Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Diankenstein
1895 příspěvků 27.09.12 14:38
@GreatSusan píše:
@cibetka 1 jedna znama soudkyne na rodinne pravo vzdycky rika, ze je dobry kopirovat si veskera danova priznani a podobne doklady - hlavne zenske jako Vy by to mely mit na pameti

To se, dle mého, naopak týká hlavně žen, které vydělávají stejně, nebo malilinko víc jako partner. Aby se z něj po rozvodu jako zázrakem rázem nestal chuděra co nemá(a nikdy neměl) ani na rohlík a ona mu musela ty tří (?) roky platit. Žena v domácnosti, kterou celý život „živil“ manžel lehce dokáže, kdo ji zaručoval určitý standard ;)

Sekhmet
1918 příspěvků 27.09.12 14:45

@Diankenstein To sice ano, ale takový manžel je schopen se rázem změnit v chudáka s hordou nesplatitelných úvěrů, které si pořídil, aby nároky neukojitené manželky alespoň z části saturoval.
Spíše než daňová přiznání (neúspěšnějším manažerským počinem roku je vždy dostat firmu papírově do ztráty), protože ta budou stoprocentně nulová, je schovávat účtenky - za cokoli většího, z každého roku jeden měsíc komplet, aby bylo vidět, jak si rodina žila. A fotografovat: Máňa s Pepou v Brazílii, Pepa před svým novým Ferrari, Máňa v nové kuchyni…

Diankenstein
1895 příspěvků 27.09.12 14:46

@Sekhmet Jdu dobít baterky do foťáku:D

Curlygirl
1901 příspěvků 27.09.12 14:48

@Sekhmet teď jsem si vzpomněla… babička říkala „když maj oba ho*no, je to nejjednodušší“ :-)

Sekhmet
1918 příspěvků 27.09.12 14:51

@Diankenstein A pokud chcete být jo paranoidní, schovávejte důkazy mimo svůj dům u důvěryhodné osoby, nebo ještě lépe v bezpečnostní schránce banky, o které manžel neví :)

Diankenstein
1895 příspěvků 27.09.12 14:52

@Sekhmet Zrovna mi došlo, že nejsem vdaná!:/… :D

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 14:54

@Diankenstein to je blby :-D

megusa
431 příspěvků 27.09.12 17:32

S udržením pořádku mám taky problém - mám garsonku a mám pocit, že když vytáhnu jen jednu věc a nevrátim jí na místo, tak ten bordel vzniká velice rychle..
navíc mým talentem nejspíš je, jakmile uklidím, tak aspoň rozkramamřit oblečení..
navíc malej prostor je na úklid náročnější - abych mohla vytřít, tak furt někam přesouvám křeslo, stolek a spoustu jinejch krámů.. a to nemám pocit, že bych schraňovala pitomosti na vystavování..

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 17:36
@Sekhmet píše:
@cibetka 1 No vidíte, a já jsem ten muž, co nosí domů peníze a neví, kde máme hrnky. Akorát k sobě nemám tu ženu, která by mi vyžehlila tisíce košil a s láskou doma ometala kamna utěrkou. Zajímavé je, že @lioncity se z toho udělalo šoufl a usoudila z toho, že nejsem dáma. Předpokládám, že z Vašeho muže by jí šoufl nebylo, neb to je normální, protože on přece nosí domů peníze, že? Aha, vlastně já taky nosím domů peníze. Že by to tedy bylo tím, že jsem žena?

Jejda, já nikde netvrdila, že máme ten nejsprávnější model, jen jsem popsala náš. Také jsem celý život byla zaměstnaná a nosila peníze domů i já, akorát teď na stará kolena už pracuju daleko méně a jen doma - nakonec sama si mohu určit, co je v mé firmě potřeba.
Můj muž je asi jako vy, doma se zdržuje prakticky jen v noci a když vyjdou dva dny v měsíci volné, je to sláva. On by bez své práce trpěl, tak proč bychom se nedohodli, já teda už bez své práce nijak netrpím, naopak. Fakt si to užívám, jsou to moje nejkrásnější roky. Já tu „služku“ mám asi nějak v sobě. Nehledě na to, že zázemí, jaké mu vytvářím, mu jistě život ulehčuje a může se soustředit jen na své. I tak toho má podle mne „plné kecky“.

MaláMyš
201 příspěvků 27.09.12 17:59

Navrch huj a uvnitř fuj!
Už to tady padlo, ale v jiném smyslu. Brigádničila jsem v pražském Hiltonu jako pokojská. Lůžko ve dvoulůžáku ta 6000 kč. To byla ta druhá kategorie. Na úklid pokoje s príslušenstvím bylo 20 minut. Na zemi nesměl být chlup, v koupelně nesměla být kapička. Turci tam s*ali ve stoje, nebudu ten záchod popisovat. Měla jste k ruce tak 3 hadry, žádné rukavice a věřte, že za 20 minut pokoj VYPADAL čistý. :-)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 18:14

@Sekhmet
ještě jsem zapomněla dodat, že je naprosto fuk, kdo ze zúčastněných neví kde jsou hrnky, hlavně, že jim to tak vyhovuje. Doufám, že najdete takového partnera, co vám ty hrnky najde a dokonce si myslím, že byste si to nejspíš i zasloužila.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 18:41

@MaláMyš dik za vystrahu, uz nikdy nebudu bydlet v Hiltonu, kdyz ty pokoje jen vypadaji ciste :-D

Mylady2
12413 příspěvků 27.09.12 18:45

@GreatSusan chce to vzít tu první kategorii;-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 18:50

@Mylady2 kazdy retez je jen tak silny jako jeho nejslabsi clanek :-D

annamae
12 příspěvků 27.09.12 19:15

@MaláMyš Takže to jsem se nemýlila, když jsem v hotelu vždycky měla pocit, že to jen vypadá čistě :-D Nebo v práci, když uklízečka vždycky přejela hadrem úplně všechny plochy, i když to ani nepotřebovaly, ale nikdy se nedostala do rohů, kde to potřeba bylo… Zajímalo by mě, jestli tímhle stylem pracují i ty profesionální paní na úklid, nebo jestli uklízejí doopravdy…

Mylady2
12413 příspěvků 27.09.12 19:56

@annamae tak všechno je o lidech;-) už jsem byla v mnoha hotelech a co se týče těch luxusních tak bylo uklizeno na výbornou;-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 20:04

.

Příspěvek upraven 20.11.12 v 13:43

Mylady2
12413 příspěvků 27.09.12 20:27

@GreatSusan ;-) já zažila nejhorší kvalitu úklidu v Itálii… Tam je 4* na úrovni rakouské nebo německé 3* mi připadá. Ale co se týče 5* a více jsem fakt nikdy nic nezaznamenala;-) v zahraničí tedy.

Amonute
360 příspěvků 27.09.12 21:45

Moja maminka mi už od malinka omielala:
Všetky veci majú mať svoj ÚČEL a MIESTO. Inak sa ti nakopia a len ťažko budeš mať poriadok. "
Je pár vecí bez ktorých to nejde. Pre mňa to sú:
Dostatok úložného priestoru. Čo najmenšie plochy, kde sa dajú hromadiť zbytočnosti. Oštítkované košíky, krabice, úložné boxy s dômyselnými priehradkami, napchané všade kde sa len dá. Ak to rodinný rozpočet dovoluje nájsť niekoho na žehlenie, či rovno upratovanie. Nie je nad to zanechať dom v neporiadku a vrátiť sa do vyčisteného a uprataného.:)

Choucas
150 příspěvků 29.09.12 06:47

Tak upřímě řečeno, já mám třeba z představy, že bych byla žena v domácnosti, panickou až fóbickou hrůzu.
Znám to z modelu mých rodičů. Můj otec celý život zastával názor, že ženská se má starat o chlapa, rodinu, domácnost atd. a chlap vydělávat peníze. Tak to u nás bylo a neexistovalo, aby táta doma cokoli dělal (krom úklidu před návštěvou). Prostě máma musela nejlépe sedět doma s náma dětma, vychovat nás, uklízet, vařit, prát a to jen proto, že je to žena a on je chlap a bylo to tak vždycky prehistoricky a vždycky bude. Když máma něco potřebovala spravit nebo tak, tak na ní táta ať si to udělá sama, že přece je profesionální uklízečka a měla by to zvládnout (nějaký čas tak přividělávala a pracovala z jistých důvodů…). Stejně jako máma si stěžovala na nepořádek, tak táta na to, že furt po nás musí něco opravovat. ženám, jejichž posláním však je tento způsob života, to neberu. Každý je šťastný nějak jinak :)
Já jsem oproti tomu zas naopak ten typ, co by raději zůstal sám, než aby někoho obletoval, nebo já na něm byla finančně závislá (opět u nás doma, ale to není hezké už na celkovém vztahu mých rodičů, protože teď otec odešel od rodiny za milenkou a mámu má finančně pod palcem). Když už, tak každý sám za sebe nebo na domluvu.

Co se tématu úklidu týče, tak asi nejvíc co kdo tu už psal :
Rozkramařené věci hned uklidit
Hodně přihrádek, skrytých polic ve skříních, označené košíky
Minimum odkládacích ploch (bordel jde však udělat slušný i na zemi - největší odkládací plocha)
Nevlastnit zbytečnosti, lapače prachu, členité věci ze kterých se špatně utírá prach (kromě obrazů, bez těch být nemůžu)
Nevlastnit nábytek tmavých či hodně světlých barev, vysoce lesklý povrch či sklo - je na nich vidět i hned první smítko prachu sotva to utřete nebo špatná vyleštěnost)
A hlavně, DONUTIT SE UKLIDIT.
(s posledním bodem mívám poslední dobou velký problém, takže věci se dost kupí, ale je fakt, že čas od času mě přepadne uklízecí záchvat a vygruntuji od podlahy celý byt :D)

Grignard
22 příspěvků 29.09.12 06:56

@Choucas Napsala jste to vystizne!

RoAD
11 příspěvků 29.09.12 10:28
Pohled chlapa

Nevím, kolik mužů již reagovalo, nečetl jsem to všechno, ale:

Maminka mi vždycky říkala, že když máš ustláno a umyté nádobí, hned všechno vypadá lépe.

Plně souhlasim s Choucas - mám minimum odkládacích prostor, na která by sedal prach a žádné zbytečnosti - naučil jsem si lidi, že když už mi něco chtějí dát, mi dávali věci, které se dají sníst, vypít a nebo spálit (svíčky).

1× týdně zametu, další vyluxuju a třetí vytřu. Na podlaze se mi nepovaluje hybernovanej sendvič pamatující dobu, kdy jsem se učil vařit vajíčka ani ponožky tiše srůstající s kobercem. Vím, kde mám koš na prádlo, umim používat pračku i žehličku, nádobí meju ihned po použití - čili mam uklizeno - a když se to někomu nelíbí - vždy ochotně nabídnu uklízecí prostředky a možnost danou věc změnit - zatím toho nikdo nevyužil a mě se tam žije dobře.

Odmítám prožít život s koštětem v ruce.

E: Slovíčko

katango
1356 příspěvků 29.09.12 11:41

Doporučuji láskám vašim skvělou knihu Báječný chaos, podtitul Skrytý půvab nepořádku, autoři Eric Abrahamson a David H. Freedman, vyšlo v r. 2008, nakladatelství Dokořán.

Bez bordelu v laboratoři by Fleming na penicilin nepřišel.

Amonute
360 příspěvků 29.09.12 12:14

Ešte mi chodí po rozume, že sa celkom často stretávam s dvomi druhmi ľudí.
1.pripraví si ingrediencie, varí, servíruje ale počas celého procesu sa mu špinavé HORY riadu hromadia v kuchyni (v lepšom prípade len pri drese). Samozrejme sa po celom výkone musí veľmi premáhať, aby kuchyňu po sebe upratal… alebo neupratal a ostáva bordel.
2. pripraví si ingrediencie, varí, servíruje a počas toho celého si priebežne upratuje, umýva alebo nakladá riad do umývačky a v konečnom dôsledku kuchyňa vyzerá tak ako pred varením. Uprataná!

Spočiatku som bola prípad č.1, ale tak nejak mi došlo že ak si nechcem varenie a pobyt v kuchyni znechutiť - musím upratovať poctivo priebežne.:)

Curlygirl
1901 příspěvků 29.09.12 15:59

Ja jsem byla okolnostmi - poctem nadobi a velikosti kuchyne - donucena se stat typem 2 hned ze zacatku vlastniho hospodareni a uz mi to zustalo :-) sice uz bych nemusela, ale jsem rada, ze to tak automaticky praktikuju zvlast kdyz clovek tak jako tak v te kuchyni musi byt a sledovat deni na sporaku :-)

Stránka:  « Předchozí 1 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek