Nepořádek v domácnosti - please help

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
shirla
881 příspěvků 25.09.12 21:32

@GreatSusan
A kde se to dá koupit? Tesco? Globus? Nebo nějaký speciální obchod?

shirla
881 příspěvků 25.09.12 21:34

@Eireenfly
Vy jste ale zběhlá…budu si to muset napsat:-)a zítra koupit:-) díky za rady:-)

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:35
@Levandule píše:
@MaláMyš krásně řečeno.
Mám na ten úklid takovou teorii. Kdybyste napsala, že jste nejstarší sourozenec nebo jedináček, tak mi ji potvrdíte :) díky :)

bohužel mladší sestra, ale netypická. Sestra je jen o rok starší a je adoptivní a moje maminka si nějak už kdysi dávno usmyslela, že je mým životním posláním se o ní starat :-)
Co je to za teorii?

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.09.12 21:36

@Dáma_s_hranostajem
Bylo to myšleno na Vás a na ostatní, kteří červeně ramínkují a tedy zřejmě nesouhlasí s Malou Myší.
Je jedno, jak se to řekne. Váš názor je, že povinností (nebo posláním, úkolem…) ženy je péče o domácnost. Částečně s Vámi souhlasím v tom smyslu, že ženy často vytvářejí domov, zabydlují to hnízdo kde se všichni cítí dobře, v tom jsou ženy asi lepší, než muži - i když nemusí to tak být vždy. Ale to neznamená, že by měly ženy vše oddřít samy a už vůbec ne, když nechtějí. Záleží na dohodě a žádná povinnost to není.
Ale hlavně jsem reagovala na tuto větu: musela jsem reagovat na Váš příspěvek, který mi zněl děsně feministicky.
No a co? Proč má pořád feminismus pejorativní přídech? Lidi si stěžují, že feministky vybojovaly ženám právo pracovat a volit, a tak teď ženy dřou dvojnásobně - doma a v práci. To ale není problém feministek, ale žen, které feminismem pohrdají a drží hubu a krok. Neříkám, že je to tak u Vás, Vás to baví a zvládáte to, ale u každého to tak není. A tyto ženy, které pod tíhou toho všeho vadnou potřebují povzbudit. Vídáme je dnes a denně. Jsou to ty otahané teplákové ladies, na které se snáší kritika celého módního pekla.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:38

.

Příspěvek upraven 20.11.12 v 13:58

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:41

@MP Barbucha
Taky si myslím, že mnoho spoluobčanek si plete feminismus s nějakou ošklivou pohlavní chorobou, a proto tvrdí, že ony tím nakažené určitě nejsou.
I když je pravda, že mnoha ženám je vlastně volební právo asi naprd, stejně jako mnoho mužům. Asi to, co je samozřejmé, pro spoustu lidí nemá žádnou cenu.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:43

Teda ženy, já vás upřímně obdivuju, jak se všechny vrháte na vrtačky a imbusy! Já složit něco z IKEY, tak nejen, že to nesložím, ale s manželem by tejden nic nebylo :-)
A to jsem technik…ale teoretik :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:46

@MaláMyš ja zložiť niečo z Ikey, tak týždeň nerobím nič iné len ten sex, manžel by oslavoval. :-D

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:48

@gulietta Teď jem málem spadla smíchy z gauče :-) :-)

Eireenfly
55 příspěvků 25.09.12 21:48

Pamatuju scénku u nás doma z dospívání, kdy jsem tátovi poprvé a naposledy si dovolila odporovat. Přikázal mi umýt nádobí a já zrovna neměla náladu, tak sem mu řekla, že nejsem jeho služka…dostala sem facku přes celou tvář a komentář, že je to moje povinnost, když sem ženská. Od té doby sem držela hubu a krok, toť vše ke svobodě žen.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:50

@Eireenfly a čo na to matka?

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:50

@Eireenfly Ale teď už s tatínkem nebydlíte, ne?

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 21:50

@MaláMyš Teorie spočívá v tom, že nejstarší děti mají na sebe velké nároky („jen dokonalé je dost dobré“)-takže ten binec vidí a nemůžou ho hodit za hlavu - a tím, jak honí moc zajíců, protože chtějí být dobré ve všem, co dělají, se jim to vymyká (pokud není úklid na prvních místech hodnotového systému). Blbě se to ve zkratce vysvětluje :)

Jo. K tématu jsem si vzpomněla, že prej vypadá na první pohled líp, když je uklizená kuchyň (linka) v neuklizeném bytě, než když je vyuklízený byt se zabordelařenou linkou.
No asi podle toho, kde ta linka je…

continuity
5853 příspěvků 25.09.12 21:51

Shirla zkuste este Frosch Soda Kitchen Cleaner. je to nezavadne i pre deti, mne rozpusta i taku tu masnotu z varenia a nie je moc drahy. maju myslim bezne v hypermarketoch, urcite drzia v Obi. vobec veci od Froscha su pre domacnost s detmi dost dobre, nedavaju tam take sajrajty, hodne je uplne eko. sestra pre nich kedysi robila marketing a odvtedy pouzivame skoro vsetko (dalsia znacka je Emsal - hlavne veci na podlahy a pod).

Příspěvek upraven 25.09.12 v 21:52

Eireenfly
55 příspěvků 25.09.12 21:51
@gulietta píše:
@Eireenfly a čo na to matka?

Máma řekla: „Dobře ti tak, víš jaký je.“

Eireenfly
55 příspěvků 25.09.12 21:55
@MaláMyš píše:
@Eireenfly Ale teď už s tatínkem nebydlíte, ne?

To už nebydlím asi 6 let, ale jak to tak pomalu začínám rozkrývat, co se týče toho mého zběsilého uklízení, tuším že v tom bude asi kus z toho dětství a přísnýho táty. Prostě se s toho stala svým způsobem obsese.

666mahu
1490 příspěvků 25.09.12 21:58

Jsem také spíš teoretik, nemusím mít všechno, a mám doma dva muže, tak aby na ně něco zbylo. :-))
Když můj muž něco sestavoval z Ikey, vznikaly u nás komické hádky. Já radila vezmi si plánek, ať zase nemusíš předělávat. On na to něco ve smyslu „nějaká chytrá, holčičko“. Sestavoval si to podle sebe (přece nejsem žádnej blbec) a klasických truhlářských postupů. A pak musel předělávat. Je potřeba to dělat podle plánku. :-))

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 21:59
@Levandule píše:
@MaláMyš Teorie spočívá v tom, že nejstarší děti mají na sebe velké nároky („jen dokonalé je dost dobré“)-takže ten binec vidí a nemůžou ho hodit za hlavu - a tím, jak honí moc zajíců, protože chtějí být dobré ve všem, co dělají, se jim to vymyká (pokud není úklid na prvních místech hodnotového systému). Blbě se to ve zkratce vysvětluje :)Jo. K tématu jsem si vzpomněla, že prej vypadá na první pohled líp, když je uklizená kuchyň (linka) v neuklizeném bytě, než když je vyuklízený byt se zabordelařenou linkou.
No asi podle toho, kde ta linka je…

Chápu to naprosto přeně a sedí to na mě. Já jsem vychovaná manipulativní chválou „ty jsi taková šikovná, ty si s tím poradíš!“
Až postupem času jsem přišla na to, že si nemusím se vším poradit, že se na spoutu věcí můžu prostě vybodnout. Ale byly chvíle, kdy jsem kolabovala a ještě trpěla výčitkama.

K druhému bodu. Máme bordel v bytě i na lince. Neuklízím kuli návštěvám. A návštěvy, výhradně kamarádky, mě milují, nevzbuzuji v nich komplexy. Taky mě pozvou do zabordeleného bytu. Pokud bychom čekali, až si doma uklidíme, už bychom se léta neviděly :-)

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.12 22:04

@MaláMyš mno já to před návštěvou někam shrnu a pak to hledám. Eventuálně zjistím, že vlastně nic z toho nepotřebuju. To tu někdo nedávno kritizoval, že nejhorší je domácnost, kde mají uklizeno, ale nesmí se otevřít skříň nebo šuplík. Asi byli u nás :)

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:05

@Eireenfly Cítím s vámi, nenechte se ukecat stejným chlapem, jako byl váš tatínek. Pokud se budete chovat jak to chtěl váš tatínek (honit se a nervovat s úklidem apod.), nahráváte sama tomu, že si vás zrovna takový protějšek vyhlédne!

Eireenfly
55 příspěvků 25.09.12 22:07

@MaláMyš Když mě si vždycky vyhlédne bordelář. :D

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:09
@666mahu píše:
Jsem také spíš teoretik, nemusím mít všechno, a mám doma dva muže, tak aby na ně něco zbylo. :-))
Když můj muž něco sestavoval z Ikey, vznikaly u nás komické hádky. Já radila vezmi si plánek, ať zase nemusíš předělávat. On na to něco ve smyslu „nějaká chytrá, holčičko“. Sestavoval si to podle sebe (přece nejsem žádnej blbec) a klasických truhlářských postupů. A pak musel předělávat. Je potřeba to dělat podle plánku. :-))

Tak to je doslovný výjev za naší domácnosti, i s tou holčičkou! :-) Teď najednou nejsem feministka, přijde mi to sexy. On to i tak lehce ironicky říká. A ještě dodá, jestli se nemám náhodou motat v kuchyni. :-)
Jen nevím chudáci děti, jestli tu ironii chápou. A co budou za pár let o nás vyprávět na četu :-)

continuity
5853 příspěvků 25.09.12 22:10

@Levandule ha! som najstarsie dieta a podla mojho muza desny bordelar. to som asi jedina, co ma doma poriadkumilovneho chlapa. moj otec je pedant a to je strasne, ten ma nakroceno k Monkovi. tento moj nie je taky extrem, ale neporiadok mu proste vadi. na druhej strane, ja mam rada poriadok v skriniach, jemu dostacuje ten vizualny, takze vsetko, co mu prekaza, strci do prvej skrine, v ktorej objavi kus miesta. (ktory som tam urcite urobila ja).

mame taky system, ze na skrinke je hromada casopisov, papierov a letakov, ktore su ale len tam, ale nevalaju sa nikde inde v byte, raz za cas to preberiem a zalozim, co je treba zalozit a vyhodim co je na vyhodenie. vadi mi to menej ako to zbierat to niekde v skrini, tam mam veci, co ozaj potrebujem.

uz tyzden upratujem skrine, neboli sme poriadne doma cele leto, a ktoru som otvorila tam mi veci padaju na hlavu.

osobitna kapitola nasho bytu su ponozky. tie sa nachadzaju vsade, obe nase deti si totiz nepretrzite vyzuvaju ponozky, ktore rychlo niekam zakopnu, aby ich uboha matka viac nenasla.

Grignard
22 příspěvků 25.09.12 22:10

Je to zajimave s temi tatinky. Ja jsem s mym byla relativne v klidu dokud jsem se nevdala. Od te doby ma porad takove otazky jestli manzelovi varim a uklizim. Neni mi to prijemne. Kdyz hlady neumrel do te doby nez me potkal, tak proc by mel hladovet ted i kdybych treba nevarila? Nechapu tu logiku, i kdyz ono to logicke asi moc neni.

MaláMyš
201 příspěvků 25.09.12 22:17
@Eireenfly píše:
@MaláMyš Když mě si vždycky vyhlédne bordelář. :D

Bordelář nebordelář to je úplně šumák. Jen ať vás nefackuje, za to, že po něm neuklízíte!!!

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 25 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek