Podvazky jako součást šatníku

Fotoalbum tématu (91) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Nylon

višeňka
148 příspěvků 30.10.17 09:57

@JarkaJ Děkuji za malou recenzi na Romartex Lycra, a protože už nastal čas na teplejší punčochy, objednala jsem si na zkoušku černé a raději jsem si vzala velikost 5, nechtěla jsem riskovat, že vel. 4 budu mít jako delší nadkolenky.

Laura258
7 příspěvků 10.11.17 14:08

Neviem, či to tu niekto písal, nechce sa mi čítať úplne celú diskusiu :) Ale… podväzkové pančušky nosím aj na normálne nosenie na jar či v lete ak je treba ísť tam, kde tie holé nohy byť nemajú… nosím teda nie samodržiace, to sa bojím, že sa zroluje :) klasické podväzkové pančuchy nakupujem na Timea cez eshop. A k tomu klasický podväzkový pás na bežné nosenie… u nás robí nádhernú zákazkovú prácu na mieru Riwa Nerona :) nádherne vymodelujú siluetu a punčochy naozaj ale naozaj neskĺznu. A osobne… citím sa viac žensky :D

libera
72 příspěvků 30.11.17 00:14

Tak je už docela chladno, vytáhla jsem Romartex Rosa z mikrovlákna 40% DEN, jsou výborné. Díky tomu, že mám vel 3 mohu je nosit dost vysoko vytažené a nejsou ani moc napjaté, což u silných punčoch tak nevadí. Jsem s nimi velmi spokojená, jsou velmi pohodlné a jak jsou měkké, netáhnou a vůbec nevím že mám na sobě podvazky. Mikrovlákno hřeje víc než polyamid nebo lycra ve stejném DEN. Měla jsem jeden pár aspoň 10× a žádné uteklé očko. A to punčochy neumím moc šetřit, 15 DENovky mi vydrží tak 1-3× a už jednu měním. takže objednávám další, uvažuji o barvách Graphite a popel. Kdybych byla mladší šla bych i do jiných barev. Na větší zimu asi zkusím i Romartex Cleo mikrovlákno 80 DEN. Jsem moc ráda, že konečně jsou k sehnání teplé punčochy. V kanceláři nevadí, protože se mi rozkrok nepaří a teplé punčochy na nohou nevadí.

Moir
2592 příspěvků 6.12.17 10:13

Z nouze jsem zkusila z nevyužívaných silných samodržících punčoch odpárat lem, abych získala punčochy na podvazky a ono to funguje.

libera
72 příspěvků 21.3.18 22:56

Tak dámy, nějak jsme se odmlčely, to jste chodily celou zimu jenom v kalhotech? Já rozhodně ne, S dlouhým kabátem jsem nosila hodně sukně a samozřejmě jak jinak i punčochy. Teď už snad častěji vytáhnu i tenké punčošky a objevila jsem na stránkách Elite novinku punčochy Melanie. Vypadají dobře, a cena 75 Kč taky ujde. nemáte s nimi zkušenost? 

Docela mne potěšila věta z úvodu stránek Elite že: Vývojem luxusních punčoch na podvazek s názvem MELANIE reagujeme na zvýšenou poptávku na trhu po punčochách určených na podvazek. Tyto nádherné punčochy dovedou Váš outfit k dokonalosti. Ejhle a já se zatím bála, že podvazkové punčochy naši výrobci pomalu opouštějí protože se málo nosí.
Jsem ráda, že tady přispíváme k osvětě nošení punčoch na podvazky a že o ně začíná být větší zájem. Hlavně by si to měli uvědomit výrobci spodního prádla a nenutit nám jenom ty nemožné krajkové nic podvazky do postele a vyrobit pořádný podvazkový pás s kvalitními spokami, abychom si je nemusely shánět z ciziny nebo nechávat šít.
Takže ozvěte se! Do jara v punčochách!

Ghost B.C.
4120 příspěvků 22.3.18 07:47

@libera Vypadají pěkně, ale taky by mě prvně zajímala něčí zkušenost - protože Brigity taky vypadaly pěkně, ale byly doslova na jedno použití.

Jinak já nedávno vyštrachala někde v Prioru vychvalované punčochy Sindy http://www.tylovapasaz.cz/…cochy-15den/ a za sebe říkám, že na to, jaké se na ně pějí ódy, tak zklamání. Pro mne tak na příležitost, kdy bych čekala, že je roztrhám (a ony by se jak na potvoru nechtěly dát).

Vlastně mám dojem, že veškeré tzv. parádní punčochy jsou jako na potvoru na jedno použití. Měla jsem zásobu Obsession punčoch (podvazkových, vysoká lemová krajka, 200-300 Kč/ks) a všechny, co jsem zatím vytáhla, měly po jednom použití oko alespoň na jedné punčoše. Trošku to naštve.

Moir
2592 příspěvků 22.3.18 08:21

@Ghost B.C. já mám zásobu fiore a ty docela drží, pak zásobu punčoch z Primarku a ty taky vydrží docela hodně a vypadají celkem luxusně

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.18 09:28

Sindy kupuji a na můj vkus jsou trochu lesklejší a materiál hodně jemný, ale nejednolitý - nevím, jak to popsat. Ale v létě naprosto vyhovují. Líbí se mi materiálem punčochy od Calzedonia, jenže trochu vyšší cena na denní nošení (kolem 160 -170). Jsou Melanie běžně v obchodech? Pak je vyzkoušejme, není nad osobní zkušenost.

Judy24
1362 příspěvků 22.3.18 16:21

Hmmm…výborně, z nudy jsem si prošla celou tuhle diskuzi a taky mám najednou pocit, že podvazkový pás nutně potřebuji. Nemáte prosím někdo tip na kamenný obchod v Praze, kde by se dal pás vyzkoušet? Chtěla bych nejdřív vědět, jestli je mi to vůbec příjemné, než se pustím do větších nákupů. : ) Díky.

Moir
2592 příspěvků 23.3.18 10:21

@Judy24 u riwy v ateliéru na Žižkově, něco má na skladě a cena je kolem 1000 Kč

višeňka
148 příspěvků 31.3.18 08:55

@Ghost B.C. Nekoupila jste si černé Sindy, ty nejsou opravdu nic moc. Já jsem spokojená, nebo lépe, byla jsem spokojená s tělovým odstínem bronz. A protože se Sindy už přestaly vyrábět, budu se muset poohlédnout po jiných punčochách. Určitě vyzkouším Melanie, o kterých se zmínila @libera.

Carrie21
32 příspěvků 31.3.18 15:29

Podvazky jsou dobrá věc i proto, že neškrtí jako punčochy a nědelají faldy pod těsnějším oblečením. Ano, taky bych volila sukni maximálně dlaň nad kolena, u té kratší budete zas víc sexy, když si sednete:-D
Já mám samodržící - prodávají je v řadě obchodů s oblečením ( myslím, že i ve Marks and Spencer, a dalších řetězcích - určite Tesco, apod.).
V zimě bych je tedy nenosila, ale už je jaro:-)

Atlacoya
2790 příspěvků 4.4.18 09:10

@Carrie21 Víte že odpovídáte na dotaz, který byl položen před více než 7 lety? Je tady 30 stran diskuse, téma se trochu posunulo. To je podle mě taky hlavní důvod, proč máte vždycky tolik červených.

barvinok
655 příspěvků 4.4.18 11:04

,

Příspěvek upraven 02.10.18 v 15:35

Ghost B.C.
4120 příspěvků 5.4.18 07:57

@višeňka Ano, černé, s tělovými mám téměř vždy pro svou světlou kůži problém. V tomhle ohledu mě celkem mrzí Lindex - mají pěkné podvazkové, ale pouze v černé. Ostatní jejich punčochové zboží v odstínu Light skin je velmi povedené, ale ne a ne v něm vytvořit i podvazkové punčochy.
Jinak zkoušela jste od Elite punčochy Braňa? Probírají se tu horem dolem, nejde uniknout :) Krabička je tedy otřesná, ale obsah je super. Navíc za pár korun.

višeňka
148 příspěvků 8.4.18 19:08

@Ghost B.C. Ano punčochy Braňa jsem před nějakým časem vyzkoušela a nemohu říci, že by byly ošklivé, ba naopak, velmi se mi líbily, tělová barva mě naprosto vyhovovala, ale srovnám li je s punčochami Sindy, tak za sebe mohu říci, že mi přišly o něco kratší, a také jsem se v nich necítila úplně nejlépe. Chtěla bych vyzkoušet Eliťácké Melanie vel. 29, a také Romartex Giulia, ty jsou sice 20DEN, ale jsou ve čtyřech velikostech.

Carrie21
32 příspěvků 16.4.18 22:25

@Atlacoya děkuji za upozornění. Cože - 7 let? To by mě tedy nenapadlo - nečtu tady moc datumy. Tak hlavně, že se to posunulo:-)))

Accuracy
103 příspěvků 19.4.18 08:39
Dotaz

Jak tak koukám, ještě sem někdo občas nahlídne.
Mám dotaz - o podvazkovém pásu uvažuji již delší dobu. Šít bych si chtěla dát na webu http://www.riwaa-nerona.com/. Pro objednávku je třeba znát obvod pasu a délku od pasu k punčochám. A tady mám problém - já žádné punčochy ještě nenosím, jen punčocháče. Jak vysoko vytahujete a nosíte punčochy? Je to cca do půli stehen, nebo ještě výš? Podle obrázku z webu jsem to u sebe odměřila na 34 cm - je to možné?

DanielaS
5291 příspěvků 19.4.18 08:44

To je docela dobre mozna mira.

Moir
2592 příspěvků 19.4.18 08:54

@Accuracy nechte to na ní :), podvazky teď obecně zkrátila, byla jsem si jeden vyzvednout v pondělí, na mne je těch 34 cm v plně zkráceném stavu od pasu moc dlouhé, nový pás jsem ještě nezkoušela vzít, ale od pohledu jsou zkrácené tak o 4 cm
Ideální by bylo, kdybyste si k ní mohla zajít

Ghost B.C.
4120 příspěvků 19.4.18 08:58

@Accuracy A nosíte alespoň samodržící? Jestli jo, řiďte se při vybírání délky podvazkových tím, kde je vám nejpohodlnější mít samodržící. Jestli nenosíte, doporučuji koupit nějaké levné na zkoušku a chvíli testovat.
Jinak těch 34 klidně možných je, ale radši se tím neřiďte. Sama jsem si při první objednávce naměřila asi 32 (a to nosím punčochy vysoko), přičemž jsem nechala univerzálních 30, co má Riwaa na stránkách a i tak mám už od začátku podvazky zkrácené na maximum (čtětě, že mohly být na celkové = úplně povolené délce tak o 10 cm kratší). Proč? Protože jak pás tak punčochy dost pruží. Pokud budete mít podvazky zbytečně dlouhé a k tomu dáte pružné punčochy, za chvíli se zblázníte, protože podvazek zkrátíte na maximum a stejně vám ta punčocha bude „plandat“. Nehledě na to, že pokud se vám pás či podvazková guma opotřebí a trošku vytáhne nebo koupíte pružnější punčochy, tak už rovnou od začátku nemáte kam dál utahovat.
Akorát doufám, že mě chápete:-) Riwaa sice doporučuje nosit punčochy do cca 2/3 stehen, kde je ta délka podvazků okolo 30 cm asi ideální, ale osobně mi to nevyhovuje, musíte pak mít sukni až někde pod kolena, aby při sezení nekoukaly lemy punčoch. Takže záleží i na tom, jak dlouhé sukně nosíte.

Accuracy
103 příspěvků 19.4.18 10:45

Pane jo, to jsem vůbec nečekala tak rychlé odpovědi. Děkuji!
Moir, jsem z jižní Moravy a do Prahy se zrovna nechystám. Musím to zmáknout přes internet.
Ghost B. C., nenosím zatím žádné punčochy, ani samodržící. Ale zkusit to s nimi můžu, to je dobrý nápad. O víkendu jedu do Brna, zkusím tam nějaké koupit. Sukně nosím ve dvou délkách, do půli lýtek a těsně nad kolena. Tak jako tak by to dle mých informací mělo být s podvazky schůdné. Úplně krátké sukně mám jen u úpletových zimních šatů, kde stejně počítám s teplými punčocháči.
Jak je široký ten zesílený lem? Já to mám všechno okoukané jen z fotek, tak jsem to odhadla tak na 8 cm, to by mi mohlo při mé lehce nadprůměrné výšce vyjít, aby nebyl vidět. Záleží samozřejmě, jak moc jsou ty podvazky pružné…
Doma to zkusím ještě jednou přeměřit. Mě se právě zdálo 34 cm jako strašně málo, ale jak koukám, je to spíš hodně. :)

Ghost B.C.
4120 příspěvků 20.4.18 07:38

@Accuracy Promiňte, nějak jsem do toho zapomněla zakomponovat vaši výšku a obvody. Přeci jen bude rozdíl měřit podvazky pro výšku 160 a 185. Stejně tak se jinak napnou přes boky 85 a 120. Pokud jste vyšší a máte třeba širší boky, pak by těch 34 asi odpovídalo - ale pořád mějte na paměti to, že na rozdíl od krejčovského metru pak veškeré ty materiály pruží.
Osobně měřím cca 175, mám vysoko položený pas, takže i na vysoko vytažené punčochy se mi zdálo, že budu potřebovat těch cca 32 cm a nakonec je mi 30 fakt dlouhých.
Mám jeden starší pás z doby, kdy ještě Riwaa používala trochu jiné pruženky na podvazky a české velvety, které hodně nedržely. A tam to v kombinaci se zbytečně dlouhými podvazky byla fakt katastrofa. Už od začátku zkráceno na maximum a stejně držely jen zadní podvazky, protože byly jakž takž napnuté přes zadek, ostatní se neustále vyvlékaly.
Takže se omlouvám za sloh, ale raději na to upozorňuji.
Každopádně pokud nosíte spíš delší sukně, tak by to pro vás asi nemusel být problém číslo 1 :-) Každopádně zkuste to s těmi samodržkami a uvidíte, kam se nakonec rozhodnete měřit. A pokud se nakonec rozhodnete pro objednávku, klidně napište Riwě i jak dlouhé sukně nosíte.
P. S. Jo a ty zesílené lemy na punčochách jsou standardně tak těch 6-8 cm maximálně. Je pak i pár druhů (Fiore), které mají lemy asi 3 cm, ale osobně mi to není pohodlné, zařezávají se.

Accuracy
103 příspěvků 20.4.18 08:04

Děkuji za info.
Měřím 175 cm a jsem spíš vyžle. Takže si troufám prohlásit, že 34 cm bylo opravdu moc. Zkusím to přeměřit s pomocí někoho jiného, když se měřím sama, všelijak se vrtím a ohýbám.
Samodržící zkusím, i když je to vtipné - pás kupuji, abych nemusela mít samodržky, a abych mohla mít pás, musím koupit samodržky. :D
Určitě dám vědět, jak se to vyvíjí.

Moir
2592 příspěvků 20.4.18 09:05

@Accuracy nekupujte zbytečně samodržky, Riwaa vám případně podvazky zkrátí/dá delší, když by vám to nevyhovovalo, je v tomto směru velmi vstřícná.

Stránka:  « Předchozí 1 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 38 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek