Podvazky jako součást šatníku

Fotoalbum tématu (92) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Nylon

Ghost B.C.
4134 příspěvků 13.3.17 21:42

Ale no co, tak já se zase rozepíšu :D Možná si ještě vzpomenete, jak jsem zde vyjadřovala nadšení nad „přešitou“ Úpavankou, že s novými velvetami je co do funkčnosti opravdu skvělá. A navrch za hubičku. To stále trvá, funkčnost (stahovací) je opravdu parádní, ale co si budem, je to prostě rozvrtaný domaděl, což tak trochu kazí dojem z krásného prádla. Zkoušela jsem si pak ještě upravit návlek Timo, opět skvěle drží, ale prostě to stejně není nic takříkajíc na parádu.
No a dnes na mě nějak definitivně přišlo jaro a konečně jsem si Riwě napsala o černý Beth :) Už se alespoň nebudu muset bát, že tu mojí hrůzu přešitou někdo zahlédne :D Těším se moc, pochopitelně tu ode mne po obdržení čekejte další monolog plný dojmů:-)

Allania
493 příspěvků 14.3.17 10:07

@Ghost B.C. Já vaše příspěvky čtu ráda. Kdybyste sem s liberou a višeňkou nepsaly, vůbec by mě nenapadlo nedržící velvety stisknout kleštěmi. Na nový pás od Riwy se taky chystám, ale dle financí bude až tak pod stromeček, nicméně díky vám bude rozhodování snazší.

DKU
104 příspěvků 14.3.17 10:18

@Allania chtěla jsem se zeptat, dělají se ty podvazkové pásy i na kypřejší tvary?

celem
1224 příspěvků 14.3.17 11:02

@Ghost B.C. Taky jsem ráda za Vaše příspěvky. Ještě než jsem chodila sem, tak jsem si u podvazkového pásu přešila zapínání, ale říkala jsem si, že jsem asi exot, když to dělám takhle po domácku. Ale pak jste Vy a Višeňka psaly, jak jste upravovaly úchyty, tak mě potěšilo, že jdu správnou cestou. :-)
Mohla bych se zmínit, že jsem si nedávno koupila punčochy z e-shopu a těším se, až je vyzkouším. Pak podám reference. Jsou to Gatta Jilly a Michelle. Příjemný překvapení je, že Jilly jsou v balení 2 páry. :-)

Allania
493 příspěvků 14.3.17 11:22

@DKU Já tedy nemám nějak výrazné tvary, ale troufám si tvrdit, že podvazkový pás je pro kyprou postavu daleko vhodnější, než punčochové kalhoty a samodržící punčochy. Mám silnější stehna a punčochy se mi zařezávají lemem do stehen. U punčocháčů zase nesnesu, že se mi paří zadek v umělotině.
Já mám jeden pás konfekční Cleopatra Rhodos a jeden šitý od Riwy a ten je tedy na nošení pohodlnější. Riwa má na výběr více střihů a asi nejlepší je zkusit, který vám bude nejvíce sedět. Mají různé formy stažení nebo jsou vyšší v pase nebo má i delší varianty, které zase třeba nejsou vhodné pro mě, protože jsem skrček. Za sebe doporučuji raději našetřit a nechat si pás udělat přímo na míru.

DKU
104 příspěvků 14.3.17 11:33

@Allania děkuji za radu promyslím to, punčocháče nosím normálně, nemám s nimi problém, protože de facto kalhoty téměř nenosím, láká mě to zkusit :-)

Ghost B.C.
4134 příspěvků 14.3.17 17:46

@Allania @celem Děkuji, dámy :-) Jsem ráda, že ty mé výkřiky někoho baví, protože v reálu nemám své nadšení pro toto prádlo komu ventilovat.
@celem Určitě pak napište, jaké ty punčochy jsou. Já mám teď nějaké extra nakupovaci období a jen co vidím punčochu, už mavam peněženkou :D

@DKU Dělají a vypadají velice dobře. Osobně jsem sice celkem štíhlá, ale s výraznými boky/zadkem a podvazkové pásy i samodrzici punčochy mi (dle mého) vyloženě sluší. Zdůrazní tedy všechno, ale tak nějak hezky, jestli mi rozumíte :-)

celem
1224 příspěvků 14.3.17 17:51

@Ghost B.C. No, já taky neodolám, když uvidím punčochy. :-D A pak ještě látky. Vždycky si říkám, že se ani nepodívám do výlohy a jak jdu kolem „mého“ obchodu, tak musím. :-D

Jóna
185 příspěvků 14.3.17 20:21

Já bych měla taky dotaz související s kypřejšími tvary. Už jsem tu psala dřív, že si chci pás pořídit. Zatím na to samozřejmě nedošlo, ale jsem rozhodnutá si ho nadělit jako malý osobní dáreček za státnice :-) Určitě chci jeden z těch od Riwy, ale pořád váhám jaký typ. Mám poměrně vysoko položený pas, přičemž rozdíl mezi pasem a boky mám 26 cm a vyloženě mi nevyhovuje oblečení, které končí/začíná na bocích, protože mě vždycky přeštípne a vypadá to divně. Taky si myslím, že pás s rovným spodkem by se mi mohl při pohybu nepěkně zařezávat do stehen, takže bych spíš volila některý s vykrojením a rozhoduju tedy mezi Liz, Nymph a tím úplně obyčejným dlouhým. U Nymph se mi hrozně líbí, že má dlouhou tu zadní část (mám často pocit, že mi „táhne“ na záda), ale přijde mi, že by ten přední saténový panel opticky zdůrazňoval špek na břiše, což sice pod šaty nevadí, ale já bych to věděla a vůbec… :-)
A pak mám problém s výškou punčoch. V nějakém záchvatu jsem si já bláhová pořídila Fiore Vanity v černé, že si je jako zkusím s jedním fórovým pásem na hraní co mám doma a pak je budu normálně nosit. Ale i přesto, že mám průměrných 168 cm a nemyslím si že bych měla monstrózně tlusté nohy, punčochy mi končí v půli stehen a vůbec nevypadají hezky (pokud máte některá ozkoušené, že vám sedí ve velikosti 4 - L, ozvěte se do zpráv, klidně je pošlu dál, měla jsem je na sobě tak dvě minuty). Asi to prostě bude chtít zkoušet různé značky, co mi sedne nejlíp že? Samozřejmě cílem je, aby horní lem byl co nejvýš a zároveň nezařezával.

A jak tak na to koukám, dotaz se mi nějak roztáhnul. Zkrátka, co myslíte, mám risknout Nymph nebo vsadit na jistotu a zatím si pořídit ten obyčejný? Případně nějaká doporučení na punčochy sedící na stehna o obvodu ca 67 cm?

Jo a @Ghost B.C. určitě pište dál, mě ty Vaše příspěvky moc baví číst!

Giuli
2931 příspěvků 14.3.17 20:24
@Ghost B.C. píše:
Jsem ráda, že ty mé výkřiky někoho baví, protože v reálu nemám své nadšení pro toto prádlo komu ventilovat.

Hele, ja Vás čítam jak Alenka v krajine zázrakov, akurát troška prestárla Alenka, tak píšte, ja už som len kročik od zakúpenia svojho druhého podvazkového pásu v živote. (prvý som mala v 18. :-) )

višeňka
149 příspěvků 15.3.17 12:05

@Jóna Moje nejoblíbenější punčochy jsou Sindy od Aries velikost 27. I při mé výšce (178 cm) je v pohodě vytáhnu až pod zadek. Jsou velmi pružné, mají pohodlný lem a celkově jsou příjemné na nošení. Stojí asi 42Kč.

Ghost B.C.
4134 příspěvků 15.3.17 12:19

@Giuli Teda Giuli, větší pocty už se mi snad (minimálně dneska) nedostane :) A myslím to vážně, žádná ironie. Rozhodně se toho nebojte a v každém případě nám sem pak napište a nalinkujte, co jste zakoupila a jaké jsou vaše dojmy :)

@Jóna Táhnutí na záda znám. V tomto ohledu máte všechny volby dobré :) Jestli máte pas vysoko, asi bych se vůbec nebála Nymphu - natož středového panelu, ten se mi naopak na Riwiných pásech vždycky líbí nejvíc. Na Nymphu je vůbec celkem úzký, spíš bych si tipla, že by mohl opticky zeštíhlovat.
Jestli ale budete rozhodovat mezi „obyčejným“ a Liz, asi bych si přidala těch pár korun na Liz. Osobně mám tedy ráda zdobnější prádlo (ačkoliv vlastním i onen „obyčejný“ pás a mám ho taky moc ráda), takže když už, tak už. Ohledně Liz sama pošilhávám po modelu v barvě čajové růže, ale brzdí mě to, že nemám nic, ale absolutně nic, s čím bych ho sladila.

A ještě k Fiore Vanity - ty punčochy jsou tak hezké, ale tak blbě se nosí. Taky jsem se dala nachytat. Teď tedy doufám, že mi půjdou k Beth, ale jestli ne, tak taky nevím, co s nimi budu dělat. Nepruží, lem se strašně vytahává, ale zároveň se mi v prověšení zařízne (a to taky nemám nohy nijak tlusté) a vůbec mám pocit, že mi pás - respektive bokovku, protože do klasického pásu mi vůbec nedosáhnou - táhnou nějak dolů. Navíc už jsem si stěžovala, že tělová barva má naprosto příšerně rozježený šev.
Opravdu nikomu nedoporučuji je kupovat někde, kde stojí víc, než stovku, mohly byste být dost zklamané.

Ghost B.C.
4134 příspěvků 15.3.17 12:22

@Jóna Jinak za sebe mohu doporučit punčochy Elite Braňa. Měřím 175 cm a i velikost 25 vytáhnu až pod zadek. Stojí do 40 Kč, přímo na e-shopu Elite pak pouhých 26-27 Kč.
Dost pruží i většina ostatních modelů Fiore, zvrtla se jim jen tadyta řada kolem Vanity. Pak jsem byla hodně spokojená i s punčochami Gatta.

Jóna
185 příspěvků 15.3.17 14:07

@Ghost B.C. Díky za komentář, patrně teda zvítězí Nymph. Je pravda, že proti tomu „obyčejnému“ to taky není taková investice navíc a určitě s ním nadělám větší parádu. Nečerné modely mě taky lákají, ale skoro celá moje garderóba je černá a nějak se od té barvy nedokážu oprostit ani při výběru spodního prádla :-)

S těmi punčochami Fiore si právě pamatuju zmínku o ošklivém švu. Dost jste mě uklidnila, protože mě to celkem vyděsilo. Jako jo, řeknu-li to na plnou pusu, jsem tlustá, ale po jejich vyzkoušení jsem si připadala bezmála jako mastodont :-)

@višeňka @Ghost B.C. Děkuji oběma. Měla jsem v merku právě Elite a Gatta (od těch mi skvěle sedí punčocháče). Zkusím i ty Sindy, ale bojím se že nebude hezky vypadat ta růže nebo co to je na lemu, když se roztáhne.

Ghost B.C.
4134 příspěvků 15.3.17 17:05

@Jóna Já vás v tom rozhodování tak chápu :-) Sama jsem asi půl roku váhala, jestli Betty nebo Beth. Že stejně většinu sukni nosím volných, tak že by mi stačil jemný Betty, no ale co pak pod upnute šaty, když na ně bude nálada - co si budem, memu zadku trocha toho stáhnutí neuškodí - jestli to preziju ve stahovacich puncochacich…bla bla. Osvědčené punčocháče mi neskutečně zhoršili a ty mé presite bokovky jsou tak akorát na tu funkční stránku, krása to opravdu není. A bylo rozhodnuto o Beth, i když je trošku dražší.
Celým tímhle traktatem chci tedy říct, že jestli vás to táhne k Nymphu, tak si kupte Nymph rovnou. Jinak vám mohu garantovat, že si koupíte obyčejný pás nebo Liz, chvíli vydržite a stejně si pak ještě dokoupite Nymph :)

Jóna
185 příspěvků 15.3.17 17:59

@Ghost B.C. Ano, podobné myšlenkové pochody mám taky :-) O bokovce jsem uvažovala taky, ale když už tak už. Jinak tedy, žít v Londýně a mít Londýnský plat, nakupuju punčochy tady https://www.whatkatiedid.com/…ed-stockings. Moc se mi líbí jak mají kontrastní šev a lem, a podle všeho vyhovují i širším stehnům. Ale tak třeba se jednou rozšoupnu, stejně očekávám, že jestli mi bude nošení pásu vyhovovat, jen s obyčejnými punčochami si nevystačím :-)

Ghost B.C.
4134 příspěvků 15.3.17 18:21

@Jóna Nechci vám tu předpovídat budoucnost, ale jak vás tak čtu, tak jsem si celkem jistá, že se vám nošení pásu zalíbí a že si jen s obyčejnými punčochami nevystacite :-)
Jinak na What Katie Did se taky chodím kochat:-) U nás jsou luxusní punčochy za celkem přijatelné ceny (no, dobrá, nebudu lhát, místy je to taky pěkný nářez) na www.mojepuncochy.cz. Mají myslím i ty s kontrastním svem - značku Cervin. Bohužel tady se fakt bojím, že netrefím velikost a peníze jako na půl nového pásu budou v luftu..

Jóna
185 příspěvků 15.3.17 18:56

@Ghost B.C. Já si to myslím taky :-) Ono teď stačilo když se rozjela taková ta móda nevycpaných podprsenek bez kostic v krajkovém provedení. Pro mě naprosto dokonalá věc, protože klasické podprsenky mi prostě nikdy nevyhovovaly a shánění nějaké sedící za rozumný peníz bylo vždycky dost martyrium (malá prsa, ale relativně velký obvod). Takže když se i v řetězcích začaly objevovat kousky co nebyly vyloženě sportovní, moje peněženka dost trpěla. Navíc do toho trochu vstupuje i faktor toho, že jak znám svého partnera, bude se mu tahle inovace velmi zamlouvat, a i když se oblékám primárně kvůli sobě, samozřejmě se chci líbit. Třeba občas zapláče i jeho peněženka :-D Na punčochy Cervin jsem taky v rámci průzkumu narazila, jsou překrásné, ale vidím to stejně jako Vy. Se svojí ne úplně konfekční postavou bych se bála.

Ghost B.C.
4134 příspěvků 16.3.17 07:37

@Jóna Tak krajkové podprsenky se mi taky líbí moc, ale tam spíš obdivuji jen na ramínku, protože v těch už nemám prsa vůbec žádná :D
K těm punčochám ještě, Elite Braňa jsou na svojí cenu vzhledově dost na úrovni. Jak černé, tak tělové (pro bledule teda pořád celkem tmavé, ale když je nouze, dá se to). Ty určitě zkuste. Když nic jiného, tak alespoň nezchudnete.

A ano, partnera by mohlo trknout, že teď má naservírované ideální tipy na dárky :)

Jóna
185 příspěvků 16.3.17 16:40

@Ghost B.C. Já v nich taky nemám prsa, ale jsou tak pohodlné! :-D Je teda fakt, že když si občas vezmu normální podprsenku, moje okolí to asi zaznamená, protože se najednou podezřele objevují komplimenty :-)
S těmi tělovými punčochami asi bude trochu problém, bledule jsem. Ale většinou stejně nosím černé punčocháče, takže to nebude taková hrůza.

Tak teď už jenom splnit všechny závazky, které mě dělí od rozhazování :-)

višeňka
149 příspěvků 16.3.17 17:35

@Jóna Abych se přiznala, tak mi ten vzor na lemu ani moc nevadí, protože je schovaný pod sukní. U odstínu punčoch 8002 bronz, které nosím, není moc velký barevný rozdíl mezi lemem a vlastní punčochou, takže ta růže téměř zanikne. U černých je ten rozdíl v barvě mezi punčochou a lemem s růží výraznější, jejich nevýhodou je to, že je na nich vidět každé zatržení, zatímco u odstínu bronz to vidět není. Já jsem si tyhle punčochy oblíbila hlavně pro jejich vysoký komfort při nošení a vůbec mi nevadí mít je na sobě celý den. A té růže se nebojte.

libera
74 příspěvků 17.3.17 15:29

Já mám naprosto stejné zkušenosti. Punčochy Sindy v barvě 8002 jsou u mne naprostá jednička tělové barvy, protože nemám ráda příliš světlé odstíny. Vyzkoušela jsem různé Gaty, ale žádné tak pěkně nevypadají. Mírně opálená barva, jemná struktura, lehoučký lesk. Jde mi hlavně o vzhled nohou, lemy se fakt snažím neukazovat. Pokud nosím - hlavně v zimě - černé punčochy, tak nejlepší jsou Boma Kamila též s Lycrou, jsou ještě levnější než Sindy kolem 35 Kč, nebo Elite Braňa, dokonce pod 30 Kč, ale jsou bez lycry, nepatrně hrubší vzhled a víc se zatrhávají. Oboje však nemají v tělové barvě na Sindy Všechny jsou 15 den.
Co se týče podvazkových pásů taky u mne za ty roky, co nosím punčochy proběhl vývoj. Začala jsem s užšími pásy, taky pro mne byl základ vzhled, jenže jsem byla štíhlejší, daň za vzhled bylo, že punčochy bylo občas potřeba povytáhnout, což nebylo všude příjemné. Jak jsem přibrala, estetika trochu šla stranou a začala jsem nosit spíš bokovky, nejprve v zimě, nyní už pořád. jsem s nimi velmi spokojená. Vyjímkou jsou Cincher pásy - mám dva, jsou extra vysoké až k podprsence, super stáhnou pas, boky jsou ale volné, jen přes ně podvazky. Jsou ideální pod vypasované šaty od boků rozšířené, aby se nerýsovaly podvazky. Nyní nosím pokud možno vysoké bokovky aspoň nad pupek. Netvoří se pneumatička nad horním okrajem. Nyní čekám zásilku nádherné vysokánské velmi stahující bokovky z UK. Prostě s přibylými kily a roky musím oželet krásu prádla při svléknutí a upřednostnit vzhled v oblečeném stavu. Skoro za horkých dnů mi bez punčoch v šatech vadí, že nemám podporu podvazkového pásu. Takže, máte-li trochu kypřejší tvar čím vyšší bokovka tím lepší, na rozdíl od stahovacích bombarďáků tohle lze nosit celý den. Ale ony ty vysoké bokovky mají i vzhledově něco do sebe.

libera
74 příspěvků 17.3.17 15:46

Ještě chci dodat, že jsem ráda za tuhle diskuzi, že si tu vyměňujeme zkušenosti s nošením podvazků. A je fajn, že je nás tolik.
Například já nosím sice punčochy velmi dlouho, ale dosud jsem neměla ráda 6ti podvazkové pásy, hlavně pro špatné zapínání zadních podvazků. Trápila jsem se, kroutila jsem se na jednu, druhou stranu, zkoušela jsem obejmout stehno a v předklonu je zapnout, což taky nešlo, protože punčocha je při předklonu nejvíc napjatá. Teprve nedávno jsem zjistila, že nejlepší je se zaklonit, trochu pokrčit v kolenou, aby punčocha byla vzadu volnější, jednou rukou podržet punčochu a druhou - obě za zády podvazek zapnout. Děláte to taky tak?

liskarysava
301 příspěvků 19.3.17 09:49

@Ghost B.C.
Já vás taky moc ráda čtu a konečně jsem se odhodlala objednat si svůj první pás. Chtěla jsem začít s něčím levnějším, než se s tím trochu naučím, takže volba padla na Cleopatru.
Současně jsem chtěla objednat nějaké punčocháče, tyhle mě teda rozesmály https://www.mojepuncochy.cz/…lon-d964.htm , nevím jestli ty názvy barev mají nějaký přenesený význam, ale punčochy v barvě bobra nebo norka - tomu se musím pořád smát :-)

Příspěvek upraven 19.03.17 v 11:00

Ghost B.C.
4134 příspěvků 19.3.17 10:50

@liskarysava Cleopatra je výborná volba :-) Mám 8 podvazkový černý Capri a mám ho moc ráda. Možná je ten vzhled pro někoho až moc retro, ale - neskromně napíšu - mně fakt sluší. Uvažuji i o červeném (ten se mi tedy víc líbí v 6 podvazkové variantě).
Bobrové punčochy pobavily, toho jsem si nikdy nevšimla :-D Dejte pak vědět, jaké jsou, docela bych je taky zkusila..

@višeňka @libera Tedy dámy, já ty Sindy snad budu muset taky pořídit, zní to velice dobře, co píšete :-)
P. S. @libera Ano, zapínám úplně stejně:-)

Stránka:  « Předchozí 1 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 38 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek