Pochlubte se s úlovky ze second handů

Fotoalbum tématu (996) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
169 příspěvků 31.10.19 20:52

@kalmar Děkuji za překlad.

VeronikK
1169 příspěvků 1.11.19 09:16

@Porkpiehat já jen, že zrovna u vás by mohly být i vaše fotky inspirující. Osobně si umím představit věci z fotek i nakombinované, ale máte opravdu zajímavé některé kousky, tak možná proto je škody, že nedáváte fotky. (já je nedávam proto, že mi to nějak nejde…)

Oldyn
6211 příspěvků 1.11.19 10:19

Slibovaná záhada, bylo to na ramínku kde byly šaty a sukně.

Oldyn
6211 příspěvků 1.11.19 10:22

Složení 95% rayon 5% spandex, velmi příjemné a jemné na omak. A dle značky je to toto: www.coveredgoods.com

quebrada
201 příspěvků 1.11.19 12:23

@Oldyn Tak to sukně opravdu nebude. ;-)

Ale jako nápad to není špatné. Třeba ten návlek na nákupní vozík by se mi byl býval s dětmi hodil. Zvlášť když jsou na tom podle výzkumů vozíky často hůř než veřejná WC.

Příspěvek upraven 01.11.19 v 12:36

MP blanka
2161 příspěvků 1.11.19 12:29

@Oldyn - no na bežnú sukňu to nevyzerá, ale keď si predstavím figúru tých žien s obrím vypchatým zadkom…

Porkpiehat
1865 příspěvků 2.11.19 14:27
@ertz píše:
@Porkpiehat …kvůli mé/Vaší košili jsem se zaregistrovala… …Psala jste, že žijete asi 600m vysoko - jaký vegetační stupeň je u Vás? U nás by to byly původně jedle a buky / dnes smrky/.

Takže mám za vás něco jako morální odpovědnost, že? ;-)
Nejčastěji jsou to dubové lesy, používají se tu ve velké míře i jako topné dříví. Je jich tu několik druhů: Dub cesmínovitý, Dub pýřitý (nachází se pod ním lanýže), Dub zimní, Dub kermesový a nejspíš ještě další. Často jsou to malé, krpaté stromky dosahující několika metrů (nejspíš i kvůli kácení na topné dříví). Z jehličnanů jsou to nejčastěji borovice. Samozřejmě že se tu vyskytují i buky nebo jedle. A jak jsem zmiňovala, jmelí tu roste doslova na dosah ruky, ve výšce 2-4 metry).

ertz
169 příspěvků 2.11.19 15:04

@Porkpiehat Zajisté máte morální odpovědnost za kdeco :-), tak jako každý člověk, který přemýšlí o světě.
Díky za odpověď, přemýšlela jsem o vegetačních stupních v souvislosti se zeměpisnou šířkou a orientací pohoří. Severní svahy Alp jsou mi známé, u těch jižních mě teda duby nenapadly. Nevím proč, ale představovala jsem si jedlé kaštany nebo něco takového.
Jinak jsem se rozhodla, že si doplním šatník o víc barev, takže dnes po letech šiju zkušební model. Bude tmavě modrý, aby té barvy nebylo naráz moc. :-)
A přeji příjemný dušičkový víkend.

Porkpiehat
1865 příspěvků 2.11.19 15:26

@ertz Jedlé kaštany tu samozřejmě jsou, tvoří jakési lesíky, asi jako v ČR, nejsou zamíchané mezi ostatní porost. Také proto jsem si koupila tu ořechovou halenku :-), je to takový druh maskáče do provensálských Alp :-D Lesíkům se tu říká „maquis“ (česky je to makchie), stejně jako třeba na Korsice. Je to i název pro partyzány schovávající se za druhé světové války v lesích, kteří měli velkou roli v protifašistickém odboji.

giuliettka
5367 příspěvků 2.11.19 16:10
@ertz píše:
Nevím proč, ale představovala jsem si jedlé kaštany nebo něco takového.

Ja mám prosím na záhrade u nás na severe 2 jedlé gaštany. 2 sú preto, že vraj musia byť nejak on a ona, ako je to presne netuším, ale máme aj plody a sú krásne. :-D

Porkpiehat
1865 příspěvků 2.11.19 16:37

@giuliettka Kaštany jsou pro Francouze něco jako krevety pro Bubbu z Forresta Gumpa. Pečené kaštany, kaštanová mouka, kaštanové pivo, kaštanová nádivka, kaštanová sladká pomazánka (něco jako kaštanová Nutella). Jednou si manželovi (dva) kamarádi, kterým jsme poskytli jednodenní azyl při jejich cyklovýletu, k snídani vymazali skoro celou sklenici. Když se pak pídili po tom, kde se to dá sehnat a kolik to stojí, tak se zděsili, když jsme jim řekli, že za tu sklenici jsme platili 6,50 euro.

ertz
169 příspěvků 2.11.19 19:57

@Porkpiehat Makchie znám, ale myslela jsem, že je to takové trnité hloží po kolena, nenapadlo mě, že z toho mohou být lesy.

Porkpiehat
1865 příspěvků 2.11.19 20:43

@ertz No lesy, to je silné slovo, takové trochu vyšší křoví z nízkých dubů. Něco jako ten strom vlevo na fotce. Porost stromů je relativně řídký, takže se jím dá projít, ale dost hustý na to, aby se po pár metrech člověk ztratil z dohledu.
Ono to není takhle všude, pak jsou také normální lesy (jak v nižší, tak ve vyšší nadmořské výšce). Ale projíždím několika oblastmi, kde je pouze toto.

Fabienne_m
75 příspěvků 4.11.19 11:24

Kabát se vzorem rybí kosti, který osobně vidím jako oversized spíš s jednoduchým doladěním. Je z 50% vlněný, tak snad i zahřeje.

Porkpiehat
1865 příspěvků 20.11.19 12:03

Kecky Sixth June Paris. Celokožené, včetně vnitřní stélky. Úplně nové, nikdy nenošené, získané na gratiferii. Aktuální cena na slevových portálech (loňský model) je kolem 70 euro, původní cena se dost různí 135-200 euro. Je to pánský model, ale nějak si nedokážu představit kluka, který by je nosil. Asi proto je paní věnovala, zřejmě nevhodný dárek (má dva syny, po kterých dostávám pokaždé pro ty moje dost věcí).

Stránka:  « Předchozí 1 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek