Pochlubte se s úlovky ze second handů

Fotoalbum tématu (1025) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
katkas4
8 příspěvků 39 inzerátů 2.12.21 14:00

Mám jich více - jednak je používám při šití - když potřebuji na sebe něco spravit, tak to sama na sobě nenašpendlím, aby to opravdu hezky sedělo, a než to na několikrát přešpendlovat a vždycky zkoušet, popíchat se špendlíky (a já upravuji docela dost) = figurína ideál!!! no a pak mám figurínu jako doplněk do interiéru (když je hezky potažená, tak to moc pěkně vypadá + dají se na ni rychle hodit i nějaké krásné šatičky pro obměnu, a pěkně to byt oživí… myslím, že figuríny v bytě už nejsou výjimka…

Oveeec
3217 příspěvků 2.12.21 14:27

@katkas4 Jasně, krejčovská panna je super, mě zaráží spíš tyhle plastové trupy, ale asi jsou levnější a funkci to pro nějaké úpravy plní nejspíš skoro stejnou.

Edit: Ještě dodám, že ony jsou (aspoň v obchodech) často zkroucené do různých póz, tak nevím, jak je to pro šití užitečné.

Oveeec
3217 příspěvků 3.12.21 01:15

A já jsem ulovila v sekáči hedvábnou sukni Laura Ashley a vlněné (89 % panenská vlna) palazzo kalhoty Cotélac, celkem asi za 300 Kč. Akorát do těch kalhot nesmím přibrat ani deko. A bojím se je dát do pračky. A taky nevím, jestli si na ně troufnu. Ale nechat jsem je tam nemohla :)

katkas4
8 příspěvků 39 inzerátů 3.12.21 12:24

@Oveeec to znám - takových kousků mám VE SKŘÍNÍCH spoustu - sice je člověk nikdy neobleče, ale jsou to tak úžasné kusy, že je tam člověk prostě nemůže nechat a musí je mít - já jsem si tak minulý týden koupila už 3. fialovou zimní bundu:-) :-)

Jordaan
9608 příspěvků 3.12.21 12:34

@Oveeec

Cotélac jsem neznala, ale pri pohledu do online shopu rikam, ze jste mela z pekla stesti :-).

Oveeec
3217 příspěvků 3.12.21 13:48

@Jordaan Taky jsem se šla podívat do e-shopu, název mi možná něco vzdáleně říkal, ale hlavně jsem tušila, že vlněné kalhoty budou asi nějakého onačejšího původu. Akorát z nich opravdu nesmím vyrůst, jinak budou viset ve skříni, ale myslím, že i to stojí za to :)

katkas4
8 příspěvků 39 inzerátů 3.12.21 14:03

@Oveeec Až v nich budete delší dobu sedět na koženkové židli/křesle, tak pochopíte, proč takový kousek skončil v ScH (značka neznačka)

Porkpiehat
3174 příspěvků 3.12.21 14:09

@Jordaan @Oveeec Také mi ta značky nic neříkala, ale když jsem viděla jak se to píše, tušila jsem, že by mohla být francouzská. Z takového úlovku má člověk radost dvakrát - poprvé, protože se mu to líbí, a podruhé, když zjistí, kolik by za to zaplatil v normálním obchodě ;-)
Mám pár věcí, u kterých se takhle raduji apakovaně. Před pár dny jsem měla na sobě černý kabát, složení 50% střižní vlna, 40% angora, 10% cashgora (křízenec kozy kašmírské a angorské), který jsem koupila za 210 Kč. Původně stál 420 Kč, ale poslední den (rušení prodejny) bylo vše za půlku. A má odepínací černý límec z králíka. Divila jsem se, že si ho nikdo nekoupil ani za tu původní cenu, prodavačka mi vysvětlila, že byl všem ostatním prodavačkám, členům rodin i kamarádkám velký a dlouhý. Kabát je jednoduchého střihu, žádná zdobnost, která by podléhala módě.

Oveeec
3217 příspěvků 3.12.21 14:54

@katkas4 Jejda, a proč? Zatím jsem je měla jenom chvilku doma a je fakt, že na kůži příjemné nejsou, chce to asi punčochy pod ně.

Stránka:  « Předchozí 1 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek