Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
TinkaH
917 příspěvků 27.09.12 08:36

@Akitaken Taky jsem chlap, naprosto čistokrevný :-D

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 09:05

Tak se také připojím, ať můžete červenoramínkovat.
Pořádek miluju a vzhledem k tomu, že uklízecí mánie probíhá u mne ve vlnách, tak mimo tuto mánii je pro mne trochu problém mít vše tip ťop. Zařídila jsem tudíž barák v tak minimalistickém stylu, že udělat bordel ani nejde, a naučila jsem se vše po použití uložit na místo - uzavřené. Koupelny si každý udržuje sám, já jen chodím vytřít. Díky dvoum psům zvyklým lítat ze zahrady domů stejně vytírám každý den. Děti jsem nevedla k ničemu, jejich pokoje byla hrůza, řešila jsem to zavřením jejich dveří a občas se podivila. Nyní jsou dospělé a kupodivu mají oba domácnost, kde se dá jíst z podlahy kdykoliv.
Muž mi do domácnosti a vůbec jakékoli činnosti kolem baráku nejen nemluví, ale ani nezasahuje. Za prvé není zrovna zručný, za druhé nesnesu to. Jsme na tom od začátku domluveni, vyhovuje nám to tak. Věnuje se tak „výrobě finančních prostředků“, což mu jde mnohem lépe, já to ocením a díky tomu práce, na které nestačím, mohu zaplatit. Dá se říci, že za moji práci dostávám plat, mimochodem musím uznat, že jsem velmi spokojená, na kolik si moji práci cení. Tudíž ani nemohu mít myšlenky, že jsem nějak „využívaná“. Navíc vše dělám ráda, do ničeho mi nemluví a podotýkám, že sám je pořádný, žádné ponožky a pod. po něm sbírat nemusím.
Vzhledem k tomu, že u nás se neustále žehlí košile pokud možno k dokonalosti, vždycky jsem to nenáviděla a odsouvala. Pořád jsem hledala nějaké vysvětlení pro můj mozek, aby tuto činnost vzal na milost. A našla jsem. Od té doby, co si představím, že by můj milovaný nebyl a jak ráda bych potom žehlila tisíce košil, jen aby se mi vrátil, jsem tuto činnost vzala jako radostnou a už ji neodkládám. Zafungovalo to i u kamarádek, kterým jsem to řekla, které mají zase problémy s jinými nenáviděnými pracemi.
Jinak ještě podotknu, že muž ani neví, kde máme hrnky, natožpak vysavač. Tyto věci jsou pod jeho rozlišovací schopnosti a já ho v tom ještě podporuji. Jsem nepostradatelná a to zcela cíleně.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 09:09

Tak jediné poslání ženy z fyziologického hlediska je porodit dítě, jelikož jak všichni víme, muži nejsou schopní být oplodněny :D Ale ani to není povinnost ženy být oplodněná a může být v její volbě, jestli bude do konce života bezdětná, či nikoliv ;)
Ale poslání uklízet pro ženu a vydělávání peněz pro chlapa… no mě přijde tohle rozdělení jednoduší, než když se všechno dělí přesně na půl, když je to 21. století, ale každý pár si to mezi sebou musí ujasnit, jak budou doma fungovat. Si přece jen říkám, že pokud tuten model, že žena byla doma a uklízela, vařila a starala se o děti a muži vydělávali peníze, tvořili, zkoumali, vyráběli, trval tak dlouho, tak to asi fungovalo, jak mělo bez problémů a vyhovovalo to.
Jen doufám, že mě zase někdo nařkne z naivního pohledu na věc, ale tenhle feminismus trvá krátce a stejně ani pořád nemám páru, co si pod feminismem mám představit.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 09:14

@cibetka 1 začo očakávate červené? Vo vašom príspevku nie je ani zmienka o tom začo sa tu vedie horlivá debata. Mám doma bordel, nestíham, nevládzem, nikto mi nepomože ale manžel ma rád deti, nebije ma, a opraví kvapkajúci kohútik. Vy to tak máte a nestažujete sa a v tom je pes zakopaný.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 09:17
@seznam.mih píše:
Jen doufám, že mě zase někdo nařkne z naivního pohledu na věc, ale tenhle feminismus trvá krátce a stejně ani pořád nemám páru, co si pod feminismem mám představit.

Feminizmus je práve to, že si možete vybrať, či budete doma rodiť deti a udržovať oheň, alebo sa na to vykašlete a budete cestovať s baglom po južnej amerike, alebo urobíte karieru. Že máte na výber.

Sibyla
2646 příspěvků 27.09.12 09:21

Hu, nahlédla jsem sem poprvé (můj jediný příspěvek ohledně úklidu zní: „Potřebovala bych uklízečku.“) a zase prchám.

kacenka.smile
428 příspěvků 27.09.12 09:21

seznam.mih: Ve všem záleží na domluvě. Tedy pokud oběma vyhovuje, ať si to zařídí tak, že žena bude doma a muž vydělávat, naopak nebo že se budou o obojí dělit. Mně vyhovuje ta poslední možnost, doma bych se zbláznila.
Ten klasický model se mně osobně moc nezamlouvá. Samozřejmě, něco se dá najít na každém, ale tohle je mi obzvlášť nesympatické. Svádí to k tomu, že muž bude mít nad ženou moc, protože on je přece hlavou rodiny, on nosí domů peníze, zatímco ona je uvázaná doma, prakticky bez peněz a odříznutá od přátel a známých.

Pinka
14 příspěvků 27.09.12 09:22

Zůstala jsem bydlet v bytě po rodičích a bohužel mi s bytem zůstaly i 2 sousedky ve věku mojí maminky. Dnes už obě důchodkyně, které celý život neměly žádné vlastní zájmy nebo koníčky, jen domácnost, vaření, pečení a uklízení. Čas od času zaslechnu jejich rozhovory před bytem (třeba když každý večer na rohožce za dveřmi myjí boty, aby je nedaly dovnitř špinavé :-)!), nedávno na téma prvidelnost v mytí oken snachy…„já nevím, těm mladým se tam snad nepráší, ta Zuzka myje okna jen co 3 měsíce!!! (já osobně zastávám názor, že mytí oken v rámci vánočního a jarního úklidu je naprosto dostačující!). Nebo si ta druhá pořizovala novou kuchyň stylem "no já nevím s tím vestavěným sporákem, jak to za ním budu čistit, jsem zvyklá, že mi ho Olda každý rok před Vánocema odstavuje, abych za ním mohla uklidit“!!! Tohlem už mě v klidu nenechalo a ptala jsem se na to své maminky, jak to s něma mohla tolik let vydržet, když u nás se tohle nedělalo a maminka mě naprosto šokovala: „no dovol, ty si to nepamatuješ“??? No to si teda opravdu nepamatuju, ale zase si pamatuju, jak jsem vždy na Štědrý večer před večeří ještě musela vysát, protože se přece všude nadrobilo z obalování kapra!:-) Já zastávám názor „Bordel v bytě - štastné dítě“, s rezervou samozřejmě a vážně si nemyslím, že bych měla nějak šťastnější nebo krásnější dětství v určitě mnohem uklizenějším bytě, než má dnes moje pětiletá dcera. Tak ráda bych to svým sousedkám někdy řekla do očí, ale bohužel ještě nebyla příležitost, zatím mi žádná nic neřekla, jen vnímám jejich pohrdavé úšklebky apod. a mám na to jediné řešení - zatáhnout žaluzie, aby nebyla vidět aktuální čistota oken a rychle zalézt do bytu, samozřejmě v botech! :-)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 09:26

@gulietta
Z celého vlákna jsem nabyla dojmu, že když se nedělím s mužem o domácí práce, pasovala jsem se tím do tak trochu „slepičího světa“ cinknutého minulým stoletím.
Naštěstí si to já nemyslím, jen děláme to, co nám vyhovuje.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 09:38
@Sibyla píše:
Hu, nahlédla jsem sem poprvé (můj jediný příspěvek ohledně úklidu zní: „Potřebovala bych uklízečku.“) a zase prchám.

Ano, vždycky si říkám, že až mi budou přebývat nějaké peníze, nebudu kupovat žádné blbosti a raději si najdu uklízečku. Pocit uspokojení z uklizeného bytu mám mnohem větší, když to udělá někdo jiný :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.09.12 10:20

@cibetka 1
To jste nabyla trochu prapodivný dojem. Asi máte trochu potíže s chápáním. Celou dobu se bavíme o tom, že toto má být volba, domluva celé rodiny. Takže Váš model se mi zdá téměř ideální. Já taky nemám ráda, když se mi do úklidu a péče o domácnost někdo plete. Na to, co nestíhám si někoho zaplatím a některé věci mě vyloženě baví.

Mylady2
12413 příspěvků 27.09.12 10:26

@cibetka 1 naprosto stejně to funguje u nás:-) ke štěstí rozhodně nepotřebuji aby můj muž obletoval byt s vysavačem:-D

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 11:24

@Pinka To je v pohodě, naše sousedka (podobného ražení jako ty vaše, jenom je jí o 20 let míň) se dala minulý týden slyšet, že už ji s tím bordelem na chodbě serem a že to po nás debilech pořád uklízet nebude. Nutno dodat, že bydlíme v bytovém domě já pracuji jako THP a manžel je podnikatel, a fakt se jí nikdo neprosí, aby za celé patro zametala třikrát týdně schody. Tohle je takový „druh žen“, ta bude mít pohrdání i pro právníka s třemi diplomy, protože nebude mít umyté dveře…(mimochodem, to že vy to tam jednou za měsíc setřete taky, velkoryse přehlédne, protože to NENÍ DOST ČASTO).

Curry
65 příspěvků 27.09.12 11:34

Některé diskutující se tady ohání minimalistickým stylem, že je nejlepší na údržbu. Nevím, co teda považují přesně za minimalistický styl - já za minimalistických styl považuju jednoduchost barev, linií, co nejméně nábytku (dodržování úměrnosti poměru nabytku k velikosti bytu/domu), vzdušnost prostoru. Podle mě je to jedna z nejhorších variant pro uklízení, protože aby vypadal minimalistický styl upraveně a uklizeně, tak vše musí být tip top. Na úklid se mi naopak nejvíce osvědčil byt s mnoha vzory, barvami, dřevěným nábytkem (vyjma kuchyňské linky), plovoucí podlahou, pár odolnými koberečky (které se dají dát do pračky), záclonami, přehozy, velkým úložným prostorem. Nejvíc mě dostala skříňka pod dřezem na koš a špinavé nádobí a přehozy na sedačky během party (opět určené pro čištění v pračce). Chápu, že mnoho bakteriofobů by takový byt nezvládla, ale pro studenta je to z úklidového hlediska perfektní. Je to jednoduché na úklid, navíc i když jsem měla po pokoji poházené učebnice, zápisky atd. tak to nějak do profilu studentského bytu zapadalo. Denně jsem uklízela tak max. hodinu (když jsem měla větší nepořádek) a byt vypadal vždy víceméně uklizeně.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 11:57

@Curry
Uklízet denně hodinu, to by mne kleplo, to je moc a to mám 280m2. Právě proto mám minimalistický dům/tak jak popisujete/, abych právě když se nacházím ve fázi uklízecího útlumu, nebylo nic poznat. Neznalý člověk /já samozřejmě o některých nedostatcích vím, ale nechávají mne v klidu, udělám až bude chuť/u nás najde denně stejný pořádek, ačkoli denně vyvařuju, peču, lítají tam psi /ti jen na polovině/. A to mám 18 obrovských oken, na některý psi neustále hrabají packou. Prostě je to o tom, že přečtu noviny a hned vyhodím, a pod., koberce, záclony, potahy, poličky nebrat, fakt nemít psy, NEMÁM co dělat a to mám koníčka, kterým dokážu pěkně nasvinit.

Curry
65 příspěvků 27.09.12 12:29

@cibetka 1 napsala jsem denně maximálně 1 hodinu (při větším uklízení, třeba po party - hlavně když se vám někdo vyzvrací na sedačku, vylije na ni pivo atd.,tak pochopíte význam potahů). Navíc do té hodiny počítám i mytí nádobí (bez myčky), dávání prádla do/z pračky, věšení prádla, průběžné uklízení věcí, které jsem ten den používala. Navíc nevytírám každý den podlahu, takže koberečkem „přikrývám“ některé skvrny, které nešly okamžitě zamést.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 12:36

@Curry
To se omlouvám, nicméně ve studentském bytě i 20 min denně mi přijde přespříliš.
Teda bez dětí a zvířat.

Curlygirl
1901 příspěvků 27.09.12 12:52

@Curry kdo se vyzvrací kamkoliv pod vlivem alkoholu a ne náhlé nemoci, si vše hezky uklidí přece sám až se zmátoří, pokud ještě chce být někam pozván! Takovým bych v tom vymáchala čumák… Brrr.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 13:04

.

Příspěvek upraven 20.11.12 v 13:49

Curry
65 příspěvků 27.09.12 13:20

@cibetka 1 nepsala jsem spodní hranici doby trvání úklidu, pouze horní. Na 20 minut úklidu denně se dostanu v případě, že doma vařím a jím. Tedy když pak zhruba 15 minut pouze myju a uklízím nádobí. A dalších 5-10 minut strávím ustálním postele a průběžným uklizením věcí, které jsem ten den používala.

Curry
65 příspěvků 27.09.12 14:20

@Curlygirl jasně, podle tohoto principu se víceméně řídím. Pozvracené potahy/koberečky dávám původcům zvratků (nebo lidem, co je přivedli) na vyčištění. Nedokážu si ale představit, že bych měla čekat celý den než se proberou z kocoviny a příjdou mi „možná“ pomoct s úklidem bytu.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.09.12 14:31

@cibetka 1 No vidíte, a já jsem ten muž, co nosí domů peníze a neví, kde máme hrnky. Akorát k sobě nemám tu ženu, která by mi vyžehlila tisíce košil a s láskou doma ometala kamna utěrkou. Zajímavé je, že @lioncity se z toho udělalo šoufl a usoudila z toho, že nejsem dáma. Předpokládám, že z Vašeho muže by jí šoufl nebylo, neb to je normální, protože on přece nosí domů peníze, že? Aha, vlastně já taky nosím domů peníze. Že by to tedy bylo tím, že jsem žena?

Curlygirl
1901 příspěvků 27.09.12 14:33

@Curry já to teda ještě ve skutečnosti nezažila a pevně doufám, že se mi to vyhne. Naštěstí jsou v mém okolí soudní lidé a vědí, co snesou a jak se mají chovat…

Mylady2
12413 příspěvků 27.09.12 14:33

@Sekhmet vždyť vy nemáte chlapa jak jste zmiňovala:-) najděte nějakého vyžírku (Beďu) a ten bude luxovat:-)

Sekhmet
1918 příspěvků 27.09.12 14:37

@Mylady2 To by nešlo, Beďa jsem já :) Potřebuju Aničku. Teda Aničku s penisem :))

Stránka:  « Předchozí 1 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek