Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 25 Další »
MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:22

@continuity Můj muž je taky pořádnější než já. Nesrovnatelně pořádnější. Pokud jsme v pohodě, dá se toho využít (např. já jsem spíš na čistotu, WC a tak, manžel je rovnač a třídič), ale jinak je to peklo :-)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 25.09.12 22:24
@shirla píše:
@Eireenfly
Tak pokud to máte tak v malíku, můžete mi poradit, co je vhodné na nerez spotřebiče, zejména na odsávač par… :-D

tak jestli můžu i já, něco bych měla: mám doma takový dvě malý plastový lahvičky, bílá a modrá, nazvaný „Digič“ a „Digen“ - primárně právě na digestoře (ten ohavnej název je nějaká zkratka z „čistič digestoří“ nebo tak něco). digestoř nemám, ale používám na nerezový dřez a troubu. jedním se to lehce postříká a vyčistí, druhým vyleští. stačí troška a vydrží neskutečně dlouho, i když teda po opadnutí počátečního nadšení je nepoužívám zdaleka denně.
jsem tu zjistila, že samovolně používám „odbornický přístup“ k úklidu:-) po příchodu z práce věnuju 10-20 min. odstranění toho svrchního nepořádku, co se tak nějak samovolně vytvoří během dne: přinesený nákup a potraviny volně ložené na kuchyňské lince a přilehlých prostorách dám do ledničky/špajzu, vyberu dřez, obejdu místnosti a nalezené nádobí naskládám do myčky, setřu linku + podlahu poblíž, obejdu podruhé a posbírám odložené oblečení aj., rozkopané boty v předsíni naskládám na úhlednou hromádku, požádám děti aby si odklidily z obyváku a kuchyně další osobní věci - pomalované výkresy (neopomenu pochválit), odstřižky, sponky a gumičky, otevřenou poštu, rozházená DVDčka, mobily, ovladače na kdeco aj.
Jinak během pracovního týdne obvykle neuklízím, ale snažím se dle potřeby umýt koupelnu a WC, nejmíň 1× týdně. Prach mě fakt netankuje, nejsem alergik:-) Kdyby se to snad nějaké návštěvě nepozdávalo, žádná škoda - kvůli ní to nedělám.
Furt peru, občas žehlím, ale fakt jen to nejnutnější. Snažím se, aby bylo co jíst, ale ne uplně stoprocentně se mi to daří (nemyslím hlad, ale to „teplé jídlo“ dle babičky se u nás občas nenajde). vyluxuju když je nutno nebo pověřím děti. okna myju 1-2× ročně vidět přes ně je a parapety stírám pravidelně. muž uklidí a občas i (velmi chutně) uvaří, pokud se mu do toho chce. snažím se zbytečně neprudit, ani zbytečně nedělat nic navíc, dle hesla když ti to vadí, tak si to udělej sám)
Dřív jsem to měla jinak, ale jak práce přibývá a sil ubývá, tak jsem pochopila, že uštvat se kvůli naleštěným podlahám/čerstvě napečeným buchtám prostě není k ničemu dobrý.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:25
@Grignard píše:
Je to zajimave s temi tatinky. Ja jsem s mym byla relativne v klidu dokud jsem se nevdala. Od te doby ma porad takove otazky jestli manzelovi varim a uklizim. Neni mi to prijemne. Kdyz hlady neumrel do te doby nez me potkal, tak proc by mel hladovet ted i kdybych treba nevarila? Nechapu tu logiku, i kdyz ono to logicke asi moc neni.

Tatínek si myslí, že jste se dobře vdala, je za to rád a nechce, abyste se rozvedla. A myslí si že toto je způsob udržení manželství. Taky jsem slýchávala, drž se ho, buď na něj hodná…svým způsobem ponižující, jako že já tak nemožná můžu být šťastná a rozhodně podruhé bych už nic tak skvělého nezbalila.

continuity
5853 příspěvků 25.09.12 22:27

Holky a viete preco je na Vianoce skoro tma? aby se nemuseli okna umyvat.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:29

@viktorka_od splavu Vás bych si přála za manželku…za manžela?

Grignard
22 příspěvků 25.09.12 22:31

@MaláMyš Dekuju za vysvetleni :-) Jsme na tom, jak vidim, podobne.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:33

A jak přijde manžel z práce domů, tam děsná spoušť, děti pobíhají po baráku v pokecanejch pyžamech, pes cosi okusuje v koši, všude krabice od pizzy a manželka na zahradě popíjí kafčo, a on praví: proboha co se stalo? A žena nato: víš jak se vždycky ptáš, co tady tak celej den dělám…no tak dneska jsem nedělala nic!

666mahu
1490 příspěvků 25.09.12 22:35

@MaláMyš, špičkujeme se celou dobu, co jsme spolu. Jsme oba nábytkáři. :-)) Děti pochopí až povyrostou a budou žertovat s vámi, jako je to u nás. Dnes setavuje manžel se synem, dohadují se stejně jako my dva spolu, a já se z povzdálí směju.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:38

@Grignard Můj táta byl hrozně hodnej, opravdu chtěl abych se měla dobře. Teď bych brala aby tu byl a říkal mi, jak se mám o svého mužíčka starat. Někdy se mi po něm stýská tak, až mi to rve srdce.

zwedavka
1014 příspěvků 25.09.12 22:39
@Levandule píše:
@MP Barbucha cháá, muže málem ranila mrtvice, přivezli jsme z Ikea komody… druhý den, když přišel z práce, byly komplet hotové, jenom postavit na nožičky jsem je v jednom člověku nezvládla :) protože šroubovat skříně je moje nejoblíbenější zábava. Asi proto, že tu vrtačku mi ještě nesvěřil. Asi to zítra vyzkouším ;-)

Lego pro veliké holky :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 22:41

@MaláMyš ja som sa pre zmenu nad Vaším príspevkom rozplakala, aj ten moj mi chýba.

Akitaken
4960 příspěvků 25.09.12 22:44

Tak já se taky hlásím mezi bordeláře. Čím to je? Kdo ví.. Jako malinká jsem celkem ráda pomáhala se vším, čím jsem byla starší, tím jsem byla línější (asi) a můj odpor k úklidu kulminoval praktikami rodiny, která se mě k pořádkumilovnosti snažila donutit (nepůjdeš spát, dokud to neuděláš, apod.), což mělo efekt právě opačný. Více-méně moc neuklízím dodnes ve smyslu, že fakt nemám naklizeno. Nemám. Vlastně mám obvykle docela dost bordel, ale pak mě to jednou za čas popadne, uklidím a.. do týdne je tam bordel znova. Takže uklidit umím, ale neumím si to udržet a v tom málu volného času, co mám to pro mě není priorita.
Než mě pohoršeně utlučete červenýma, bydlím momentálně úplně sama a na návštěvy za mnou nikdo nechodí, což sice není omluva pro to mít bordel, ale zase jsem jediná, kdo v tom „musí“ žít. :-)
Na druhou stranu je to jedna ze dvou důležitých věcí, na kterých jsem se na sobě rozhodla zapracovat. Jedna už se mi skoro podařila, tak teď se ještě naučit udržovat pořádek a budu dokonalá :-D

PS: Mašina mých snů = myčka!!!

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:44

@666mahu Asi nemá smysl podceňovat inteligenci svých dětí, to máte pravdu. Naši byli oba stavaři a to byla taky děsná prča! Jak moc mají být oddělené dámské a pánské záchody a zda je lepší skříň vestavěná nebo volná jsem nedořešila dodnes :-) Asi je i dobré pro děti vědět, že existuje víc názorů.
S manželem jsme taky oba technici, takže v některých věcech jsme oba chytrý jak rádio :-)

zwedavka
1014 příspěvků 25.09.12 22:46
@Pirek píše:
Každý den umývat toaletu? Vážně? A nebojíte se, že když třeba v nemoci vynecháte, tak se tam namnoží ty příšerky z reklam a infikují Vás a vy do dvou týdnů zemřete v hrozných bolestech ve fakultní nemocnici?(Občas si myslím, že teorie o negativním vlivu přehnané hygieny na zdraví jsou naprosto pravdivé.)

Vůbec nejde o zběsilou hygienu, ale vlastně o lenost. Když se ten hajzlík pošmudlá denně, stačí minutka - poštrachat štětkou v míse a hadříkem přetřít zbytek, tak nikdy nedojde do stavu, kdy je nutné 20 min. drhnutí všelijakými (drahými) sajrajty. Komfort vylučování v příjemném prostředí all inclusive.

Grignard
22 příspěvků 25.09.12 22:49

@MaláMyš Prominte, nevedela jsem. Urcite by byl rad ze mate dobre manzelstvi.

Panaj
29 příspěvků 25.09.12 22:51

Mám tři kluky - 5 let, 3 a půl roku, 14 měsíců. Prioritou je přežít, všechno ostatní počká.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:52

@gulietta Naštěstí můj muž začat taťkovatět ve stopách mého tatíčka. Např. tuhle mi řekl: tak já vstanu v neděli s malou( já vstávám jen v neděli, udělal mi dvě ranní práčata a já jsem sova, tak ať si to vyžere), když seš ve stavu nemocných. Já se ptám, kde to vzal, že jedinej pošuk na světě, kdo to říakl místo „jsi nemocná“, byl můj táta. A on na to, to říkají normálně personalisti. A já, to jo, ale ne svý ženě!
Takže mi dělá radost :-)

Akitaken
4960 příspěvků 25.09.12 22:54

Proč vlastně existuje to hloupé klišé, že bordeláři jsou zásadně kluci (kterým se to do jisté míry toleruje), zatímco u holky se to rovná hrdelnímu zločinu?
Emancipace je dneska všude.. ale sem ještě nedošla? :-)

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:55

@Grignard Neomlouvejte se, nic jste neudělala. Zase na druhou stranu nelze celý život žít tak, že radši udělám vše jak chce rodič, protože až umře, mohla bch si to vyčítat.

zwedavka
1014 příspěvků 25.09.12 22:56
@continuity píše:
@Levandule ha! som najstarsie dieta a podla mojho muza desny bordelar.

to já taky, ovšem je to zcela logické, perfekcionista se snaží uklidit perfektně a skrz perfektní úklid nějaké podružnosti se nedostane k celkovému úklidu :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 23:01

@MaláMyš moj manžel sa mojmu otcovi podobá len neskutočným kľudom. Akurát, že ja som asi jedinný človek, ktorý dokáže manžela vytočiť a otca nerozčúlilo a neprekvapilo nič, ani ja so súrodencami a búrlivou pubertou. Ak by u nás na dvore zaparkovala ruská ponorka, tak by sa oco vobec nečudoval, ako sa tam dostala, keďže široko ďaleko nie je more, ale spýtal by sa „molodcov“ či nepotrebujú s niečím pomocť a ponúkol im vodku. Manžel by si asi musel najprv tu vodku dať sám a potom by riešil to chýbajúce more. :-D

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 23:02

@Panaj
Oh yeah! Tak to je. Přežít :-)

continuity
5853 příspěvků 25.09.12 23:07

@zwedavka :D dobry, zcela to vystihuje situaci! to reknu chlapovi, ale ne dnes, to si necham v rukavu…

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 23:07

@gulietta Celý můj otec :-) Máma takhle jednou přišla z velkého úklidu půdy v teplákách (normálně je nenosila ani doma) a celá zaprášená a rozcuchaná. A táta si až při příchodu mámy uvědomil, že tu nebyla a ptá se: kde jsi byla? A máma, velký ironik otvětila: no kde? U holiče! A táta, ač velký mimoň byl obeznáměn s ženskými vrtochy (přesto že jimi máma netrpěla a to je na tom nejvtipnější) a bez zaváhání pravil: nooo, ale sluší ti to! Obě se sestrou jsme lehly smíchy.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 23:13
@Panaj píše:
Mám tři kluky - 5 let, 3 a půl roku, 14 měsíců. Prioritou je přežít, všechno ostatní počká.

O tom nelze dikutovat!
Přesto jsem se zde dozvěděla, že žena na mateřské není diagnóza a když chce, může být vždy upavená.
Vlastně je to pravda…KDYŽ CHCE…já chtěla jediné SPÁT!

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek