Photoshop na fotkách celebrit

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
That70sGirl
24 příspěvků 13.2.13 18:10
Photoshop na fotkách celebrit

Narazila jsem na tento odkaz ( http://www.buzzfeed.com/…otoshop-gifs )a říkala jsem si, že pak nemají mít holky komplexy, když se srovnávají s herečkami a zpěvačkami, které ale takhle ani samy vůbec nevypadají. Asi bych taky potřebovala, aby mi každé ráno někdo projel photoshopem tělo a obličej :) Co si o tom myslíte? Díváte se v časopisech radši na vylepšené, a tím pádem na pohled hezčí lidi, nebo by jste dali přednost spíše přirozenosti, i s nějakými vadami na kráse?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mylady2
12413 příspěvků 13.2.13 18:20

Raději se dívám na hezké lidi… Takže nemám nic proti Photoshopu. Jsem inteligentní a nepotřebuji si dodávat sebevědomí tím že budu sledovat přirozené/vrásčité/ tlusté… Celebrity:-)

vashtie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 18:32

@That70sGirl Většina vypadá vyborně i bez protažení Photoshopem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 18:33

Nepřijde mi to až tak brutální rozdíl. Až na pár výjimek. Je fakt, že třeba Madonna je hodně jetá, stará a šlachovitá a víc než fotoshop by jí slušela špetka soudnosti, ale připouštím, že ani nepatří mezi mé oblíbenkyně.
Jinak mi ale vyhlazení pár drobných vrásek nebo pigmentových skvrn a trochu zvětšená prsa nevadí. Ty ženy jsou si podobné i na neretušovaných verzích a pořád jsou dost půvabné a hezkých postav (další výjimka je asi Kim Kardashian - ta je fakt dost rozkydlá, taková nepevná, ač mi křivky obecně nevadí).
Myslím, že pokud z nich má někdo komplexy, měl by je, i kdyby je viděl v reálu. Jistě jsou po ránu nenalíčené třeba poněkud mndlé, ale pravidelná tvář zůstává.
Nemyslím si, že mladé holky mají komplexy přímo z celebrit. Nespokojenost se sebou si člověk musí vypěstovat a není to krátkodobý proces pod vlivem pár obrázků. Stejně tak, když si budujete sebevědomí.

Nixe Lulu
344 příspěvků 13.2.13 18:34

Nelíbí se mi to, protože nám tím vlastně dávají najevo, že normální vzhled lidského těla je jaksi nepatřičný a nevhodný k tomu, aby se na něj koukalo.
Zamazat na fotkách pupínky na pleti, budiž, ale proč je nutné např. prodlužovat nohy, odřezávat žebra, přifukovat prsa a naopak zeštíhlovat všechno ostatní?

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 18:38

Photoshop proč ne, ale v rozumné míře. Zakrýt nějaký ten neestetický pupínek nebo faldík - proti tomu nemám nic. Ale třeba to vyhlazení kůže do takové míry, že už ani nevypadá jako lidská kůže ale spíš jako umělá hmota - to je odporné. Stejně jako ta posedlost zeštíhlováním i tam, kde to vůbec není třeba.

Možná, že to ani tak nevyžadují samy modelky/celebrity, to spíš jsou do toho nucené agenturami, fotografy a editory magazínů. Myslím, že největší šrámy tohle zanechá na sebevědomí dotyčné osoby na fotce. Já teda bych se jim na takové focení, kde by mě vyphotoshopovali z podoby mohla vykašlat ;-)

Chari
541 příspěvků 13.2.13 19:04

@smrtonoška Zajímavý jev je, že vylepšení photoshopem na sobě samém si člověk většinou na fotkách nevšimne, pokud je to v rozumné míře a nemá fotku před a po vedle sebe pro srovnání. A tou rozumnou mírou myslím i drobné korekce nosů, čelistí, prsou, délky nohou. Za předpokladu, že se to nepoužije všechno najednou a neodflákne, tak si toho spíš než fotografovaný všimne někdo jiný. Jsme prostě naprogramovaní tak, že se vnímáme o něco lepší, než jsme a problém nám to dělá až ve chvíli, kdy postavíme ty dvě fotky vedle sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 19:10

Myslím, že je chyba brát fotku jako realitu. Je to spíše umění, hra, hříčka. Třeba takoví manýristé také nezobrazovali realitu a upravovali proporce. Podívejte se na:
http://cs.wikipedia.org/…gianino_003b. jpg
Ta noha, šíje…
U těch fotek to snad svádí více ke kritice, protože fotka slouží reklamě, ale to neznamená, že se na to nelze podívat z více stran, než tak, že by to měl být mustr ženské krásy. Mustr může být možná zobrazovaná žena jako taková, nikoli její obraz.

mikita.miki
1935 příspěvků 13.2.13 19:38

Nějak mě neuráží, když je to mírné, jen vyhlazení kůže od nedokonalostí. nějak s tím počítám už předem. ale co mě dostalo je ta nová kampaň evy herzig, vůbec bych neřekla, že je to ona! tam to trochu s tím photoshopem přehnali!!!
http://www.super.cz/…a-nohou.html

já si furt říkám, že se v super.cz spletli a ona to vůbec není…

Sibyla
2646 příspěvků 13.2.13 19:44

Mně se víc líbí nevylepšené. Drobné skvrnky, unavená pleť jsou sympatické - a tyto ženy jsou vesměs krásné. Ty vvylepšené jsou banální. Jak z plastu.

Aroosak
652 příspěvků 13.2.13 19:49

@mikita.miki Ne, to jste mi neměla dělat! :-D Hned pod článkem je odkaz na:
Zase je volná! Manželka hokejisty Šlégra pustila k vodě milence. Zahýbal jí s přítelkyní.

Proboha, co to je???

Sorry za OT.

mikita.miki
1935 příspěvků 13.2.13 19:56

@Aroosak to je prosím bulvár :-D na mě na seznamu vykukla tahle fotka herzigový a šla sem do kolen, ale pak mi to nedalo a projela sem těch článků víc a už chápu, proč se v tématu pekelné celebrity tak často dává odkaz právě na super.cz :-D berte to jako sociologickou sondu do života běžného čtenáře bulváru :-D

Coraline
1980 příspěvků 13.2.13 20:11

@Aroosak ,,Zase je volná! Manželka hokejisty Šlégra pustila k vodě milence. Zahýbal jí s přítelkyní." Tyjo to by se dalo použít jako slovní úloha někam do logiky… chvilku mi to zabralo, kdo vlastně s kým… :D

Olinka
2582 příspěvků 13.2.13 20:37

Mě při pohledu na ty fotky napadla hláška oblíbenců Šimka a Grossmanna - „Každý občan plavcem!“ Aneb s takovou by i Olinka s ohavnýma nohama a špekáčkem na břiše mohla plnit titulní stránky časopisů pro muže. Jen ta prsa by mi přifukovat nemuseli, hehe.

Aroosak
652 příspěvků 13.2.13 21:15
@Coraline píše:
@Aroosak … chvilku mi to zabralo, kdo vlastně s kým… :D

Ha ha, no právě :-) Ale já doteď nevím, čí to je přítelkyně… milence, manželky nebo hokejisty Šlégra?

KajčaLiška
194 příspěvků 13.2.13 23:47

Nejradši se dívám na hezké lidi nepředělané v photoshopu :-) Štve mě, že předělané fotky jsou tolik rozšířené. Pubertální třináctka sice rozumově ví, že nikdo nemá 20 cm na šířku, dokonale sametovou pleť a vlasy jako lví hřívu, ale pokud to dnes a denně vídá v médiích, stejně to na ni musí působit. Pak nemají být mladí lidé nemocní, když se jim cpou těla, která ani anatomicky nemůžou existovat.

blacken
2464 příspěvků 14.2.13 01:15

Nevadí mi retušování pleti, lehké vyhlazení vrásek a celulitidy… Ale vadí mi až neskutečné zobrazování proporcí těla - viz zužování pasu, prodlužování nohou a podobné zákroky - to bych raději viděla v původní verzi.

audrey t.
169 příspěvků 14.2.13 02:24

Stalin bez akné, Zeman bez podbradku a vrásek…ach jo.

Coraline
1980 příspěvků 14.2.13 08:15

@Aroosak Možná někoho dalšího. Ten ji ale podvání se svou milenkou, která ho zas podvádí se svým manželem. To už by byla vskutku cimrmanovská situace, ale život je nevyzpytatelný :D

MP Monny
480 příspěvků 14.2.13 08:31

V článku z vedlejšího vlákna pekelných celebrit na mě vyskočila slečna Vignerová a při pohledu na její fotky si říkám, jestli měla doteď na všech fotkách vyphotoshopované oči, nebo jí je z pomsty takhle „rozjel“ grafik teď… Já si totiž nikdy nevšimla, že je tak pidlooká :-) (foto: Slávik 2012)

NoQuestion
161 příspěvků 14.2.13 09:05

@MP Monny Já jsem si toho teda všimla už od první fotky, kterou jsem s ní viděla, zkuste se na ty starší podívat ještě jednou:)

MP Monny
480 příspěvků 14.2.13 09:41

@NoQuestion Já asi vždycky spíš koukala na ty její odstáté uši :)

carsa
558 příspěvků 14.2.13 10:48

Zdá se mi to, nebo Angelině dokonce posunuli oko?

blacken
2464 příspěvků 14.2.13 10:58

@carsa To se dělá asi spíš když se nepovede fotka a vypadá to nesouměrně??? Než že by Angelina k dokonalosti potřebovala šoupnout okem :-D

Zrovna Angelina mi přišla hodně dobře vypadající i bez PS

Sibyla
2646 příspěvků 14.2.13 11:12

@blacken Přesně. Možná, že se photoshopovat musí, je to tajné vládní nařízení, aby se snížila nezaměstnanost mezi mladými ajťáky a nedali se na počítačovou kriminalitu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek