrovná. Vzhledem k tomu, že kadeřnice sídlí ve stejném domě jako moje fyzioterapeutka, tak to spojím dohromady a beru ten čas jako odpočinek. A když už se mi podařilo zaparkovat /Praha/, využiju tím i tento zázrak.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 13:24

Hm tak jestli vás nenápadné odrosty tak pohoršují, tak jen čekám, kdy se objevím v peklu pod článkem s názvem třeba „Pekelné odrosty“.

Kiririn
95 příspěvků 12.6.12 15:31

Já za peklo považuji, když mají kluci ježka a vzadu u krku takový ten OCÁSEK. To bych nejraději šla a ten cancour jim ustřihla!!!

katango
1356 příspěvků 12.6.12 16:09

@Kiririn Co kluci, ale páni s pleší! To je rajc, zejména když na takovou zpocenou a mastnou pleš koukáte v MHD. Ocásek či copánek pak přináší novou náplň termínu hnus fialovej.

Megišek.p
4 příspěvky 12.6.12 18:47

Dlouhé šedé vlasy můžou být krásné, zrovna nedávno jsem ve filmu obdivovala ty od Vanessy Redgrave.

A největší peklo jsou určitě mastné dlouhé vlasy a pak taky peroxidové odrosty na tmavých vlasech.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 20:59

Vanessa je krásná celá - zešedivěla celistvě.
Co já mám dělat, když mám úplně bílé skráně, spánky a vlastní barvu popelavou, myší plavou… Nakonec jdu do úplně blondýnova, protože tak ty skráně jedině schovám. JIné odstíny mi prostě vždycky chytily jinak a šdiny prosvítaly. Šedivěla tak i moje máti - boky úplně bílé, zbytek hlavy hnědý až do smrti. Chuťovka. CHtěla jsem původně spíš do šedostříbrna, platinova a kadeřníkovi se to pořád daří s tím žlutým nádechem. Už jsem to vzdala. ALe pěstuju si delší vlasy - konečně jsem si s někým porozumněla ve střihu. Nakonec to je kluk vylezlý z učiliště.

Peklo na hlavě se týká hygienických prohřešků, konečně vím, jak se jmenuje ten účes „skunk“.
A co mě teda spolehlivě rozčílilo, když švagrová, která měla vlasy do půl pasu, si pořád prohrabávala háro a házela vlasy po zemi. Nacházeli jsme ta půlmetrová lana ještě několik měsíců různě namotaná. Padaly jí příšerně celá léta a až teď si je nechala zkrátit na ramena a nějak inteligentně sestříhat a upravit, aby nevypadala jako rusalka, co jí pořád někdo tahal za vlasy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.6.12 21:52

Cibetko, máte moji podporu v barvení svých vlasů. Ač věřím, že ženám může šedá velmi slušet a nemusí hned zestařovat, tak Vy sama nejlépe víte, co sluší Vám.
A hlavní ingrediencí pro to, aby žena v čemkoliv vypadala dobře, je že se v tom dobře cítí. Takže pokud jste objevila styl účesu, který Vám sedí a cítíte se v něm krásná, držte se ho!

tajemna-zrzka
14 příspěvků 13.6.12 00:35

:) díky za diskuzi, jsem ráda, že nejsem vlasově pekelná ve chvíli kdy se mi moje dlouhé a husté vlasy vlní do velkých vln ale jenom ve 3/4 vlasů :)
i když, uvažuju nad otázkou kdy je ostříhám - jestli vůbec někdy…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek