Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Sibyla
2646 příspěvků 29.10.12 09:46
@GreatSusan píše:
Psy mam rada, jsou to bezvadni spolecnici, ale nadelaji neporovnatelne vic neporadku, nez kocky a nanosi na tlapkach do bytu kde co.

Tak to jste mě potěšila, že mám doma pořádkumilné tvory. Kočky chlupatí a nutno jim čistit záchod, ale jinak opravdu moc neškodí - aspoň ty mé. A teď, co přišla zima, se ukládají na různá topidla a jen se hřejí.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 09:50

@Mylady2
Je to možné, byla to kombinovaná pračka se sušičkou Philco. Vydržela asi 15 let, často na ni se slzou v oku vzpomínám, protože ta pračka byla nezničitelná.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 09:56

Dovedu si představit domácnost zcela bez automatické pračky. Pro jednoho dva členy domácnosti stačí ta pračka mechanická. Je to takový soudek s klikou, aspoň jedna nemusí do posilovny - však se podívejte na třaslavé paže dnešních i velmi mladých žen, je to prostě z nedostatku fyzické práce. Problém trochu spatřuji v paradoxně vyšší spotřebě vody k máchání, ovšem věřím tomu, že i toto se dá vybednit.
Až mí synové opustí společnou domácnost, pořídím si ji, čistě kvůli fyzkultuře.

zwedavka
1014 příspěvků 29.10.12 10:08
@gulietta píše:
@zwedavka nechodte do Zgorzelca. Budete sklamaná. …

Měla jsem na mysli německý Görlitz a byla líná hledat přehlasované písmenko, tak jsem to napsala česky…
Co teda kupujete v Německu a stojí to za to?

Příspěvek upraven 29.10.12 v 10:44

JarkaJar
432 příspěvků 29.10.12 10:14

@jáprvní
Jestli ji seženete. I když jsem viděla, že nějaký TV Shop takovou minipračku na ruční pohon nabízí. Nevím, do jaké míry je účinná.
Ale předchůdcem automatické pračky byla elektrická pračka se šnekem ve dně, do které jste nalili vodu, ona vyprala, vy jste hadicí vypustili vodu a pak jste nastavili ždímání a ona vyždímala. Ještě v 70. letech se tyhle pračky používaly. Ovšem nebylo to moc pohodlné, velké kusy jako třeba prostěeradla bylo třeba ještě vymáchat ručně ve vaně, aby tam nezůstal saponát a bylo třeba k tomu máchání použít dalšího člena domácnosti, protože to museli dělat dva.
Nejlepší praní je prý praní v ruce, jedna příbuzná to léta dělala pro sebe a manžela a dceru, ručně v umyvadle prala všechno jemnější prádlo, třeba i trička.

Mylady2
12413 příspěvků 29.10.12 10:17

@Já První jó to bude tím… Tou kombinací 2v1 to nikdy nefunguje jako zvlášť.
To by se mi určitě líbilo udělat si krásný víkend tím, ze budu točit s klikou:-D dá se obtočit naráz 5ks košil?:-D

JarkaJar
432 příspěvků 29.10.12 10:26

Oprava: Teď už vlastně nevím, jestli u předchůdchyně automatky se dalo ždímat v pračce, nebo jestli bylo nutné mít ještě ždímačku. Možná jak kdy. Už za války u nás existovaly tyhle elektrické pračky, měli jsme ještě jednu takovou doma. V ní se dalo i ždímat.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 10:33

@Mylady2
Hmmm, asi záleží, jak velký buben bude. Popelínové košile nicméně si myslím, že by pračka zvládla tři? Já v tom na koleji prala drobné prádlo - ponožky, kalhotky a tak. Prostě mi přijde nesmyslné zapínat pračku kvůli třem párům ponožek a když jsou lidi sami dva, pračka se plní celý týden (nemáte-li oblečení v důsedně jedné barvě a z podobných materiálů)
Takže na větší věci pračku, na menší klikovku. Co se ale pamatuju, moje matka nosila například cíchy do prádelny, protože se s tím nechtěla párat. Považovala jsem to za normální, než jsem zjistila, že to tak dělala jako jediná ze všech našich známých. Pro mne osobně se cejchy praly tak, že je táta svázal do balíku a odnesl :-)

ooola
129 příspěvků 29.10.12 10:40

Jednou jsem viděla nějaký korejský film, kde hlavní hrdina vždycky pár dní tajně pobyl v bytě, jehož majitelé zrovna nebyli doma a na oplátku jim pak vypral prádlo. A v každé domácnosti to pral v té mechanické pračce na kliku. Takže v Koreji je nejspíš běžná věc vlastnit pouze mechanickou pračku a prát tímto způsobem.

Mylady2
12413 příspěvků 29.10.12 10:46

@Já První noo tak to si nemůžu dovolit plýtvat toliko s časem;-( Peru cca 2-4 pračky týdně. To bych měla bicák jak pepek námořník po špenátu.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 10:48

@ooola
To byl dost dobrej film - 3 iron. Já vždycky přemýšlela, jak on okamžitě věděl, jak s čím zacházet.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 10:49
@Mylady2 píše:
@Já První jó to bude tím… Tou kombinací 2v1 to nikdy nefunguje jako zvlášť.

Přesně tak, ty kombinace měly hodně špatnou pověst. Nyní mám už asi 8 let pračku, sušičku i myčku Miele a je to paráda, není problém navolit vhodný program na jakékoli prádlo. Životní prostředí šetřím tím, že nedosušuji až úplně do sucha, ale jen na žehlení (protože pak stejně všechno žehlím), takže sušení je velmi rychlé a energeticky nenáročné.

Kdybych sušila na věšáku dosucha, musela bych pak žehlit s napařováním, což je energeticky náročnější. Navíc Miele jako německá firma velice dbá na to, aby jejich spotřebiče byly eko-friendly a měly nízkou spotřebu.

ooola
129 příspěvků 29.10.12 11:01

@Já První jee děkuju za ten název, já ho zapomněla a už jsem myslela, že se ho nekdy nedozvím:-)

JarkaJar
432 příspěvků 29.10.12 11:37

@Viktorka_od_splavu
tak ony se ještě prodávají? Ano, říkalo se jim vířivé pračky.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 12:38
@Já První píše:
Dovedu si představit domácnost zcela bez automatické pračky. Pro jednoho dva členy domácnosti stačí ta pračka mechanická. Je to takový soudek s klikou, aspoň jedna nemusí do posilovny - však se podívejte na třaslavé paže dnešních i velmi mladých žen, je to prostě z nedostatku fyzické práce. Problém trochu spatřuji v paradoxně vyšší spotřebě vody k máchání, ovšem věřím tomu, že i toto se dá vybednit.
Až mí synové opustí společnou domácnost, pořídím si ji, čistě kvůli fyzkultuře.

Z mého pohledu jste hrdinka, to já tvrdím, že na hrdinství není doba a s naprostým klidem hodím do pračky i sušičky jednu věc a to podotýkám, že ji nikdy nepotřebuji akutně, neb mám šatnu narvanou k prasknutí, ale prostě nesnesu špinavé věci v domácnosti ale rozhodně bych kvůli tomu klikou netočila. Špatné svědomí a dokonce ani třaslavé paže nemám. Ty paže řeším zajímavější činností a pračka za ty peníze, co jsem do ní vložila, si musí svůj díl koneckonců odpracovat, ne? Zažila jsem vyváření plen na sporáku /jo, tak jsem stará/ a nikdy více ručního praní.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 12:56

@cibetka 1
S těmi plenami jsem to zažila taky a to ještě dodám, že mám dvojčata.
Ty paže, to byla pochopitelně nadsázka - chtěla jsem spíš upozornit na tu skutečnost, že se nám ze života vytrácí pohyb a podle toho vypadáme.
Přiznávám, že mne ale baví zkoušet, kam až jsem schopná ve své soběstačnosti a nenáročnosti zajít, čistě z radosti z poznání a bourání klišé. V dnešní době to není pochopitelně žádné hrdinství, nicméně ten pocit lehkosti a nezávislosti za to stojí.
Ale to už jsem odbočila.

Zapadlá venkovanka
131 příspěvků 29.10.12 13:00
@Já První píše:
Dovedu si představit domácnost zcela bez automatické pračky.

to máte můj obdiv, já si to vůbec nedovedu představit. Automatické pračky bych se vzdát dobrovolně nedokázala, ještě mám v živé paměti dobu před 20 lety, kdy rodiče automatku (možná poslední z mála) neměli a máma se se železnou pravidelností každou sobotu brzy ráno, už někdy kolem šesté, zapadla do prádelny a vylezla z ní pozdě odpoledne. A to byla ještě doba, kdy toho obleční neshromáždilo za týden tolik, jako dnes, kdy se triko nosí půl dne a pak letí do koše.
Vlastně si to nedokážu představit ani bez té sušičky. Většinou si ráno před odchodem do práce naprogramuju pračku tak, aby doprala těsně před mým příchodem z práce a pak jen přehodím prádlo do susičky a večer mám dosušeno, poskládáno a uklizeno.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 13:19
@Já První píše:
Dovedu si představit domácnost zcela bez automatické pračky.

Jen to ne. Dovedla bych žít docela dobře bez ledničky, vysavače, počítače, mikrovlnky nebo čeho chcete, ale bez automatické pračky by byl život o moc těžší. Ledaže bych zaměstnávala pradlenu.

Loukovka
7 příspěvků 29.10.12 13:21
@Já První píše:
Dovedu si představit domácnost zcela bez automatické pračky. Pro jednoho dva členy domácnosti stačí ta pračka mechanická.

My jsme dva (sem tam o dva víc) a domácnost si bez automatické pračky představit nedovedu, to bych asi musela jeden den v týdnu vyhradit jako čistě prací den, zavřít se do koupelny a točit a točit klikou, ale na to mám svůj volný čas až příliš ráda.
Ale obdivuju Vaše odhodlání!

Curlygirl
1901 příspěvků 29.10.12 13:23

@Pavučinec plyšový přesně tak… momentálně v bytě (dobrovolně) nemám TV, mikrovlnku. Nedobrovolně (vzhledem k místu) nemám myčku nádobí… a funguji skvěle :-)

Ale bez pračky ani ránu, to radši fakt vařit na campingovém vařiči nebo místo vysávání jen vytírat!

chinin
2788 příspěvků 29.10.12 13:25

Spotřebiče Miele jsou určitě špička, dobrou zkušenost mám ale i s cenově přijatelnější (předpokládám, že pro většinu diskutujících) pračkou a sušičkou Siemens. Když jsem se o to zajímala, zjistila jsem, že pračka a sušička 2 v 1 (bez ohledu na výrobce) mají poměrně velkou poruchovost a různé technické nevýhody a čistě prakticky, když máte pračku a sušičku zvlášť, šetříte čas tím, že během sušení prádla z první pračky můžete prát druhou pračku; na druhou stranu jedinou výhodou provedení 2 v 1 je úspora místa (čož logicky pro někoho může být rozhodující argument). Bohužel, pokud vím, sušičky se dělají pouze v šířce 60 cm a ve standardní hloubce.

Nikdy jsem nesušila v sušičce všechno prádlo - typicky jemné oblečení, věci s příměsí vlny apod. a z opatrnosti ani tzv. lepší oblečení jsem do sušičky nikdy nedávala. Podle mě je však sušička super-praktická hlavně na větší prádlo - ručníky, osušky, ložní prádlo.., které se obecně suší déle (a tudíž déle v bytě zavazí). Jako bonus je prádlo krásně měkké a načechrané a nemusí se žehlit. Souhlasím s Lolou a s @mylady 2, že dnešní sušičky v A+ kvalitě již nejsou tak neekologické, jako ty původní. Zvláště, když se prádlo nesuší na nejvyšší obrátky, jak psala Lola. Samozřejmě je na každém, jak mu praktická stránka věci vyváží tu ekologickou..

@Lola píše:
Přesně tak, ty kombinace měly hodně špatnou pověst. Nyní mám už asi 8 let pračku, sušičku i myčku Miele a je to paráda, není problém navolit vhodný program na jakékoli prádlo. Životní prostředí šetřím tím, že nedosušuji až úplně do sucha, ale jen na žehlení (protože pak stejně všechno žehlím), takže sušení je velmi rychlé a energeticky nenáročné.
(…)
catherinne
13497 příspěvků 29.10.12 13:32

Za mého dětství jsme doma pračku neměli (odvezl si ji rozvádějící se tatínek) a nikdy už máma na jinou neměla. Takže velké prádlo (povlečení, ručníky) jsme nosily v kufru půl hodiny k babičce a pak zase zpátky (že jsme neměly auto, je snad jasné) a ostatní věci jsme praly v ruce. Tááákže myčku nemám do dneška, televizi bych si pro sebe taky nekoupila, ale pračka bylo to první, co se kdysi za novomanželskou půjčku kupovalo. Ale chtěla bych sušičku, ale nemáme ji kam dát. Ale zase máme robotický vysavač a to je paráda.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 13:35

@Já První
Tak víte, co je mít 220 plen jako já, měla jsem „parazity“ hned za sebou. O to více se klaním, že vás to neovlivnilo.
Já si to vybíjím na jiných činnostech, konkrétně podlaze. Její čistota mne díky psům leží v hlavě, díky čemuž jsem zakoupila již vše, co kdy kdo vyrobil k usnadnění této činnosti / robotický vysavač, profesionální úklidový stroj, který vytírá a suší, všechny mopy, co existují, a ačkoli jsem do toho vrazila naprosto šílené peníze, vždy jsem se pokorně vrátila ke starému dobrému hadru a koštěti. Vzhledem k rozlehlosti vytírané plochy mám o fyzickou práci postaráno opravdu dost pravidelně a dle mého názoru až přespříliš. Ale je to prostě stejně nejrychlejší varianta, takže bych vás v tomto směru měla chápat.

Zapadlá venkovanka
131 příspěvků 29.10.12 13:36
@chinin píše:
Když jsem se o to zajímala, zjistila jsem, že pračka a sušička 2 v 1 (bez ohledu na výrobce) mají poměrně velkou poruchovost a různé technické nevýhody a čistě prakticky, když máte pračku a sušičku zvlášť, šetříte čas tím, že během sušení prádla z první pračky můžete prát druhou pračku; na druhou stranu jedinou výhodou provedení 2 v 1 je úspora místa (čož logicky pro někoho může být rozhodující argument). Bohužel, pokud vím, sušičky se dělají pouze v šířce 60 cm a ve standardní hloubce.
Přesně tak, zjišťovala jsem to někdy před 3-4 lety. 2v1 nebrat, obzvlášť, když si susičku pořizuji i kvůli nežehlení, u těch 2v1 není tak velký buben a prádlo bývá zmuchlané, navíc se se v nich snad může sušit jen polovina vyprané dávky, mám pocit. Ale užší se dělají, myslím, že tenkrát jsem vypátrala značku Brandt, která měla sušku v šíři 45 cm, ale nakonec jsem do toho nešla, opět kvůli velikosti bubnu. Takže mám normální v šíři 60 cm, s tím, že je ji musím mít v obytném prostoru, takže během provozu nás sice mírně obtěžuje hlukem, ale jak říkám, neměnila bych.
Stránka:  « Předchozí 1 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek