Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 14:11

Jsou děti, které prostě uklízet nebudou, ani kdybyste je mlátila. Ony si uklidí, ale podle sebe. Kdybych já chtěla mít v celém bytě pořádek podle sebe, musela bych to dělat sama a stejně by to do večera nebylo vůbec poznat. Nemíním s dalšími členy rodiny vést neustále válku kvůli úklidu. Neumím si představit, že bych za svými dětmi pořád slídila a buzerovala je kvůli úklidu, mám i lepší věci na práci a ony nejspíš taky. Jasně, že předchozí generace žen měla doma uklizeno - asi za cenu, že si to všechno dělaly ty ženy samy a nikoho k tomu nepustily a zároveň terorizovaly celou rodinu. Si nevzpomínáte na ty pánské vtipy, v nichž figuruje manželka-slepice s hadrem? Já tohle dělat nechci a nebudu, díky tomu mám pořád na tváři obličej a ne nasranej ksicht, můj tlak i cholesterol je neustále v normě a nejsem rozvedená.

666mahu
1490 příspěvků 25.09.12 14:15

@gulietta, přesně tak, nedělat služku, ani partnerovi ani dětem.

Na děti může platit i něco za něco. Já pro tebe udělám toto, nebo budu s tebou dělat co ty chceš, a pak (aspoň občas) obráceně.

Moje babička mi dala výbornou radu „jak si to uděláš prvních 14 dní, tak to budeš mít celý život“. Myslím, že to platí pro partnery a s rezervou i pro děti. :-))

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 14:18

Měla jsem kamaráda, který do svého pokoje lezl oknem, poněvadž měl v pokoji ohromnou hromadu věcí, jimiž si vstupní dveře zabarikádoval. Když něco potřeboval, zalovil v hromadě a většinou to tam bylo. Podotýkám, že ten pokoj byl ve vile na Hanspaulce a jeho rodiče nebyli žádní primitivové. Kluk byl zcela v klidu, neměl stres, prostě mu to tak vyhovovalo, rodiče ho nechávali žít. Dneska má PhD., manželku a dvě děti a je myslím socializovaný velmi dobře.

Judith11
1168 příspěvků 25.09.12 14:18
@Alhambra píše:
@Judith11 Pokud je ten nepořádný jedinec ženského pohlaví, tak mu asi nic jiného nezbyde, však to známe, ne? ;-) Já mám dva kluky a těm teda doma „Mamahotel“ rozhodně nevytvářím. Jasně, že peru a vařím, ale zároveň se snažím je co nejvíc zapojit do domácích prací. Když přinesu nákup, oni ho vyloží do spíže a do ledničky. Když vařím oběd, oni škrábou brambory. Mají na starosti i úklid koupelen, vysávání, nádobí. No, co si budeme povídat, já bych to udělala lépe, ale říkám si, že je prostě nemůžu vypustit do světa naprosto nepoužitelné. Doufám, že takto nějak uvažují i matky mých budoucích snach. Dřív ty kluky aspoň něčemu naučila vojna, dnes je to holt na nás :-DPříspěvek upraven 25.09.12 v 13:50

Jj, jedinec je ženského pohlaví, o to víc mě to děsí. Na druhou stranu mě občas napadá, jestli to není všechno naopak. Znám rodiny, kde je matka bordelářka a dcery uklízejí - taková kompenzace. U nás jsem já něco jako „líný uklízeč“ a urovnávač = dcera bordelářka. Nejspíš mezi tím mohou být rovnítka. Taky se utěšuju tou vlastní domácností, koneckonců jsem to i já měla podobně.

@shirla, to je milé, děkuji.

Všem - máte někdo recept na to, kdy je záhodno dospělého potomka „vyhnat“ z domu? Tuším, že tu kdysi bylo nějaké téma, ale spíš mám obavu, že to bylo pod články, tak nějak mezi řečí. Vím, že tam někdo prosazoval myšlenku „včasného odsunu“ potomků z rodinného hnízda. Zajímal by mě názor ostatních.

@Rabbit-Heart, naprosto souhlasím s tím, co psala@gulietta. Nezapomeňte, že teď to děláte dost možná nerada, ale jsou to začátky - co po pár letech?
Fakt ale je, že to chce velké sebezapření a výdrž.

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 14:19

@LadyPapajka Přesně z tohoto důvodu neuklízím dětské pokoje. Kluci tam nenosí jídlo, takže vím, že tam nic nehnije. Aspoň jakýs takýs pořádek si tam musí udržovat sami. Radši ať tam mají trochu binec (poházené prádlo, papíry atd.) než aby si zvykali na hotelovou službu. My s manželem docela dost pracujeme, nedávno přišel s myšlenkou najmout paní na úklid. Já jsem mu to rozmluvila právě kvůli klukům. Bojím se, že by začali brát jako samozřejmost, že byt se zázračně uklidí během jejich nepřítomnosti.

Příspěvek upraven 26.09.12 v 10:56

Rigmor
10 příspěvků 25.09.12 14:22

Ahoj, mám to štěstí, že mohu říci, že v rámci možností mám doma uklizeno :-).Jedu dle systému z www.pojdte-dal.cz. Lídu a její web jsem objevila, když jsem byla na mateřské s třetím dítkem a doma se nám neustále vytvářel nezvládající chaos. Dnes po 3 letech mohu říci, že vše mám zaběhnuté a funguje to a i puberťáci mají svého autopilota na úklid pokoje, kterého dodržují a já opravdu každému mohu říci, pojďte dál a nemusím se stydět.

Curlygirl
1901 příspěvků 25.09.12 14:27

Ano, to funguje, snažím se to tak dělat a výrazně tím snižuju čas strávený úklidem pak někdy o víkendu najednou… a taky je dobré, když to ostatní lidi v bytě dělají taky, u mého partnera není problém, ale chápu, že s dětmi to nebude tak jednoduché…

@Sekhmet píše:
@Soňa3 No, snad jen - každý nepořádek uklidit hned, než se to nahromadí. Odnést tu skleničku hned vypláchnout, uklidit ten talíř do myčky hned. Vyčesaný chuchvalec vlasů ihned sebrat, ukládat věci na své místo teď hned a ne až později. Proti usedajícímu prachu a špinavým oknům fígl nemám, zkoušela jsem jim to zakázat, ale úspěšně mé zákazy ignorují.
Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 25.09.12 14:40

Vtip k tématu

Curlygirl
1901 příspěvků 25.09.12 14:48

@Rigmor koukám na ten web a mám smíšené pocity.. určitě tam bude spousta použitelných nápadů a tipů, ale poněkud mně děsí představa, že bych dnes měla povlékat, protože to je zrovna tip dne :-)) asi to na mně nefunguje, já mám ráda vnitřní vlastní motivaci a ne, že mi paní řekne „dnes budem uklízet prádlo a zítra si najdem čas pro sebe a budem chvíli koukat z okna“

CITUJI:
Tenhle měsíc nám jeden týden chybí.

Zkusíme podělit ložnice a koupelny a také pracovny a dětský pokoj

Nebo si ukrojíme z příštího týdne

tip na dnes: převlékneme postele

v pondělí (pokud to zapadá do našeho týdenního plánu) luxujeme, vytíráme, utíráme prach a zrcadla.

úterý je den pro nás. Najdeme si chvíli jen pro sebe, i kdyby to mělo být jen na koukání z okna

tip pro ložnici i koupelnu: uklidíme oblečení
KONEC CITACE z http://www.pojdte-dal.cz/viewtopic.php?…

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 15:06

@Dáma_s_hranostajem
To je zcela přesné!

Ještě k těm dětem: některé děti uklízejí samy a spontánně (ano, hlavně dívky) a dělají tak maminkám radost. I já to zažila. Nechci vám popisovat ten zlom, jenž nastal v pubertě. Je to velmi individuální a opravdu bych vám neradila, abyste si tady honily triko, jak vaše děti nikdy! (nebudou pít, kouřit, dělat bordel, odmlouvat atakdále), protože fakt nevíte. Já jsem po svých zkušenostech velmi skeptická vůči takovému věštění budoucnosti.
Na druhou stranu je pravda, že i mně jsou asi milejší matky, které s dětmi jdou raději ven, než by je neustále honily z kouta do kouta, aby dětem zařezávaly angličáky v poličkách (i tohle jsem zažila, maminka vychovala slušného neurotika, který je dodnes sám a žen se regulérně bojí)
Ne nadarmo se říká: Bordel v bytě, šťastné dítě.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 15:06

@Curlygirl co znamena „podelit loznice a koupelny atd.“? Nejak mi neco uniklo, protoze te pani moc nerozumim :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 25.09.12 15:08

@GreatSusan možná uklidit půl ložnice a půl koupelny :-) ale hlavně nezapomenout koukat z okna, to mi utkvělo :-) asi se tím budu dnes odpoledne řídit..
Ale vše závisí na vašem týdenním plánu…

Curlygirl
1901 příspěvků 25.09.12 15:13
:-)

když něco vyhazujete, nezapomeňte to zvážit. Váhu si budem psát sem do tohohle vlákna!!! kdo bude první??

http://www.pojdte-dal.cz/viewtopic.php?…

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 15:14

@Curlygirl Taky tam už asi hodinu koukám a taky si říkám, že to nebude nic pro mě. Sice bych takový plán potřebovala jako sůl, ale asi bych si připadala jako pako, kouknout každý den na net a dozvědět se, že mám převléct postele nebo uklidit předsíň, protože „to právě dnes budou dělat i tisíce jiných žen“. Na to mě fakt neužije. Regulovaný chaos asi u nás bude vládnout dál :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 25.09.12 15:16

@Alhambra já už tam musím přestat koukat, už se tu jednak řehtám na celé kolo a taky se mi to zdá čím dál tím víc ujeté…

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 15:16

@Alhambra Nic si z toho nedělejte, já na to teda taky koukla a asi to na mě nefunguje. I kdyby celej svět uklízel předsín, nedounití mě to dělat taky:D A vážít něco co sem vyhodila mi přijde jako mrhání drahocenným časem, byt by to trvalo dvě minuty.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 15:18

@Judith11
Kdy vyhnat potomka? Já si stanovila pomyslnou čáru po konci studia, když to bude dřív, nebudu se zlobit.
U některých typů škol se pracovat nedá (medicína, matfyz ap.), tudíž tady jsem ochotná já osobně poskytovat servis a fin. podporu (tu ze zákona stejně musím)s tím, že potomek bude studovat. Jakmile se studiem skončí - ať už úspěšně nebo neúspěšně, má podpora a servis končí, hledej si práci a jdi z domu.

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 15:25

@Curlygirl Nejšílenější mi přijdou ty nadšené děkovné komentáře typu: Netušila jsem, že má varná konvice je bílá! Z té nám bude chutnat mnohem víc než z té žluté! :-D

Curlygirl
1901 příspěvků 25.09.12 15:26

To jsem naštěstí neviděla, z toho bych už úplně odpadla…

@Alhambra píše:
@Curlygirl Nejšílenější mi přijdou ty nadšené děkovné komentáře typu: Netušila jsem, že má varná konvice je bílá! Z té nám bude chutnat mnohem víc než z té žluté! :-D
Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 15:28

@Curlygirl Takových perel je tam víc - Dnes jsem podle Vaší rady vyleštila dřez. Je to úžasné. Jsem na sebe opravdu moc pyšná. Děkuji, Lído…

Judith11
1168 příspěvků 25.09.12 15:28
@Já První píše:
@Judith11
Kdy vyhnat potomka? Já si stanovila pomyslnou čáru po konci studia, když to bude dřív, nebudu se zlobit.
U některých typů škol se pracovat nedá (medicína, matfyz ap.), tudíž tady jsem ochotná já osobně poskytovat servis a fin. podporu (tu ze zákona stejně musím)s tím, že potomek bude studovat. Jakmile se studiem skončí - ať už úspěšně nebo neúspěšně, má podpora a servis končí, hledej si práci a jdi z domu.

Díky za reakci. Vidím to podobně a omlouvám se za OT, i když - oni ti potomci a bordel spolu úzce souvisí.:-)

Curlygirl
1901 příspěvků 25.09.12 15:29

@Alhambra :-))) ještě se tam teda jednou podívám, vždycky to hned zavřu, aby mně to nerozrušovalo… naposledy :-)

zwedavka
1014 příspěvků 25.09.12 15:30

Holky Pojďte dál není jenom o tipech, které si přečtete a uděláte.
Je to systém, kdy vy samy si doma uděláte plán, podle kterého budete udržovat pořádek.
V čemž je jádro pudla - neuklízet, ale udržovat pořádek
http://www.pojdte-dal.cz/viewforum.php?f=26

Judith11
1168 příspěvků 25.09.12 15:34
@Curlygirl píše:
To jsem naštěstí neviděla, z toho bych už úplně odpadla…

Jj, tohle mně přijde, jako bych byla nesvéprávná. Sakra snad vím nejlíp já, kdy je postel ve stádiu zralém k převlečení a jestli mám zrovna teď chuť protřídit domácí lékárnu. Ne, ne- tohle je jak z těch pořadů amerických domácností, kdy jim přijde někdo organizovaně uklidit. Párkrát jsem se na to dívala a fakt jsem pochybovala o jejich míře inteligence, když jsem viděla to radostné vzrušení, když jim někdo uspořádá bordel do skříní, použije krabice nebo nějaké košíky na třídění krámů - to bylo fakt jako by „objevili Ameriku“. To radostné zjištění, že bordel se dá vytřídit, uspořádat, dokonce že ani nemusí existovat.:-)

Ještě k té fly-lady - já tedy prchám už když uvidím nějaké skákající smajlíky a tak, to mě děsí. Ale uznávám, že pro chronické bordeláře to může být metoda, jak udržet binec v nějakých hranicích.

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 15:34

@zwedavka Já tomu rozumím. Ale přiznávám dobrovolně, že dodržování jakéhokoli rozpisu a plánu je zcela mimo moje schopnosti. Částečně je to mou leností a částečně tím, že toho mám opravdu hodně, nemám práci od-do, často musím pracovat i večer nebo o víkendu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek