Pochválíte cizímu člověku oblečení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
kalechiam
3 příspěvky 22.4.17 14:56

Ráda se dívám kolem sebe. Když si všimnu sladěného outfitu nebo prostě jen dobrého kousku, který mne zaujal, není pro mne problém dotyčnou osobu pochválit a zeptat se jak je kousek starý a odkud pochází. Většina žen je v první chvíli překvapená, ale jakmile překonají rozpaky, tak se rozpovídají a vždy je z toho velmi příjemné zastavení.
Občas se ale přistihnu, že si se zájmem někoho prohlížím a pak přemýšlím, jestli moc nezírám. :-) :-D

Dujour
82 příspěvků 17.5.17 14:57

Oživuju téma s tím, že mi onehdy byly pochváleny stříbrné botky, ovšem pochválila mi je asi osmiletá holčička, které jsem sice pěkně poděkovala, ale v podstatě si nejsem jistá, jestli vyhovět vkusu z prvního stupně základní školy je zas taková stylová výhra (maminka mi říká, že rozhodně ne a že je to příležitost k tomu, abych se nad svými volbami důkladně zamyslela). :)

Aurorita
11 příspěvků 23.5.17 20:53
cizím ne

Spíš si to jen myslím v duchu, páni ta má super jeany, kde je asi koupila :-D často bych se ráda i zeptala, ale je mi to hloupé… známým lidem ale chválím bez problémů

Aurorita
11 příspěvků 25.6.17 21:33
jejky

Většinou si jen v duchu myslím, že má dotyčná super hadry nebo to parádně sladila… mám pocit, že když to řeknu nahlas, bude to znít neomaleně nebo ještě dostanu vynadáno :-D

oliviax21
65 příspěvků 25.6.17 23:05

Pochválila jsem už několikrát, třeba jednu paní na parkovišti. Vystoupila z auta, měla super klobouk, šla okolo mě. Neudržela jsem se a slušně jsem se omluvila - nezlobte se, že otravuji, ale moc se mi líbí Váš klobouk, sluší Vám a vypadáte báječně! Nejdříve byla zaskočená, ale evidentně potěšená, šla dál s úsměvem od ucha k uchu, s hlavou zdviženou :-). Měla jsem takovou radost, že má radost - pocit k nezaplacení.

Iv_Sm
1583 příspěvků 26.6.17 09:49

Já jsem onehdy pochválila paní, kterou jsem potkala na manikúře. Byla starší (50+), ale měla šmrnc a styl, což se tak často nevidí. Jak jsme tam seděly, měla jsem možnost ji říct, že jí to strašně sluší. Myslím, že ji to opravdu potěšilo.

Mně už se taky stalo, že jsem dostala kompliment od cizího člověka a vždy mi to zvedlo náladu. Rozhodně jsem si nikdy nepomyslela, že je dotyčný vlezlý nebo drzý.

Iv_Sm
1583 příspěvků 26.6.17 09:51

@Dujour To mi připomíná, jak mě minulé léto zastavila paní ve věku kolem 80 let, že mám super sandále a kde jsem je koupila. Jako mělo by mě to teoreticky potěšit, ale spíše mě to hodně znejistělo…

Domi All
9 příspěvků 26.6.17 20:55

Samozřejmě. Když to někomu sluší pochválím ho. Pochválím to učitelkám, dámám a mladým slečnám.

Hayele
69 příspěvků 29.6.17 10:44
@Dujour píše:
Oživuju téma s tím, že mi onehdy byly pochváleny stříbrné botky, ovšem pochválila mi je asi osmiletá holčička, které jsem sice pěkně poděkovala, ale v podstatě si nejsem jistá, jestli vyhovět vkusu z prvního stupně základní školy je zas taková stylová výhra (maminka mi říká, že rozhodně ne a že je to příležitost k tomu, abych se nad svými volbami důkladně zamyslela). :)

Proč? Moje mladší dcera měla už ve předškolním věku celkem dobrý vkus: pravidelně se zastavovala před butiky s pěkným (a drahým) oblečením.

Smeralda
8 příspěvků 25.7.17 22:07

Proč si to jen myslet, většinu lidí pochvala oblečení nebo i čehokoliv jiného potěší, zvlášť pokud je upřímná a navíc za ten jejich úsměv to stojí… ikdyž občas misto úsměvu je odpovědí studený čumák dotyčné paní, to nás nesmí odradit :-D

VeronikK
1279 příspěvků 27.7.17 14:58

Zrovna tento týden jsem pochválila šaty paní v pokladně na úřadě. Byla celkově hezky upravená. Potěšilo ji to. Myslím, že i ten, kdo má dobrý vkus a obléká se rád, má radost, když to ostatní ocení.

viera666
967 příspěvků 28.7.17 09:06
ano,

Vsak aj mna samu tesi, ked sa mi to stane :D. A casto chvalim napr. v kabinkach pri skusani. Ked vidim, ze baba sa tam toci, je sama a nie si je ista. Pokial to ma dobre, tak pochvalim. Minule som tak uplne cudzej babe v Peek and Cloppenburg vyberala saty na svatbu (ako host samozrejme) :D.

babanci
27 příspěvků 31.7.17 09:18

Pochválím. Hlavně takovým starším dámám v letech, které o sebe dbají. To je mi sympatické a většinu jim to řeknu. Taky mě hodně lidí chválí, je to milé.

Bongani
180 příspěvků 31.7.17 10:20

Mě nedávno oslovila jedna paní, že mám hezky sladěný outfit, ale že je tam jedna chybička na kráse. Tak jsem čekala, co se jí nelíbí, a ona mi vzadu upravila svetr, který se mi vytáhl nahoru, když jsem nastupovala do tramvaje. :-)

Jo a jednou šla paní s holčičkou, holčička na mě ukázala, a prohlásila, že jsem jako víla (měla jsem širokou sukni až na zem). To mě potěšilo, protože jako víla si tedy už hodně dlouho nepřipadám.

babanci
27 příspěvků 31.7.17 10:24

@Bongani Mě jednou jedna holčička řekla, že vypadám jako princezna. Je to ale už spousta let.

Jindrason
288 příspěvků 31.7.17 10:37

Jistě proč nepochválit člověka. Uděláte mu radost a hezčí den. Jako nevím, jestli zrovna v tramvaji, ale třeba na zastávce klidně.

Kousalka64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.17 11:18

Když se mi fakt líbí co má na sobě tak proč ne:)

barvinok
655 příspěvků 19.10.17 11:38

.

Příspěvek upraven 17.10.18 v 14:25

barvinok
655 příspěvků 19.10.17 11:44

.

Příspěvek upraven 17.10.18 v 14:25

Jordaan
9182 příspěvků 19.10.17 12:23

@barvinok

„Pani s dieťaťom bola Rómka, čo je v podstate jedno, ale píšem to, aby ste si vedeli predstaviť, že to dieťa bolo naozaj pekné, tmavé kučeravé vlasy a čierne obrovské oči)“

OMG

MP blanka
2751 příspěvků 19.10.17 12:43

Nebolo to síce priamo pochválenie oblečenia, ale myslím, že táto historka mojej mamy sem patrí. Ešte pre vyučením som jej ušila letné šaty z bieleho piké, vpredu prepínacie, výstrih, vrecka, opasok z rovnakej látky. Výraznešie červené gombíky a jemné červené štepovanie. Povedzme si rovno - nič nové pod slnkom, ale mojej mame, opálenej 40.-tníčke, s blond vlasmi to svedčilo. A ako tak išla predmestskými ulicami od tramvaje domov, počula, ako v záhrade volá nejaká mladá žena :„ Ježíš, mami, ta ženská mi ukradla model!“ Moja mama bola vždy taký submisivní typ, takže sa hanbila, ale ja som jej vysvetlila, keď mi to doma popisovala, že jej vlastne tá osoba zvláštnym spôsobom šaty pochválila.

Laura258
7 příspěvků 10.11.17 14:10

Asi ako kedy. Väčšinou si trúfnem napr. v obchode, len tak na zastávke úplne nie. Už som párkrát pochválila kabát, šaty, boty…:) a dámy to ozaj poteší.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek