Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 15:52

@prusovka Já jsem tedy na tu protivnou, co se realizuje drhnutím domácnosti, nikdy našlápnuto neměla a mé požadavky na uklizenost bytu jsou mimořádně nízké. Ale i tak je doma moje nejfrekventovanější věta: „K čemu jsem se to kčertu zase přilepila?“

kisvakond
110 příspěvků 29.10.12 15:56
@prusovka píše:
A pokud jsou vaše děti ještě malé, tak tam platí jediné pravidlo: „bordel v bytě - šťastné dítě“ -víte stejně jako já, že je lepší každý večer lovit z pod gauče zatoulaný dílky z lega než v pustým bytě se smetákem v ruce prohánět pavouky… :-D

Tak to je oblíbené rčení mojí maminky a já už se tomu taky pomalu přestávám bránit :-) A s tím legem je to takhle u nás doslova a to každý večer, malá má zatím hernu v obýváku :-)

DanielaS
4902 příspěvků 29.10.12 16:00

Jeste jsou chlapi, co zbodnou strudl a jeste s plnou pusou zkritizuji, ze ve drezu je namoceny plech a na lince drobecky.

catherinne
13497 příspěvků 29.10.12 16:01

@Pavučinec plyšový a proč nutně protivnou, já nejradši uklízím když se mi prostě chce a když jsem sama doma a nikdo se mi do toho neplete. Maximálně v sobotu manžel okupí kuchyň a vaří a já uklízím.

Curlygirl
1901 příspěvků 29.10.12 16:02

Ti si ale zaslouží jen jedno - pořádně nakopnout… nechápu, proč si to některé ženy nechají líbit.

@DanielaS píše:
Jeste jsou chlapi, co zbodnou strudl a jeste s plnou pusou zkritizuji, ze ve drezu je namoceny plech a na lince drobecky.
Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 16:03

@DanielaS
Takové neznám, zřejmě je nějak sama mimoděk odpuzuji :-)
Teď vážně: jestli je mi něco u mužů vysloveně protivné, je to přehnaná pořádkumilovnost. Neurotiky nemůžu vystát.

prusovka
117 příspěvků 29.10.12 16:03
@kisvakond píše:
Tak to je oblíbené rčení mojí maminky a já už se tomu taky pomalu přestávám bránit :-) A s tím legem je to takhle u nás doslova a to každý večer, malá má zatím hernu v obýváku :-)

jj, u nás je to stejné, můj muž a děd v jedné osobě občas povzdechne: „Myslíš, že ten náš obývák bude ještě někdy zase obývákem a ne dětskou hernou? Na to odpovídám: Chceš-li uklizený obývák, budeš si muset dát na vstupní dveře do baráku velkou ceduli Vstup dětem zakázán“ - tak si vyber, co je lepší.

catherinne
13497 příspěvků 29.10.12 16:05

@DanielaS kdyby jen štrůdl, já znám i takového, co zbodne hrnec guláše a vymluová se, že ten hrnec musí být děravý :-), jsem zvědavá, jestli tam na mně alespoň troška večer zbyde…

catherinne
13497 příspěvků 29.10.12 16:10

@Já První a Vy takové znáte? Já mám za to, že ten pořádek pořád řešíme my. Obvyklá debata - musím uklidit, je tu strašný bordel (rozuměj, trocha prachu na komodách, chlupy od koček na zedačce a na zemi, používaná koupelna, trocha nádobí) musím nutně uklidit a manžel - ježíš, je tady normálně uklizeno, ty furt něco vidíš, pojď si sednout.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.12 16:11
@catherinne píše:
@Pavučinec plyšový a proč nutně protivnou, já nejradši uklízím když se mi prostě chce a když jsem sama doma a nikdo se mi do toho neplete. Maximálně v sobotu manžel okupí kuchyň a vaří a já uklízím.

Ale ne, jen jsem reagovala na Prusovku, která psala, že měla jeden čas našlápnuto na tu protivnou, co se realizuje atd.

Každopádně kdybych uklízela jenom tehdy, kdy se mi chce, tak bychom se museli každého půl roku z bytu prohrabat a přestěhovat jinam :)

catherinne
13497 příspěvků 29.10.12 16:14

@Pavučinec plyšový :-), tak to mi se naštěstí chce, nebo jsem příliš disciplinovaná!!! A že bychom místo toho debatování tady stihly uklidit spousty věcí :-) Já jsem teda v práci, mám dneska nějak volněji, tak tady zabíjím čas a uklízet bych stejně nemohla. A navíc jsem uklízela včera večer a nic se nemá přehánět!!!

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 07:55

@bertulka Má to sušení na ramínku nějaký zásadní vliv na to, jak to prádlo uschne?

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 10:51

Zásadní vliv… košile se víc jakoby vyvěsí- lépe se mně žehlí, trička nemají vysušený přehyb přes šňůru a ta, co se nemusí žehlit, pak rovnou s věšákem dávám do skříně. Mám pocit, že to na věšáku lépe schne. Ale to jsou možná jen moje subjektivní dojmy. Ale hlavně to šetří místo na sušáku pro jiné prádlo.

Linie
2020 příspěvků 31.10.12 10:57

Když navíc chytnete tu chvíli, kdy je prádlo téměř suché, ale zbývá v něm ještě malá vlhkost, je vyžehlené raz dva. Pak ho ještě před uložením do skříně nechám trochu doschnout. Halenky a košile ukládám pověšené na ramínku.

zuzaroza
729 příspěvků 31.10.12 15:15

@gulietta Smalt, plast, keramika, kamenina atd. Mnoho.:)

natyska123
62 příspěvků 31.10.12 15:34

Mám ráda uklizeno, ne vždy se však daří…doma bordelářské dítě, pes, kočky, andulka…takže všude plno chlupů, denní luxování a vytírání je nezbytné, pokud jeden den vynechám, je to tu jak v chlívku, pes strašlivě pelichá - v tomto nechal kočky ve velikém závěsu za sebou.. na úklid mám paní, chodí dvakrát týdně, ta dělá ty detailní práce, já zbytek..a jak vidím nějaké povídání o úklidu, přečtu a provedu, strašně mě to nakopává k výkonům v domácnosti…jsem šílenec na praní, peru několikrát denně, na čemž se dost zasekávám časově, ale holt jsem zvyklá jednou nošené triko hodit do špíny..jinak za nejhorší považuji při úklidu třídění věcí, které nám všem odpadly od ruky a z těla - to je žrout času..vytřeno je za pár minut, roznos kabátů, kabelek, bot a dalších zdobidel trvá půl hodiny…snažím se to uklízet hned po návratu z pochůzek, ale někdy se mi tu nakupí věci za tři dny nošení - to jsou chvíle, kdy se nenávidím za tu nedostatečnou vůli uklidit to hned…ale pak se začtu do tohoto vlákna, hne se ve mně svědomí a jdu na to…

Eye
276 příspěvků 31.10.12 18:56

@catherinne náš děda je takový. babička je zase posedlá pořádkem. hledali se, až se našli. a klape jim to přes 50 let :)

zuzaroza
729 příspěvků 31.10.12 20:01

@shirla Tak to držím palce, ať vám to doma tak vydrží, až dítko povyroste. V zásadě sdílím váš postoj, vyložený binec doma mě deprimuje, ale děti (3 roky a rok) nás s manželem momentálně silně válcují. Plus se u mě přidává frustrace z toho, jak se toho staršího snažíme nějak vést k pořádku a zatím výsledky příliš nevidět…

zuzaroza
729 příspěvků 31.10.12 20:10

@Alhambra Můžu se zeptat, jak staré máte hochy a kdy jste je začala více zapojovat? Moji dva jsou zatím malincí, ale už se děsím věcí příštích.

continuity
5853 příspěvků 31.10.12 21:21

@zuzaroza rekla bych, ze tri roky je ten vek, kdy je mozne zacit. mam podobne stare deti a ta starsi (3 roky a par mesicu) uz je schopna po sobe uklidit treba Lego nebo rozsypane puzzle. neni to dokonale, ale o to nejde. stacilo par dni trosku duslednosti a poddalo se to, nejdriv s pomoci a pak jsem zatlacila, aby to delala sama. dokonce prestala tolik bordelit sama, kdyz zjistila, ze se to pak musi uklidit.

a pak samozrejme dela veci, ktere delam ja nebo tatinek. (myje okna, nebo zehli svoji zehlickou, nebo si pujci lux). i z tohoto duvodu nepokladam za uplne dobre mit pani na uklid, at deticky hezky vidi, ze se to neudela samo.

DanielaS
4902 příspěvků 31.10.12 21:45
@natyska123 píše:
jinak za nejhorší považuji při úklidu třídění věcí, které nám všem odpadly od ruky a z těla - to je žrout času..vytřeno je za pár minut, roznos kabátů, kabelek, bot a dalších zdobidel trvá půl hodiny…snažím se to uklízet hned po návratu z pochůzek, ale někdy se mi tu nakupí věci za tři dny nošení - to jsou chvíle, kdy se nenávidím za tu nedostatečnou vůli uklidit to hned…

To jsem cela ja! Podlahy, prach, koupelnu zvladam prubezne, ale jednotlivosti zustavaji lezet tam, kde mi odpadnou od ruky, a kupi se a kupi…

natyska123
62 příspěvků 31.10.12 23:29

@DanielaS Jo, jo, to je asi problém spousty domácností - věci, které si někdo někam položil, nejvíc si jich pokládá dcera - a to jí s tím musím pomáhat, jinak by všecky poklady skončily nakopané za postelí…na to je dobrý prádelní koš, pěkně posbírat naráz a rozdělit do místností..zdaleka nejhorší to ale bylo v ranném dětství našeho dítěte, tahala spoustu krámů ze všech skříní, hračky - hlavně ty droboučké - to bylo peklo..jsem ráda, že období hraní je dávno za námi..

natyska123
62 příspěvků 01.11.12 00:52

@DanielaS Já ale musím nejdřív uklidit ty položené věci, jinak nemůžu začít nic pucovat, to prostě nejde…ale jakmile je všechno na svém místě, tak už jásám a ty práce s hadrem jdou poměrně rychle - i když i to je relativní…třeba jsem zvyklá na závěr po umytí linky, stolů a dalších vodorovných ploch ještě všechno umýt vonným olejíčkem, nebo parfémem, strašně miluju provoněný prostor, takže to všecko dělám zbytečně dlouho, ale zas pak za tu vůni to stojí…já si myslím, že kdybych neměli doma tolik zvířat, že by to všecko taky vypadalo jinak… zvířata i dost naťapají z terasy, zejména kočky tudy hodně lezou domů a to pak jsou všude blátivé stopy…někdy chápu lidi, když říkají, že jim zvíře do baráku nesmí, ale já to zas tak tragicky nevidím, zvířata jsou pro radost a trochu toho bordelu snesu a uklidím…

Alhambra
861 příspěvků 01.11.12 10:06
@zuzaroza píše:
@Alhambra Můžu se zeptat, jak staré máte hochy a kdy jste je začala více zapojovat? Moji dva jsou zatím malincí, ale už se děsím věcí příštích.

Dobrý den. Kluci mají 15 a téměř 11. Kdy jsem je začala zapojovat asi nedokážu přesně říct. Přišlo to tak nějak samo. Když tak nad tím přemýšlím, tak jsem hlavně nikdy nedělala takové to „Jděte s tatínkem ven, já tady zatím uklidím“. Jinými slovy, vždycky jsem uklízela za jejich přítomnosti, pak drobné asistence, nakonec i výpomoci. A tak to dělám dodnes. Když jsem doma sama, dělám na svých věcech nebo si vychutnávám samotu. Uklízím, když jsou doma všichni a průběžně je při tom pověřuji úkoly. Něco už zvládnou úplně sami, při něčem vypomáhají - např., když peru, oni věší nebo sklízejí prádlo, když vařím, oni čistí brambory, prostírají, sklízejí ze stolu, naplní a vyklidí myčku. Důležité je podle mě nevytvářet v dětech dojem, že se všechno nějak zázračně uklidí, vyžehlí, navaří atd. během jejich nepřítomnosti. :-)

natyska123
62 příspěvků 01.11.12 12:02

@Alhambra Také jsem pro zapojování dětí do úklidu - dcera si uklízet musí, i když to tedy dost dře, pomáhá i s vařením, nějakou prací se na tom prostě podílí…ale znám holky, co to vzdaly a po dětech úklid nevyžadovaly, jelikož se to neosvědčilo..taky nemám ráda hlášku, že stejně to nikdy neuklidí druzí tak, jako já - i kdyby to byla pravda…já jsem v tomto nezdolná a tvrdě práce od dcery vyžaduji, jednou to ocení, že bude vědět, jak na to…

Stránka:  « Předchozí 1 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek