Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 25 Další »
MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 19:38

@pehot
Já jsem na tom podobně. Mám na sebe vysoké, v podstatě nerealistické nároky. Nikdy jsem nebyla úplně spokojená s tím, když mi uklízel někdo jiný. Já ten nábytek jsem schopná odtahovat denně. To ovšem neberu jako pozitivní vlastnost, spíš jako jeden z projevů mé hyperaktivity. :-)
Ale když jsem čekala druhé dítě, prvnímu byl rok a půl a já ještě v osmém měsíci pracovala (naštěstí ne každý den, ale moje práce je fyzicky náročná, pro těhotnou aspoň tedy) no tak tehdy jsem si uvědomila, že pokud zůstanu tak náročná, nepomůže mi nikdy nikdo a budu všechno dělat sama.
Teď už jsem v klidu! Byt je většinou čistý a relativně uklizený, když přijde návštěva nečekaně, stačí naházet hračky do krabic a zavřít do skříně:-) Ale rozhodně to tu nemám naklizené a katalogové. A nevadí mi to.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 19:54

Tady je to jak z minulého stolení. JÁ uklízím, manžel a děti POMÁHAJÍ! To jste se jako sestěhovali se svým drahým a dej mi ty svoje smradlavý ponožky, já ti je vyperu, kdy přijdeš z práce, abych měla navaříno…je tu ještě někdo, kdo si myslí, že to není ničí povinnost?

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 19:57

@MaláMyš JÁ (a muj manzel nastesti taky)

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 20:00

@GreatSusan Super, díky bohu.
To samé otázka, kdy vykopnout dítě z domu…proč bych kohokoli vyhazovala z jeho domova? Když se chová slušně? Někomu vadí, že na druhého dře a tak to řeší, že ho vykopne? Ať na něj nedře!

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 20:01

@MaláMyš Jak už jsem psala - nesnažím se uklízet, ale koordinovat úklid. Nikdy by mě třeba nenapadlo poslat rodinu pryč, abych mohla „v klidu uklidit“.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 20:04

@MaláMyš
Ano, já! Ale bohužel, mám prostě zafixováno, že byt je vizitka ženy a muž by prostě neuklidil nic. On vážně ani nepozná rozdíl mezitím, když je uklizeno a když není. Ale nemůžu si stěžovat, paní na úklid to udělá lépe než on a my můžeme jít mezitím ven. Jediné, co mi vadí, je že takový ten každodenní úmorný úklid - nádobí po sobě, špinavé prádlo do koše… taky nedělá. Ale od dob, kdy jsme se sestěhovali se i toto hodně zlepšilo. Jo a každý víkend pere, tedy dá prádlo do pračky, ale i to je něco:-)

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 20:05

@Alhambra No jistě! Ale ani ta koordinace není Vaše povinnost, pokud jste se na ní nedohodli v rámci rozdělení starostí.

Mimochodem umíte si představit chlapy, jak ve svém osobním volnu řeší, jak za všechny celou domácnost co nejlépe uklidit? A jak alespoň k nějaké spolupráci přemluvit ostatní?

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 20:11

@MP Barbucha Paní na úklid je taky výhra. Dost lidí to považuje za buržoustskou záležitost, ale není to taková částka, když se porovná s jinými běžnými výdaji jako benzín, jídlo (hlavně to zbytečné), oblečení, cetky, čistírnu, cigarety, žrádlo pro domácí zvěř a podobně.

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 20:13

@MaláMyš To mi zní moc feministicky. Pokud není mojí „povinností“ zorganizovat domácnost, není „povinností“ chlapa zabezpečit rodinu finančně.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 20:16

@Alhambra No jistěže není. Můžete mít třeba dohodu, že muž se bude starat výhradně o peníze a vy o domácnost, to je samozřejmě možné. Pak je to Vaše práce a je to práce jako každá jiná.

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 20:31

@MaláMyš No, tak já bych chlapa, který v sobě nemá zakódováno, že je zodpovědný za materiální zabezpečení rodiny, nechtěla. Švédský model absolutní rovnoprávnosti opravdu není nic pro mně. A opravdu to neznamená, že já doma poletuju s hadrem v jedné a s vysavačem ve druhé ruce. Ale starost o nákupy, vaření, prádlo prostě beru dobrovolně na sebe, aniž bych se cítila jakkoli utlačovaná.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 20:40

@Alhambra a čo ma na starosti on? Len tie peniaze?

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 20:44

@Alhambra Nevím jak Vy, ale ostatní si docela dost stěžují. Vy ne, tak kde je problém.

Já jsem pro rovnoprávnost všech lidí na celém světě. Malý velký černý bílý muži ženy. Samozřejmě vymahatelnost této idey je fakt těžká. Stejně tak je těžké být rovnoprávný s někým, kdo má jinou tělesnou konstituci. Muži prostě rodit a kojit nebudou. Materiální zabezpečení tedy chápu, jako jakousi protiváhu k té dřině, které se žena nevyhne, pokud chce děti. Pokud dva děti nemají, rozhodně není povinností muže živit ženu. Ani naopak :-)

Lamiia
28 příspěvků 25.09.12 20:45
@Soňa3 píše:
Chtěla bych se zeptat přítomných dam, jak řeší udržování pořádku ve svých domácnostech. Vím že existují hospodyně údernice, které mají vždy a za každých okolností byt v dokonalém pořádku, zimní bundy uklizené ve sklepě, okna mytá 4× ročně, nikde smítko prachu, denně vyluxováno…Bohužel nebylo mi dáno. Střídavě se náš byt ocitá ve stavu většího či menšího „borde*lu“. Mám 10ti letou dceru, manžela, jednoho teenagera, co k nám jezdí na víkendy a byt 2+1.

Máte osvědčený postup, recept, znáte přínosnou knihu, článek k této tématice?

Budete se možná divit, ale příchod do zabordeleného bytu mě unaví a znechutí víc, než metanolová aféra, nedostatek financí, nebo pětka v žákovské.

Za porušení pravidel nazývání diskusí se omlouvám.

milá zakladatelko, jsem jedna z těch co umývá okna né 4* do roka ale kařdý měsíc, mám neustále naklizeno, jen drobek na koberci a už luxuji celý byt… povzneste se nad to a buďte ráda, že nejste šílená ale normální žena… já si myslim, že naklizený byt není nic co by nutně muselo být a léta se snažím své úchylky zbavit… představa, že bych odešla z bytu a byl nepořádek do kterého bych se musela pak vracet je neunosná, tudíž vstávám o hodinu dříve a než se nalíčím a obleču… uklízím aby se mi dobře vracelo… bože fakt je na h…o :D kde jsou mé teenagerské roky kdy jsem spala do poslední chvíle a spánek a zážitky pro mě byli důležitější než ta blbá domácnost ;)

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 20:46

@Alhambra
A co je špatného na feminismu? Ale to je jedno, vám ten model vyhovuje, tak ok.
Jednou ze základních potřeb člověka je seberealizace, uplatnění se v tom, co ho baví a co umí. A to se s úplnou péčí o domácnost moc zvládnout nedá, zvlášť když máte ještě děti, kterým se chcete věnovat.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 25.09.12 20:47

Tohle mě vždycky dostává: když jdu k někomu na návštěvu a ten člověk řekne: „omlouvám se, mám tady trochu bordel“ většinou to říkají lidi, co mají byt vypulírovaný a na lince je jeden špinavý hrnek - ó hrůzo.

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 20:50

@gulietta Jen ty peníze. A taky stavbu domu, kopání děr pro stromky, výrobu ohrady pro ovce, instalaci samootvíracích dveří v garáži, stavbu sauny, natírání houpačky, starost o auta, výrobu plotu, přenášení libovolných těžkých břemen, stěhování nábytku, vrtání, přibíjení, řezání, sváření, montování čehokoli. Šůrování koupelny, povlékání postele, štípání dřeva, odhazování sněhu. Instalaci světel, čištění odpadů. Jinak asi nic.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 20:51

@Alhambra
Tak to není nakonec tak špatné. U nás i toto dělám já. dokonce mám i svou vrtačku!

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 20:53

@Lamiia Dá se to léčit :-) Ne vážně dá! Obsedantně kompulzivní porucha. Něco vám vadí ve vašem životě a neumíte s tím nic dělat a myslíte si, že už jste na to dávno zapoměla, ale dere se to na povrch a snažíte se alespoň nějakou jinou část svého života mít v cajku. Domácnost.

Pokud jste taková dřív nebyla, nebude to tak těžké. Horší jsou poruchy od dětství, to už zaseli rodiče.

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 25.09.12 20:53
@MaláMyš píše:
Tady je to jak z minulého stolení. JÁ uklízím, manžel a děti POMÁHAJÍ! To jste se jako sestěhovali se svým drahým a dej mi ty svoje smradlavý ponožky, já ti je vyperu, kdy přijdeš z práce, abych měla navaříno…je tu ještě někdo, kdo si myslí, že to není ničí povinnost?

Tak třeba já to všechno nedělám z povinnosti, já to dělám ráda, jak vaření, tak uklízení. Nikdy jsme si práce oficiálně nedělili, prostě to tak přirozeně vyplynulo. Uznávám, že jsem dost konzervativní člověk a myslím si, že žena by se měla umět postarat o domácnost. Povinnost je silné slovo, co takhle to nazvat „poslání?“

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 20:56
@Alhambra píše:
@gulietta Jen ty peníze. A taky stavbu domu, kopání děr pro stromky, výrobu ohrady pro ovce, instalaci samootvíracích dveří v garáži, stavbu sauny, natírání houpačky, starost o auta, výrobu plotu, přenášení libovolných těžkých břemen, stěhování nábytku, vrtání, přibíjení, řezání, sváření, montování čehokoli. Šůrování koupelny, povlékání postele, štípání dřeva, odhazování sněhu. Instalaci světel, čištění odpadů. Jinak asi nic.

Tak teď vám začínám závidět! Vy zvládáte domácnost (zřejmě nejen tu) a váš muž tohle všechno! To my jsme doma žabaři. A jestě máme neustále bordel! :-)

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 20:59
@MP Barbucha píše:
@Alhambra
Tak to není nakonec tak špatné. U nás i toto dělám já. dokonce mám i svou vrtačku!

No právě. Něco jiného je chlap v bytě. Tam po počatečnim malování, vrtání atd. nemá moc příležitostí k seberealizaci. Ale v domě na horách je to jiné. Zjednodušeně řečeno - on očekává, že to budu já, kdo zajistí, že bude mít ráno ve skříni čisté ponožky. Já zase očekávám, že když v noci nasněží, on ráno vstane, vyběhne do mrazu a odháže ho.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:01
@Dáma_s_hranostajem píše:
Tak třeba já to všechno nedělám z povinnosti, já to dělám ráda, jak vaření, tak uklízení. Nikdy jsme si práce oficiálně nedělili, prostě to tak přirozeně vyplynulo. Uznávám, že jsem dost konzervativní člověk a myslím si, že žena by se měla umět postarat o domácnost. Povinnost je silné slovo, co takhle to nazvat „poslání?“

Poslání je snad ještě horší. Poslání je třeba rodit ty děti. A i tak je to eufemismus pro to, že nemáte jinou volbu (pokud děti chcet). Ale na začátku píšete, že vás to baví. Tak baví nebo musíte?

shirla
881 příspěvků 25.09.12 21:02

@Eireenfly
Tak pokud to máte tak v malíku, můžete mi poradit, co je vhodné na nerez spotřebiče, zejména na odsávač par… :-D

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:04
@MP Barbucha píše:
@Alhambra

A jak se angažuje váš muž. Nemyslím to nijak konfliktně, jen mě to zajímá. Je aspoň dobrej v posteli? (sranda)

Příspěvek upraven 25.09.12 v 21:05

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek