Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Rabbit-Heart
644 příspěvků 25.09.12 13:04

@Atlacoya - nechodíme náhodou se stejným mužem? :D Ne, vážně - já i přítel jsme oba bordeláři a asi před měsícem jsme spolu začali bydlet. Předtím jsem měla dva roky spolubydlící, která byla hrozně pořádná, takže stačilo, když jsem já uklidila svůj bordel a pokoj byl jako klícka. Kdežto teď… Přítel pracuje z domu, takže je pořád zavřený v pokoji u počítače. Já chodím do práce jinam a když večer přijdu unavená domů, první, co uvidím, je bordel. To mi vezme všechnu chuť ještě něco dělat, stejně jako psala zakladatelka v úvodním příspěvku. Snažím se mu nic nevyčítat, protože vím, že se nefláká a pracuje, ale občas vybuchnu, když po cestě z pokoje do kuchyně posbírám po zemi obal od nachos, špinavé ponožky a x hrnků a pak musím ještě umýt hromadu nádobí… Ach jo. Radu žádnou nemám, poraďte vy mně, co mám dělat :D

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 13:04

@shirla ani tak nechcem žiť. Momentálne som na materskej a manžel pracuje a voľno ma len o víkende. Tak chcem tráviť čas s ním a nie s handrou. A nechcem ísť na výlet uštvaná z toho ako som pobehovala po dome s tou handrou. Na výlety väčšinou idem skoro ráno. V piatok večer nas zbalím a v sobotu vyrazíme. Upratovacie víkendy nechcem, aj keby som si mala platiť pani na úklid a živiť sa suchými rohlikami.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 13:05

@shirla Kojenec se počítá za dva :)

Pavlena
841 příspěvků 25.09.12 13:06
@shirla píše: Mě bohatě stačí jeden den o víkendu na výlet. Ale to bude asi rozdíl, ****páč jsem na mateřské dovolené**** a na výlety, sport mám čas i jindy.

To bude asi ten háček. Až začnete pracovat, uvidíte, jak je víkendový den s rodinou vzácný.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 13:07

Napadlo mě takové zamyšlení. CO jsem se nastěhovala k přítelovi, mám vlastne volno, dokončila jsem školu. Od příštího týdne mám školu od pondělí do středy celý den (a to jako opravdu celý den, od 8 do 9 do večera. Je tam tříhodinová pauza, ale hold domu jezdit nemůžu, a ve čtvrtek od 12 do devíti. Sem zvědavá, jak ten pokoj bude vypadat:D

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 13:09

.

Příspěvek upraven 19.11.12 v 19:43

Malina jahodová
175 příspěvků 25.09.12 13:12

@waw

No tak od určitého věku to jde, ale s opravdu malým batoletem, které už je pohyblivé, ale ještě má IQ tykve, se moc nedomluvíte. Navíc ono to není jen o vracení věcí na místo. Horší je, že kydá při jídle kolem sebe, drobí, rozlívá, vysypává, počůrává se a tak. A když z toho konečně vyroste, tak si pořídíte dalšího takového záškodníka. A až máte už dětí plánovaný počet, jsou povyrostlé a čistotné, tak se stejně doma nasviní víc než ve dvou lidech, protože vás tam je prostě víc.

shirla
881 příspěvků 25.09.12 13:15

@Pavlena
To máte asi pravdu, vůbec se na to netěším. Pamatuju si, že s rodiči jsme vždy jezdili na výlety o víkendu a skvěle jsme si to užili.
@gulietta
Toho se také bojím, přítel bude v práci také velmi vytížený, a jelikož jsme byli zvyklí být posledních pár let spolu často, bude to asi rozdíl.

Atlacoya
2689 příspěvků 25.09.12 13:18

Tak jsem se uklidnila a můžu začít dávat rady: prostě nepořádek nedělat. Přemoci se a když se převlékám, špinavé hned dát do koše na prádlo, co chci použít znovu hned uklidit do skříně (či odložit na tichého sluhu). Hrníček po dopití kávy hned odnést do dřezu (ideálně rovnou opláchnout), účtenky z obchodu hned vytřídit na ty, co se kvůli záruce mají schovat (a pro ty mít úložné místo - u mě krabice od sušenek), ty na vyhození hned vyhodit. Odpadkový koš po naplnění hned přesunout ke dveřím (ne říkat si, že se tam ještě něco vejde) a při příští cestě ven ho vynést (počítám že v domácnosti se psy a dětmi je třeba vynést hned, bohužel). Linku v kuchyni a okolky (úchytky skříněk, sporák, stěny kolem sporáku) utřít hned po vaření či po mytí nádobí.
Jak řídit větší domácnost nevím, na to jsou tu jiní.

whiteline
2 příspěvky 25.09.12 13:18

Ako keby som citala o sebe, tiez som z toho bordelu unavena nastvana… ja mam dve male deti pred mesiacom sme malovali byt.. skuste sa psrist teraz pozriet… obite spinave steny, vysavam kazdy den nabytok minimalne 5 krat do dna musim utriet, vsade bordel potom som nervozna akazdy si to zlizne manzel mi nepomoze ani keby co bolo… ale vyriesila som to aspon s casti takto najvacsi bordel hadzem do spalne, hlavne oblecenie a hracky ktoru zavriem a aspon nevidim ten binec a samozrejme navstevam do spalne vstup zakazany :)

Pirek
7060 příspěvků 25.09.12 13:21

Na borčus doma už jsem si zvykla, ale panebože - už mě dohnal i v práci! A hned tak se to nezlepší.

666mahu
1490 příspěvků 25.09.12 13:23

@Judith11, ano, kdo chce zrychlit uklízení, nesmí si pořizovat choulostivé materiály (světlé spáry v dlažbě, nerez spotřebiče a dřezy, sprchový kout s dvířky…). Skleněné stoly si pořizuje jen blázen. :-)) Nehledě na to, ře při častém dotyku, hrozí revma, proto se sklo na pracovní stoly už dávno nedoporučuje.

Skoro nikdy neuklízím o víkendu. Nikdy bych úklidu nedala přednost před výletem.
Děti lze vycvičit velmi dobře a v životě se jim to určitě neztratí. ;-))

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 13:24

@666mahu Prosím nějaké konkrétní rady, jak ty děti vycvičit, tohle mě dost trápí.

Judith11
1168 příspěvků 25.09.12 13:25

@GreatSusan Díky za odpověď. Mě právě taky otravují ty dlouhé programy, ale krátký -tuším mám taky 30 min - musím tedy zkusit podle vašeho návodu.

Pavlena
841 příspěvků 25.09.12 13:28

Za bezdětna jsem dělávala kompletní velký úklid. Asi spíš jednou za 14 dní, byt se poté leskl a voněl a já po x-hodinách práce padla únavou.
S rodinou mi přijde výhodnější udělat mnoho mini-úklidů po pár minutách, podobně, jako psala @GreatSusan (po dobu chodu myčky). Sice přijdu o to „ach“ z kompletně naleštěného bytu, ale nemusím obětovat delší časový úsek a uklizeno je tak nějak přiměřeně pořád.
Pracující matku od rodiny bez uklízečky a s naleštěnou domácností neznám. A pokud bych znala, podezírala bych ji ze spolčení s pekelnými mocnostmi.. :)

Woey
135 příspěvků 25.09.12 13:28

Já mám menší byt 2kk se světlými podlahami a velkého černého psa…padají z něj chlupy a slintá. Takže denně luxuju a jednou až dvakrát týdně vytírám a utírám prach. Koupelny myju podle potřeby. Jinak nejsem extrémně pořádkumilovná, ale bordel mě rozčiluje. Takže souhlasím s tím, že všechny věci mají mít své místo a když něco od někud vezmu, tak to tam zase vrátím. Na drobnosti se mi osvědčily krabice a krabičky, proutěné košíčky apod. V nich je sice binec, ale na první pohled to tak nevypadá :)) Jediné, co neumím je mýt okna…na ty se nějak nedostává :))

Judith11
1168 příspěvků 25.09.12 13:31
@666mahu píše:
@Judith11, ano, kdo chce zrychlit uklízení, nesmí si pořizovat choulostivé materiály (světlé spáry v dlažbě, nerez spotřebiče a dřezy, sprchový kout s dvířky…). Skleněné stoly si pořizuje jen blázen. :-)) Nehledě na to, ře při častém dotyku, hrozí revma, proto se sklo na pracovní stoly už dávno nedoporučuje.Skoro nikdy neuklízím o víkendu. Nikdy bych úklidu nedala přednost před výletem.
Děti lze vycvičit velmi dobře a v životě se jim to určitě neztratí. ;-))

Souhlasím. Já z těch inkriminovaných věcí vlastním pouze baterie- neb jsem nevymyslela, jak se jich zbavit. Ty potažené jakousi uměl. hmotou mají totiž taky stejně nerezový kroužek a to vyústění, takže to nic moc neřeší. Skleněný stolek vlastním jeden, to se dá přežít.
Bohužel, někdy dá člověk přednost designu před praktičností a až věkem nebo zkrátka časem dospěje k tomu, že ho to zbytečně svazuje.
Já jsem typ člověka, který to musí mít kolem sebe pěkné, doladěné, uspořádané - nejspíš jsem tím trochu přízemní, ale mě to prostě uklidňuje. Kdyby mi neladil závěs se zbytkem interieru, podlehnu téměř hysterii - to berte samozřejmě s nadsázkou.

Nesouhlasím úplně s větou ohledně vycvičení dětí. Snažila jsem se, fakt snažila- výsledkem je nepořádný jedinec. Pořád ale doufám, že až bude jednou mít vlastní domácnost, bude se k ní chovat trochu jinak. Mámina domácnost je totiž pořád jen mámina domácnost.:-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 13:47
@Rabbit-Heart píše:
@Atlacoya - nechodíme náhodou se stejným mužem? :D Ne, vážně - já i přítel jsme oba bordeláři a asi před měsícem jsme spolu začali bydlet. Předtím jsem měla dva roky spolubydlící, která byla hrozně pořádná, takže stačilo, když jsem já uklidila svůj bordel a pokoj byl jako klícka. Kdežto teď… Přítel pracuje z domu, takže je pořád zavřený v pokoji u počítače. Já chodím do práce jinam a když večer přijdu unavená domů, první, co uvidím, je bordel. To mi vezme všechnu chuť ještě něco dělat, stejně jako psala zakladatelka v úvodním příspěvku. Snažím se mu nic nevyčítat, protože vím, že se nefláká a pracuje, ale občas vybuchnu, když po cestě z pokoje do kuchyně posbírám po zemi obal od nachos, špinavé ponožky a x hrnků a pak musím ještě umýt hromadu nádobí… Ach jo. Radu žádnou nemám, poraďte vy mně, co mám dělat :D

Ja by som Vám predsa len jednu radu dala. Neupratujte po ňom. Prekročte všetky jeho špinavé veci a v pohode si pozrite dobrý film v telke, alebo prečítajte knihu. Ak teraz po spoločnom nasťahovaní stále upracete, tak o pár rokov trebárs s deťmi na krku bude z Vás uštvaný človek a aj keby všetky ostatné vlastnosti mal priamo anjelské, tak Vám to nepomože. Až zistí, že sa trebárs tie obaly od nachos „neodpracú samé“, tak buď si ich uprace, alebo si zaplatí pani na úklid. Tým, že vy to upracete, dávate najavo, že vy ste sa v robote narobila menej ako on. No a čo, že pracuje? Aj tak si z Vás nemusí robiť slúžku. Moja mama vravievala, že vo vzťahu platí:ako si ustelieš, tak budeš spať stonásobne.

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 13:50

@Judith11 Pokud je ten nepořádný jedinec ženského pohlaví, tak mu asi nic jiného nezbyde, však to známe, ne? ;-) Já mám dva kluky a těm teda doma „Mamahotel“ rozhodně nevytvářím. Jasně, že peru a vařím, ale zároveň se snažím je co nejvíc zapojit do domácích prací. Když přinesu nákup, oni ho vyloží do spíže a do ledničky. Když vařím oběd, oni škrábou brambory. Mají na starosti i úklid koupelen, vysávání, nádobí. No, co si budeme povídat, já bych to udělala lépe, ale říkám si, že je prostě nemůžu vypustit do světa naprosto nepoužitelné. Doufám, že takto nějak uvažují i matky mých budoucích snach. Dřív ty kluky aspoň něčemu naučila vojna, dnes je to holt na nás :-D

Příspěvek upraven 25.09.12 v 13:50

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 13:50

@gulietta Mám chut dojít do koše na prádlo a přinést zpátky ty špinavý ponožky:)

shirla
881 příspěvků 25.09.12 13:51

@Judith11
Přijde mi, že mi mluvíte z duše:-)

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 13:52

@Alhambra Taky sem si vždycky myslela, že tohle kluky naučila vojna. Jednou jsem tuhle myšlenku přednesla před tchýní (matkou dvou dospělých synů) a ona že „já bysem je nepustila chudáčky“. Taky jsou oba zvyklý na Mamahotel.

666mahu
1490 příspěvků 25.09.12 13:59

@Pavučinec plyšový, asi podobně jako na jiné věci, které po nich chcete. ;-))
Každý na to má jinou metodu. Já jsem pro příklad, odmala dítě přibírat k některým činnostem, aby v rámci svých možností pomohly. Učit, že věci mají své místo, a tam se dávají. Když mají dost rozumu a svých názorů, tak já jsem použila, dokud s námi bydlíš, a my se o tebe staráme, tak budeš dodržovat některá pravidla. Až budeš bydlet sám, dělej si to po svém. Puberty jsem si ani nevšimla, skladiště se stalo z jeho pokoje až na konci střední a začátku vysoké. Zavřela jsem dveře, abych na to nemusela koukat. Naštěstí to netrvalo dlouho, pak věci přebral (vyházel, prodal a odstěhoval jinam).
U některého dítěte je to snažší, u jiného těžší. I když se nám nepodaří je k pravidelnému úklidu přinutit, aspoň budou vědět, jak se to dělá. :-))

@Judith11, rozumím vám. Když to chceme mít hezké, nejde to vždy praktické. A proto si pravidelně drbu parádní nerezový dvoudřez, troubu a velkou digestoř. :-))
Také potřebuju kolem sebe hezké věci, musí mi to doma ladit a nesmí mi to příliš rušit nepořádek. :-))

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 13:59

@LadyPapajka No, přesně, moje tchýně dělá doma naprosto všechno. Tchána jsem v životě neviděla odnést si po sobě špinavý hrnek. Tak takhle teda ne. Naštěstí to vidí i manžel a chápe, že úklid domu není jen a jen moje věc. Uklízení nenávidíme všichni čtyři, to už asi lepší nebude. Já se spíš než o neustálý úklid pokouším o neustálou koordinaci uklízení. Průběžně zadávám jednoduché úkony - vynes smetí, povysávej, vykliď myčku - to nikoho nezabije. No a když se nám to někdy vymkne z rukou a je potřeba uklidit pořádně, tak prostě s předstihem vyhlásím, že např. od pěti do šesti budeme uklízet, najezte se, napijte se, dojděte si na záchod "(protože jinak mají všichni tendenci se zašívat, že? ;-) ) a pak si rozdělíme, co kdo udělá a po hodině je byt jako ze škatulky, protože je to skoro totéž, jako kdybych ho já sama uklízela 4 hodiny.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 14:08

@Alhambra No tady teda manžel meje nádobí, docela i rád, ale kluci (druhý byldí jinde, ale podle jeho přítelkyne je na tom stejně) nikdy nebyly vedený k žádnýmu pomáhání. Maminka rtotiž pracuje z domova, tak se o všechno starala. A je to dost děsivý, když 26letej dospělej člověk neuklidí práce dopitou pet lahev, protože „se to uklidí“, maminka totiž, když byl v praci, mu sem vlezla a všechno uklidila. Přijde mi to šílený.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek