Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 25 Další »
Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 25.09.12 21:04

@MaláMyš Samozřejmě baví - to slovo povinnost/poslání jsem myslela obecně do diskuze, ne na sebe.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 21:05

@shirla
Na nerez věci kromě klasických prostředků je skvělý citrón. Vždy, když vymačkám půlku citronu, přejedu s ním dřez a kohoutky a cokoli kovového. Taky skvěle vybělí krájecí prkénko.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:06
@Dáma_s_hranostajem píše:
@MaláMyš Samozřejmě baví - to slovo povinnost/poslání jsem myslela obecně do diskuze, ne na sebe.

To je ale děsně nespravedlivý! Vás to baví, tak to uložíte všem ženám za povinnost/poslání, i těm, co to nebaví :-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:08

@MP Barbucha a taky ruce a nehty, jako dite jsem se vzdycky smala, ze se mama natira citronem a ted to obcas delam taky.

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 25.09.12 21:11

@MaláMyš Ale né přece :) Já jsem v tom příspěvku napsala svůj postoj a pak jsem navrhla slovo „povinnost,“ které se tu pořád omílá a zní vynuceně, nahradit za slovo „poslání,“ které mě osobně zní víc nadneseně. Nikomu nic za povinnost neukládám, to je každého věc… jen mi to nedalo a musela jsem reagovat na Váš příspěvek, který mi zněl děsně feministicky. Snad jsem to vysvětlila srozumitelně.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 21:12

@MaláMyš
Můj muž 12 hodin denně pracuje. O víkendech jezdí s dětmi na výlety, vymýšlí celé rodině program, chodí na farmářské trhy a pomáhá s vařením.
On je opravdu můj poklad, je skvělej a že neuklízí a nevrtá je mi úplně jedno. Na to dělení rolí stejně nejsem. Svůj díl péče o domácnost raději zaplatí a vyhovuje nám to oběma. Jinak bychom totiž neměli už žádný společný čas. Ani snad v té posteli:-)
Já naopak jsem ten manuálně činorodý typ. Baví mě cokoliv dělat, vyrábět, opravovat. Zrovna to vrtání mě baví fakt hodně.

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:13

@MP Barbucha nám se takhle přestěhoval obyčejný ocet z kuchyně do koupelny, jako čisticí prostředek - a pak ho potřebuju do omáčky a jdu si ho vzít u Cifu.
U nás jsem nejslabší článek já. Neuklidím po sobě izolepu a nůžky, když balím dárek (na poslední chvíli, hned odcházíme), nedám boty hned po příchodu domů do botníku (jdu vybalit nákup a rovnám u toho děti). Jsou to hloupé výmluvy, ale je to tak, nemůžu s tím nic dělat :)Pak si vždycky říkám, jak můžu chtít po dětech, aby si po sobě uklízeli, když mají takový vzor! Mám hrozně ráda pořádek, občas ho i vytvořím, ale nejsem schopná ho udržet. A VŽDYCKY, když k nám někdo přijde nečekaně, je to u nás nejhorší za posledních x týdnů.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 21:15

Ještě jednou se ptám, co komu vadí na feministických postojích?
A myška má pravdu, když to někoho baví, ať to dělá, ale nedělá z toho povinnost nebo poslání (ne!!!) pro ostatní ženy. Já taky nevnucuji ženám tu vrtačku jako jejich povinnost či poslání.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:16

Nedám dopustit na OCET. Na nerez, octová voda na ruce (od kožařky), upravuje PH, na nohy, když přijdete z bazénu, na vlasy místo kondicionéru, koncentrovaný do pračky místo aviváže - na vodní kámen, plísně a měkčí vodu, na vanu - leští kohoutky a ničí plíseň a kvasinky a jak pravila moje snobská tchýně, které neudělá větší radost, než někomu vpálit, že je socka …je to asi i levnější, viď?

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:16

@MP Barbucha cháá, muže málem ranila mrtvice, přivezli jsme z Ikea komody… druhý den, když přišel z práce, byly komplet hotové, jenom postavit na nožičky jsem je v jednom člověku nezvládla :) protože šroubovat skříně je moje nejoblíbenější zábava. Asi proto, že tu vrtačku mi ještě nesvěřil. Asi to zítra vyzkouším ;-)

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:19

@MaláMyš občas ho taky trochu propaguju a nikdo na mě zatím nedal :)a to o té kůži jsem neslyšela, díky.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:20

@MP Barbucha Přeju vám váš hezký vztah! I ze sobeckých důvodů - méně rozvedených žen = méně žen číhajících na toho mého. :-)

Mon Chéri
39 příspěvků 25.09.12 21:20

@MaláMyš
Je mi fuk, co komu vyhovuje, nevyhovuje, spravedlivý, nespravedlivý… Hlavní, že najdu partnera, se kterým si to rozdělím tak, aby to vyhovovalo nám oběma. Jedno kdo co udělá a zaplatí. Všechno je spávně.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 21:22

@MaláMyš
Jo, jo, ocet je skvělá vychytávka:-)
@Levandule
Když jsem byla malá, měla jsem lego. Teď mám IKEA nábytek! Kdyby to někdo složil za mě, byla bych zklamaná.

shirla
881 příspěvků 25.09.12 21:22

@MP Barbucha
Právě…co je klasický výrobek? Zkoušela jsem „iron“ na okna, koupila jsem si i spešl prostředek na nerez, ale je to stále na prd:-( Citron zkusím. Díky za radu.

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 25.09.12 21:22
@MP Barbucha píše:
Ještě jednou se ptám, co komu vadí na feministických postojích?
A myška má pravdu, když to někoho baví, ať to dělá, ale nedělá z toho povinnost nebo poslání (ne!!!) pro ostatní ženy. Já taky nevnucuji ženám tu vrtačku jako jejich povinnost či poslání.

No pokud je toto myšleno na mě, tak jsem zůstala naprosto nepochopena… Mě prostě jen vadí věta „Starat se o domácnost je povinnost ženy“ a přišlo mi hezčí nahradit to za „Starat se o domácnost je poslání ženy.“ Smysl v podstatě stejný, slova mají pro mě trochu jiný nádech, pro vás třeba ne. A opravdu opravdu nikomu nic za povinnost ani za poslání neukládám.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:24
@Levandule píše:
@MaláMyš občas ho taky trochu propaguju a nikdo na mě zatím nedal :)a to o té kůži jsem neslyšela, díky.

Bacha, hodně slabé. 2 lžíce octa na 5 litrů vody. Na vlasy je i proti lupům. Prostě na vše, co způsobují plísně a hlavně kvasinky. Nemají rády kyselé.

Jinak dík za přízeň. Jsem děsivá bordelářka. Jako většina chlapů. Jen jako většina ženských ten bordel VIDÍM. A trpím! :-)

Pirek
7060 příspěvků 25.09.12 21:25

Každý den umývat toaletu? Vážně? A nebojíte se, že když třeba v nemoci vynecháte, tak se tam namnoží ty příšerky z reklam a infikují Vás a vy do dvou týdnů zemřete v hrozných bolestech ve fakultní nemocnici?

(Občas si myslím, že teorie o negativním vlivu přehnané hygieny na zdraví jsou naprosto pravdivé.)

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:26

@MP Barbucha Já jsem se neudržela jednou na návštěvě. U kamarádky to nikoho nebaví!

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:26

@shirla ja kupuju Stahl fix classic, je to takova stribroseda mala lahev a vydrzi docela dlouho. Je to v podstate jako tekuty pisek, ale na nerez, takze neposkrabe.

na vetsi zamastene plochy pak Bref Power, je to silene svinstvo, ale funguje - staci nastrikat a za par minut setrit.

Příspěvek upraven 25.09.12 v 21:29

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:28

@MaláMyš krásně řečeno.
Mám na ten úklid takovou teorii. Kdybyste napsala, že jste nejstarší sourozenec nebo jedináček, tak mi ji potvrdíte :) díky :)

Alhambra
861 příspěvků 25.09.12 21:28

Ocet je pro mě naprosto nepostradatelný při mytí sprchového koutu, dveře nastříkám, nechám chvíli působit, spláchnu a je to. Žadný chemický prostředek to nedokáže lépe.

Eireenfly
55 příspěvků 25.09.12 21:29

@shirla Nerezové části čistím houbičkou namočenou ve vodě s Jarem, ten dobře rozpouští mastnotu a pokud ty drobné kapičky zaschlé nejdou sundat tak používám Frosch s levandulovou vůní, ale chce to trošku přitlačit tou drsnější částí houbičky, pak vyleštím švédskou utěrkou, aby se nerez leskl. Skleněnou tabulku, která jde vyndat, tak tu šoupnu do vany a osprchuji a používám to samé a na závěr postříkám Denkmitem v rozprašovači, aby na té tabulce nebyly šmouhy. Ale chci si sehnat nějaký silnější sajrajt, který rozpustí ty mastné kapky rychleji, snad se mi poštěstí.
A jak psala MP Barbucha ten citron, tak to taky zkusím, těch máme dost, děkuju za radu. :)

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:29

@MP Barbucha
Zrovna jsem si od vás chtěla půjčit vrtačku…

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:30
@Mon Chéri píše:
@MaláMyš
Je mi fuk, co komu vyhovuje, nevyhovuje, spravedlivý, nespravedlivý… Hlavní, že najdu partnera, se kterým si to rozdělím tak, aby to vyhovovalo nám oběma. Jedno kdo co udělá a zaplatí. Všechno je spávně.

Absolutní souhlas! Právě pokud to všem vyhovuje.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek