Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.12 16:18
@Amonute píše:
Ešte mi chodí po rozume, že sa celkom často stretávam s dvomi druhmi ľudí.
1.pripraví si ingrediencie, varí, servíruje ale počas celého procesu sa mu špinavé HORY riadu hromadia v kuchyni (v lepšom prípade len pri drese). Samozrejme sa po celom výkone musí veľmi premáhať, aby kuchyňu po sebe upratal… alebo neupratal a ostáva bordel.
2. pripraví si ingrediencie, varí, servíruje a počas toho celého si priebežne upratuje, umýva alebo nakladá riad do umývačky a v konečnom dôsledku kuchyňa vyzerá tak ako pred varením. Uprataná!Spočiatku som bola prípad č.1, ale tak nejak mi došlo že ak si nechcem varenie a pobyt v kuchyni znechutiť - musím upratovať poctivo priebežne.:)

U nás doma vždycky převažoval případ číslo jedna, kdy se vařilo a až pak se uklidilo. Když se mylo nádobí, tak protože nebylo dost nádobí na další proces vaření, nebo byl nedostatek místa. Ono doma u našich máme velikou kuchyň, tak to zaneřádit a neuklízet jde snadno.
Zatímco já, když bydlím v paneláku s malou kuchyní, tak pokud tam chci udělat co nejméně bordelu a nějak se tam hejbat a moci tam vařit, nebo péct, tak MUSÍM uklízet průběžně, takže ze mě už je co se týče úklidu kuchyně, číslo dvě. Zrovna dneska jsem se o tom přesvědšila, když jsem dneska vařila čínu s nudlema a potom jsem upekla banánové muffiny na zítřejší návštěvu dědečkových narozenin. Mám tam ještě bordel po těch muffinách, ale není tak takovej šílenej svinec, jak je u mě zvykem :D

666mahu
1490 příspěvků 29.09.12 16:48

Jsem č.2, protože moje první vlastní kuchyň byla tak malá, že to jinak nešlo. A už mi to zůstalo.
Moje maminka je č.1, má velkou kuchyň, vařila a pekla nejvíc o víkendu, několik jídel najednou, hromada bývala obrovská. Maminka je atopik, takže likvidace hory nádobí zbývala střídavě na mě a na tatíka. Dnes má myčku, tak je to lepší, a hlavně nejsem denně u rodičů. :D

holka
254 příspěvků 29.09.12 17:14

@LadyPapajka Prosím, máte velmi v oblibě slovo holt, ale vytrvale píšete hold, vždycky mi to pokazí celý Váš příspěvek…

continuity
5853 příspěvků 30.09.12 21:37
@Curlygirl píše:
Ja jsem byla okolnostmi - poctem nadobi a velikosti kuchyne - donucena se stat typem 2 hned ze zacatku vlastniho hospodareni a uz mi to zustalo :-) sice uz bych nemusela, ale jsem rada, ze to tak automaticky praktikuju zvlast kdyz clovek tak jako tak v te kuchyni musi byt a sledovat deni na sporaku :-)

ja jsem take byla velikosti kuchyne prinucena stat se typem 1. (linka mela 160cm, vcetne sporaku a drezu). bohuzel ted musim krome deni na sporaku sledovat jeste jedno nebo dve deti a tudiz to tak pekne neodsypa, ale stale se snazim prubezne uklizet. poznamenana jsem uz asi dozivotne, ackoliv mam mnohem vetsi kuchyn, stale varim na 60cm kousku linky.

Aranel
935 příspěvků 30.09.12 22:10

@continuity Máte tam čáru? :)

MaláMyš
201 příspěvků 30.09.12 22:38

@continuity Já mám na lince taky kde co, mikrovlnku, chlebník, kávovar, ohřívátko na lahvičky, fialku v květináči, ulomené hračky na slepení, letáky, nákupní seznamy do několika obchodů, někdy tam sedí i má dcerka, protože chce „vařit“ (samozřejmě studená kuchyně) se mnou.

continuity
5853 příspěvků 30.09.12 22:42

@Aranel ne, to je placik mezi drezem a sporakem. mam dalsi kus linky, kde jsou akorat korenky a tam se obcas rozlozi muj muz. a pak dlooouhy pult, kde je akvarko a odkladiste. kdybych to pouzivala bylo by to lepsi, protoze bych to uklizela, takhle mi je to jedno.

catherinne
13497 příspěvků 30.09.12 22:52

Asi jsem magor, ale uklízím docela ráda, protože mám ráda ten pocit čistého bytu. Když není v kuchyni špinavé nádobí, na sedačce ani na zemi se neválí chupy z koček, koupelna se jen leskne, všechno prádlo je vyprané a vyžehlené, kytičky zalité, já si pak dám sprchu, umyju a vyfoukám si vlasy, uvařím kafíčko a zahraboším se do županu nebo deky a kochám se…

Kdo má doma taky kočky, tomu se možná bude líbit následující text a určitě se v něm pozná…

Znáte ten slastný pocit, kdy celí zpocení a zhuntovaní odložíte vysavač, hadr a mop, naplníte vymydlený kočičí záchodek čerstvým, voňavým stelivem, urovnáte před ním čistou, vyprášenou předložku a s vnitřním uspokojením se rozhlédnete po svém krásně uklizeném příbytku? Hezké dvě minuty, že?

Máte-li štěstí a kočky zrovna chrní, možná se svým dílem pokocháte i hodinu. Ale ne déle. Dřív nebo později se malí sabotéři vyšmrdolí z pelechů a to by bylo, aby se po vydatném spánku nešli najíst, napít a… vyprázdnit. A tím okamžikem se váš sen o zářivé podlaze a procházkách místnostmi jen tak naboso hroutí jak domeček z veterinárních účtů.

Ta zatracená kočička zaboha nepochopí, že když vyleze ze záchodku, musí se hned zastavit a důkladně otřepat nožky na přiloženém oklepávači nebo rohožce! Nejméně chápavá je v tomto směru samozřejmě kočička s nejdelšími chlupy a nejhuňatějšími sněhulemi na tlapách. Nic nedbá vašich pokynů ani příkazů a zcela lehkomyslně z kadibudky vybíhá, někdy přímo vyskakuje, a zatímco bezstarostně tryská pryč, sněží z ní zrnka dřevěné drti. Po zbytek „úklidového dne“ skřípete zuby a běháte za malým zločincem se smetáčkem a lopatkou, případně znovu a znovu vytahujete vysavač a likvidujete cestičky jak z pohádky o Perníkové chaloupce. Ale příštího rána už zaručeně otupíte a s mávnutím rukou úklid odsunete na pravidelný termín. Však se pro těch pár drobků svět nezboří a stejně nosíte pantofle.
Ale dokázali byste se na toto stvoření zlobit?

continuity
5853 příspěvků 30.09.12 22:56

@catherinne

nemam kocky ale male deti. pocit cisteho bytu u nas vydrzi presne od jejich probuzeni nebo prichodu. prvni hodinu je honim s kostetem, pak se na to vykaslu a ten dalsi den si rikam: chtelo by to vyluxovat.

catherinne
13497 příspěvků 30.09.12 23:00

@continuity no vidíte, je to úúúúplně stejné, akorát ty děti jednou vypadnou a bude klid :-), vím o čem mluvím, dítě v tahu a nepořádek dělaji kočky.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 30.09.12 23:28

@catherinne kočky… nikdy jsem si nemyslela že něco takového doma budu mít. a teď mám. máme takovou polovenkovní, která doma spí (a jí, a dělá binec), občas nosí živé myši (adrenalin nadevše:) a vrní a vrní. nechápu, jak jsem kdy kočky mohla nemít ráda. navíc ten náš nalezenec je nějak od přírody slušný a čistotný, nikdy nic nerozdrápal, neušpinil (nebo si to nepamatuju:-)))

catherinne
13497 příspěvků 30.09.12 23:35

@viktorka_od splavu jj, taky jsem vždycky dceři říkala: až budeš velká, kup si třeba 10 koček a pak se to naštěstí zvrtlo a jsou to miláčci a už si to bez nich nedovedu představit! A když spustí to jejich spokojené vrnění… a pohledem si říkají o mazlení… a to jsem středně těžký astmatik, který má největší alergeny právě na kočky, ale nedám je! Radši budu uklízet :-)

Mylady2
12413 příspěvků 30.09.12 23:42

@catherinne no tak to je ale naprosto nejkrásnější kočík;-)

pehot
713 příspěvků 30.09.12 23:44

@catherinne jo jo, kočky a děti = zabijáci pořádku a čisťounkého bytu po delší dobu. Navíc už skoro rok odrážím prosby a argumenty (samozřejmě samé pozitivní) ohledně pořízení psa…pomooooc!

catherinne
13497 příspěvků 30.09.12 23:47

@Mylady2 jéžiš dík, tak já sem vrznu ještě jednu fotku ať Adince není líto, že je tady jenom Ebby. A víc už ne, mám pocit, že to tady někdo nemusí, ale konec konců debata je o ulízení a bordel v bytě dělají obě :-)

Příspěvek upraven 01.10.12 v 00:18

Amonute
360 příspěvků 30.09.12 23:53
@viktorka_od splavu píše:
občas nosí živé myši (adrenalin nadevše:)

Nedávno som sa dozvedela, čo je to za divný mačací zvyk nosiť si do „pelecha“ teda domu živú myš. Údajne to mačky robia pre to aby sa 1. prišli pochváliť aké sú šikovné lovkyne a 2. tým chcú naučiť loviť aj zvyšok ich rodiny.
Ja som v dome kocúrovým pričinením už toľko hlodavcov mala, že sa pasujem za najlepšiu lovkyňu v ulici :D

catherinne
13497 příspěvků 30.09.12 23:55

@pehot asi nepomůžu, neodmítejte, tuto chybu jsem dělala 10 let a kdybych to mohla vrátit zpátky, tak neváhám. Myslím, že i pro přístup dětí k povinnostem je to supr věc, mít zvířátko. Ale je rozdíl mít psa a kočku. My bychom vůbec nezvládali venčení, to je určitě složitější. Vždycky když se večer vracíme domů a vidíme hlavně v zimě ty naštvané pejskaře, jak by chtěli být doma v teploučku, říkáme si zlaté kočky. Ale přemýšlejte, Vánoce se blíží, chovatelské stanice teď budou mít štěnátka, která budou k odběru akorát pod stromeček. A krásnější dárek už nikdy nevymyslíte…

Příspěvek upraven 01.10.12 v 00:03

Choucas
150 příspěvků 30.09.12 23:56
@catherinne píše:
Hezké dvě minuty, že?

Tak tohle mě totálně rozsekalo :D :D :D (ano, máme doma kočičku). Nejlepší ale je, když sice má záchůdek čistý, předníma nožičkama si stoupne do pískoviště, ale potřebu vykoná mimo. Nebo používá-li koberec v ložnici jako toaleťák.

catherinne
13497 příspěvků 01.10.12 00:00

@Choucas tak to se nám naštěstí nikdy nestalo :-) a koberce nemáme… no, jó, já zapoměla napsat, že mi při úklidu velmi zdatně pomáhá robotický vysavač. Já mu udělám prostor, uklidím horní vrstvy a on báječně zamete všechny podlahy. Parťák k nezaplacení…

Choucas
150 příspěvků 01.10.12 00:09

@catherinne To zas nejlepší parťák na vysávání je opět naše kočka, ta kolikrát vysaje i co vysát nemusí. Ale zase díky ní se nestaráme o pavouky, rybičky v koupelně, zbloudilé mouchy z venku…protože ona to vymete vše i s pavučinama…vlastně kolikrát i ochotně vytře podlahu, když někdo přijde domů a naťapká, nejlépe když je ještě mokro. Hned tam musí být to uklidit (vyválet se v tom).

Příspěvek upraven 01.10.12 v 00:11

pehot
713 příspěvků 01.10.12 00:10

@catherinne no právě. Já vždycky v zimě (dešti, v pět ráno…) úplně lituju ty pejskaře choulící se v bundách a říkám si, zlatá kočka..

Choucas
150 příspěvků 01.10.12 00:12

Te´d mi vlastně docvaklo, ona tak trošku uklízí po nás a my po ní :D

catherinne
13497 příspěvků 01.10.12 00:17

@pehot no a kočku by nechtěli?

pehot
713 příspěvků 01.10.12 00:40

@catherinne číču už máme. (zrovna jsem jí spílala, záchudek zas celý rozhrabaný) Já bych si zas dala říct ještě na nějaké pěkné chundelaté koťátko …tady toho bince máme málo :)

catherinne
13497 příspěvků 01.10.12 00:48

@pehot já bych si taky dala říct, ale ty nervy jestli budou kámošky, ty mi jednou stačili a navíc tři jsou blbý počet, dvě spolu pečou a co chudák ta třetí a čtyři už je chovná stanice :-) chovatelka, od které je máme vždycky říkala, že dvě je správný počet. A to jsme si druhou pořídili tak po třičtvrtě roce. Na neustálé podotýkání manžela, že Adince je smutno a chtěla by kamarádku. A mám pocit, že je prima že jsou dvě. Pozorovat je když se na sebe tulí při spaní, když se honí po celém bytě, když se olizujou láskyplně navzájem… zastavte mě…

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek