Perlový náhrdelník

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7

999 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.13 21:31

@real.blond Pokud chcete nejlepší kvalitu a třeba i možnost sama si náušnice navrhnout, napište mi do zpráv, nakontaktují vás :-)

real.blond
6688 příspěvků 15.07.13 22:32

@666mahu diky! Urcite vyzkousim, proto nechci kupovat pres internet, kdyz jsem nevyzkousela co mi sedi..

real.blond
6688 příspěvků 15.07.13 22:33

Chapu to teda spravne, ze „bizu“ perly vydrzi vice? Pred nejakou dobou jsme mamince dovezly prave perly z dovolene (jeji prvni v zivote) a ona je behem par mesicu prilezitostneho noseni totalne zlikvidovala parfemy a lakem na vlasy.. A hrozne se divila a ja s ni

Zebra33
2038 příspěvků 15.07.13 22:40

Zeptejte se mě na ty bižu perly znova tak za půl roku :). Teď je mám teprve dva měsíce (ty Majorica perly - náhrdelník a puzety), takže těžko soudit. Ale nosím je často a zatím vypadají stejně jako na začátku, takže úplně šmejd to nebude. Někde mám pocit na Wikipedii jsem u těch Majorica perel našla, že díky technologii výroby by měly být odolnější než přírodní perly. Jinak bižu/šperky nasazuji vždy až po použití a zaschnutí parfému a laku na vlasy, zvlášť levná bižu tím jde rychle do háje. Nejvíc mi bižu bohužel ničí vlastní pot.

vendulael
2285 příspěvků 19.07.13 18:53

Krasne sperky z perel ( i jinych materialu) www.jwl.cz
Rucni vyroba, ceska prace, super kvalita. Cena- jak co, podle typu sperku a pouzitych perel…
Par sperku odtud mam a jsem moc spokojena:-)

ver0n1ka
1 příspěvek 17.09.14 01:03

@xzaje01 Diskuze je staršího data, ale mohla bych se zeptat, jak je to s tahitskými perlami a perlami z jižních moří? Platí to samé co a Akoya, tzn. že uvnitř je velký korálek a kolem tenká vrstva?

Nellis3
18 příspěvků 22.11.14 13:49

Perly nosím, mám je moc ráda, náramky, náhrdelníky i náušnice - mám jedny malé perličky do uší. Vzdycky mi udelaji radost. Nedávno jsem si kupovala náhrdelník z lávových perel, nosím ho hlavně do práce.

Mišelinka88
1 příspěvek 10.12.17 09:56
@hedvika píše:
lilip:no ty barvené tou barvou z šupin jsou obyčejná bižuterie, určitě byste to poznala, dělají se lepší, i horší falešné perly, ale myslím, že na to skočí při bližším pohledu jen málokdo. 400 Kč za perly mi nepřijde zas až tak nemožné, pokud jsou mořské, zřejmě budou kultivované (tedy ty, v jejichž středu je kulička)(ale mají-li menší průměr, tak ani to ne), nebo můžou být říční. Jinak nepanikařte, perly nejsou tak choulostivé, jak to mohlo vyjít z mého komentu. Jemné zacházení si zaslouží každý šperk, tak zas tak vyjímečné zacházení nevyžadují. ;) Téma diskuze mě nadchlo, právě nad perlami přemýšlím, chci si taky nějaké pořídit, mám ráda i perleť, některé výrobky z ní jsou nádherné a krásně ženské…
dobrý den chtěla bych své mamince koupit perlu přání v té perlorodce s přívěskem mohla by jste mi poradit ať se nenapalim. Děkuji

profesorka
66 příspěvků 11.12.17 10:12
@Lama_z_Lana píše:
Perly se mi moc líbí, už po těch říčních taky nějaký čas pokukuju, ale moje mamka vždycky říká, že perly musí být darové, jinak že nosí slzy.

ano, perly nosí slzy, říká se, že si je máme koupit samy a dárci zaplatit symbolicky, 1 Kč stačí, aby slzy nepřinesly.
A co Vy na to, že se musejí nosit, svědčí jim dotyk s kůží, pokud někde jen tak leží, rozpadnou se.
Toto vše jsem slyšela a nevím, co je pravda a zda se tím řídit, prosím, poraďte

Bossygirl
619 příspěvků 11.12.17 15:44

@profesorka Pravé perly je dobře skladovat samostatně, aby se nepoškrabaly od ostatních šperků
Je třeba je oblékat až po makupu, parfému, jsou citlivé na chemické látky. Otírají se lehounce vlhkým hadříkem. Nošení jim prospívá díky vlhkému prostředí pokožky. S důkladným čištěním se raději obracejte na prověřeného zlatníka. Babské rady bych vynechala, jedná se přece jen o desetitisícové částky.

kalivrata
430 příspěvků 11.12.17 16:14

Nevíte, jak obarvit levné perly? Před dvěma roky jsem si koupila náhrdelník, perly obarvené na pastelové odstíny růžové, žluté a modré, byly laciné, ale k některému oblečení to vypadalo hezky. Časem se ale ta barva začala vytrácet, teď už jsou skroo bílé. Nevíte, jestli to někdo umí zase nabarvit?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
 Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek