Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP Barbucha
3716 příspěvků 28.10.12 19:16

@viktorka_od splavu
Ach jak Ti royumím. Ovšem muž je zarytý ekolog a ještě větší idealista, než já (True story:-) takž jsem ráda, že mi dovolí pračku, proti sušičce se postavil kategoricky. Kdybych se rozhodovala sama, asi sušičku koupím. Nejvíc mi vadí, jak to prádlo „hyzdí“ byt…

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 28.10.12 19:35

@MP Barbucha jj v topném období mám na všech radiátorech rozprostřené sušící se svršky a k tomu ještě sušák s většími kousky v obyváku - jinam se nevejde, leda do ložnice, ale tam zas netopíme takže to neschne:-( a vůbec to nevypadá hezky. ale nezoufej, třeba se to poddá. muž byl taky proti myčce nádobí, a dnes je spokojený. btw k automatické pračce mám též velké výhrady - ne z „ekologických“ důvodů, ale že pamatuju ještě vířivku, a to bylo panečku něco - v jedné vodě se za půl hodiny perfektně vypraly 3-4 várky prádla od bílého po černé, daleko líp a rychleji než v automatce. klasická ždímačka byla k nezaplacení. jen to ruční máchání obzvlášť třeba ložního prádla hrůza. ale zas pěkně v teplé vodě, pod kontrolou, vymáchání dokud není voda úplně čistá. uvítala bych nějaký hybrid - ale to je samozřejmě z říše snů. a kdyby pak to prádlo ještě usušil, tak bych… ho snad dobrovolně i uklidila do skříně;-)))

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 20:08

Pamatuju vířivou pračku s vrtulí, já pamatuju dokonce ještě necky a valchu, opravdu:-).
Dnes už si nedovedu představit život nez automaciké pračky, ono záleží jakou máte pračku a čím a jak perete. Dejte pokoj s vířivkou a ždímačkou, středověk skončil :-).
Mám sušičku už mnoho let, první jsem koupila do práce a domů až později. Považuju to za příjemnou a užitečnou věc jako je třeba myčka na nádobí.
Ne že by to bez ní nešlo, ale život je s ní příjemnější.
Prádlo jde z pračky hned do sušičky, poskládat, uklidit.
Tak jako do pračky přidávám utěrky proti zabarvení prádla, do sušičky přidávám antistatické utěrky( kupuju v zahraničí, krásně voní ).

Pračky a sušičky mám od firmy Miele, peru v Persilu ( kupuji v zahraničí).

LaalaB
738 příspěvků 28.10.12 20:14

@RenaLange Můžu se zeptat, co jsou utěrky proti zabarvení prádla?

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 20:16

@RenaLange ja na vašu radu pridávam utierky tiež, prosím pridajte názov tých utierok do sušičky.:-)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 28.10.12 20:23

@RenaLange necky a valchu pamatuju taky, neže bych je používala, ale moje babi ano. prala ovšem 1× za měsíc, vodu nosila ze sklepa a zhřívala na kamnech, to už by se dneska asi nedalo:-)
automatek jsem vystřídala několik, perou, tojo, bezpracně, tojo, ale hrozitánsky dlouho to trvá (cca 6-8 praček týdně je u nás norma, a většinou se to musí stihnout o víkendu, pak prací cyklus >2h je opravdu opruz) věřím že Miele je lepší, a doufám, že budu mít možnost to zkusit:-)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 20:23

@LaalaB jé, já už to tady kdysi vysvětlovala:-).

Ono to jsou vlastně takové celulózové odélníčky v krabičcce, v ČR je mají v DM na horní poličce hned vedle škrobu na prádlo atd., jsou dvojí, od firmy Iberia ( tuším žlutá krabička, na obrázku dvě barevná trička,99 Kč ) a DM výrobek ( 59 Kč).
( Vycházím z toho že všechny DM mají stejné uspořádání:-).
Jsou prostě skvělé, já přidávám ke každému praní.
Výrobky Rossmann nedoporučuju, zkusila jsem jednou a nikdy víc!.
Ještě existují utěrky do pračky na bílé prádlo proti zašednutí, taky jsou dobré.
V DM prodávají i utěrky do sušičky, ty mi ale nevoní moc příjemně.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 20:24

@gulietta Lenor, mám nejraději žlutou krabičku, existuje i modrá.
Ty kupuju v Německu, u nás mají v DM pod jejich značkou Denk Mit, nejsou v krabičce ale v takovém plastovém obalu jako třeba dětské utěrky.
když už píšu o Denk Mit, co mám často po ruce jsou jejich vlhčené utěrky na podlahu,
na zacapanou podlahu od psů jako pohotovostí skvělé a nemusíte roztahovat kbelík s mopem, utřete, vyhodíte.

Příspěvek upraven 28.10.12 v 20:28

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 20:26

V létě věším prádlo na balkón. V zimě dávám na balkón jen cejchy, které tam můžou viset klidně týden, dokud to prostě nějak neuschne, nebo si nenajdu čas na žehlení toho všeho a ostatní věci suším na věšáku, který si půjčím od spolubydlících. Nikdy jsem neplánovala pořídit si sušák, nebo myčku. Pračka mi už připadá jako samozřejmost, i když si dokážu představit život bez ní. Mám kamarádku, která svoje věci radši pere v ruce, než aby čekala na ostatní špinavé prádlo.

LaalaB
738 příspěvků 28.10.12 20:29

@RenaLange Díky, mrknu se po nich.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 20:35

@RenaLange utierky používam od Babylove. Ja som to na radu jednej pani kupovala malému na zadoček a teraz s tým čistím všetko. Ja kupujem drogériu v nemeckom pohraničnom mestečku Görlitz, mám pocit, že je iná ako v CZ. Možno je to len moj dojem, ale aj cenovo je výhodnejší, tak sa poobzerám aj po tých utierkách v nemeckom DM. S názvom lenor a manželovou pomocou pri prekladaní to určite nájdem. Ďakujem..-)

Atlacoya
2689 příspěvků 28.10.12 20:38

@viktorka_od splavu A proč prací cyklus >2h? Já si u většiny prádla (trička, košile, kalhoty, mikiny) vystačím s „denní náplň“ (takové to běžně onošené, lehce zapocené, nepokydané) a to je na půl hodiny.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.10.12 20:47

@gulietta
V německé DM jsem nakoupila úžasné věci na miminko, oblečení, spacák s rukávy, spoustu praktických věcí, které u nás buď nebyly, nebo byly drahé. Byla jsem tam se starším dítětem a potřebovala jsem ho přebalit. Když mi neuvěřitelně milý prodavač ukázal v koutku přebalovací koutek s plenkami a ubrousky a se vším, málem jsem se rozplakala dojetím:-)
Opravdu DM tam a DM u nás je něco jiného, nevím jak výrobky, ale péče o zákazníka je jiná a sortiment bohatší.

chinin
2788 příspěvků 28.10.12 21:09

@RenaLange
Take diky vam pouzivam uterky do pracky. Skvela vec! Zpetne vam dekuji.:-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 21:12

@MP Barbucha pre malého väčšinu vecí kupujem v Spiele Max a to je tak neskutočný servis, prípadné reklamácie a ochota predavačiek, že keby nemali spoločenské hry v nemčine, tak kupujem aj tie.:-) Nám napríklad dovolili vyskúšať nositko na dieťa, takže manžel hodinku chodil s malým na hrudi kym sme si to kúpili. Na začiatku nákupu nám ho dali a vobec neriešili, či ho kúpime, alebo nie.

zwedavka
1014 příspěvků 28.10.12 21:43

Můžu se poptat, co ještě se v Německu oplatí kupovat? Mám to do Zhořelce kousek, ale nějak nejsem naučená nakupovat za hranicema…
(a poté, co jsem v Polsku natankovala v zimě bionaftu místo obyč a nestartovalo auto, tak nějak nemám odvahu… :-) Hlavně, že jsem se ptala obsluhy na „zwykly“ diesel )

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 21:50

@zwedavka nechodte do Zgorzelca. Budete sklamaná. My sme sa s manželom pýtali jedného náhodného pána v nemecku Görlitzi ako sa dostaneme do Zgórzelca a ten reagoval: a čo tam budete robiť? Načo tam idete? Na manželov prekvapený výraz, čo je ho do toho zareagoval okamžite. Ukázal nám cestu a už to nekomentoval. Keď sme prišli do Zgórzelca, tak sme pochopili, že to nebola nezdvorilosť, ale naozajstné nefalšované prekvapenie, že sme ochotní sa tam trepať. Tak sme si dali poľské pierogy a skrúšene sa vrátili do nemecka.:-)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 08:29

@viktorka_od splavu
Nechápu, jak někdo může bez sušky žít! Možná ještě v domě, kde je sušárna, ale i tak. V bytě sušák hyzdí jakoukoli místnost. A to nepočítám pohodlí - usušeno za chvíli, minimum žehlení, odchlupené prádlo, žádné věšení /hlavně malé věci jako ponožky si užívám jak je všechny najednou hodím do bubnu/. V létě samozřejmě suším na zahradě, ale zima, nebo to hnusné přechodové období, kdy je vlhko a ještě se netopí a vše blbě schne, je nenahraditelná. Kamarádka tak furt ofrňovala, jak je to zbytečný krám, dnes ji má nejen v bytě, ale i na chatě a jako alergik už nesuší venku ani v létě. Vřele doporučuji.

Mylady2
12413 příspěvků 29.10.12 09:09

Taky se přidávám pro sušičku:-) nechtěla bych mít po bytě rozvěšené prádlo…sušička je super užitečná věc.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 09:22
jak na umyvadla

Osvědčil se mně trik odkoukaný od maminky, v koupelně mám takovou tu švédskou utěrku, a naučila jsem rodinu, i když to šlo trochu ztuha, že každý po sobě po každém použití rychle setře umyvadlo, baterii, ev. dveře od sprcháče a nerezovou baterii v něm. Trvá to asi 5 sekund a umyvadla působí stále jako čerstvě naklizená, neusazuje se tak vodní kámen.
Sušičku bych brala, kdybych na ni měla místo. Kdysi jsem ji mívala přímo jako funkci v pračce, prádlo je krásně načechrané, akorát si musí člověk najít čas ho hned poskládat. Na sušáku pěkně počká. Se sušičkou je to jako s myčkou, dokud ji člověk nevyzkouší, tak mu nechybí, Taky se snažím vše hezky pověsit, abych omezila žehlení na minimum. Takže ručníky, utěrky a ložní už nežehlím. Poskládané je dám dospod pod ostatní a tíhou prádla nad nimi se to vyžehlí samo. Na pračce mám tlačítko, které téměř každý program časově výrazně zkrátí, takže vše peru tak na 55 minut a také vždy snižuji otáčky odstředění - dle mých zkušeností 700-800 stačí, prádlo není tak zvalchované a i to šetří energii. Na věšení košilí a triček mám takovou tu pojízdnou tyčku a suším to vše na ramínkách. Naštěstí mám jeden pokoj navíc, kde je vše možné včetně sušáku na prádlo.
Ale chtěla jsem se zeptat, jak to děláte s ručníky a utěrkami. Správně se prý nemají máchat v aviváži, že pak hůře sají, ale bez ní nejsou měkké a voňavé…

Příspěvek upraven 29.10.12 v 09:24

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 09:23

I když bych měla kde pohodlně sušit prádlo (zahrada + různé technické místnosti v domě), bez sušičky bych už dávno skončila v blázinci. Každou chvíli totiž nějaký idiot v okolí začne na zahradě spalovat kdejaký bordel (pokud mokrá tráva potvora nehoří, flaška s petrolejem to jistí), takže to by znamenalo každou várku sušícího se prádla přeprat minimálně dvakrát. Paliči se zde bohužel značně přemnožili.

Moir
2228 příspěvků 29.10.12 09:39

@viktorka_od splavu Kdybych neměla k dispozici sušárnu o patro níže, tak si asi sušičku pořídím, sice by to znamenalo jisté nepohodlí, pokud se nedělá předem plněná o šířce 45 cm, ale ono by se to nějak zvládlo. Přelézat sušák v menším bytě není nic moc. Samozřejmě do sušárny dávám jen větší kousky, spodní prádlo a podobné věci nikoli, ale i tak je to velká úleva.
@MP Barbucha Dovolí pračku? DOVOLÍ??? Doufám, že je to vtip.

Moir
2228 příspěvků 29.10.12 09:41

@bertulka aviváž mi „nesmí do bytu“, je to svintsvo, na prádlo samotné i na kůži, která s tím prádlem s aviváží přijde do styku, kontaktní dermatitida, ekzémy…jediné, u čeho ji beru na milost jsou svetry.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 09:41

Sušičku jsem měla asi 10 let. Upozorňuji vás, že ne všechno prádlo do ní můžete dát, ona docela ráda sráží. Nakonec jsem sušit skoro přestala. Na můj vkus je i docela hlučná. Je ale pravda, že já hluk přímo bytostně nesnáším, takže můj pohled asi není úplně běžný. K jejím záporům bych přidala i tu skutečnost, že opravdu má docela vysokou spotřebu a vlastně není nutné tu elektřinu pálit.
Je fakt, že nejsem úplně běžná hospodyně, nemám ani myčku a mikrovlnnou troubu. To, co popisuje Barbucha, není idealismus, ale prostá odpovědnost za stav životního prostředí a já osobně takové uvažování považuju za normální.

Mylady2
12413 příspěvků 29.10.12 09:44

@Já První řekla bych, že srážela tak pŕed 10lety:-)) suším již 3roky a zatím nic! Dávám 90% prádla. Asi to bylo technologií, značkou nebo sušeným prádlem:-)

Stránka:  « Předchozí 1 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek