Podvazky jako součást šatníku

Fotoalbum tématu (72) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Nylon

Accuracy
23 příspěvků 20.04.18 09:58

Moir, o tom jsem taky uvažovala, ale moc se mi to nechce případně posílat do Prahy a zpátky. Říkám si, že dva páry samodržících punčoch se mi třeba někdy můžou hodit (třeba mě někdo pozve na letní svatbu nebo tak) a finančně to vyjde shruba stejně jako poštovné, spíš levněji. Připadá mi to takové jistější. Ekologicky vzato je to samozřejmě další zbytečný krám do baráku, ale ekologicky vzato jsou zbytečné krámy do baráku všechny punčochy a punčocháče.
Ideální by bylo zajít si k ní osobně, ale kvůli podvazkovému pásu do Prahy nepojedu, tolik dovolené zas nemám. :)

Příspěvek upraven 26.04.18 v 14:56

višeňka
135 příspěvků 20.04.18 10:24

@Accuracy Já bych samodržící také nekupovala, je to zbytečné, koupila bych si, jak psala @Ghost B.C., rovnou nějaké levnější podvazkové punčochy, mezi 30 až 40 korunami, na zkoušku bych si vzala velikost 27 a potom bych měřila. Jsem o 3 cm vyšší a sedmmadvacítky mě vyhovují.

Accuracy
23 příspěvků 20.04.18 12:22

Višeňko, děkuji, ale já primárně řeším délku podvazků, nikoli punčoch, na ty ještě dojde řada. Já podvazkový pás nemám, právě objednávám a potřebuji vědět, kam až ta punčocha má dosáhnout a jak dlouhý podvazek tedy objednat.
Pokud nevidím úplně křivě, pak Ghost B. C. navrhuje právě ty samodržky na zkoušku. Nasadím, budu v nich půl hodiny, obleču jednu sukni, druhou sukni, dvacátou sukni, řeknu si, je to OK/není to OK, chtělo by to o pár cm víc/míň a dle toho objednám délku podvazku. To bych s podvazkovými punčochami těžko prováděla.

Ghost B.C.
3818 příspěvků 20.04.18 14:12

@Accuracy Podle popisu se mi zdá, že 34 je opravdu dost… Ale zase záleží, kam jste si umístila vršek punčochy. Jestli výš na stehno nebo níž.
Právě z toho důvodu - křivě nevidíte - navrhuji ty samodržící. Placnu, že teď jste si měřila délku třeba 10 cm pod rozkrok, ale pak zjistíte, že bez ohledu na délku sukně vám vyhovuje mít punčochy až úplně k rozkroku. To už je celkem zásadní rozdíl.

Accuracy
23 příspěvků 25.04.18 11:10

Oficiálně prohlašuji, že jsem právě objednala černý pás Ingrid.
Vzdálenost od pasu k punčochám jsem uvedla od 28 cm.
Držte mi palce, děvčata a případní zavítavší chlapci, ať to vyjde.

libera
67 příspěvků 27.04.18 19:40

@Ghost B.C. Podle mých zkušeností taky záleží jak vysoko pás vytáhnete. Většina i vysokých podvazkových pásů se na modelkách ukazuje oblečených nejvýš k pupku, stejně jako pásy od Riwwy. Jedinou vyjímkou je Nymph (mám ho), který je až do podžebří. Když chcete doladit trochu vypouklé bříško, je vhodné pás vytáhnout výše, protože jinak hrozí, že se vám nad ním udělá pěkná pneu. Má to další výhody: Kalhotky zpod pásu na toaletě snadnějí podvléknete bez rozepínání podvazků a i u dlouhého pasu podvazky máte výše pro delší punčochy. Riwaa šije pásy zásadně pro kratší pučochy, protože sama je vysoká a neuznává sukně nad kolena. Mám doma i ty původní pásy s českými velvetami, nepomáhalo je u delších punčoch ani nejvíc zkrátit, jak podvazky nebyly napjaté, např. při sednutí, rozepínaly se. Bylo to moc nepříjemné, při postavení zjistit, že se něco zase rozepnulo. Do zaměstnání jsem je přestala nosit, soustavně jsem měla přední podvazky rozepnuté. Nosím je jen do společnosti, divadla k nestrečovým kratším nylonkám, protože pokud je vše zapnuté, punčochy jsou výborně napjaté, tyhle velvety snesou velký tah, vyrábí se snad od 60tých let, kdy byly právě jen nestrečovky. Pokud mám punčochy krátké, drží skvěle, jde to tak do divadla, s minimem pohybu, kde si i kratší sukni uhlídáte. Sukně už jen 5 cm nad kolena na,,běžný provoz" vyžaduje mít punčochy(a to myslím viditelnou část tedy nikoli s lemem) aspoň nad polovinu stehen, lépe ještě výše. Nezapomeňte, že vzadu se punčocha ještě o něco prověsí a zadní část lemu je nejvíc,,ohrožena, že vám vykoukne při sezení s nohou přes nohu, při předklonění či v širší sukni při chůzi do schodů. Nosím punčochy, abych v nich měla hezké nohy a abych se v nich cítila volně, pohodlně, určitě ne, abych to dávala okolí najevo, a aby si mé intimní oblečení prohlížel kdejaký obejda.
Jinak milé dámy, punčochy Elite Melanie má samozřejmě e-shop Elite, ale poštovné je cena dalšího páru, což na vyzkoušení kvality, velikosti docela dost. Příjemné je, že je má už i Timea, vyzvednutí možné pro pražačky v atelieru Riwaa Nerona zdarma, nebo přes Zásilkovnu 48Kć. Už mám 2 páry objednané, jak přijdou, otestuji, napíši.
Psala jsem dotaz na rozdíl od punčoch Braňa, cena cca 30Kč a melanie, (oboje 15 DEN, 100 polyamid) z Elite odpověděli, že Melanie jsou tvarované, žehlené! Super, Měla jsem už tvarované strečovky tuším Lori? Tvarování po prvním nošení sice zmizelo(hlavně to vypadá skvěle při vybalování jako pravé nestrečové nylonky) Jinak byly ale nádherné na noze, moc ale nevydrží. Nechápu, proč Elite nedělá punčochy s elastanem, víc vydrží. Velká konkurence je od Gabriely Cher 15 den. Ráj ponožek 70 Kč. Krásné, na noze super vzhled, nenápadný jemný lem, vůbec není vidět i u černých řádkování (jako u Braňa) sice ne tvarované, ale 15% elastanu. Jsou dlouhé, menší velikost natáhnu víc než Sindy.

Accuracy
23 příspěvků 17.05.18 08:24

Včera jsem si byla vyzvednout na poště podvazkový pás. Na balíčku jsem měla napsáno před jménem Krásná dáma. :D Potěšilo to.
Minulý týden jsem bloumala po náměstí, i napadlo mě, že bych se mohla zeptat v místní švadlence, jestli nemají punčochy na podvazky. Měli, sice jediné, jsou to Katky od Darrey, ale vzala jsem je jako pokusné. A nejsou špatné. Hádám, že budu muset ještě hodně nastudovat, než budu moct čelit záludnostem nákupu punčoch, ale zatím jsem spokojená - na běžné nošení dobré. Jsou teda tmavší, ale není to nějak do očí bijící, stojí pár kaček (teda doslova 12 párů), vzhled je vcelku dobrý, akorát mě štve, že zesílená špička je strašně veliká, leze mi z hodně vykrojených lodiček.
První oblékání pásu a zapínání velvet tvalo tři minuty, a to jsem levá. Takže časová náročnost je v podstatě srovnatelná s punčocháčemi.
Jinak spokojenost. Lem punčoch netlačí, velvety se nerozepínají (a to mám punčochy skutečně dlouhé, na radu prodavačky jsem koupila ty největší, což byla docela blbost), pás netáhne a nestlačuje, sedí v pase a ani se nehne - a to ho mám na nejvolnější zapnutí. Hádám, že trošičku povolí, pak budu dle toho zapínat. Tvarování moc neposoudím, ale cítím se v něm moc dobře. Mám na sobě pouzdrové šaty a nic se nerýsuje, nikdo nemá šanci poznat, co mám na sobě. Nemyslím, že by pás byl nějak výrazně pohodlnější než punčocháče, ale rozhodně není ani méně pohodlný. Síťovina na bocích ani saténový přední díl nijak nehřejí, do teplot přes 17°C rozhodně lepší než punčocháče.
Celek vypadá dobře, jakože hodně dobře.
Jsem spokojená. Uvažuji, že na podzim bych objednala světlý Liz, ideálně tento: http://www.riwaa-nerona.com/…1024x761.jpg
Když to tak teď po sobě čtu, zjišťuji, že jsem definitivně podvazkově pozitivní. Snad se na to neumírá. :)

Edit: Neumím napsat slovo balíček…

Moir
2252 příspěvků 17.05.18 08:41

@Accuracy já si u riwwy pořídila čistě síťový pás a jsem z větší části strašně spokojená, nepotím se pod ním, jako pod celoúpletovým nebo pod částečně síťovým, čož je hlavní pozitivum, i se zadními podvazky, které jsou zas jiné, než u předchozích dvou pásů, jsem se snad už sžila a zkrotila je, furt mi vyskakovaly, je trošičku delší v „těle“ než by mi vyhovovalo, ale jedná se o kousek původně určený ke kostýmu, který se pak nevyužil, tak si až tak nestěžuji, co je pro mne docela nepříjemné, že materiál asi klouže podstatně víc, než předchozí, a kalhotky mi vyjedou až do pasu, což je… přinejmenším nepohodlné, ale to se nějak vychytá

višeňka
135 příspěvků 17.05.18 23:02

@Accuracy Ať se Vám nový pás dobře nosí. Liz mohu z vlastní zkušenosti jen doporučit, je to úžasný pás, mám ho v černé verzi od podzimu a jsem s ním velice spokojená.

Ghost B.C.
3818 příspěvků 17.07.18 14:16

edit: PRODÁNO

Příspěvek upraven 05.12.18 v 08:52

Uživatel je onlineJarkaJ
792 příspěvků 17.07.18 14:51

@Ghost B.C. Copak že Vy, taková zastánkyně punčoch, prodáváte? Odklonila jste se od podvazkových pásů nebo jen nevyhovují konkrétně tyto dva? Pro mě je obvod malý a přiznám se, v poslední době nosím punčochy méně. Možná, že oblékání je takový rituál a vyžaduje víc času a já se ráno nejdřív navleču do „venčícího“ a vyrážím se psem do lesa, pak se převlékám do sukně, upravím a sotva stíhám …

Ghost B.C.
3818 příspěvků 17.07.18 15:03

@JarkaJ No…trošku jsem z nich „vytloustla“, takže mě přeštipují. Zpětné „vyhubnutí“ je vzhledem k mé současné nekondici, neustálé únavě a časovému harmonogramu někde v nedohlednu. A pak se mi také trochu změnil šatník.
Takže kolem a kolem - a fakt nad tím přemýšlím už delší dobu - radši ty pásy pošlu dál, pokud se najde zájemce. Jinak je výhled, že mi v té skříni zkamení :)

Ghost B.C.
3818 příspěvků 20.07.18 09:41

Tak Cleopatra i Beth našly majitelku :)

Příspěvek upraven 05.12.18 v 08:51

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 13:07
@Ghost B.C. píše:
@JarkaJ … A pak se mi také trochu změnil šatník.
Takže kolem a kolem - a fakt nad tím přemýšlím už delší dobu - radši ty pásy pošlu dál, pokud se najde zájemce. Jinak je výhled, že mi v té skříni zkamení :)

To je takový jakoby smutný :) Přitom ta změna může být samozřejmě k lepšímu, že jo, ale když vás s tím má člověk tak spojenou jako zářnej příklad… :)

Ghost B.C.
3818 příspěvků 20.07.18 17:30

@Oveeec Tak to nakynuti mě neba, to je fakt, ale jinak se to váže se změnami veskrze pozitivními a to za těch pár hadriku, myslím, stojí :-)
A jinak jsem si samozřejmě ještě dva volnější pásy nechala, takže pořád ještě někdy budu puncochova :-)

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 13:51

Tak mě zase po čase popadly podvazky. A zrovna jsem si na ně umanula, když začaly ty největší mrazy, takže jsem si objednala Romartex Cleo 80 DEN. Měla jsem k tomu takovou spodničku lehce nad okraj punčoch a sukni lehce nad kolena, kozačky a kabát ke kolenům, který se ale trochu rozevírá, a to mi tedy teplo nebylo. Ne vyloženě zima, ale nebylo to k tomu, bála jsem se nastuzení.
Co mě ale zaráží - objednala jsem si velikost 5XL, když jsem je vybalila, měla jsem je nenatažené tak ke kolenům, pak se to natáhlo docela vysoko, ale při chůzi mi kus slezly (pás mám od Riwy, takže kvalitní). A samozřejmě mi ten okraj stehno docela přeštípnul, měla jsem nad ním zevnitř fald, což mi hodně vadí. Mám 178cm, obvod stehna v místě, kde bych zhruba chtěla punčochu mít, 55-58cm (prokrista) a samozřejmě žádné svaly, a říkám si, že přece existují i větší a/nebo silnější dámy, a jak to dělají ony, když já mám tu největší velikost tak akorát?

weruberu
1257 příspěvků 03.12.18 18:04

@Ghost B.C. Popřemýšlím o adopci Beth, prosím neposlala byste mi nějaké míry a obrázky do sz? Mám v pase trochu míň než 60, ale to by snad nevadilo? Už jeden pás mám a občas nosím, docela se mi to zalíbilo…zkusila bych poměřit s tím Vaším…díky moc :-)

Ghost B.C.
3818 příspěvků 04.12.18 08:32

@weruberu Odpoledne přeměřím důkladně a zašlu zprávu :) Zatím mám jeden rychlý rozměr - v „klidovém stavu“ má pás v pase na nejvolnějším háčku asi 56 cm. Takže na nejužším háčku bude mít ještě tak o 2 cm míň, zapínání je tříháčkové.
Vzhledem k tomu, jak jste štíhloučká, pás asi nevytaháte a nebudete muset posouvat zapínání, takže by nemuselo vadit, že máte menší rozměry, než na které byl šitý. Ale netroufám si to úplně soudit.

Ghost B.C.
3818 příspěvků 04.12.18 08:38

@Oveeec Jakou máte prosím spodničku?
Jinak sice nemám problém s délkou punčoch, ale se zařezáváním na vnitřku stehna taky a to nejsem tak docela buřt. Pomáhá široký lem punčochy, ale jak moc to lze aplikovat u zimních punčoch, to nevím. Od podvazků v zimě jsem po nejrůznějších pokusech upustila, jelikož mi „odspodu“ vždy nastydla záda nebo břicho :-/

weruberu
1257 příspěvků 04.12.18 09:51

@Ghost B.C. Super, to by mohlo být, budu se těšit na zprávu :-)

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 01:00

@Ghost B.C. No, spodničku…já tomu tak říkám, ale ono je to obyčejné dlouhatánské tílko/tunika, která má na spodku krajkový lem, a je to úzké na tělo, tak to nosím třeba do sukně. Pak mám ještě pár poděděných silonových spodniček a kombiné, které se mi hrozně líbí, ale neměla jsem je zatím ani jednou. A možná si je vezmu zítra :)

libera
67 příspěvků 07.12.18 13:57

Já podvazky nosím i v zimě, mám je i dneska na sobě v práci. Sukni mám vlněnou lehce rozšířenou asi 5 cm nad kolena. Na cestu si beru kozačky, v práci se přezouvám a mám flaušový vínový kabát který mi jde přes kozačky. Má poslední knoflík nad koleny a moc se nerozevírá, když je tepleji, tak ho ani nezapínám. Neřekla bych, že že mi fouká pod sukni a opravdu mi není zima. Myslím si, že jsme zhýčkaná generace, naše maminmky a babičky nosily sukně i v mrazech, punčocháče vůbec neexistovaly a to byly jiné zimy než dnes. Když je 10 nad nulou, tak vidím po Praze chodit lidi v bundách, šály kolem krku, pletené čepice kalhoty a horské boty. co budou dělat kdyby bylo -15 st? Kolegyně nosí pod džíny dokonce punčocháče. Nedivím se že se pak běhá na gyndu s mykozami.

Vintage art
2 příspěvky 12.12.18 19:15

Příjemně mě překvapilo, kolik z Vás nosí podvazkový pás a punčochy. Mám také od Riwwy, vyzkoušela jsem jich několik ale funkční je jen tento. S punčochami jsem skončila u těch nejobyčejnějších - Elite Karelie - poslouží úplně stejně a na noze nevidím velký rozdíl. Musím přiznat, že v zimě, i když jsem šatová, natáhnu raději punčocháče

libera
67 příspěvků 14.12.18 19:22

Pořídila jsem si na zimu silné podvazkové punčochy z obchodu e-puncochace, 80 DEN Romartex jsou v různých barvách a podélně pruhované, velmi efektní Traffic. Jsou pohodlné, dobře se nosí. Nemohu si vynachválit komfort při sezení v kanceláři kdy se nepařím jako v punčocháčích a nohy mám v teplíčku. Doporučuju!

višeňka
135 příspěvků 19.12.18 12:22

@Oveeec Opravdu moc nerozumím velikostem u punčoch Romartex. Na podzim loňského roku jsem si objednala punčochy Romartex Lycra 40 DEN velikost 5-XL, ty největší. Po rozbalení jsem byla překvapená, jak jsou dlouhé. Při oblékání jsem je v pohodě vytáhla až pod zadek. Možná by mě stačily i ty o číslo menší, a to měřím také 178 cm. Letos jsem si objednala Romartex Giulia 20 DEN. Rozhodovala jsem se mezi velikostmi 4-XL, nebo 5-XL, nakonec jsem se rozhodla pro ty větší. Po oblečení jsem ale měla smíšené pocity. Punčochy Giulie nebyly zdaleka tak dlouhé jako Lycry. Nechápu jak mohou mít punčochy od jednoho výrobce, stejné velikosti různou délku.

Stránka:  « Předchozí 1 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek