Pochválíte cizímu člověku oblečení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dujour
70 příspěvků 29.03.17 23:21
Pochválíte cizímu člověku oblečení?

Předem se omlouvám, pokud se tu už snad podobné téma řešilo, ale doufám, že ne. Pochválíte? Myslím opravdu cizí lidi na ulici, v MHD a podobně, ne známé (známých), kteří jen nejsou kamarádi. Já jsem to zatím neudělala a nemůžu říct, že bych byla v pokušení nějak moc často, ale zrovna dnes jsem viděla dámu v tak krásném žlutém kabátku, že mi celý den nejde z hlavy a možná to byla to rozhodující drobnost, která mě ponoukla se zde zaregistrovat.

Sama jsem párkrát pochválena byla, vždycky to samozřejmě potěšilo.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

leonella
165 příspěvků 30.03.17 00:05

Tak na půl a jedinkrát. Na zastávce jsem jednou vyzpovídala dívčinu v nádherných šatech. Vypadaly na ní nádherně, a já jsem byla zvědavá kde je pořídila. Tak jsem jí pochválila.

Beruska13
167 příspěvků 30.03.17 08:31

Proč ne? stalo se mi párkrát, že mi někdo pochválil outfit a hrozně mě to potěšilo, předpokládám, že by to tak vnímal každý - jen do toho:-)

jaksitaksi
83 příspěvků 30.03.17 08:33

Já mám takové nutkání vždy, když vidím nějakou starou dámu, která o sebe dbá a je hezky oblečená. Popravdě tomu nutkání většinou i podlehnu a pochválím, zatím sem se setkala jen s pozitivní reakcí. Ty ženy byly překvapené a potěšené, ale mně to udělalo radost, že jsem jim to mohla říct.
Jednou jsem ovšem pochválila nádherné vlasy mladé slečně a ta se po mně koukla způsobem „divná baba opruzuje“, takže od chválení mladších ročníků mě to odrazuje.

JanieB
132 příspěvků 30.03.17 09:55

Já jsem to udělala jen výjimečně, asi dvakrát, protože si moc netroufám. Ale reakce byla vždycky moc pozitivní. A z druhé strany: asi čtyřikrát někdo na ulici pochválil mě, hlavně za sukně nebo šaty, vlastně i jednou asistenka u zubaře;-) Moc to potěší a úplně prozáří den, takže by mi vůbec nevadilo, kdyby se takové chválení i mezi neznámými lidmi praktikovalo častěji;-)

VeronikK
357 příspěvků 30.03.17 09:56

Já ano, určitě. Ne vždycky, když se mi něco líbí to hned běžím říct, ale myslím, že to potěší. Taky někdy, když mě zajímá odkud to je. A často pochválit musím, protože mě něco zaujme, „zírám“ a bylo by to trochu trapné, tak to příslušné paní pochválím :-) (tedy pokud se mi to líbí samozřejmě). Zrovna takhle jsem včera pochválila paní boty, ale byla oblečená zajímavě celá. To už jsem zas nechtěla přehánět, nechtěla jsem být vlezlá.

Romka1
28 příspěvků 30.03.17 10:02

Pokud je to známý, kolega ap. pochválím ráda. Nemohu chválit lidi na ulici. Ráda se otočím, když je někdo pěkně oblečený

Dujour
70 příspěvků 30.03.17 11:13
@leonella píše:
Tak na půl a jedinkrát. Na zastávce jsem jednou vyzpovídala dívčinu v nádherných šatech. Vypadaly na ní nádherně, a já jsem byla zvědavá kde je pořídila. Tak jsem jí pochválila.

To jsem možná byla já :) protože přesně tohle se mi stalo. Šaty byly takové modrozelené, krátké, koupila jsem si je k maturitě a pak jsem je dost nosila, a jedna slečna (ne o moc starší než já, taky mi tykala) mi je na Staroměstské pochválila a vyzvídala, odkud jsou. Ale to už je pěkných pár let.

Onehdy jsem jedné paní v tramvaji pochválila, že si veze krásné kytky :D měla evidentně radost. Ale to je asi tak nejdál, co zajdu, chválit oblečení nebo vlasy mi připadá trochu moc osobní. I když jak říkám, když cizí člověk pochválí mě, rozhodně mi to nevadí, tak jsem zřejmě takový sobec/introvert.

Počkat, určitě jsem párkrát pochválila nějakou dámu v obchodě, když jsme se při zkoušení oblečení potkaly před zrcadlem, ale to mi asi připadá méně intruzivní, protože ta situace je už nastavená na to, že se obě strany právě zabývají oblečením.

weruberu
968 příspěvků 1 inzerát 30.03.17 11:31

Abych za někým na ulici běžela s pochvalou, to asi ne, ale pokud se s někým cizím bavím (prodavačky, pošťačka, kosmetička, spolucestující v MHD apod.) a něco se mi na té dotyčné líbí, tak to ráda pochválím a třeba se zeptám odkud ta věc je.

Mně občas někdo pochválí vlasy (a ptá se zda jsou moje) nebo postavu (od úplně cizího člověka to samozřejmě potěší). V zimě mne zastavila jedna paní ať se nezlobím, že shání podobný kabát jako jsem měla na sobě-jestli jí prozradím odkud je.

KoraKora  30.03.17 11:45

Já jsem včera pochválila paní, odhadem 75 let. Krásné šedé mikádo, křivák, midi sukně, kotníkové boty. Bylo na ní vidět, že musela být velice krásná a vlastně pořád ještě byla. Fakt mi spadla čelist.

Dujour
70 příspěvků 30.03.17 11:53

Ha, a teď jsem si vzpomněla, že loni v zimě jsem jedné paní v tramvaji jednak pochválila parfém, jednak jsem se zeptala, jestli cítím správně, že je to moje oblíbená Dune od Diora. To byla moje hlavní motivace, protože jsem poblíž té paní seděla asi deset minut a postupně mě začala přivádět k šílenství ta nejistota, jestli to je Dune nebo není. Byla, paní měla zřejmě radost, že ji poznávám a chválím, a ještě přidala informaci, že se ta vůně často líbí „děvčatům“, což pro mě v mém věku přes třicet bylo značně lichotivé (ovšem té dámě bylo okolo sedmdesáti, takže chápu, že její laťka pro „děvče“ je někde jinde než ta moje :) ).

Jinak když už s nějakým cizím člověkem mluvím, třeba pracovně, na úřadě nebo v obchodě, to taky dokážu pochválit, když má na sobě něco, co se mi líbí (a ta komunikace už běží a probíhá v pohodě, samozřejmě), ale abych kvůli tomu někoho oslovila, k tomu mě fakt přivedla jenom ta Dune.

Bongani
171 příspěvků 2 inzeráty 30.03.17 12:42

Já bych i chválila, ale jsem osoba stydlivá, takže jenom koukám. :-)

Mě se párkrát stalo, že mi pochválila kabát nebo oblečení třeba pokladní v obchodě nebo paní na poště. A potom mě několikrát pochválili starší divně vypadající muži, ale ti to hned doprovodili slovy: A nešla byste na kafe?

Dujour
70 příspěvků 30.03.17 13:05
@Bongani píše:
Já bych i chválila, ale jsem osoba stydlivá, takže jenom koukám. :-)Mě se párkrát stalo, že mi pochválila kabát nebo oblečení třeba pokladní v obchodě nebo paní na poště. A potom mě několikrát pochválili starší divně vypadající muži, ale ti to hned doprovodili slovy: A nešla byste na kafe?

No jasně, chválit příslušníka opačného pohlaví, to se to celé ještě dostane někam úplně jinam. Sice tedy běžně nechválím ani cizí dámy, ale oslovit cizího pána s tím, že se mi líbí, co má na sobě, to bych měla dost silné obavy, že se na mě dívá podobně jako vy na ty podivně vypadající muže (i když tedy ješitně doufám, že zas tak divně nevypadám). :D

leonella
165 příspěvků 30.03.17 18:31

@Dujour
To by byla hezká náhoda, ale já se angažovala na Karlově náměstí. slečna měla krásné bledě modré retro šaty s kytičkovým vzorem. A navíc je měla z dovoloné z ciziny. Tak snad příště… určitě pochválím :-)

Ailouropardalis
46 příspěvků 30.03.17 19:45

Já se hrozně stydím, nedokázala bych někoho zastavit na ulici. Zato maminka tohle dělá běžně a ještě se zeptá, kde danou věc koupili (a mě pak posílá, ať si ji koupím, že mi bude slušet - ne aby myslela na sebe) :)

paviocko
57 příspěvků 31.03.17 14:22

Na ulici ne, ale třeba prodavačce v krámě ano. Tuhle jsem chválila pokladní v Bille náušnice a měla radost.

defilenaiguille
2824 příspěvků 31.03.17 16:03

Chválím celkem často (vlasy, oblečení, šperk), ale pouze kamarádkám nebo známým (a vždy upřímně, nedokážu pochválit něco nehezkého, to radši mlčím), úplně cizímu jsem zatím nic nepochválila. Tedy pokud se nepočátá jeden pán, který vedle mě parkoval auto. Měl nového Mustanga a už když přijel, tak jsem měla z toho hukotu husí kůži. Z obchodu (s kutilskými potřebami) jsme vyšli zároveň a když jsme nasedali, tak jsem mu řekla, že má pěkné auto. Evidentně ho to potěšilo. Já jsem si prostě nemohla pomoci a musela jsem mu to říct (takové auto je můj sen, ale to už jsem zamlčela).

Dujour
70 příspěvků 02.04.17 23:16

Děkuju všem za odpovědi! Až uvidím někoho v něčem ohromujícím, tak se třeba osmělím pochválit. :)

andano
639 příspěvků 02.04.17 23:28

@Dujour
Občas pochválím a už jsem byla i pochválena - a potěšilo mě to - takže se nebojte a chvalte - nic to nestojí a nic se tím nezkazí!

Jindrason
217 příspěvků 03.04.17 08:30

Jistě že pochválím, ale v případě, že se začneme nějak bavit. Nedojdu za ní/ním a neřeknu " jéééé, dobrýýý den, máte krásné sako".

Oldyn
5531 příspěvků 03.04.17 20:23

Mám novou klientku, prý na doporučení. První schůzka a její kabelka byla úžasná! Strašně moc jsem jí ji chtěla pochválit, jenže já mám nějaký blok abych nepůsobila jako vlezprdelka, takže jsem tu pochvalu spolkla. Byla to tato longchamp, ale koňaková.

LisaC
11 příspěvků 20.04.17 12:38

Jsem stydlivka, takže cizí lidi neoslovuji, i když bych jim mnohokrát ráda pochválila outfit. Loni jsem se odvážila a pochválila jedné paní v tramvaji její parfém. Zjevně jí to potěšilo a já si ho následující týden koupila taky.

Lutra
30 příspěvků 20.04.17 13:42

Já pochválím i cizí lidi, i muže, ale neuvědomuju si jedinou negativní reakci, samé polichocené úsměvy a potěšené ruměnce. Takže spoléhám na to, že co je myšleno upřímně, je tak i pochopeno. Pravda jednám většinou velmi stručně, úsměv, pochvala a mizím, abych nezavdala příčinu k obavám z nějakých nehezkých postranních úmyslů. Možná proto nemám ty negativní zkušenosti, nestihnou se vzpamatovat :)

KatkaHlad
12 příspěvků 21.04.17 10:37

Občas ano :) minule jsem paní udělala radost. Měla si 50 let a byla fakt kočka. Ne takovatá ta zmalovaná nána, ale hezky, lehce upravená paní…

digizanet
8 příspěvků 21.04.17 21:04
potěší to

Ráda koukám po lidech jako inspirace co na sebe, co a jak kombinovat… asi by mě nenapadlo chválit jen tak veřejně cizí lidi, ale protože se mi to stalo už párkrát samotné, že jsem byla pochválena a udělalo mi to velkou radost, dělám to teď občas dál… ale spíš si to jen myslím…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Metalické odlesky vládnou letošnímu létu

Metalické kabelky jsou zvlášť pro léto vždy velmi aktuální. Jednak... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
5 typů kravatových uzlů

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Můžete mít sebekrásnější kravatu, ale pokud místo uzlu vážete... Celý článek

Reklama