Pochlubte se s úlovky ze second handů

Fotoalbum tématu (996) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
174 příspěvků 27.10.19 17:41

@Porkpiehat Tak pozor, ta naše společná košile byla dobrá, a proto asi skončila v tom jejich obchodě. A to ještě litujte, že nemáte tu druhou, ta byla šeříkovo - modro- smetanová, působila kvalitněji a dráže než ta terakotová. Ale sdílená radost je větší, že.
Sporťák tohoto typu máme taky, o vel. 5 cm, ale ten asi nemůžeme věnovat, ten by nám chyběl.

giuliettka
5433 příspěvků 27.10.19 18:21
@Porkpiehat píše:
@giuliettka V ČR provozují charity (Červený kříž apod.) vlastní SH nebo to jen přeprodávají?

Priznávam sa, že neviem, manžel to všetko dáva pani z Českej Lípy, jej manžel tam niekde je u tej charity, ale presne som sa na to nikdy nepýtala.

Porkpiehat
1869 příspěvků 27.10.19 18:59

@ertz Kdybyste se s tou košilí nepřipomněla, tak bych si nevzpomněla, že jste to byla vy. Koukám, že máme hodně společného - absence džín, William a Delvin, manšestr, košile s kašmírovým vzorem. Jen jestli vy nejste moje alter ego :-)
Takovýhle sporťák (byť v angličákové verzi) bych také nevydala! Mám pocit, že by děti měly zákaz si s ním hrát.

@giuliettka Aby to vůbec do té charity dorazilo a nechodily v tom všechny kamarádky té paní. Ale nakonec by to bylo jedno, hlavně že to někomu udělá radost.

giuliettka
5433 příspěvků 27.10.19 19:04

@Porkpiehat Myslím, že nie ona je v tej Českej Lípe niečo na fare. Len netuším či to predávajú, či darujú, manžel sa s tou pani pozná dlhé roky, ešte z bývalého zamestnania. Ale vlastne jak o tom píšeš, tak by mi nevadilo ani keby to dala niekomu o kom vie, že to potrebuje.

ertz
174 příspěvků 27.10.19 19:45

Kdysi jsem byla s dcerou pár dní na dětském oddělení místní nemocnice, pro děti do asi roku nebo dvou. To oblečení, které sestry dávaly na pobyt bylo tak hrozné - neurčitá barva, seprané, ono to asi vždy nevydrží to praní a tak. Když dcera odrostla, tak jsem to vhodné oblečení ve velikosti 5 - 12 měsíců na dětské odnesla ( body, tepláčky…). Samozřejmě po dohodě se známou, která tam pracuje. No, a pak mi řekla, že jedna kolegyně má vnučku a vybrala si taky. Nebylo to teda úplně tak, jak jsem zamýšlela, ale tak to asi chodí.

Porkpiehat
1869 příspěvků 28.10.19 10:58

Ať je tu zase co rozebírat. Když se tu napříč všemi vlákny řeší manšestr, tak jsem našla fotky svých třech manšestrových sak (všechna ze SH). Béžové je Esprit, hnědé je John Baner (značka stále existuje, našla jsem ji třeba na Bonprix), to zelené (jablečná zelená, apple green) je nějaká značka Yokoo.
S tím hnědým vyrazím za @Neferek a to by bylo, aby si nás někdo na Václaváku nevšiml :-D

Jaká barva se vám k čokoládové hnědé líbí? Já ho asi nejlíp vidím s bílou.

giuliettka
5433 příspěvků 28.10.19 11:05
@Porkpiehat píše:
Jaká barva se vám k čokoládové hnědé líbí? Já ho asi nejlíp vidím s bílou.

Ja slonovú kosť a ecru.

ertz
174 příspěvků 28.10.19 11:14

Připojuji se ke světle béžové, ecru a pod. Bílá by asi pro vás byla moc kontrastní. A taky se mi líbí kombinace tmavě hnědá+světle modrá, tyrkysová, růžová nebo limetkově zelená. Je nutno ale zkusit přesný odstín.

Moir
2329 příspěvků 28.10.19 11:44

@ertz předpokládám, že to nemocniční oblečení se bude všechno vyvářet, takže to bude odcházet dost rychle že si zaměstnanci rozeberou dar určený pro oddělení, to je…no, takové…nevhodné

Porkpiehat
1869 příspěvků 28.10.19 12:00

@ertz Tyrkysová, světle modrá nebo růžová mě také napadly, ale přestože mi nevadí nosit víc barev najednou (dokonce to dělám cíleně), tak u té tmavě hnědé váhám. Ale díky za tipy, budu to přikládat postupně jako v barevném poradenství a uvidím, co z toho vypadne :-)

ertz
174 příspěvků 28.10.19 12:44

@Porkpiehat Tmavě hnědá je neutrální barva, takže k ní půjde dost barev. Já teď mám tmavě hnědé kalhoty a ráda je nosím se světle šedým tričkem/halenkou, která má výstřih do V a okolo něj jemné třpytky, je to takové dost bezbarvé, ale mně to vyhovuje. A mám jednu halenku od Gerry Weber, kde jsou na ecru podkladě čverečky v různých odstínech modré a hnědé. Asi jako poorané pole a modrá obloha na podzim. To je moje oblíbená kombinace. Neumím vložit fotku, tak to musím složitě popisovat.
Hnědou s barvami na oblečení pro děti najdete na /www.farmers.cz/kolekce-choco/.

Porkpiehat
1869 příspěvků 28.10.19 14:19

@ertz Takže mi vlastně radíte, abych si dala to hnědé a zelené sako jedno přes druhé :-)
Kdyby to byly hnědé kalhoty, tak bych tak neváhala, ale jak k tomu musím dodat vršek (tričko, top) a spodek (sukně, kalhoty), tak už je to komplikovanější.

DanielaS
5033 příspěvků 28.10.19 15:17

K tmave hnedemu saku nejakou vyraznou barvu, jinak mi to sklouzava do takoveho bavorsko - loveckeho stylu.

Porkpiehat
1869 příspěvků 28.10.19 15:41

@DanielaS S tou červenooranžovou si to dokážu představit, s tou zelenkavou a tyrkysovou bych musela vidět s věcmi z mého šatníku.

DanielaS
5033 příspěvků 28.10.19 15:44

Ovsem nic proti bavorsko - loveckemu stylu!

Porkpiehat
1869 příspěvků 28.10.19 15:48

Podívala jsem se do svých souborů, kde mám uložené tipy na kombinace roztříděné podle jednotlivých barev. A u hnědé mám jen tyhle čtyři :-) Ale potvrzuje to mojí domněnku, že s bílou (v různých odstínech) a džínovinou to vypadá dobře. Ta oranžovo-lososová mě také napadla, ale nic takové myslím, doma nemám. Na mátovou (nebo jade) jsem si nevzpomněla, ale také je to hezké.
Takže volbou bude asi kombinace spíše s tlumenými barvami. Jestli budu vypadat jako Bavorák, to mi až zas tak nevadí :-D Teď si vzpomínám, že jsem jednou v SH koupila manželovi ze srandy tričko s potiskem kšand od lederhose. Tak si ho k tomu můžu vzít :-)

giuliettka
5433 příspěvků 28.10.19 15:56

@Porkpiehat Ja chcem ten náramok z druhej fotky, ten je super. :-D

Porkpiehat
1869 příspěvků 29.10.19 21:09

Dneska byly děti v nově navštívené charitě tak neposedné, že jsem se nemohla rozhodnout a nakonec jsem odešla s pruhovaným (jaké překvapení) svetříkem z HM za euro a hlavně s kožichem za pět euro. Je to pravá koženšina, ale nejsem sto určit, co by to mohlo být (ne že by to bylo podstatné, ale zajímá mě to). Kožešina má barvu šedou (takový melír pepř a sůl), vlas tak 2-3 cm, na omak hebký a hlavně je kožešina vlnitá. Nemá někdo tušení, co by to mohlo být? Na internetu marně hledám… Jediné, co jsem našla, je kočička rasy German rex :-D

Porkpiehat
1869 příspěvků 29.10.19 21:57

Už se mi to podařilo najít. Vypadá skoro na chlup stejně jako ten na fotce (včetně střihu), akorát že ten můj je v délce pod zadek.
Není to teda kočka, ale jehně.

Birdonawire
364 příspěvků 29.10.19 22:17

Jehně z druhé ruky, proč ne. Nový kožich z tohoto materiálu bych nekoupila. I kdybych ho měla kdy nosit, což tady nepřipadá v úvahu.

JarkaJ
986 příspěvků 29.10.19 22:21

@Porkpiehat Mohu být s omluvou teď kritická k Vašemu kabátu? Nelíbí se mi vůbec, strakatý makatý, nemoderniho střihu z neurčitého období :wink:, takový babkovsky plyšák, tak jsem dala červené. Když si k němu představím váš poslední úlovek skoropánskych polobotek… nevím. Kdybyste ho předvedla na sobě s nějakými doplňky, které by ho povysily, možná byste mě přesvědčila. Dlouho jsem nebyla v SH, dřív jsem chodila víc, ale s kvantitou donesených levných věcí bych také byla opatrnější.

Porkpiehat
1869 příspěvků 29.10.19 22:39

@JarkaJ Ale já ho přece nepotřebuji chválit :-) Dávám sem věci, aby to vlákno trochu žilo. U kožichu jsem chtěla jen vědět původ kožešiny, nic víc, nic míň. Ty boty k tomu v žádném případě nosit nebudu, ten kožich chce moderní doladění.
Co se mi už v šatníku nebude líbit nebo to nebudu nosit, to dám zdarma dál, při cenách kolem 2 euro na tom nezchudnu a někomu dalšímu se to může hodit. Pro mě je návštěva SH relax, pokec s lidmi stejně naladěnými, stejně jako jsou gratiferie.
Díky vám jsem aspoň našla pro kožich vhodnou přezdívku.

@Birdonawire Nový kožich (jakýkoli) bych si také nekoupila. Já ho na drsném jihu bičovaném mistrálem užiju víc než v Paříži :-)

JarkaJ
986 příspěvků 29.10.19 22:45

@Porkpiehat Chtěla jste vědět proč červené, tak proto píšu. Prave to moderní doladění by mě zajímalo, ale to vy sem už nedáte, skoda. Radost z pouhé návštěvy sh a relax, tomu ale rozumím.

Birdonawire
364 příspěvků 29.10.19 22:48

@Porkpiehat U Vás na jihu ho užijete. :-) Já za chvilku zase začnu brečet, že třetí zima v Paříži a pořád není důvod nosit hodně teplé zimní oblečení. Oproti Praze a Bruselu kašmírové svetry a pončo a šály jsou dost k ničemu.
Jo a sama mám v Praze ustájený úžasný ovčí kožich ze second handu, černý skoropersián.

Stránka:  « Předchozí 1 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek