Podpatky - ano nebo ne ?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 07:58

A nemocnice, školy během vyučování, obytné domy pozdě večer…
Já teda zírám, m, ě vůbec nikdy nenapadlo, že si někdo ten kravál může užívat a třeba dokonce i cvakat schválně. Já to vždycky považovala za nutné zlo a nepříjemný vedlejší efekt.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 08:00
@Jirkátor píše:
Nepřeháníte trochu? Kupte si tedy MP3 přehrávač a poslouchejte muziku.
Podpatky prostě klapou, s tím nic nenaděláte, pokud nám tedy neukážete ty neklapací co nosíte Vy. Třeba se to rozšíří a pak bude v ulicích absolutní ticho.

Proč na ni řvete? Ona nemůže za to, že vy si tu blbinu tak užíváte

Sibyla
2646 příspěvků 13.11.12 08:08
@continuity Podpatky kolem 5 cm jsou zdravé, naopak dlouhodobé nošení bot plochých škodí, ale vysokánské štekle jsou zhouba! Sarah Jessica PArker přiznala, že jí ty roky natáčení Sex And The City v blahnikách zničily kolena - a to je nosila jen na setě, hned pak se zouvala.
@999 píše:
Podpadky jsou nádherná zbraň :-) nenechte se strašit zdravotními následky. Jistě, bolí z nich záda, nepomáhají křečákům…ale to máme i z jiných činností. I z těch zdravých. Ale ten pocit, když plujete ulicí a všichni chlapi se otáčí, ten vám nikdo nevezme.

To je snad provokace. tohle nikdo nemůže myslet vážně. Ale co se divím, dosud žijí staré Číňanky, jimž svazovaly nožky do zlatého lotosu! Zmrzačené nohy je bolely celý život, nedokázaly bez podpory přejít víc než pár kroků, při exodu před komunisty se plazily - ale dívky se na lámání chodidel těšily jako na znak dospělosti. Nejsme o nic chytřejší.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 08:41

No, mně je to klapání v zásadě jedno. Na ulici se to ztratí mezi jinými zvuky a když někomu dělá dobře, že se za ním každý ohlídne, protože dělá kravál, je to jeho věc. Ale jak normálně neřeším ramínka, tak teď by mě opravdu hodně zajímalo, kdo tak vehementně nesouhlasí s tím, že klapat se nemá na místech, kde se předpokládá ticho.

continuity
5853 příspěvků 13.11.12 10:51
@Sibyla píše:
@continuity Podpatky kolem 5 cm jsou zdravé, naopak dlouhodobé nošení bot plochých škodí, ale vysokánské štekle jsou zhouba! Sarah Jessica PArker přiznala, že jí ty roky natáčení Sex And The City v blahnikách zničily kolena - a to je nosila jen na setě, hned pak se zouvala.

placate boty jako baleriny nejsou urcite to prave, ale nikdo mne nepresvedci, ze noseni treba bot na malinkem podpatku (treba 2cm) skodi, protoze to by bylo chlapu s nemocemi chodidel a oni na to kupodivu netrpi. rekla bych, ze do tech 4-5cm je to unosne na denni noseni, ale ne ze kdo nosi nizsi, tak je to nezdrave.

Nixe Lulu
344 příspěvků 13.11.12 11:27

Pro mě osobně tak do 3 cm… Nemám ráda ten pocit nestability, který mám z podpatků vysokých a uzoučkých. Často mám z toho divný pocit i u žen, které vídám to nosit, prostě je to typ obuvi, který asi nikdy úplně nepochopím.

TulaJ
254 příspěvků 13.11.12 11:30

@Lamarr Podpätky (akékoľvek) majú zakázané nosiť moslimky (teda tie, čo sa prísne riadia prikázaniami Koránu) - práve kvôli klapotu a tomu, že by tým akože „pokúšali“ mužov (ponechám bokom to, že čo sú to za „silní muži“, keď nedokážu odolať takémuto pokušeniu…podobne ako vlasom, ktoré musia byť tiež zakryté) - to máme teda nosiť aj burku atď.?:-))
Ale čo sa týka toho zvuku - viem si predstaviť, že to dosť irituje za určitých okolností (ak napr. pracujete na mieste, kde to neustále počuť - pri nejakom podchode, hale s kamennou podlahou a pod.), ale predsa kvôli tomu neprestanú všetcia nosiť opätky (je fakt, že klepocú skoro všetky tenšie - nielen tie „primadonovské“). U nás v robote to vyriešili položením koberca na chodbe, kde sa veľa chodilo a bolo to počuť do pracovní.

Sibyla
2646 příspěvků 13.11.12 11:31

@continuity 2-3 jsou OK. Prostě jen ne úplně ploché.

JarkaJar
432 příspěvků 13.11.12 11:42

Pokud jde o klapání podpatků a o to, jestli je to slyšet - ono záleží taky na tom, jakou má ta určitá osoba na podpatcích chůzi. Řekla bych, že většinou to není žádný hluk, pokud ta žena je štíhlá a má chůzi lehkou. Na předchozím pracovišti jsem ale měla kolegyni, která měla vyloženě těžkou chůzi, asi spíš našlapovala na paty (pokud to u podpatků jde) - dá se říct, že dupala. A to nosila v práci boty jen na malém podpatku. Chodba byla odddělena od kanceláří jen přepážkou se skříněmi, podlaha byla parketová. Ta paní byla děsně akční, pořád běhala sem a tam. Dost to rušilo, říkala jsem si, kdybych to nahrála na magnetofon a pustila bych jí to, že by mi nevěřila, že to je jak sbíječka. A přitom další asi dvě štíhlé kolegyně, které i v práci nosily lodičky na vysokém podpatku, nebyly ani slyšet, když přešly kolem.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 11:43

@Lamarr To vypadá, že trpíte hyperakuzí, a fakt vám není co závidět. Dobře to znám, klapot podpatků mi nevadí, ale například když někdo cinká příborem o talíř, začne mi pulsovat v hlavě a cítím se příšerně. Ale co člověk nadělá.

Sibyla
2646 příspěvků 13.11.12 12:14

@JarkaJar Stála jsem v ztichlé chodbě v Německu s kolegyní, když jsme zaslechly velmi těžký dusot. Ne podpatky, zdravotní sandály, nicméně… dusot. Zvolna přidusala jiná kolegyně, Holanďanka, přívětivě se na nás zazubila zdravými zuby a munuula nás. „V Holandsku neustále budují hrázem protože půda klesá a hrozí zaplavení mořem,“ poučila mě Elisabeth tiše. „A víš proč? Protože Holanďani dupají.“

Moir
2532 příspěvků 13.11.12 12:21

@JarkaJar ono je to spíš konstrukcí boty, mám nizoučké boty, které klapou jako o život a sandálky s 7 cm vysokým podpatkem, ve kterých chodím jako myška…

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 12:23

@JarkaJar Řekla bych, že míra dupání nezáleží ani na botách, ani na váze. Nejstrašnější dupání, co jsem kdy slyšela, vyluzuje moje útlá, křehká dceruška, a nepotřebuje k tomu podpatky ani dřeváky, jenom je zkrátka v pubertě.

vespinka
149 příspěvků 13.11.12 12:42

@Lamarr Já vás úplně chápu, také nemám ráda hluk. Myslím si ale, že vaše stížnost by měla směřovat k výrobcům obuvi. Ženy opravdu nemohou za to, jak tvrdé podešve obuvník vyrobí. A vybírat si boty podle toho jak klapou či neklapou považuji osobně za nereálnou představu. Boty si přece vybíráme podle vkusu, pohodlí, a také velikosti. Nedovedu si představit, že žena, která konečně sežene hezké boty ve velikost 42 (a že ten výběr je opravdu tristní) si v obchodě řekne: „Ale ne, nebudu si je brát. Klapou.“

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 12:48

@vespinka Když navíc v obchodě bývá většinou koberec.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 16:28

@mujercita Já. Mezi vyjmenovanými místy byly v podstatě všechny, kde jsou podpatky slyšet (kde je nějaká dlažba). Kroky v kostele nebo v jakékoli tiché budově jsou epické. I když samozřejmě snažím se v podobných situacích brát ohled na lidi a když to jde, tak třeba trochu změnit styl chůze (našlapovat na špičky a ne paty)(tuším, že všichni moji touhu po epičnosti nesdílejí). Ale určitě si ráno neobuji ploché boty jen proto, že vím, že se zastavím v nemocnici.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 16:35

@Ani Omlouvám se, ale nerozumím. Co myslíte slovem epické?
Jinak samozřejmě chápu, že si nikdo nepůjde koupit speciální boty na výjimečnou desetiminutovou návštěvu někde, kam obvykle nechodí. Spíš by se měl opravdu snažit trochu tlumit.

Audrey.Piper
412 příspěvků 13.11.12 16:43

@Ems klíny většinou neklapou, zas se ale nelíbí každému…

Ems
1482 příspěvků 13.11.12 16:50

@Audrey.Piper jsem přesně ten typ kterému se nelíbí, pokud to nejsou klasické espadrilles…:D Já mám poty které neklapou, mají 14 centimetrový jehlový podpatek, ale v tom fakt odmítám chodit ven (ačkoliv už v nich mám i vyzkoušený tanec) :D

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 21:23

@Ani Pokud myslíte slovo epické pozitivně, tak já tedy do kostela nechodím, abych poslouchala něčí epické kroky, ale modlit se a k tomu je nejlepší právě ticho :). A sama netoužím rušit lidi, kteří si jdou často po celém dni v práci aspoň na chvilku sednout, aby načerpali ten klid. Jednu dobu k nám do farnosti chodila paní, která vždycky přišla v polovině růžence a našlapovala tak rázně a rychle, že přes klapot nebyl slyšet ani ten, kdo předmlouval do mikrofonu :D.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 21:25

Jinak mi (cizí) klapot nevadí nikde. Sama moc často neklapu :).

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 21:25

@jumbee Lyrické kroky jsou do kostela rozhodně vhodnější :-)

sarinka.v
426 příspěvků 13.11.12 21:56

Ano, ano, ano. A je jedno, jak je kdo vysoký, je to o pocitu. Měřím 178cm a v mém botníku jsou podpatky 10cm nejnižší, pak už jen balerínky a „jezdecké“ kozačky. Podpatky miluju a rozhodně je nepřestanu nosit jen proto, kolik měřím :)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.12 00:43

@mujercita treba byl myslen epic fail :-)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.12 15:28

:) no překlad slova epic (samozřejmě v dobrém) :) Když femme fatale vtupuje na scénu, musí jí klapat podpatky, ne? Pak ji kamera zabere od nějakého detailu, obličej až jako poslední… to je epic :) ale je to fuk. @mujercita se ptala, tak jsem se přihlásila, ale kdybych se o tom chtěla bavit, tak napíšu komentář a nekliknu jen ramínko.

Nicméně nikdy jsem nebyla s podpatky v kostele, když se tam někdo modlil. Kdyby byl, asi bych se ztišila. Ale hájím si to z trošku úsměvného důvodu :) když jsem se ptala jednoho toho kamaráda na to klapání (dělala jsem si s tím fakt starosti), tak jsme později večer byli na noční exkurzi v klášteře, svíčky, polotma, atmosféra geniální. Ty podpatky, ač to byly široké u kozaček, tam samozřejmě klapaly brutálně a s ozvěnou. A ten kamarád mi (myslíce to klapání) řekl: „vidíš, tady je to zrovna dokonalé.“ A já mu musela dát za pravdu. (kamarád je věřící, jen tak btw) Z jeho pohledu to tu atmosféru skvěle doplnilo. Jde to brát jako dobrou součást toho místa, že je tam člověk slyšet, i když třeba nechce, neschová se tam a postaví se sám sobě čelem.

Příspěvek upraven 14.11.12 v 15:42

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek