Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 17:48

@DanielaS Hmhm, já jsem jednou opravdu pečlivě uklidila (krátce po svatbě) a odjeli jsme na dva týdny pryč; a po návratu ležela všude vrstvička prachu. Pravda, okna moc dobře netěsnila…

MaláMyš
201 příspěvků 26.09.12 17:54

@Pavučinec plyšový Nám zase okna těsní velice dobře, nakže po návratu přibyde plíseň…

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 18:01

@MaláMyš Taky noví pavouci někdy přibudou. No, hlavně, když nic neubude, to by bylo vážnější.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 18:41
@MaláMyš píše:
@mujercita Tento způsob uvažování samozřejmě je přípustný, stejně jako je přípustný způsob uvažování gulietty :-)
A já sní souhlasím. Ta srdnatost, s jakou se tu manželové vyzdvihujou za každej prd co udělají je podezřelá. A když už mě nenapadá nic konkrétního, aspoň uvedu nicneříkající Můžu se o něj opřít.

Jak bych to řekla… Takhle, příklad: Žena A prohlásí: Můj muž obstará všechny těžké práce. Reakce: A tím chcete říct, že kdo to nedělá, není chlap? Žena B prohlásí: Můj muž výborně vaří. Reakce: No a co? Jako by vaření byla jen ženská práce. Žena C prohlásí: Prosedí celou noc u nemocného dítěte. Reakce: Ještě řekněte stará se MI o dítě, je přece i jeho, ne? Žena D prohlásí: V domácnosti nepomáhá, ale hodně vydělává. Reakce: Peníze nejsou všechno. Žena E prohlásí: Můžu se o něj opřít. Reakce: To je tak vágní, zřejmě hledáte aspoň něco dobrého, co byste o něm řekla.
A tak dále. Shodit se dá prostě cokoliv, ale mnohem lepší by bylo připustit, že jelikož si zmíněné ženy nestěžují, že jejich muž to neb ono NEDĚLÁ, ale vyzdvihují, co se jim líbí, že dělá, tak pravděpodobně milují svoje muže takové, jaké jsou. Podezřívat je, že to jen tak říkají, aby to nevypadalo, se mi nezdá na místě, pokud do dané domácnosti skutečně nevidíte.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 18:46

Docetla jsem do poloviny druhe stranky, udelalo se mi regulerne soufl, ovsem definitivne jsem si potvrdila, co jsem si uz davno myslela - s tema damama to tady nebude tak zhave.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 18:52

@mujercita ja som emancipovaná mrcha až na půdu a moja sestra ta puťka domáca. A rozdiel je v tom, že ona je prešťastná, keď má dom ako z katalógu, ale hlavne že je to jej zásluha. Ale ona donesie na stol 5 chodové vlastnoručne uvarené menu, zakončí to zákuskom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani francúzky patissier a na otázku prečo ti manžel nepomohol odpovedá: pretože som nechcela. Ešte nikdy som ju nepočula povedať: nepomohol mi, ale dopoludnia narúbal siahu dreva. Ju to fakt baví a pečie pre polovicu mestečka ale nepotrebuje manžela obhajovať a v tom vidím rozdiel.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 18:57

@gulietta To potom ano. Ale vaše sestra vás zná, vy znáte ji, to je trochu jiná úroveň porozumění než na anonymním fóru, kde by se někdo mohl bát, že odpověď „protože jsem nechtěla“ vyvolá další negativní reakci (jak může nechtít, když normální je chtít?)
Trochu mi to připomíná situaci, když jsem se tady jednou zmínila, že nestojím o to, aby mi moje dcera mluvila do oblékání, a někdo na to obratem reagoval „takže nosíte tříčtvrťáky a květák, je mi vás líto“. Vymalováno, závěr hotov.

Lamiia
28 příspěvků 26.09.12 19:02
@MaláMyš píše:
@Lamiia Tak k tomu můžu říct jediné - bledá závist! Myslím, že to máte naprosto v pohodě. Děcka budou taky v pohodě. Nutit k úklidu určitě, jsem pro přísnou výchovu, jen nepoužívat podpásovky typu vyvolávat pocit viny, citové vydírání, fackování se slovy, že je to ženská práce, jak tu už padlo atd. Z toho jsou pak ty traumata! Z práce jako takové ještě nikdo trauma nedostal! (už se těším na ty vtipné reakce :-) )

kdybych měla syna a doufám, že ještě mít budu tak bude k pořádku veden stejně jako sestřičky.. beru rovnost pohlaví :D btw: taky si občas závidim… ale abych teda tolik nemachrovala… tak žiju opravdu v pohádce.. no a do té patří bezesporu zlá macecha.. tedy u mě v podobě velmi milé tchýně :D která vystačí za nevěru, nedostatek financí i zákeřnou nemoc… ;)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 19:09

@mujercita to či prispieva na dajaké fórum netuším, my sme sa o takýchto „blbinách“ nikdy nerozprávali, ale keď videla mojho „úboheho“ manžela ako ide prebaliť syna, tak si ma zavolala do vedľajšej miestnosti a regulérne zdrbala, čo som to za ženskú.:-) Takže asi aj na tom fóre by reagovala otázkou, kto určuje normálnosť a prečo si to nemože urobiť sama, a o tých manželových zásluhách by nepadla ani zmienka. Ale chápem Vás čo mi chcete povedať.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 19:13

@gulietta To jsem ráda. Já ty příspěvky, co snad můžou někomu připadat jako obhajoba, docela chápu, protože sama mám taky občas pocit, že se nějak nevejdu do chlívečku a že musím nějak dovysvětlit a podpořit, jak jsem to myslela, protože jinak to bude špatně pochopeno, a z nějakého důvodu mi to není jedno. Někdy z takové nervozity vznikají mnohastránkové debaty pořád dokola, tak už toho radši nechám :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 19:20

@mujercita Vy toho necháte a príde dajaká dobrá duša s príspevkom : „nečítala som celú diskusiu, ale musím vám napísať toto…“ a sme tam kde sme boli pred 48 stránkami. :-D

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 19:24

@gulietta Aspoň to nebude na mně ;)

MaláMyš
201 příspěvků 26.09.12 19:35

@mujercita Věřím, že je milujou, debata začala tak, že si spousta žen stěžovala, že nestíhají domácnost.

Jinak se mi líbí váš analytický přístup a máte pravdu.

anja.1
272 příspěvků 26.09.12 19:36

@gulietta
Například keramický, mimochodem je to skvělý vynález

MaláMyš
201 příspěvků 26.09.12 19:41
@Lamiia píše:
kdybych měla syna a doufám, že ještě mít budu tak bude k pořádku veden stejně jako sestřičky.. beru rovnost pohlaví :D btw: taky si občas závidim… ale abych teda tolik nemachrovala… tak žiju opravdu v pohádce.. no a do té patří bezesporu zlá macecha.. tedy u mě v podobě velmi milé tchýně :D která vystačí za nevěru, nedostatek financí i zákeřnou nemoc… ;)

No tak to si můžeme náramě rozumět! Vím, že je to trapné klišé nadávat na tchyni, ale ta moje je nevyčerpatelným zdrojem zajímavých historek!
Vždy, když jí naservíruju jídlo, zatváří se „ble fuj“, zeptá se, s nakrčeným nosem „co to je?“ a pak následuje série předem danných otázek a připomínek. A končí to " ale já jsem zvyklá to vařit jinak" :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 19:47

@MaláMyš ale svokry sú aj dobré. Tá moja mi v šestinedeli doniesla plech buchiet, vynikajúce zapekané cestoviny a strčila ma do postele sa vyspať. :-D A manžela strčila do druhej miestnosti, nech sa vyspí tiež a starala sa o malého kým jej nedošlo odsate mlieko a nepotrebovala ďalšie. Keďže to vyriešiť nemohla, tak ma zobudila. :-D

MaláMyš
201 příspěvků 26.09.12 19:58

@gulietta Bože to je sen! Ta moje slíbila po velkých ofukách, že přijede na týden vypomoci s tříměsíčním synem a když se termín blížil a já už sotva lezla, ani nezavolala, tak volám já, jestli teda přijede a ona na to: Já jsem si to rozmyslela!

Lamiia
28 příspěvků 26.09.12 20:59
@MaláMyš píše:
No tak to si můžeme náramě rozumět! Vím, že je to trapné klišé nadávat na tchyni, ale ta moje je nevyčerpatelným zdrojem zajímavých historek!
Vždy, když jí naservíruju jídlo, zatváří se „ble fuj“, zeptá se, s nakrčeným nosem „co to je?“ a pak následuje série předem danných otázek a připomínek. A končí to " ale já jsem zvyklá to vařit jinak" :-)

to moje ne, vždy jídlo pochválí, vařim ji tak jednou do roka tak si toho holka váží ale jak někdy přistihne svého syna jak dělá něco co bych měla dělat jen a výhradně já… ty brďo.. to je slov :D můj miláček ji vždy zpraží, že je rád, že se vedle mě aspoň něčemu naučil, že když se vzdálím z domova a náhodou bych mu nenavařila na týden a nezamrazila tak nemusí žít ze suchých rohlíků ;) takže k doplnění, domácnost mám v pořádku ale všechny vedu k samostatnosti… utírání zadečků u 30ti letých a starších mužů nijak nevyžaduji… uklizeno navařeno mají ale dospělí se mohou obsloužit sami, maj přece taky nožičky a ručičky… zase poučená z modelu mé maminky, která má doma tři muže 15-27-58 let… a nedělá prakticky nic jiného než lítá aby jim nandávala, ohřívala, servírovala jídlo pod nosánky… chudák ženský co bráchy schytaj no ;) :D budou moji maminku milovat stejně jako já tu svého chlapa :D :D :D muj je naštěstí tvárnej no ;)

Lamiia
28 příspěvků 26.09.12 21:01
@gulietta píše:
@MaláMyš ale svokry sú aj dobré. Tá moja mi v šestinedeli doniesla plech buchiet, vynikajúce zapekané cestoviny a strčila ma do postele sa vyspať. :-D A manžela strčila do druhej miestnosti, nech sa vyspí tiež a starala sa o malého kým jej nedošlo odsate mlieko a nepotrebovala ďalšie. Keďže to vyriešiť nemohla, tak ma zobudila. :-D

to bolííííí :D :D :D moje by tak ráda abych ji šoupala do postele… kdyby to bylo po upírsku ukládala bych ji stále a dokola :D :D

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.12 21:01
@Lamiia píše:
to moje ne, vždy jídlo pochválí, vařim ji tak jednou do roka tak si toho holka váží ale jak někdy přistihne svého syna jak dělá něco co bych měla dělat jen a výhradně já… ty brďo.. to je slov :D můj miláček ji vždy zpraží, že je rád, že se vedle mě aspoň něčemu naučil, že když se vzdálím z domova a náhodou bych mu nenavařila na týden a nezamrazila tak nemusí žít ze suchých rohlíků ;) takže k doplnění, domácnost mám v pořádku ale všechny vedu k samostatnosti… utírání zadečků u 30ti letých a starších mužů nijak nevyžaduji… uklizeno navařeno mají ale dospělí se mohou obsloužit sami, maj přece taky nožičky a ručičky… zase poučená z modelu mé maminky, která má doma tři muže 15-27-58 let… a nedělá prakticky nic jiného než lítá aby jim nandávala, ohřívala, servírovala jídlo pod nosánky… chudák ženský co bráchy schytaj no ;) :D budou moji maminku milovat stejně jako já tu svého chlapa :D :D :D muj je naštěstí tvárnej no ;)

100% Mimibazar. Pure.

MaláMyš
201 příspěvků 26.09.12 21:12

@Lamiia Moje tchýňe si taky myslí, že bych měla dělat všechny „ženské“ práce. A ty mužské práce taky nedělej, synáčku, ukaž, já to udělám, mě to nic neudělá!

Lamiia
28 příspěvků 26.09.12 21:35
@MaláMyš píše:
@Lamiia Moje tchýňe si taky myslí, že bych měla dělat všechny „ženské“ práce. A ty mužské práce taky nedělej, synáčku, ukaž, já to udělám, mě to nic neudělá!

dokonalá shoda :D tak přeju pevné nervy… však ona to se mnou taky nemá med :D

DanielaS
4902 příspěvků 26.09.12 21:48

K domacim pracem jsem si nicmene zvykla oblekat saty. Zadna roba, proste platene letni saty bez rukavu, s primerene dlouhou sukni, abych se mohla i pred domem bez obav sehnout. Hned se citim o neco stepfordsteji.

MaláMyš
201 příspěvků 26.09.12 22:08

@DanielaS Taky nosím doma šaty! Bohužel to jde jen v létě, jsem zmrzlá.

Akitaken
4960 příspěvků 26.09.12 23:09

Jak tady někdo psal o tom, že ženská má na úklid větší vlohy a proto je to její poslání, tak já se teda odteď oficiálně hlásím mezi chlapy… :-D

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek