Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.12 01:04

@pehot pri vsem moznem respektu k @catherinne - psa bych si uz znova neporidila. Rozhodne ne takoveho, ktery bydli v byte nebo v dome. Psa jsem az donedavna mela, od te doby co ho nemam, mam uklizeno a nemam starosti. Psy mam rada, jsou to bezvadni spolecnici, ale nadelaji neporovnatelne vic neporadku, nez kocky a nanosi na tlapkach do bytu kde co. Nehlede na to, ze kdyz chcete jet na dovolenou, tak vecne otravujete okoli, jestli by nekdo nemohl hlidat. Nebo platite penzion. Taky platite silene sumy veterinari a na zacatku si vecne kupujete nove boty (misto tech ozranych :-) ). Pokud mate zahradu, tak si musite ohradit vse, co je Vam dulezite (pes beha i skrz zahony) a cas od casu musite sbirat psi vykaly (nic moc zabava). Psi vykaly sbirate i na chodniku, jinak je to asocialni a krome toho hrozi pokuta (jeste mensi zabava). Cas si organizujete castecne okolo psa, protoze je Vam lito nechat ho cely den samotneho. A jeste ten argument s ucenim zodpovednosti u deti - psa jsem mela cele detstvi, byl koupen kvuli mne a starala se o nej mama :-). Pes je roztomily a prijemny, ale rozmyslela bych si to dvakrat…

pehot
713 příspěvků 01.10.12 01:23

@GreatSusan no mně to nemusíte říkat - mně je to úplně jasný, ale vysvětlujte to pětileté holčičce, co koulí očima a muži, který by jí snesl modré z nebe (a někdy taky koulí očima :) ) My, když byly malé, tak ségra taky pořád otravovala se psem. Jednou už mámě došla trpělivost, domluvila se s nějakou kamarádkou, co nám svého psa (jezevčíka) na tři týdny svěřila do péče a holky, starejte se. No, tak jsem se starala já a táta. Sestra naštěstí pochopila, že pes není jen hračka, ale že má taky své potřeby, které jaksi nepočkají, než si skočí s kamarádkami do kina… Takže až půjde do tuhého, zkusím od někoho taky psa nejdříve jen vypůjčit…však se uvidí. Každopádně zatím ne, protože vím na 100%, že bych ho mělana krku já.

catherinne
13497 příspěvků 01.10.12 01:34

Ja hned rikala, ze je rozdil pes a kocka. A tim, ze uz doma zviratko mate se taky meni situace. A nasemu detatku bylo 17, a dodnes musi byt nejaka domluva kdo bude jak doma, nechci je tam nechavat 12 hodin samotnr. Je to velmi kontaktni plemeno, ktere pokud nespi, bude s vami delat jakoukoliv cinnost, nebo alespon lezet ve vasi blizkosti.

Amonute
360 příspěvků 01.10.12 01:57

@pehot poznám pár ľudí čo majú malého psa v byte naučeného na mačací záchod. Po pravde neviem čo si o tom myslieť. Ešte mi napadá ako alternatíva králik, alebo zajačik, ale s ním sa o čistote veľmi hovoriť nedá lebo kade chodí tam zanecháva… nesquik guličky. Ale je to podarené stvorenie :). Žeby teda to druhé mačiatko bola správna voľba?

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.12 11:47

@pehot to s tim vypujcenim je dobry napad, mozna uplne nejlepsi by bylo pujcit psa a odjet na par dni s kamaradkou mimo dosah :-).

Sekhmet
1918 příspěvků 01.10.12 11:50

Hrdě hlásím, že mi v pátek vybyly čtyři hodiny, které jsem věnovala kydání Augiášova chléva, který vznikl v mém bytě. V pátek večer jsem douklízela, doleštila a docídila a odjela na tři dny do lázní. Včera v noci jsem se vrátila a zjistila, že pod postelí je tenká vrstvička prachu. A dojem uklizeného bytu je zas v čoudu, do prkvančic. A to jsem tam ty tři dny nebyla, jak se tam mohl ten binec udělat?

catherinne
13497 příspěvků 01.10.12 12:11

Binec je totiz vsemocny a vsemozny :~)

Sekhmet
1918 příspěvků 01.10.12 12:15

@catherinne Zmetek jeden zákeřnej. Zřídil si u mně trvalý pobyt, ani nájem neplatí a soudně ho vystěhovat nemůžu, anžto se považuje za mého příbuzného…

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.12 13:31
@Sekhmet píše:
Hrdě hlásím, že mi v pátek vybyly čtyři hodiny, které jsem věnovala kydání Augiášova chléva, který vznikl v mém bytě. V pátek večer jsem douklízela, doleštila a docídila a odjela na tři dny do lázní.

To jste jako já, taky jsem zralá na lázeňský pobyt pokaždé, když douklízím…

Moir
2237 příspěvků 01.10.12 14:47

@Amonute králíčci jsou ňuňu, někteří se na bedýnku naučí celkem spolehlivě, ale jiní ne, navíc poměrně spolehlivě přehryžou veškeré dostupné kabely, rozkoušou boty, tašky, ohryžou dveře, stěny, zalezou někam, odkud nemohou a nedokážou vylézt, a prostě jsou k sežrání, měla jsem dva, zemřeli na sešlost věkem ve věku osm a půl a něco přes sedm let, a ač se občas rozplývám, tak znovu bych si králíčka nepořídila, spíš už nějakou tu kočku, či dvě

Příspěvek upraven 01.10.12 v 15:13

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.12 15:08

Mimibazar strikes back!!

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.12 15:13

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 12:47

Moir
2237 příspěvků 01.10.12 15:14

@corleone jestli je to na mne, tak MMB nikoli, za to Okoun jistě

DanielaS
4902 příspěvků 01.10.12 17:17

Kralik nahodou vyborne vytre pod veskerym nabytkem (i tam, kam se kocka nedostane). Moji byli vzdycky cistotni (a nijakou extra zasluhu si za to nekladu). Jsou to denni zvirata (na rozdil od krecku apod.), takze s ditetem bude interagovat v normalnich hodinach. Nevydavaji zvuky (na rozdil od morcat). V pripade dovolene se daji i s kleci dat znamym na postarani a tyden bez vybehu zvladnou.
Povidejte o automatickem vysavaci!

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.12 17:42

Já bych vlastně doma nemusela vůbec vysávat, kdybych doma nevlastnila osmáka a morčátko. Osmák Nelinka má úžasnou schopnost střílet bobky do vzduchu úplně někam na druhou stranu místnosti a nechápu, jak to dělá :D a to bych správně měla chovat osmáky jen minimálně po dvou, ale holčička už jich měla tři kamarádky a všechny odešly různýma způsobama :( No a morčátko Buffinka ta, když se lekne, tak mám Asan a seno po pokoji :D dlouho jsme jim dávala hobliny, ale nedávno jsem zkoušela Asan podestýlku a ta nadělá mnohem méně nepořádku a taky morče tak nesmrdí a díky tomu, že jsem jí nedávno pořídila mnohem prostornější klec, tak jí nemusím tak často čistit…

A taky.. vygruntovanej čistej pokoj se setřeným prachem, vypraným a vyžehleným prádlem hezky srovnané ve skříňce a krásně vyčištěné klece trvají taky jen pár minut do doby, než si začnou moje prdelky pobíhat po kleci a dožadovat se mojí pozornosti :D Pak mám zase Asan a seno všude po pokoji bych mohla jen vydávat :D

Byla jsem asi měsíc bez jakýhokoliv mazlíčka a bylo mi strašně smutno po tom kraválu, co vydávají hlodavci :D

LaalaB
738 příspěvků 27.10.12 12:56

Taky jsem bordelář, ale tzv. „organizovaný“. Po stole a policích se mi válí věci, většinou papíry, o kterých nevím kam s nima (ještě je nechci vyhodit, ale taky je nechci zafajlovat navěky. Ale ve skříních mám komínky. Naopak kamarádce v bytě nikde nic neleží, ale nedoporučuju otevřít skříň, pokud človek nechce, aby na něj něco nevypadlo. A nějak nevím, co je lepší.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.12 16:56

@pehot
Já teda vřele doporučuju pejska pro dítě. Naše děti se psy vyrostly, zažily i dvakrát štěňata. Naučily se mít zodpovědnost za živou bytost. Zažily i odchod milovaného zvířete a jsem přesvědčená, že dětství se psem je do života dost formovalo. Rozhodně nelze srovnávat komunikaci s králíkem, či kočkou, a psem. Pes je opravdový přítel a já mohla se psem děti pustit kamkoli, byla to ochrana. /vždy jsme měli psy velké/
Děti už jsou z domova a my máme psy pořád, při počasí jako je dnes nadávám a vytírám, ale stejně bych je nedala a kupodivu právě i proto, co tady většina zmiňuje, že MUSÍM venčit několikrát denně za jakéhokoli počasí. Díky nim mám kondičku, jsem otužilá a i když se mi kolikrát ven nechce, jakmile vyjdeme, jsem klukům vděčná, že mne vytahli, protože kdyby jich nebylo, nevytahnu paty z domu. A nakonec si procházku krásně užiju. No tak abych šla, už mne pošťuchují, je jejich čas.

devushka-m
145 příspěvků 27.10.12 18:45

@cibetka 1 Moje mamka měla pejska, když byla malá. Často mi vyprávěla různé historky, co s ním zažila a jak to bylo skvělé, mít psa. A když jsem chtěla koupit štěně, nechtěla o tom slyšet, že nemáme na psa čas a taky žádné hlídání na dovolené a tak jsem se smířila s tím, že nikdy nezažiju doma chlupatého kámoše.
Ale pak se objevilo malé štěně kokříka, které nikdo nechtěl a mamina roztála jak sníh a na Vánoce to budou už dva roky, co máme psí slečnu doma. Je úžasná, miláček celé rodiny. A už chápu, proč mamka na pejska i po těch letech stále vzpominala.
Dnes jsme prověřily s Ellou první letošní sníh a ptačí stopy v něm. Je úžasný vidět, jak je šťasná a blbne, sníh až na hlavě a snéhově koule na tlapkách…
Samozřejmě, jsou i starosti, nemoci a nebo noční venčení není zrovna zabava, ale to prostě k tomu patří. Je to člen rodiny, parťák, co nás potřebuje a vrací nám naši péči vrchovatě.
Nechci ani pomyslet, že jednou odejde, ale určitě vím, že budu chtít svým dětem psa pořídit.
Omlouvám se, že to nebylo k tématu, ale prostě mi to nedalo.
A k uklídu, nemyslím, že bychom uklízeli doma víc, co máme psa. myjeme tlapky po každém venčení, chlupy vyčesáváme, možná víc luxujeme, kokři pelichají, na jaře a na podzim obzvlášť, ale zas tak veliký rozdíl to není. Jen na černém oblečení, když se ten náš mazel ke mně přitulí, je občas vidět, že máme doma psa. Daň za psí lásku. Ale neměnila bych.

radbuza
82 příspěvků 27.10.12 22:30

Všechno je to v hlavě! Před 7 lety, když se narodil prvorozený, měla jsem doma neskutečně uklizeno. A stále pocit, že je tu bordel. Dnes po 7 letech, kdy jsou doma děti už 3, tak ačkoliv je tu bordel zhruba 10 krát větší než tehdy, mám pocit, že to docela jde. Žije se mi líp, čím blíže se přibližuji hranici svého muže, který o sobě tvrdí, že je pořádkumilovný, jenže má tu úklidovou laťku někde jinde (rozuměj, do určité míry bordel nevidí).
Myslím, že nejednodušší řešení, jak řešit domácí bordel je: smířit se s ním, uvědomit si, že uklizený dům není to, kvůli čemu žijeme.)

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.12 23:25

Tak já jsem se po letech konečně dopracovala k tomu, že si mohu platit hospodyni. A je pro mě velmi příjemné se vracet v pátek domů, kde je opravdu čisťounko a na stole je lístek Přejeme Vám krásný den v uklizeném domě ( nebo něco v tom smyslu). Jinak jsem s uklízením celý život bojovala, raději jsem s dětmi četla nebo něco dělala, než abych 4× ročně myla okna. Ale zase ve špíně jsme nehnili, to ne. Syn jako puberťák byl neskutečný! Hygiena by k němu do pokoje šla snad jen ve skafandru. A co bydlí sám, tak minulý týden nám vykládal, že vysávat musí dvakrát týdně, protože jednou je to málo :-).

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.10.12 18:42

Poslední zhruba 2 měsíce mám doma téměř stále uklizeno, přitom paní na úklid teď momentálně nemám. Asi je to tím, že děti jsou ve zvladatelném stadiu. Najednou úplně v klidu uvařím dvě jídla denně a ještě upeču celkem náročný desert a k tomu mám uklizeno.
Myslím, že je to tím, jak jsem nastartovaná z té doby, kdy jsem nestíhala absolutně nic. Takže kdykoliv byl 10 minut klid, naběhla jsem k myčce, pračce, do toho hone něco hodit do hrnce nebo do trouby a pak raději s dětmi ven, abych se nezbláznila z toho bordelu, který přibyl za těch 10 minut, kdy jsem uklízela a děti byly „v klidu“ v pokojíčku.
Teď naběhnu stejným způsobem, ale rozdíl je, že klid v pokojíčku trvá klidně hodinu a když mám vše hotové a jdu se na děti podívat, způsobně sedí a hrají si.
Ale ono to zase přejde:-)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 28.10.12 19:00

@MP Barbucha určitě přejde, ale teď si to užij:-)

k tématu: zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti a tipy k sušení prádla. naše čtyřčlenná rodina vyprodukuje nehorázné množství ušpiněných textilií a vpodstatě neustále něco peru, suším, někde se to válí než to a) do té pračky narvu b) uklidím vyprané do skříně. v létě dávám prádlo ven (krom toho spodního), ale přes zimu to jaksi moc nejde. vadí vám prádlo sušené v bytě? stálo by za to pořídit si sušičku?

continuity
5853 příspěvků 28.10.12 19:01

Ja zas dospela do stadia, ze v obyvaku po detech upratuji max 3× denne. pred vychazkou, pred cvicenim (nebo spani te mladsi) a pak vecer. v jejich pokojicku dej se vule bozi, tam se uklizi jenom vecer, nebo kdyz se mi povede starsi k uklidu primet. nastesti dospela do stadia, ze uklidi tak, aby jsme jeste nekdy ty panacky z lega nasli.

jinak jsem byla schopna uklizet pernamentne cely den a vecer z toho byla uplne zvondana. muz k tomu jeste nedospel, ale vcerejsi den ho hodne nakopl, sice jsme meli jedno dite u babicky, ale po tom druhem se prakticky nedalo uklidit, protoze nez jsme dosli na konec, uz byly prvni dvoje puzzle vysypane z krabicek.

continuity
5853 příspěvků 28.10.12 19:03

@viktorka_od splavu: mne prijde susicka neekologicka, susim v predsini, mame takovy vysoky susak, kam nacpu i dve pracky kdyz jsem ve forme. a hlavne mame suchy vzduch, takze vecer kdyz jsu spat otevru dvere do loznic a alespon trochu to pomuze.
do rana je to suche, (tedy teoreticky by to tam mohlo byt jenom v noci, ale prakticky je tam nekdy i par dni, protoze neustale peru).

megusa
431 příspěvků 28.10.12 19:05

@viktorka_od splavu jelikož bydlím v suché panelákové garzonce, tak sušení řeším jak to jde.. - radiátor a rozkládací sušák (který zabírá většinu bytu, takže pak buď musím byt opustit nebo sedět na zadku v koutu místnosti :D ) ale i tak to beru jako příjemný zvlhčovač vzduchu.. :)

Stránka:  « Předchozí 1 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek