Perlový náhrdelník

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »

666mahu
1490 příspěvků 17.02.13 19:01

Máte někdo zkušenost s perlami od firmy Majorica??

Mám náhrdelník, naušnice a prsten Schoeffel a vůbec to nenosím.
Nosím ráda bižuterní perly, nejradši v bílých a růžových barvách.
Asi 3 náramky mám z říčních perel (také bílé a růžové).

Ani 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.13 20:59

@debra.morgan Ty levnější jsou relativně nekvalitní, odpovídající ceně. Fotka není moc dobrá, ale přesto je to vidět. U perel zrovna fotky dělají dost (např. více světla vyhladí nerovnosti, stejně tak mírná neostrost fotky). Od určité velikosti perel (cca od 7-8 mm) hýbe kvalita s cenou hodně výrazně.
Ani jedno nejsou zrovna malé perly. Tří až čtyřřadý náhrdelník z 8-9mm perel bude hodně těžký. Pokud chcete menší a tři řady, koukejte tak po 5-6mm, max 7mm. V téhle velikostní kategorii ta kvalita ani nestojí tolik, pokud nebudete chtít vyloženě tu nejvyšší.

debra.morgan
224 příspěvků 17.02.13 21:16

@Ani Myslím, že na kvalitní perly musím ještě dospět. Bála bych se je nosit a jenom by se mi válely doma, takže zatím plánuji menší investici. ještě mě napadlo, že bych si je navlíkla sama tak jak chci já, ale nikdy jsem si nic takhle nevyráběla. takže nevím ani na co bych je navlíkla a jak pořešit zapínání. NEVÍTE NĚKDO KDE SE DAJÍ KOUPIT PERLY JAKO KORÁLKY? v galanterii to asi nebude :-) případně nějáký odkaz na web

Sibyla
2646 příspěvků 17.02.13 21:34

@debra.morgan Na Fleru v Materiálu, je tam několik prodejců, bohužel si nepamatuji jména, ale dají se snadno vyhladat.

Ani 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.13 21:51

@debra.morgan Na fleru v materiálu, ale ne všichni mají perly v návleku, často jen po kusech (ale mnozí vám je rádi na přání objednají/koupí). Korálkové internetové obchody (stačí trochu googlit). V Praze Kutil na Florenci (mbex. eu). A samozřejmě zahraničí - e-bay, etsy.
Na navlékání a konkrétně ukončení šňůry také najdete spousty návodů.

debra.morgan
224 příspěvků 17.02.13 22:01

@Ani díky, díky poohlédnu se, ale moje šikovnost by se dala měřit v milimetrech, kolikrát je i návod zbytečný, ale hrozně mě to láká… takže uvidíme.

999 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.13 22:10

Mám skvělou dodavatelku perel, nádherné, pravidelné, spoustu barev, můžete přijít i s vlastním návrhem…nechci tento prostor využívat k reklamě, takže pokud chcete kontakt, napište mi do zpráv. Jen upozorňuji, že se jedná o super kvalitu, je to tedy velmi drahé.

muted
26 příspěvků 17.02.13 22:26

Mám perly moc ráda, ale dospěla jsem k nim teprve nedávno. A tak jako u kašmírového svetru za to může knížka: Se šarmem Pařížanky - Ines de la Fressange.
Fakt jsem si myslela, že jde o účelovou věc. Jenomže francouzký styl i s návodem od Ines, mě úplně dostal. Je to super sbírka dobře použitelných rad okořeněná pařížským šarmem s perličkovou nonšalancí( i ke kožené bundě). Já teda moc rána hledám různé obchody na netu, a s perlami se mi osvědčil tento: adperly. Samozřejmě jsem si nevybírala nejdražší kousky, ale spíš střední kvalitu za rozumnou cenu. Mám dlouhou šňůru jezerních i perly barokní. A možná se tam dá domluvit i nákup kusovek.

Sibyla
2646 příspěvků 17.02.13 23:54
@Ani píše:
Jak píše kiwi. A u Akoyi je to cizorodé tělísko dost velké - dává se tam perleťový/mušlový korálek a vrstva perlového materiálu kolem je hodně tenká (říční to mají naopak, minizrníčko a hodně perly).

Vzpomněla jsem si, že jsem kdysi četla v americkém časopise Ceramics Monthly vyprávění keramika, který se oženil s Havajkou, jejíž rodiče perly pěstovali. Napadlo ho vypalovat maličké keramické předměty: květinky, mořské koníky atd, které do škeblí vkládal, takže perly měly ten tvar. Vytvářely se asi půl roku. Teď předpokládám, že perlová vrstav na nich nebyla moc silná.

Bugatti
4084 příspěvků 18.02.13 01:06

@debra.morgan Perly k navlékání koupíte v Brně v obchůdku s korálky a vlnou v Alfapasáži nebo v Korallu na Slovákové. Z e-shopů bych doporučila Sarotor (hlavní sortiment je hedvábí, ale mají i perly).

Matka Vlčice 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.13 08:35

Nosím, sluší mi, jsou krásné, něžné a ženské.

Mahtiel
443 příspěvků 18.02.13 19:56

Pokud jste pověrčivá tak si je nekupujte, ale řekněte třeba příteli ať Vám je koupí ;) Jinak perly jsou nádherná věc. Vždy mě fascinovaly. Bílé mám ráda v kombinaci s tmavě modrou, černou, šedou, nebo pudrovou… :) Jen do nich! :)

666mahu
1490 příspěvků 18.02.13 21:48

@Mahtiel, není nad pověry. :D A platí to pro všechny druhy perel? - i pro plastové výlisky?? :-)

O Majorica zatím žádné reference.

Ještě se mi líbí Antipearle, uvažuji o nich.

Mahtiel
443 příspěvků 18.02.13 22:01

@666mahu Joo to nevím. Ale tu smůlu bych neriskovala :D (Taky tušíte, jak ta pověra asi vznikla? Či přesněji kdo ji vymyslel? :D Muži to asi nebyli…)

666mahu
1490 příspěvků 18.02.13 22:06

@Mahtiel, tak to už jsem prošvihla. :-) Kdyby to byla pravda, nedělala bych nic jiného, než brečela. Dar byly jen drahé šperky, ostatní, levnější - říční, skleněné a plastové jsem si koupila sama. :-)

Mahtiel
443 příspěvků 18.02.13 22:15

@666mahu Tak hlavně pšš, vy mi budete kazit statistiku (jeden účastník průzkumu, výsledek „Mýt zbořen“) a já nedostanu nic :( :D

666mahu
1490 příspěvků 18.02.13 22:20

@Mahtiel, nebojte, nikdo se nic nedozví, mlčím jako hrob. ;-) Váš dárce to zde jistě nečte.

Lettie
426 příspěvků 18.02.13 22:56

@666mahu Mohu se zeptat, proc ty od Schoeffela nenosite? Mam od teze znacky, na krk, na ruku a do usi a nosim je velmi rada, zatim drzi a vypadaji krasne, tak mne zajimalo, co je na nich spatneho, ze je nosite malo?

666mahu
1490 příspěvků 18.02.13 23:05

@Lettie, asi proto, že jsem truhlík. :D Ne špatné, zdají se mi choulostivé, mám o ně strach, protože si lakuju vlasy a stříkám na sebe voňavky během dne. U prstenu mám strach, že perlu urazím. Je to paradox, mnohem dražší diamanty mi problém nedějí, nosím je běžně. A to vím, že nenošení perlám nedělá dobře.

Lettie
426 příspěvků 18.02.13 23:15

@666mahu No, to ale mate pravdu, ze diamanty vydrzi temer vse, kdezto perly jsou choulostive. Ja teda nosim nejvic nahrdelnik a naramek, protoze na premenovani usi jsem lina, tam mam diamantove pecky a temer je nesundavam, ale s perlama jsem se navykla davat je na sebe opravdu az naposledy a jako prvni je po prichodu domu sundat /jak pisou na karticce co k nim byla/. Zatim drzi, jednou jsem si je nechavala u Halady vycistit, jinak to doma otiram tim jejich hadrickem, ktery mi k tomu dali a zatim jsou hezky. Mam je asi rok. Ovsem nez jsem je koupila, trvalo mi to asi osm let, kdy jsem v pravidelnem intervalu po nejakych zatouzila, vyzkousela kdeco, abych zjistila, ze zatim ne. Tyhle mne oslovily, kdyz jsem sla koupit nausnice dceri a bylo to hned „to ono“. Mam takove ty barevne, v ruznych odstinech ruzove a fialove.

MP estate
150 příspěvků 19.02.13 20:36

Nosim perlovy nahrdelnik a nausnice z malych perliciek..uzasna vec, perly pomahaju unavenej pleti vypadat lepsie…

muted
26 příspěvků 19.02.13 20:53

Chtěla jsem se zeptat na Váš názor na nošení tzv. souprav z perel, tedy náhrdelníku a náušnic, případně dalších komponentů dohromady. Abyste rozuměli, podle posledních stylistických pravidel to dneska bývá označováno trochu jako „klišé“. Dost o tom přemýšlím. Já osobně si myslím, že snad nemusíme být papežštější než papež, ale prý je to chyba, stejně jako třeba precizní sladění kabelky s botami.

666mahu
1490 příspěvků 19.02.13 21:22

@muted, už se to zde někde řešilo.
Zrovna u perel (které nenosím) mám tři kusy, jsou od jedné firmy, hodí se k sobě, ale není to komplet, a myslím, že by se snesly navlečené všechny najednou. Ale jinak, kromě bílých kamenů (diamanty, zirkony, sklo), nosím max. dva stejné kusy. Víc než dva kusy šperků (od jednoho modelu, barvy) si nekupuju/nevybírám, aby mi byly koupeny. Ty dva nápadnější kusy kombinuju s bílými - průhlednými kameny nebo jen s drahými kovy (stříbro, žluté, bílé zlato). Podobně s nápadnými šperky velkých rozměrů, jeden až dva kusy. (Dělám to tak dlouho, ne proto, že to zrovna radí stylisté). :-)
Běžně na sobě nosím dvě stejné naušnice (v každém uchu jednu), náhrdelník nebo řetízek s přívěskem, dva až tři prsteny a jeden až několik náramků.

Sibyla
2646 příspěvků 19.02.13 22:03

@muted Já komplety nosím, protože se mi líbí. Neumím si představit k šňůře perel třeba rubínové náušnice. Stejně tak se nevyhýbám sladění bot s kabelkou. Nikdo nestanovil, že se to nesmí, spíš platí, že to už přísně nevyžaduje. Klišé? Nesmysl: je to hezké.

Lettie
426 příspěvků 19.02.13 22:48

@muted nosim vetsinou dve veci do soupravy, nejcasteji nahrdelnik /privesek na krk/ a naramek, nekdy zas jen privesek a prstynek, ale je to dane mou lenosti ty nausnice menit. Ale zrovna u perel se mi libi mit to cele v jednom duchu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek