Pochlubte se s úlovky ze second handů

Fotoalbum tématu (996) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
174 příspěvků 30.10.19 09:39

@Porkpiehat Mně se víc než ten kožich líbí vzor na tom paravánu za ním, zvlášť ta kombinace barev ( na mém PC modrošedá + okrová nebo žlutozelená).

Birdonawire
364 příspěvků 30.10.19 10:15

@Byljednoujedenživot Ono je v Parizi v zime tepleji nez v Praze, aktualne mi mobil hlasi Praha 2C, Pariz 8C, ale pocitove bych rekla, ze je vic. Opravdu zima bylo minule roky jen par dnu, a i tehdy je lepsi spise vrstvit, pokud tedy clovek jezdi metrem. V te tlacenici je vedro.

Porkpiehat
1869 příspěvků 30.10.19 10:55

@JarkaJ Pokud se jedná o doladění, tak u takhle výrazných kabátů (plánuji i s tímto kožichem) nosím nejčastěji tu nejjednodušší možnou kombinaci - černý rolák (nebo černý svetr s výstřihem do V), černé kalhoty a černé boty (v mém případě kožené polokozačky na podpatku), maximálně doplněné šperkem, aby vynikl ten hlavní kus oblečení (jako ta paní na videu od @Byljednoujedenživot (hledala jsem se tam :-) ).
Zrovna k takovému kabátu z fotky si dokážu představit i ty retro boty. Dnes ráno jsem je měla k tmavším nevyšisovaným modrým džínám, pruhovanému triku a černému kabátu ke kolenům (po francouzsku s holým krkem a naboso). Oproti původní fotce jsem je nakrémovala černým krémem na boty a lesknou se jak psí … :-)

Já mám asi na nakupování v SH jiný pohled než ostatní. Místo „to je nemoderní, vypadá to blbě“ se pokouším hledat ve věcech potenciál, zkouším je zakomponovat do outfitu (což je nejspíš vidět i na mých komentářích k oblečení ostatních uživatelek). Takže už při nákupu přemýšlím, jak je zkombinovat, jestli má ta věc šanci vypadat dobře. Neříkám, že jsem v minulosti nekoupila i věci, které se ukázaly nekompatibilními s mým šatníkem a stylem (byť pestrým). V současnosti ovšem kupuji jen věci, o kterých jsem přesvědčena, že dodají mému outfitu něco navíc, něco abych se odlišila od ostatních. Takže při včerejším nákupu jsem vrátila na štendr desítky věcí, které neměly vhodnou barvu, měly nesedící střih, nebo se mi po oblečení na mě nelíbily.
Svoje outfity sem na sobě vyfocené nedávám, nepotřebuji nikoho přesvědčovat o tom, jak je daná věci naživo daleko lepší než na ramínku. Nechávám na každém, ať si představí, co by s tou věcí dovedl udělat, pokud by jí našel takhle viset na ramínku v SH.

Matmys
2534 příspěvků 30.10.19 11:33
@Porkpiehat píše:
Dneska byly děti v nově navštívené charitě tak neposedné, že jsem se nemohla rozhodnout a nakonec jsem odešla s pruhovaným (jaké překvapení) svetříkem z HM za euro a hlavně s kožichem za pět euro. Je to pravá koženšina, ale nejsem sto určit, co by to mohlo být (ne že by to bylo podstatné, ale zajímá mě to). Kožešina má barvu šedou (takový melír pepř a sůl), vlas tak 2-3 cm, na omak hebký a hlavně je kožešina vlnitá. Nemá někdo tušení, co by to mohlo být? Na internetu marně hledám… Jediné, co jsem našla, je kočička rasy German rex :-D

Hele, to vypadá ale přesně jako můj pes.
Doufám, že ho doma najdu, až se vrátím z práce!!!

Porkpiehat
1869 příspěvků 30.10.19 12:05

@Matmys Jestli tam byl ještě včera večer, tak to není on :-)
Děti si myslí, že dnes k obědu bude kuře na paprice. Nechám je při tom.

JarkaJ
986 příspěvků 30.10.19 12:07
@Porkpiehat Ale já s vámi nepolemizuju o SH obecně ani výběru kousků s přemýšlením, zda se mi hodí, také nenakupuji bez rozmyslu, ať se jedná o drahou novou věc nebo věc ve slevě za pár korun. Shodně s Vámi si také myslím, že daná věc je vždycky naživo lepší než na ramínku, ale vložení fotky nepovažuji za přesvědčování, zatímco sáhodlouhé rozbory a zdůvodňování ano. @Porkpiehat píše:
Svoje outfity sem na sobě vyfocené nedávám, nepotřebuji nikoho přesvědčovat o tom, jak je daná věci naživo daleko lepší než na ramínku.
Porkpiehat
1869 příspěvků 30.10.19 12:39

@JarkaJ Vysvětlování a přesvědčování jsou pro mě dvě různé věci. Bohužel mám rozvleklý sloh.

giuliettka
5433 příspěvků 30.10.19 17:18
@JarkaJ píše:
@Porkpiehat , zatímco sáhodlouhé rozbory a zdůvodňování ano.

Len tak zo zvedavosti, nemáte pocit, že takéto komenty postupne zabijú akúkoľvek debatu?

Temperance
2172 příspěvků 30.10.19 17:54

@Porkpiehat Ještě se vrátím k těm Vašim koženým polobotkám. Určitým vodítkem, zda byly původně zamýšleny jako pánské nebo dámské, by mohla být šířka opatku, dámské bývají užší. Pokud ovšem nebyly šité na míru. Omlouvám se, že to píšu až dnes, byla jsem pár dnů mimo net.
(A mně osobně také nevadí nosit věci po někom, pokud se mi líbí a padnou mi.)

JarkaJ
986 příspěvků 30.10.19 18:16

@giuliettka Nechci „zabíjet diskusi“ ani nikoho omezovat v projevu, ale chtěla jsem tím říci, že někdy lepší jedna fotka než tisíc slov. @Porkpiehat má zajímavé příspěvky v různých směrech, ale opravdu mi chybí fotka reálného jejího kabátu (proč hledat hodně podobný na internetu?) s jejími kombinacemi, které zamýšlí, aby třeba na první dojem pro mě nelíbivý kabát vyniknul, protože se hodí třeba k jejímu stylu a typu, zatímco jiný by to nedokázal vynést. Fotka by mohla být bez hlavy, ale pokud nechce dávat fotky sebe, respektuji to. Ale dát pro představu z internetu nějakou fotku cizí ženy v červeném kabátu (když si koupila světlý kožešinový), má pramalou výpovědní hodnotu. Omlouvám se, že to vyznělo vůči Porkpiehat dost příkře.

Porkpiehat
1869 příspěvků 31.10.19 10:21

@Temperance Kloním k tomu, že jsou pánské :-) Po nakrémování a vyleštění vypadají zase jinak než na fotce.

Porkpiehat
1869 příspěvků 31.10.19 10:29

Naivně jsem si myslela, že sdílením fotek ze SH bude diskuze o tom, jestli se to někomu líbí nebo nelíbí, podpořím sdílení dalších fotek, případně někomu dodám chuť se do SH nebo do charity podívat. Absolutně mi nevadí, že se moje nákupy někomu (někdy všem) nelíbí, nedávala jsem je sem, abych byla chválená. Tisíc lidí, tisíc chutí, o nákupech v SH to platí dvojnásob. Není to vlákno „Co jsem měla dnes na sobě“, takže nevidím důvod dávat oblečení na postavě, ani nakombinované s něčím dalším. Pokud oděv fotím, tak chci, aby to nějak vypadalo (tudíž fotím zrcadlovkou) a fotky musím stanovat do PC. Dělám to vždy po nějaké době, když je nakoupených věcí víc. Proto jsem použila fotky z internetu. Tímto bych za sebe uzavřela tuto diskuzi a přidávání fotek.

Pokud bude mít někdo dotaz na francouzštinu, něco z Francie nebo nějakou jinou konzultaci (jak už se dělo v minulosti, že @giuliettka ;-), je t'embrasse très fort), budu na SZ (mám zasílání upozornění do mé emailové schránky).

JarkaJ
986 příspěvků 31.10.19 11:30

@Porkpiehat Přesně to byste fotkou úlovku ze SH spolu se svými nakombinovanými věcmi mohla udělat - dodat ostatním chuť k návštěvě SH a ukázat jim, že zdánlivě nepěkný nebo nemoderní kousek lze moderně nebo originálně zakomponovat do současného šatníku. Není třeba se stahovat a omezovat své příspěvky k jiným tématům do SZ(zmínila jsem, že máte zajímavé příspěvky v různých směrech). Když si to tak zpětně po sobě přečtu, jednou jsem pouze zkritizovala Váš kabát a konstatovala, že fotky kombinací Vy nepřidáváte (na to jste právě Vy odpověděla, že nemáte potřebu někoho přesvědčovat, že ve skutečnosti to vypadá líp), na což jsem reagovala tou nejostřejší a konfliktní větou v komentáři v 12:07, toť vše. Mohu se Vám ještě jednou omluvit, můžu si o tom myslet, co chci, ale to je asi tak všechno, co s tím můžu dělat :-)

Sheba
358 příspěvků 31.10.19 12:59

@Porkpiehat Ne,prosím, nestahujte se! Vždyť vy jste tady jedna z mála, které drží MP při životě. Já vás ráda čtu, pište, dávejte fotky, vy jste tady vlastně VIP :-)

Oldyn
6213 příspěvků 31.10.19 13:16

@Porkpiehat
Souhlasím s @Sheba, taky Vás ráda čtu.
Až se vrátím zítra domů, vyfotím vám záhadu, kterou koupila dcera v SH v zahraničí jako maxi nadměrnou sukni, což se po zadání značky výrobku ukázalo jako nesmysl.

kalmar
124 příspěvků 31.10.19 14:01

@Porkpiehat prosím, nestahujte se, vraťte se! děsně mě baví vaše nákupy v SH… se slzou v oku pamatuju na Emaus, kde se dala pořídit i pračka (ovšem do fronty musel člověk už tak ve 4 ráno) a hlavně skvělé šaty. Baví mě Vaše stylistické analýzy. Nechcete třeba psát blog? Jste ohromně inspirativní.

Moudd
122 příspěvků 31.10.19 14:21

@Porkpiehat Já jsem taky členkou vašeho fanklubu :-)
Jste taková praktická žena a vaše rady jsou užitečné. Zpravodajství ze SH čtu ráda, protože SH je i moje hobby. Takže prosím, přispívejte stále!

Porkpiehat
1869 příspěvků 31.10.19 14:37

@Sheba @Oldyn @kalmar @Moudd Jste milé :-) Nestahuji se z MP definitivně, jen si potřebuji dát oddychový čas. Jsem z těch lidí, kteří než by se hádali, tak jdou radši od toho, i za cenu, že si dotyčný myslí, že je to projev slabosti (teď mluvím všeobecně, platí pro jakoukoli moji životní situaci). A protože mě takhle diskuze o ničem celkem vysála, tak se budu pár dní věnovat bohulibějším činnostem :-). Do ostatních témat se potom vrátím. Sem až podle toho, jak dlouho zůstane ta pachuť hořkosti. Protože mám teď trapný pocit, že jsem většinu čtenářů tohoto tématu otravovala svými nic neříkajícími bláboly. Mám asi sebemrskačské období :-) Bisous et à très bientôt!

pavka_l
1080 příspěvků 31.10.19 14:43

@Porkpiehat Neotravovala, to v žádném případě, ráda Vás čtu ve všech tématech a vždycky se na Vaše příspěvky těším.

benyka
7907 příspěvků 31.10.19 14:56

@Porkpiehat Taky bych se přimlouvala. Dejte si pauzu a uvidíte. Zjistila jsem zajímavou věc: Zatímco šaty v obchodech vypadají báječně na ramínku a na mně jsou většinou naprosto strašné, u věcí ze sekáče je to přesně obráceně. A i nová koženková bunda, kterou jsem vyfotila v euforii rychle jenom na ramínku, sklidila skoro samé červené, ale když jsem ji za čas oblékla (schválně přes naprosto nudné černé trikošaty), byla najednou spíš „zelená“.

ertz
174 příspěvků 31.10.19 15:01

@Porkpiehat Já se tedy také připojuji k prosbám o Váš návrat na MP, vždyť kvůli mé/Vaší košili jsem se zaregistrovala, protože jsem nevěřila svým očím, když jsem ji viděla.
Tak až si vydechnete, ráda si něco přečtu. Jen ( nevím teda, jestli to budete číst) mám malý mimo módní dotaz. Psala jste, že žijete asi 600m vysoko - jaký vegetační stupeň je u Vás? U nás by to byly původně jedle a buky / dnes smrky/.
A nemohl by někdo přeložit tu poslední větu? - já mám jen 10denní rychlokurs francouzštiny a toto jsme asi nebrali.

Temperance
2172 příspěvků 31.10.19 15:05

@Porkpiehat Chápu Vás, vydechněte si - ale pak se vraťte!!!

kalmar
124 příspěvků 31.10.19 15:08

@ertz Pusu (běžný fr. pozdrav) a na brzkou viděnou!

Yaay
317 příspěvků 31.10.19 17:30

@Porkpiehat lenze, ak takto reagujete na, ani neviem to naznat, prispevok @JarkaJ sa hadam ani neda nazvat kritikou, tak ako to bolo podane, tak dosiahnete akurat to, ze sa vam v buducnosti bude kazdy obavat cokolvek vytknut aby ste si to nevzali osobne. Mate tu stovky pochvalnych reakcii, a na jednu, ktora taka nie je reagujete pocitom horkosti a odchodom?

giuliettka
5433 příspěvků 31.10.19 18:26
@Yaay píše:
@Porkpiehat lenze, ak takto reagujete na, ani neviem to naznat, prispevok @JarkaJ sa hadam ani neda nazvat kritikou, tak ako to bolo podane, tak dosiahnete akurat to, ze sa vam v buducnosti bude kazdy obavat cokolvek vytknut aby ste si to nevzali osobne. Mate tu stovky pochvalnych reakcii, a na jednu, ktora taka nie je reagujete pocitom horkosti a odchodom?

Pôvodne som ti chcela napísať, aby si nenechala cloumat svojím majestátem, raz mi to napísala @DanielaS a mne to pomohlo sa povzniest nad debilné reči. Ale po tomto komente som si to rozmyslela. Máš pravdu Bisous et à très bientôt! :-) :-D

Stránka:  « Předchozí 1 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek