Pěkný věci v Zaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 20:25

@teetee Přemýšlím,jestli jsem primadona nebo blb.Asi blb, na primadonu jsem moc sedřená celodenní dřinou, abych vydělala na lepší věci, než jsou ve vámi jmenovaných obchodech

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 21:51

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:58

ChristieS
3 příspěvky 25.10.12 23:50

Já osobně musím říct, že Zara nabízí, alespoň pro mě zajímavý sortiment. Jen ta kvalita a provedení občas opravdu pokulhává. Musím vždy přebrat několik kousků, než najdu aspoň jeden, který mi vyhovuje kvalitně/velikostně. Když nenajdu a ten „kousek“ oblečení se mi opravdu líbí, tak většinou smluvím s prodavačkou aspoň deseti procentní slevu. Co se týče ale těch prodavaček, tak ze svých zkušeností si musím jenom stěžovat. Většinou jsou nepříjemné a ani se člověku nevěnují. No vážně, člověk by čekal, že na otázku „Prosím slečno, máte tohle ve velikosti XS?“ se mu prodavačka začne věnovat a třeba mu danou velikost zkusí najít a né že mu odvětí „Jak to mám vědět?“.. Na tohle si opravdu nezvyknu. Jinak mám Zaru ráda a věci se tam dají najít opravdu pěkné. Hlavně zajímavé šaty.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 05:24

Do Zary uz nechodim, kde jsou ty casy, kdy jsem z tama mela vetsinu satniku a ty veci nejen, ze pekne sedely, ale taky drzely…dnes uz tam nakupuju v podstate jen basic tricka, jinak mam pocit, ze napady maji dobre (resp. kradou to a kopirujou, kde se da), ovsem strihy, zpracovani a materialy jsou sunt. Vyjimecne jsem tam sehnala pekne kalhoty a svetrik, to bylo jeste v Cesku, v Singapuru je to brutalne predrazene.

teetee
499 příspěvků 26.10.12 12:30
@Ceresa píše:
@uu :presne tak, vetesarna. Si rikam nekdy, zda si myslej, ze jsou Cesi prasata a budou nosit kdejaky hnuj
@uu píše:
@teetee Proč hned urážíte lidi, kteří nejsou spokojeni s nabídkou v českých obchodech?

Neurážím lidi, kteří nejsou spokojeni. Říkám, že FORMA a MÍRA, kterou tuto nespokojenost zde na MP dávají najevo je hloupá. Tedy spíš přehnaná - viz první citace… Také nejsem spokojená s nabídkou, nicméně si nemyslím, že by to byla pouze „šunťárna“ „pro prasata“.Připomíná mi to diskuze o tom, jak příšerný byl včerejší díl Ordinace mezi lidmi, kteří „nemají televizi“… nonic.

Alizon
1235 příspěvků 26.10.12 12:49
@ChristieS píše:
Když nenajdu a ten „kousek“ oblečení se mi opravdu líbí, tak většinou smluvím s prodavačkou aspoň deseti procentní slevu.

To prosim delate jak? Vzdyt prece radova prodavacka v retezci jako je ZARA o te sleve nemuze rozhodovat. Ty ceny jsou dane pro vsechny a prodavacka nemuze jen tak rozhodnout ze vam tu slevu tedy da, kdyz se vam ten kousek libi.
Nekoupite vy, koupi nekdo jiny.

catherinne
13518 příspěvků 26.10.12 12:59

@ChristieS chodím do Zary často, půlka mého šatníku je od nich, ale s takovým přístupem jsem se ještě nesetkala. Právě naopak, mi přijdou prodavačky moc milé a ochotné. Rozhodně se Vás nechci dotknout, ale nemůže to být třeba Vašim přístupem k nim? Vy se zeptáte mile, nebo je berete tak trošku jako děvečky pro všechno. Někdy dělá mnoho tón v hlse. Fakt jsem ještě nenarazila na protivnou, drzou nebo neochotnou prodavačku v Zaře. Ale jen se ptám, neberte to prosím jako útok na Vás.

Kay_Adams
1614 příspěvků 26.10.12 13:25

@catherinne
Ha, mne sa to podarilo. Nemávam problém s personálom, sama som si v obchode svoje zažila, takže nemám dôvod správať sa nadradene.
Ale keď som v Zare, v Prahe na Chodove, prehovorila po slovensky, ay… Úsmev jej zamrzol na tvári, nahodila nasupený výraz a bola ochotná ako zápaľ pľúc :)

ChristieS
3 příspěvky 26.10.12 13:56

@Alizon Přijdu k pokladně a ukážu prodavačce, že mi tady trčí nějaká nit či jakékoliv jiné poškození, občas i když je něco špinavé, třeba od make-upu. Když je to prodavačka slušná a dobrá, vždycky nabídne deset procent z ceny dolů. Jim jde hlavně o kšeft, když to nekoupím já, je možné že to taky nekoupí nikdo jiný přece. Je to tak v mnoha obchodech, to mi neříkejte, že se Vám to ještě nestalo? :)
@catherinne To vůbec neberu jako útok, dyť tu máme diskutovat! :) No já se právě snažím k slečnám chovat co nejmileji, protože vím, že mě osobně by to taky vadilo, být tam celý den a jenom poskakovat kolem cizích lidí a na všechny se usmívat. Ale vážně je pravda, že co se týče obchodů Zara, které jsem navštívila, hlavně ta v Brně na náměstí, to bylo vážně hrozné. Ono, když je personál příjemný tak hned mám chuť si toho koupit víc a tam jsem měla ten nepříjemný pocit, honem rychle pryč. Samozřejmě to tak určitě není v každé Zaře, já jen říkám, že zrovna já jsem na ten personál měla echt pech :(

Ceresa
465 příspěvků 26.10.12 14:44

@teetee : nejsem primadona, ani pozer. Ale nehodlam sve vydelane penize investovat do nekvalitnich veci, kterych je tady vetsina. Zila jsem venku a nakupuju mimo cr, protoze za ty same penize dostanu uplne jine zbozi. tot vse, pokud vam to tady vyhovuje, tak ok. Nikam jezdit nemusite…kazdeho vec

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 19:13

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:57

Mylady2
12413 příspěvků 26.10.12 19:29

@uu já bych to tak nehrotila…nakupuji všude možně (Londýn, milán, řím, Mnichov, US…) a nemyslím si po zkušenostech že je to tady tak zlé. Musíme taky brát v potaz že trh v ČR není tak silný jako jinde v metropolích módy atd.
A taky moc nechápu, že tady někdo výkřikuje o ZARA jaký je to šunt a já nevím co;-) nevím no…nepřipadám si že bych z tama nosila na sobě hnůj;-)

rice
356 příspěvků 26.10.12 19:29

Béčkové a loňské kolekce mě nerozčilují - upřímně řečeno je mi to úplně jedno. Rozčiluje mě poměr cena/výplata, který vyznívá pro Čechy dost tristně :-) A hlavně přetváří konfekční značky, které jsou v zahraničí naprosto civilní na něco, co je luxus pro střední třídu a utopie pro nižší. Je to o tom pocitu, který máte při procházce Norskem, když uvidíte billboard HM, kde má oblečení naprosto českou cenu, jenže vy víte, že si to tam může dovolit každá školačka z kapesného od rodičů a ještě jí zbyde dost na šminky a koktejly v baru.

teetee
499 příspěvků 26.10.12 19:49

@uu

Ano? A z čeho jste to, smím-li se ptát, tak pochopila? Pozorně jsem si to po sobě přečetla a nic podobného tam nevidím.

Neberu to jako povýšenost. Jenže se tu teď míchají dvě věci: jsou tu tedy ty věci nekvalitní (a kvalitní se nedají sehnat) nebo jsou tu ty samé kvalitní věci dražší? To odpovědí vás obou není úplně jasné a jsou to dvě různé věci.

Protože pokud zde neexistují, pak to nakupování za hranicemi chápu, i když mě nadále pobuřují výrazy typu „prasata“. Ve druhém případě ale proto abych - dle vašich slov - sehnala tytéž boty o 10-25 eur levněji za hranicemi, opravdu nájezdy na německý obchoďáky pořádat nebudu…

Ceresa
465 příspěvků 26.10.12 20:08

Me to tady prijde jak v materske skolce. Ten muj vyraz oznacoval dovozce, nemel urazet zakazniky. pokud to nekdo nepochopil, tak je mi to lito…

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 20:32

.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 20:34

.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 20:43

@teetee Já s vámi v něčem souhlasím, ale ta útočná forma (primadona/blb…) se mi fakt nezdá vhodně zvolená. Ono já bych třeba ráda vyrazila za nákupy někam do zahraničí, abych zjistila, jaká je tam nabídka. Neodsuzuji to, bohužel finanční poměry mi to nedovolují a tak jsem si zvykla na to, co je k mání zde a nezdá se mi to tak hrozné. Dokážu se oblíknout pěkně třeba i do věcí z Terranovy, i když to není kvalitou bůhvíjaké terno, ale když člověk není úplně blbý, tak ty největší šunty prostě nekoupí. Někdo jiný to koupí, kde není poptávka, není ani nabídka, že jo…

Ty řeči o tom, jak někdo vyráží utrácet těžké tisíce někam do Londýna, se mi ne že protiví, ale není to příjemné poslouchat někomu, kdo si to nemůže dovolit… Jistě, jsou to každého peníze, může si je utratit jak chce, jen ať se pak nediví, že působí namyšleně, když začne kolem sebe trousit, jak se v Česku nedá slušně nakoupit a tím vlastně těm kolem (možná neúmyslně) dává najevo, že jsou ubozí, když to koupí.

Khajka
506 příspěvků 26.10.12 20:48

@uu Já třeba boty, které splňovaly moje požadavky na vzhled (vhodné do práce) a zároveň pohodlnost (vyjímatelná stélka, vykrojení nesmí končit přesně tam, kde mám hallux) sehnala až o prázdninách v Německu. A ke všemu byly za skvělou cenu. Ve stejném řetězci v Česku je doteď nemají a pochybuji, že někdy mít budou. Jako bonus jsem k tomu nakoupila kosmetiku, cca o čtvrtinu až třetinu levnější než u nás, takže se mi „výlet“ rozhodně vyplatil.
Co mě skutečně zamrzelo, je výrazně větší nabídka v řetězcích, které máme i u nás a v hodně případech i lepší kvalita. A to vše za stejné ceny jako v přepočtu u nás.

rice
356 příspěvků 27.10.12 00:16

Nákupy v Německu/Rakousku jsou zajímavá věc. Pro pohraniční zákazníky asi skvělá výhoda, já ale vím, že si je dovolit nemůžu. Nepochybuju o tom, že se dají sehnat levnější/kvalitnější kousky, ale nemůžu najednou uvolnit tolik peněz proto, aby se mi vrátily i výdaje za jízdenku. Prostě nakupuju věci většinou tak, jak potřebuju a nedovedu si představit, že budu cíleně šetřit třeba deset tisíc na to, abych se jednou půl roku vypravila na nákupy do Německa. Nehledě na to, že by mě taková celodenní harcovačka pěkně strhala. Mám dost už po pár hodinách v OC :-) Teď ještě to vstávání, čekání na vlak…dejte pokoj :-) Radši e-shop nebo Praha.

Alizon
1235 příspěvků 29.10.12 15:00
@ChristieS píše:
@Alizon Přijdu k pokladně a ukážu prodavačce, že mi tady trčí nějaká nit či jakékoliv jiné poškození, občas i když je něco špinavé, třeba od make-upu. Když je to prodavačka slušná a dobrá, vždycky nabídne deset procent z ceny dolů. Jim jde hlavně o kšeft, když to nekoupím já, je možné že to taky nekoupí nikdo jiný přece. Je to tak v mnoha obchodech, to mi neříkejte, že se Vám to ještě nestalo? :)

Tak pokud je vec nejak poskozena nebo zaspinena - to je neco jineho, to uz opravdu nemusi prodat. Taky uz jsem koupila neco s tim ze tam bylo napr. utrzene poutko (ktere jsem si mohla lehce prisit) a byl to posledni kus, no a kdyz jsem to ukazala prodavacce tak mi nabidli slevu (vedouci). Z puvodniho prispevku to nevyplynulo, ze mluvite o poskozenych vecech. Ovsem trcici nit nebo bezvadny kousek - na to jsem slevu jeste nedostala, to upravdu ne.

MP Barbucha
3716 příspěvků 29.10.12 15:19

Já jsem občas takhle dostala slevu 10%, ale pouze, když to byl poslední kus. Když měli ve stejné velikosti jiný bez vady, tak mi prostě řekli, ať si vezmu ten..

saryvary
681 příspěvků 16.3.13 07:40

Včera jsem byla v Zaře. U pokladen fronty, ovšem ti lidé si nic nekupovali, všichni byli reklamovat zboží. Hrozně mě to mrzí, měla jsem věci ze Zary ráda.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek